لاغر و کوچک کردن دائمی ران با لیپوساکشن،لیپولیز و جراحی لیفت

لاغر و کوچک کردن دائمی ران با لیپوساکشن،لیپولیز و جراحی لیفت

لاغر کردن ران

ران‌ها از مهم‌ترین اجزای بدن زنان هستند. انحنا و شکل منحصر به فرد ران‌ها ویژگی خاصی به بدن زن می‌دهد. اما گاهی اوقات تجمع چربی‌های اضافی در منطقه ران، باعث عدم تناسب ران‌ها با بقیه بدن شده و از زیبایی اندام زنان می‌کاهد.

اگر دارای وزن ثابت و نزدیک به وزن ایده‌‌آل بدن خود هستید، اما با رژیم غذایی و ورزش، موفق به حذف چربی‌های مقاوم در ران خود نشده‌اید، می‌‌توانید برای کوچک کردن ران‌های خود یکی از روش‌های موجود را که شامل لیپوساکشن و جراحی لیفت ران است، انتخاب کنید. به طور کلی، بهبودی پس از انواع لیپوساکشن نسبت به جراحی لیفت ران سریع‌تر است، اما گاهی اوقات برای لاغری و خوش‌فرمی ران‌ها، روش‌های لیپوساکشن به تنهایی کافی نیست. برای انجام این روش‌ها باید به متخصص زیبایی مجرب در جراحی لیپوساکشن و لیفت ران مراجعه کنید. متخصص زیبایی بعد از بررسی شرایط و انتظارات شما بهترین روش درمانی برای کاهش چربی‌های دور ران و کوچک‌تر شدن ران را برای شما انتخاب خواهد کرد.

اگر مایل به سفت کردن، جوان‌سازی و لاغر کردن ران‌های خود با استفاده از لیپوساکشن یا جراحی لیفت ران هستید، می‌توانید از طریق شماره‌های ۲۲۲۸۳۰۰۰-۰۲۱برای دریافت مشاوره یا رزو نوبت اقدام نمایید.

روش‌های لاغری ران برای چه کسانی مناسب است؟


افرادی که دارای پوست اضافی و چروکیده، ناهمواری و برآمدگی‌های ناشی از چربی اضافی در بالای پاها، شکم، پشت، باسن یا ران‌های خود هستند، می‌توانند گزینه‌ای مناسب برای درمان‌های زیبایی جهت لاغر کردن ران‌ ها باشند. معمولاً افرادی که فقط با چربی‌های اضافه در ناحیه ران‌ها مواجه هستند متقاضی مناسبی برای انواع روش‌های لیپوساکشن و لیپوماتیک هستند. در بیمارانی که علاوه بر چربی اضافه از آویزان شدن پوست ران‌ها و تجمع سلولیت رنج می‌برند، لیفت ران گزینه مناسب‌تری برای دستیابی به نتایج مورد نظرشان است.

روش‌های مختلف لاغری و کوچک کردن ران‌ها


لیپولیز

در روش لیپولیز برای کوچک کردن ران ، در ابتدا سلول‌های چربی در قسمت داخلی و کناره‌های خارجی ران با استفاده از لیزر (بدون اشعه و گرما) تخریب می‌شود. سپس امولسیون چربی توسط دستگاه به آرامی از ران خارج می‌شود. روش لیپولیز فاقد مشکلات ایمنی روش لیپوساکشن قدیمی است. وجود سیستم ایمنی فعال در دستگاه لیپولیز، تضمین کننده حفاظت بافت‌های بدن (اعصاب، رگهای خونی و عضلات) است. هدف از این روش معمولاً کاهش وزن نیست، بلکه کاهش سایز، حجم و فرم اندام‌هاست. انجام این روش بسیار راحت و عوارض جراحی زیبایی ران بسیار ناچیز بوده و نتیجه آن بسیار رضایت‌بخش است.

لیپوماتیک یک روش کاملاً سرپایی و بدون نیاز به بی‌هوشی است. با این روش، حجم زیادی از چربی در طی یک جلسه کاهش می‌یابد، همچنین با حداقل تورم و کبودی و درد همراه بوده و عاری از خطر آمبولی است. این عمل بدون افزایش پوست شل و اضافی، به سفت شدن پوست نیز کمک می‌کند. نکته مهم و جالب این است که کاهش سایز تا مدت‌های طولانی بعد از عمل ادامه خواهد یافت و منجر به از بین رفتن سلولیت خواهد شد.

 لیپوساکشن

  • لیپوساکشن داخل ران: شاید قسمت داخلی ران شایع‌ترین محل لیپوساکشن برای بیماران زن باشد. زیرا معمولاًهدف زیبایی زنان ایجاد پاهای باریک و لاغر است، به طوری که ران‌های آنها از هم فاصله داشته باشد. برای لاغری داخل ران‌ها، پزشک اغلب بر روی تمام قسمت‌های منتهی به داخل زانو کار می‌کند تا سراسر ران یکنواخت شده و نهایتاً ظاهری متناسب و کاملاً طبیعی در ران ایجاد شود.
  • لیپوساکشن کناره‌های خارجی ران: کناره‌های خارجی ران نیز محل تجمع چربی‌های اضافی است و در زیبایی نمای بیرونی ران نقش زیادی دارد. وجود چربی‌های اضافی برآمده در بیرون ران باعث می‌شود تا مرکز ثقل بدن در پایین قرار بگیرد و پاها کوتاه‌تر از حد معمول، به نظر بیایند. متخصص زیبایی برای انجام لیپوساکشن کناره‌های بیرونی ران، هنگام وارد کردن کانول، فرم زنانه ران‌ها را مد نظر قرار می‌دهد، با این هدف که خطوط خارجی ران‌ها را تا جایی که ممکن است، اصلاح کرده و رانها را لاغر و باریک کند.
  • لیپوساکشن جلوی ران: بخش قدامی و یا جلوی ران، منطقه درمان چندان شایعی برای لیپوساکشن به شمار نمی‌آید. با این حال، بخش جلوی ران ممکن است در اثر تجمع چربی‌های اضافی، به سمت جلو برآمده شده و ظاهری نامتناسب یا بزرگ به پایین تنه بدهد. متخصص زیبایی ممکن است برای حفظ تعادل و تناسب در سراسر پا، لیپوساکشن جلوی ران را همزمان با لیپوساکشن مناطق دیگر ران انجام دهد.

یکی از نکات مهم دیگر در لیپوساکشن جلوی ران این است که جلوی ران زنان، حالت و انحنای خاص و زنانه‌ای‌ دارد. به منظور حفظ حالت طبیعی ران، جراح هنگام لیپوساکشن از چهار جهت مختلف به قسمت جلوی ران نزدیک می‌شود تا از یکنواختی کلی ران اطمینان حاصل کند.

مراقبت‌های بعد از لیپوساکشن

مراقبت بعد از لیپوساکشن ران، آسان است و به گونه‌ای است‌ که بیشتر بیماران می‌توانند به راحتی و بدون کمک دیگران، پانسمان آن را تعویض کنند. اگر جراح لیپوساکشن را از طریق ایجاد یک برش در حاشیه نزدیک به ناحیه تحت درمان انجام داده باشد و نیازی به بخیه نباشد، دوره بهبودی بیمار بسیار سریع خواهد بود. در صورتی که حداکثر درناژ و تخلیه مایعات اضافی و محلول بی‌حس کننده آغشته به خون از منطقه ران انجام شود، بیمار می‌تواند فقط از پدهای جاذب و پانسمان فشاری با سفتی متوسط استفاده کند. اگر جراح برای لیپوساکشن از برش‌های چندگانه و یا سوراخ‌های تخلیه مایعات استفاده کند، درناژ و تخلیه مایعات معمولاً در عرض ۳۶ تا ۴۸ ساعت بعد متوقف خواهد شد. بسیاری از زنان به دلیل راحتی و امنیت گن‌های مخصوص، ترجیح می‌دهند آنها بیشتر از حداقل زمان لازم استفاده کنند.

جراحی لیفت ران

در جراحی لیفت ران که یکی از روش‌های عمل زیبایی ران است، پوست و چربی اضافی ران حذف می‌شود. برش‌های جراحی اغلب اسکارهایی در لگن بر جا می‌گذارند که در طول زمان محو شده و براحتی می‌توان آنها را در زیر لباس پنهان کرد. جراح با ایجاد یک برش در پایین شکم (مانند جراحی زیبایی شکم) که تا اطراف کمر ادامه می‌یابد، پوست اضافه را حذف می‌کند، این کار مانند بالا کشیدن یک جوراب ساق بلند است و باعث لیفت باسن و ران‌ شده و سلولیت‌های پوست را برطرف می‌کند.

برای حذف چربی‌های اضافی و فرم‌دهی به ران‌ها، برش کوچکی در چین کشاله ران یا در چین پشت زانو (یا در هر دو جا) ایجاد می‌شود. پس آنکه چربیهای اضافی برداشته شد، جراح ممکن است محل برش را با بخیه ببندد یا اینکه آن را بدون بخیه بگذارد، این امر بستگی به بزرگی برش و تکنیک انجام شده دارد.

مراقبت بعد از جراحی لیفت ران

بخیه‌ها ظرف یک تا دو هفته بعد از عمل زیبایی ران حذف خواهند شد. ممکن است به شما توصیه شود تا به مدت چند هفته از گن محافظ استفاده کنید. این کار بر خلاف تصور افراد، برای کاهش تورم نیست، بلکه برای جلوگیری از تجمع مایعات توصیه می‌شود.

پزشک داروهای آنتی‌بیوتیک را برای جلوگیری از عفونت برای شما تجویز خواهد کرد. اکثر تورم پس از حدود سه هفته ناپدید می‌شود، هر چند ممکن است مقداری تورم تا چند ماه باقی بماند. شما چهار تا شش هفته بعد از جراحی ران قادر به بازگشت به کار خود خواهید بود، اما به مدت حداقل یک ماه باید از انجام فعالیت‌های شدید اجتناب کنید.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *