لاغری و کوچک کردن شکم بعد از سزارین و زایمان

لاغری و کوچک کردن شکم بعد از سزارین و زایمان

لاغری و کوچک کردن شکم بعد از سزارین و زایمان

برای بسیاری از زنان، داشتن بچه یکی از خوشایند‌ترین تجربیات زندگی است. تولد یک نوزاد نه تنها برای مادر بلکه برای همه‌ی اطرافیان، مایه‌ی شور و نشاط است. اما متاسفانه تاثیرات بارداری بر اندام و ظاهر بدن برخی از زنان موجب نگرانی آن‌ها شده و باعث می‌شود اعتماد به نفس خود را از دست بدهند. کشیده شدن پوست شکم، سینه‌ها، ران‌ها و دیگر نواحی بدن در دوران بارداری، می‌تواند باعث شل‌شدگی و افتادگی پوست، بروز ترک‌های پوستی و تجمع موضعی چربی در برخی نواحی بدن شود. بعضی از زنان برای مقابله با این اثرات ناخوشایند تصمیم به انجام “عمل تناسب اندام مادر بعد از زایمان ” می‌گیرند که در واقع ترکیبی از جراحی‌های زیبایی مخصوص دوران بعد از بارداری و زایمان، تکنیک‌های بهبود کیفیت پوست و تکنیک‌های رفع سلولیت می‌باشد. هدف از تمامی این پروسه‌های درمانی، برطرف کردن آن دسته از تاثیرات ناخواسته‌ی بارداری بر بدن زنان است که به تنهایی با ورزش کردن و رژیم غذایی داروهای گیاهی لاغری حل نمی‌شوند.

عمل تناسب اندام مادر بعد از زایمان


منظور از عمل تناسب اندام بعد از زایمان ترکیبی از چند عمل زیبایی است که همگی به منظور برطرف کردن نیازهای زنان به فرم دهی و زیباسازی بدن بعد از دوران بارداری و شیردهی، طراحی شده است. این جراحی‌ها شامل جراحی برای لاغر کردن پا سینه‌ها، ران‌ها ,کوچک کردن شکم و بازوها و همچنین صورت می‌شود.

شرایط خاص هر بیمار متفاوت است و بنابراین روش انجام عمل تناسب اندام مادر بعد از زایمان و کوچک کردن شکم بعد از زایمان  نیز برای هر بیمار به روش خاصی انجام می‌شود. جراح برای طراحی یک عمل تناسب اندام ویژه برای هر یک از مادران، از نزدیک و به نحو موثری با آنها تعامل می‌کند و علاوه بر ارزیابی دقیق وضعیت آن‌ها به صحبت‌ها و نیاز‌های مطرح شده‌ی  آنان توجه می‌کند تا مطمئن شود که طی جراحی‌های انجام شده، به تمامی خواسته‌ها و اهداف بیمار می‌توان دست یافت. طی جلسه‌ی مشاوره با جراح، ایشان در مورد تمامی روش‌های درمانی ممکن و جزئیات کامل هر یک، با شما صحبت می‌کنند و به شما کمک می‌کنند که با انتخاب صحیح روش درمان، بهترین ظاهر ممکن را بعد از دوران  بارداری و شیردهی داشته باشید.

 

209325 800x600 crop 56afe812148c8 لاغری و کوچک کردن شکم بعد از سزارین و زایمان

کاندید‌های ایده‌ال برای عمل تناسب اندام مادر بعد از زایمان


بهترین کاندیدهای عمل تناسب اندام مادر بعد از زایمان، زنانی هستند که بعد از بارداری و شیردهی به کودک خود دچار مشکلاتی مانند شل شدگی و افتادگی پوست، ترک‌های پوستی و چربی‌های موضعی شده‌اند. افرادی که این عمل جراحی را انجام می‌دهند باید به طور کلی سلامت عمومی داشته باشند و به هیچ گونه بیماری یا اختلال سیستمی که ممکن است باعث شود ریسک جراحی بالا برود، مبتلا نباشند.

همچنین کاندید‌های مناسب برای عمل تناسب اندام مادر بعد از زایمان، افرادی هستند که نسبت به نتایج جراحی خود انتظارات واقع بینانه‌ای دارند و همچنین در مورد عوارض جانبی احتمالی جراحی خود نیز مطلع بوده و در این مورد نیز انتظارات صحیحی داشته باشند. با داشتن انتظارات واقع بینانه، میزان رضایت بیمار از نتایج جراحی خود بیشتر می‌شود.

مواردی که ممکن است عمل تناسب اندام مادر بعد از زایمان برای شما مناسب نباشد

در صورتی که یکی از مشکلات یا شرایط زیر را  دارید، ممکن است کاندید خوبی برای عمل تناسب اندام مادر بعد از زایمان نباشید:

 • شما به بیماری خاصی مانند بیماری‌های خود ایمنی یا اختلالات انعقاد خون مبتلا هستید که باعث می‌شود ریسک این جراحی (که کاملا اختیاری است) برای شما بسیار بالا باشد.
 • شما مشکل یا شرایط فیزیکی خاصی دارید که باعث می‌شود با تزریق بیهوشی دچار عوارض شوید.
 • شما به چاقی و اضافه وزن زیاد دچار هستید.
 • می خواهید مقادیر زیادی از وزن خود را کم کنید.
 • قصد دارید دوباره در آینده بچه‌دار شوید.
 • شما سیگار می‌کشید و نمی‌توانید برای چند هفته قبل و بعد از جراحی خود، کشیدن سیگار را ترک کنید.

طراحی برنامه‌ی درمانی ویژه برای هریک از بیماران


طی جلسه‌ی مشاوره‌ی اولیه، پزشک شما تصمیم می‌گیرد که طی عمل جراحی تناسب اندام، دقیقا چه تعداد پروسه‌ی جراحی انجام شود و چه روش‌هایی به کار گرفته شود. از آن جایی که بارداری و شیردهی به کودک می‌تواند تغییرات فیزیکی مختلفی را در بدن شما ایجاد کند، با توجه به شرایط خاص شما، جراحی‌های مختلفی هستند که ممکن است نیاز باشد که برای بازگرداندن تناسب اندام شما انجام شوند، از جمله:

در برخی موارد ممکن است پزشکتان توصیه کند که برای بهبود نتایج نهایی عمل شما، یک دوره درمان جوانسازی پوست را نیز انجام دهید.

لیپوساکشن

لیپوساکشن یکی از پرکاربرد‌ترین جراحی‌ها در عمل تناسب اندام و کوچک کردن شکم بعد از زایمان است. در نظر داشته باشید که لیپوساکشن یک روش کاهش وزن نیست و نمی‌تواند جای رژیم غذایی و ورزش را بگیرد اما در صورتی که برخی از نواحی بدن شما به طور موضعی چربی اضافه‌ای دارند که با ورزش و رژیم غذایی از بین نمی‌رود، این روش می‌تواند برای شما مفید باشد. به طور کلی، روش لیپوساکشن برای اغلب نواحی بدن مناسب و قابل انجام است اما در عمل تناسب اندام مادر بعد از زایمان، معمولا در نواحی شکم، پهلو، باسن، ران‌ها، سینه‌ها و بازوها، لیپوساکشن انجام می‌شود. معمولا لیپوساکشن به صورت همزمان با جراحی‌های زیبایی بدن مانند جراحی شکم، لیفت ران، لیفت بازو برای تناسب اندام بعد از زایمان انجام می‌شود.

 • لیپوساکشن تامسنت: قبل از وارد کردن کانولای مخصوص لیپوساکشن (لوله‌ای که از طریق آن چربی‌ها ساکشن می‌شوند)، پزشک یک ترکیب مخصوص حاوی ماده‌ی بی‌حس کننده در ناحیه مورد نظر تزریق می‌کند. تزریق این ترکیب نه تنها باعث راحتی بیشتر شما در حین لیپوساکشن می‌شود، بلکه باعث انبساط سلول‌های چربی می‌شود و بنابراین پزشک راحت‌تر می‌تواند، بدون آسیب به بافت‌های اطراف، سلول‌های چربی را جدا سازی کرده و از ناحیه مورد نظر استخراج کند.
 • لیپوساکشن اولتراسونیک: پزشک قبل از انجام لیپوساکشن  از امواج اولتراسوند استفاده می‌کند تا سلول‌های چربی در ناحیه مورد نظر به مایع تبدیل شوند و سپس به راحتی ساکشن شوند.
 • لیپوساکشن Power assisted liposuction) PAL): در این روش کانولا دارای یک سر لرزان است که باعث شکسته شدن و جدا سازی سلول‌های چربی می‌شود و بدین ترتیب بیرون کشیدن چربی‌ها بسیار آسان‌تر می‌شود.
 • لیپوساکشن لیزری: در این روش از اشعه لیزر پرقدرت برای شکستن سلول‌های چربی و تبدیل کردن آن‌ها به مایع، استفاده می‌شود و مانند روش‌های دیگر، این کار نیز باعث می‌شود که چربی‌ها راحت‌تر به بیرون ساکشن شوند. این روش به طور چشمگیری باعث راحتی بیشتر بیمار می‌شود تا جایی که اغلب بیماران، روز بعد از عمل می‌توانند به محل کار خود بازگردند و بسیاری از بیماران نیز دیگر نیازی به اعمال بی‌حسی برای عمل ندارند.

لیفت سینه

طی دوران بارداری و شیردهی، سینه‌های شما بزرگ‌تر می‌شوند. اما با اتمام این دوران، سینه‌های شما مجددا کوچک می‌شوند اما پوست و عضلات سینه همیشه به حالت اولیه خود بازنمی‌گردند. طی جراحی لیفت سینه یا ماستوپکسی، جراح پوست اضافه سینه را بر می‌دارد و عضلات سینه را نیز سفت می‌کند تا سینه‌ها بالا کشیده شوند و ظاهر جوان‌تری پیدا کنند.

بزرگ کردن سینه‌ها

هرچند طی دوران بارداری و شیردهی سینه‌های شما بزرگ‌تر می‌شوند اما بعد از این دوران، ممکن است متوجه شوید که سینه‌های شما شل شده و نسبت به قبل کوچک‌تر شده‌اند. در این صورت ممکن است به عنوان بخشی از عمل تناسب اندام مادر بعد از زایمان، جراحی بزرگ کردن سینه‌ها را انجام دهید. جراحی بزرگ کردن سینه‌ها را می‌توان به طور مستقل و یا با ترکیب جراحی لیفت سینه انجام داد. شما برای بزرگ کردن سینه‌ها می‌توانید از روش کاشت پروتز استفاده کنید و از بین پروتز‌های مختلف سیلیکون و سالین یکی را انتخاب کنید، یا این که برای بزرگ کردن سینه‌های خود از روش تزریق ژل یا تزریق چربی استفاده کنید.

کوچک کردن سینه‌ها

طبیعی است که سینه‌های شما طی دوران بارداری و شیردهی بزرگ شوند اما اگر سینه‌ها بعد از اتمام این دوران به حالت قبلی خود بازنگردند، ممکن است برای شما مشکلاتی ایجاد کنند. در بسیاری از موارد، بزرگ بودن بیش از حد سینه‌ها می‌توانند موجب وارد شدن فشار بیش از حد به کمر و گردن شود و ایجاد ناراحتی کند. همچنین ممکن است بزرگ بودن سینه‌ها باعث سایش زیاد سینه به پوست زیرین خود شده و ایجاد سوزش کند. در بسیاری از موارد این مشکل می‌تواند باعث شود که مانند گذشته نتوانید فعالیت‌ها یا ورزش‌هایی که دوست دارید را انجام دهید.

جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی

در دوران بارداری، پوست و عضلات شکمی به طور قابل ملاحظه‌ای کشیده می‌شوند که این مسئله اغلب باعث بروز حالت برآمدگی و افتادگی عضلات شکم و شل‌شدگی پوست شکم می‌شود. گاهی اوقات حتی گرفتن رژیم غذایی و انجام تمرینات سخت ورزشی نیز تاثیری در صاف کردن شکم ندارد و به نظر می‌رسد شما نمی‌توانید شکم صاف قبلی که بافت سفت‌تری داشت را دوباره به دست بیاورید. طی جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی، پوست اضافه شکم برداشته می‌شود و عضلات شکمی در جای خود سفت می‌شوند و در نتیجه شکم شما مجددا صاف می‌شود و شل‌شدگی آن برطرف می‌شود. جراحی زیبایی شکم را می‌توان در ترکیب با روش‌های رفع چاقی موضعی و یا دیگر جراحی‌های بعد زایمان انجام داد.

رفع سلولیت

سلولیت زمانی ایجاد می‌شود که سلول‌های چربی از بین بافت‌های همبند زیر پوست بیرون می‌زنند و برآمده می‌شوند و در نتیجه روی پوست ظاهر ناهمواری ایجاد می‌کنند. البته تمامی زنان با هر سن و فیزیک بدنی ممکن است به مشکل سلولیت دچار شوند و در واقع تقریبا همه‌ی زنان تا حدودی با مشکل سلولیت مواجه هستند. از آنجایی که بارداری باعث بالا رفتن وزن و میزان چربی بدن می‌شود، ممکن است بعد از زایمان متوجه شوید که پوست شما دچار سلولیت شده است. چندین روش درمانی مختلف از جمله روش تزریق آنزیم برای انحلال چربی و لیزردرمانی برای رفع سلولیت وجود دارد.

از بین بردن ترک‌های حاملگی

ترک‌های پوستی یکی دیگر از تاثیرات ناخوشایند بارداری بر بدن زنان است. از آنجایی که پوست شکم باید در دوران بارداری تا حدود زیادی کشیده شود، پارگی‌های بسیار ریزی در آن به وجود می‌آید. به دلیل افزایش وزن مادر، این اتفاق تا حدودی برای ران‌ها، باسن و بازوها نیز می‌افتد. در نهایت، جای این پارگی‌های ریز ایجاد شده در پوست به شکل رگه‌های سفید رنگی روی پوست باقی می‌ماند. خوشبختانه برخی روش‌های درمانی خاص برای از بین بردن ترک‌های پوستی وجود دارد. لیزردرمانی و انجام جراحی دو مورد از درمان‌های موجود برای این منظور هستند.

نتایج


چگونگی نتایج عمل تناسب اندام مادر بعد از زایمان سزارین و طبیعی ، دقیقا به نوع جراحی‌های انجام شده و تکنیک‌های به کار گرفته شده دارد. به طور کلی، این عمل جراحی موجب می‌شود که فرم بدنی بسیار زیبا‌تری داشته باشید و با رفع افتادگی بافت‌ها و شل‌شدگی پوست، ظاهر بسیار جوان‌تری خواهید داشت. البته باید توجه داشته باشید که هرچند این عمل موجب می‌شود تا حدودی زیبایی شما بازیابی شود و ظاهر جوان‌تری پیدا کنید، اما این روش نمی‌تواند تاثیرات بارداری و شیردهی بر بدن شما را به طور کامل از بین ببرد. با این حال بسیاری از زنان بعد از انجام “عمل تناسب اندام مادر بعد از زایمان” احساس بهتری نسبت به بدن خود دارند و اعتماد به نفس بیشتری خواهند داشت.

خطرات


عمل تناسب اندام مادر بعد از زایمان و درمان چاقی بعد از زایمان، شامل روش‌های درمانی ایمنی است. اما در هر حال، از آنجایی که این عمل، ترکیبی از چندین پروسه درمانی مختلف است، تا حدودی احتمال بروز عوارض نسبت به زمانی که تنها یک جراحی روی بدن انجام می‌شود، بیشتر است. عوارض احتمالی هر یک از جراحی‌ها متفاوت است. اما اغلب جراحی‌های زیبایی دارای برخی عوارض جانبی مشترک هستند، از جمله:

 • عفونت
 • خونریزی
 • تشکیل لخته خون
 • ترومبوز ورید عمقی
 • واکنش نشان دادن به ماده بیهوشی
 • هماتوم یا سایر مشکلات ناشی از تجمع مایعات اضافی
 • آسیب به عصب‌ها
 • به جا ماندن زخم جراحی به صورتی ناخوشایند
 • تغییر در رنگ پوست (بروز لکه‌های پوستی)
 • عدم وجود تقارن
 • نیاز به انجام مجدد جراحی

هزینه


عمل تناسب اندام مادر بعد از زایمان، یک جراحی کاملا اختصاصی است که چگونگی انجام آن برای هر بیمار کاملا متفاوت است واز این رو، دادن یک قیمت ثابت برای انجام این عمل غیر ممکن است. هزینه‌ی عمل تناسب اندام مادر بعد از زایمان به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله:

 • جراحی‌ها و روش‌های درمانی که انجام می‌شوند
 • تکنولوژی مورد استفاده برای درمان
 • نوع فیزیک بدنی شما
 • محل زندگی شما
 • تجربه و مهارت جراح شما

جراحی های پلاستیک و زیبایی در کلینیک رز طلایی توسط جمعی از متخصصین جراحی شامل :

آقای دکتر محمد علی اکبری –  آقای دکتر مومنی – خانم دکتر آتشیان  به صورت تیمی انجام می شود

به این پست امتیاز دهید.
لاغری و کوچک کردن شکم بعد از سزارین و زایمان
۴ از ۱ رای
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *