لاغر کردن صورت (کشیده کردن صورت) با لیپوساکشن و جراحی

لاغر کردن صورت (کشیده کردن صورت) با لیپوساکشن و جراحی

لاغر کردن صورت لاغر کردن صورت (کشیده کردن صورت) با لیپوساکشن و جراحی

همه روزه در محل کار یا محیط زندگی شما افراد زیادی به صورتتان نگاه می‌کنند. وجود چربی‌های اضافه در ناحیه صورت شما باعث می‌شود که حتی وقتی وزن بدن شما در محدوده سالم قرار دارد، باز هم در ظاهر چاق و سنگین به نظر برسید. اما بعد از استفاده از روش‌های دائمی لاغر کردن صورت، اغلب اطرافیان شما به شما خواهند گفت که ظاهراً وزن کم کرده و لاغر شده‌اید.

حتی افراد خوش اندام و پرتحرک هم ممکن است چربی‌های اضافی ناخوشایندی در صورت، خط فک یا گردن خود داشته باشند که باعث می‌شود ظاهر آنها گوشتی و بدقیافه به نظر برسد. خانم‌ها و آقایان زیادی برای انجام جراحی‌های لاغر کردن صورت مانند لیپوساکشن به متخصص جراح زیبایی مراجعه می‌کنند تا از این طریق، چهره‌ای زیباتر و جذاب‌تر پیدا کنند. جراح زیبایی قادر است چربی‌های زائدی که موجب به وجود آمدن غبغب، افتادگی فک‌ها و یا صاف شدن برجستگی‌های طبیعی صورت شده است را با دقت بالایی حذف نماید.

لاغر کردن صورت


چربی‌های ناحیه صورت (چاقی صورتمعمولاً در زیر چانه و فک‌ها تجمع پیدا می‌کند. دلایل شایع برای جمع شدن این چربی‌ها شامل پیری، افزایش وزن و عوامل ارثی می‌باشد. در صورتی که شما هم بابت لاغری صورت و از بین بردن چربی‌های زائدی که در صورت، چانه یا ناحیه گردنتان انباشته شده است نگران هستید، جراح زیبایی قادر است از طریق انجام عمل لیپوساکشن صورت یا جراحی تخلیه چربی دهانی به شما کمک کند تا صورتی استخوانی‌تر داشته باشید و به بهترین حالت ممکن از چهره خود دست پیدا کنید. یکی دیگر از روش های موجود دستگاه لیپوماتیک است که لاغر کردن موضعی دقیق و موثر (لیپوساکشن) را در کل بدن ممکن می‌کند. هزینه جراحی لیپوماتیک و لیپوساکشن بسته با ناحیه تحت درمان، در افراد مختلف، متفاوت است. معایب لیپوماتیک می‌تواند شامل کبودی، درد، و ورم در نواحی تحت درمان باشد.

لیپوساکشن صورت


ftu1 لاغر کردن صورت (کشیده کردن صورت) با لیپوساکشن و جراحی

عمل لیپوساکشن صورت می‌تواند با افزایش زاویه بین چانه و گردن و برجسته‌سازی استخوان‌های فک، چهره‌ای زیبا و جذاب برای شما به ارمغان بیاورد. لیپوساکشن برای لاغری صورت همچنین می‌تواند به عنوان عمل مکمل در کنار سایر عمل‌های زیبایی از قبیل جراحی لیفت صورت یا جوانسازی صورت (شامل پروتز چانه و جراحی زیبایی بینی) انجام شود. البته در صورتی که چربی اضافه‌ای که در ناحیه گردن و فک‌ها انباشته شده است به دلیل افزایش وزن باشد، عمل لیپوساکشن برای لاغر کردن صورت چاق مناسب نخواهد بود. اما بعد از کاهش وزن و لاغر شدن عمومی بدن، می‌توان از عمل لیپوساکشن برای لاغر کردن نواحی مقاوم به کاهش وزن، استفاده نمود.

فرد متقاضی مناسب برای عمل لیپوساکشن صورت

اگر عمل لیپوساکشن صورت به تنهایی و بدون سایر عمل‌های زیبایی در نظر گرفته شود، بهترین افراد برای انجام آن افراد جوانی هستند که پوستی انعطاف‌پذیر، عضلاتی خوش‌فرم و ساختار استخوانی نیرومندی داشته باشند. تقبل هزینه عمل لیپوساکشن برای افرادی که پوست اضافی زیاد و چربی کم دارند، مناسب نیست. ضمن آنکه پوست زنان معمولاً بهتر از پوست مردان نسبت به عمل لیپوساکشن به تنهایی، جواب می‌دهد.

عمل لیپوساکشن صورت چگونه انجام می‌شود؟

ابتدا ناحیه محل عمل بی‌حس می‌شود و سپس ابزار کوچک و باریکی به نام کانولا از طریق یک بریدگی ریز که در محل خمیدگی طبیعی پوست در زیر چانه و یا در پشت گوش‌ها ایجاد می‌شود، به زیر پوست فرو برده می‌شود. کانولا در عمق کمی از زیر سطح پوست شما قرار می‌گیرد و توده‌های چربی ناخواسته‌ای که در آنجا انباشته شده است را به آرامی بیرون می‌کشد. این عمل در حدود ۴۵ دقیقه زمان می‌برد.

شرایط مورد انتظار بعد از عمل جراحی چگونه است؟

 

بعد از عمل جراحی لیپوساکشن صورت، شما ورم و کبودی مختصری را در محل جراحی مشاهده خواهید کرد، اما این علائم در عرض یک تا دو هفته بعد تا حد زیادی برطرف خواهد شد. به عبارتی، می‌توان انتظار داشت که ۸۰ درصد از ورم صورت بعد از گذشت دو هفته و مابقی آن بعد از حدود دو ماه به طور کامل برطرف شود. همچنین ممکن است زیر چانه شما کمی بی‌حس شود که این بی‌حسی نیز همزمان با کاهش ورم، به تدریج رفع خواهد شد.

نتایج مورد انتظار چه خواهد بود؟

لیپوساکشن صورت در اغلب موارد نتایج رضایت‌بخشی را بلافاصله بعد از پایان عمل حاصل می‌کند. اگر انعطاف‌پذیری (توانایی پوست در شکل‌پذیری مطابق با بافت‌های زیرین خود) پوست شما خوب باشد، فرم جدید و زیبای صورتتان بلافاصله قابل مشاهده خواهد بود. اما در افراد مسن‌تر که عموماً قابلیت انعطاف‌پذیری پوستشان ضعیف است، به منظور خوش فرم شدن و لاغر کردن صورت معمولاً لازم است که علاوه بر عمل لیپوساکشن، عمل‌های دیگری مانند لیفت صورت یا لیفت گردن هم برای کشیدن پوست انجام شود.

 خطرات و عوارض عمل لیپوساکشن صورت چیست؟

اگر چه تمامی عمل‌های جراحی خطرات و عوارض خاص خود را دارند، اما خطرات مربوط به عمل جراحی زیبایی صورت معمولاً در حد بسیار کم و حداقلی است. ما در جلسه مشاوره اولیه، هر گونه خطر و عوارض احتمالی مربوط به این عمل و نیز راهکارهای جلوگیری از بروز آن‌ها را برای شما شرح خواهیم داد.

حذف چربی‌های دهانی

محل لاغر کردن در گونه لاغر کردن صورت (کشیده کردن صورت) با لیپوساکشن و جراحی


داشتن یک صورت خوش‌فرم، لطیف و تراشیده، خواسته‌ای است که نه تنها مدل‌ها، شخصیت‌های مشهور و چهره‌های حاضر در رسانه‌ها، بلکه هر فردی که به زیبایی اهمیت می‌دهد، در پی دستیابی به آن است. پف داشتن و چاقی صورت در ناحیه گونه‌ها می‌تواند زیبایی و خوش‌فرمی قسمت بالای صورت و نیز زیر خط فک را بپوشاند و آن را تحت تأثیر قرار دهد. چاقی صورت در ناحیه گونه‌ها اغلب به خاطر تجمع چربی‌هایی است که اصطلاحاً به آن چربی دهانی گفته می‌شود.

افراد مناسب برای عمل جراحی تخلیه چربی دهانی

برای عمل جراحی کشیده کردن صورت نیز به مانند همه عمل‌های زیبایی دیگر، برخورداری از سلامت جسمی و داشتن انتظارات واقع‌بینانه از نتایج عمل، شرایطی ضروری برای هر کاندیدا محسوب می‌شود. جراحی تخلیه چربی دهانی راهکار مناسبی برای رفع چاقی بیش از حد صورت در ناحیه گونه‌ها می‌باشد، البته چاقی و پف صورت نباید به علت سانحه، ضرب‌دیدگی یا جراحی‌هایی که قبلاً در این ناحیه انجام شده است، به وجود آمده باشد. همچنین جراحی تخلیه چربی دهانی برای افزایش برجستگی استخوان‌های گونه و فک نیز روش مناسبی می‌باشد.

عمل جراحی تخلیه چربی دهانی چگونه انجام می‌شود؟

جراحی تخلیه چربی دهانی به صورت یک عمل سرپایی و تحت بیهوشی سبک، بی‌حسی منطقه‌ای همراه با داروی مسکن، بی‌حسی موضعی همراه با داروی مسکن خوراکی و یا بیهوشی عمومی (تزریق داخل وریدی) انجام می‌شود. روش بیهوشی مورد استفاده برای این عمل به نظر پزشک جراح و به اینکه آیا عمل‌های زیبایی دیگری (مانند جراحی لیفت صورت) هم همزمان با این عمل انجام می‌شود یا خیر، بستگی خواهد داشت. پس از آنکه بی‌حسی یا بیهوشی مورد نظر اعمال شد، جراح شما یک بریدگی از یک طرف داخل دهان شما در فاصله بین دندان‌های آسیاب بالا و سطح داخلی گونه ایجاد می‌کند و سپس از طرف بیرون، کمی روی گونه شما فشار می‌دهد تا چربی‌های دهانی به تدریج از طریق برشی که در دهان شما زده شده است خارج شود. هر بار که روی گونه شما فشار می‌آید، مقدار کمی از چربی‌های دهانی از آن خارج می‌شود. در مرحله بعد، همین فرایند در طرف دیگر صورت هم تکرار می‌شود و سپس بریدگی‌ها با بخیه بسته می‌شود.

شرایط مورد انتظار بعد از عمل جراحی چگونه است؟

بعد از آنکه جراحی تخلیه چربی دهانی شما به پایان رسید، قسمت پایین صورت و دهان شما متورم، حساس و سوزناک خواهد بود. خون‌مردگی فقط ممکن است در داخل دهان شما وجود داشته باشد. احتمالاً تا مدتی برای شما یک برنامه غذایی مخصوص شامل غذاهای غیراسیدی تجویز می‌شود. همچنین دستورالعمل‌ها و مراقبت‌های لازم برای دوره بعد از عمل به شما آموزش داده می‌شود، از جمله اینکه هنگام خوابیدن زیر سر خود را بالا نگه دارید و هر روز چند مرتبه دهان خود را با یک دهان‌شویه ضدعفونی کننده شستشو کنید. ورم صورت شما هم بعد از حدود دو هفته برطرف خواهد شد.

نتایج مورد انتظار چه خواهد بود؟

لاغر کردن صورت با ساکش و جراحی لاغر کردن صورت (کشیده کردن صورت) با لیپوساکشن و جراحی

اگر چه ممکن است تغییرات حاصل از جراحی تخلیه چربی دهانی در صورت شما خیلی ظریف باشد، اما شکل کلی چهره شما خوش‌فرم‌تر و لاغرتر به نظر خواهد رسید و استخوان گونه و چانه شما با برجستگی بیشتری دیده خواهد شد. لاغر کردن صورت با حذف چربی‌های ناحیه گونه اغلب باعث می‌شود که فرد چهره بالغ‌تری داشته باشد و اعتماد به نفس او تقویت شود. همچنین از آنجا که این جراحی از طریق داخل دهان شما انجام می‌شود، هیچ گونه بریدگی یا جای زخمی بر روی صورت شما باقی نخواهد ماند.

خطرات و عوارض جراحی تخلیه چربی دهانی چیست؟

جراحی تخلیه چربی دهانی هم مانند همه جراحی‌های دیگر، خطرات و عوارض جانبی خاص خود را دارد. این خطرات شامل بروز واکنش حساسیت به داروی بیهوشی، احتمال آسیب‌دیدگی عصب، بی‌حسی دائمی گونه‌ها یا پایین صورت، ایجاد فرورفتگی‌های ناخواسته بر روی گونه‌ها، ایجاد زائده‌ها و برآمدگی‌ها، تشکیل هماتوم (جمع شدن خون)، تجمع سرم (جمع شدن مایع) و بروز عفونت می‌باشد. همچنین این احتمال وجود دارد که شکل نهایی دو طرف صورت متقارن نباشد و یا شما از نتایج نهایی رضایت نداشته باشید.

به این پست امتیاز دهید.
لاغر کردن صورت (کشیده کردن صورت) با لیپوساکشن و جراحی
۱ از ۱ رای
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

14 دیدگاه ها

 1. فائزه می‌گه:

  سلام من از افغانستان شهر هرات هستم میخوام بدونم که لاغر کردن صورت کلا چند روز رو در بر میگیره و تا چه مدت دام میاره ممنون از شما

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   این عمل داخل مطب انجام می شود و فعالیت شما بعد از عمل عادی است ولی باید به مدت دو هفته از گن های مخصوص استفاده بفرمایید. دوام آن تقریبا به صورت دائمی می باشد.

 2. Ghazaleh می‌گه:

  سلام دکتر من صورتم از اول بچگیم چاق بود بینیمم عمل کردم ولی بخاطر چاقی صورتم همه میگن تو که تغییری نکردی بنظر شما کدوم روش برای من موثر تره؟

 3. علی می‌گه:

  سلام من صورتم گرد و پره میخواستم بدونم با عمل تخلیه چربی صورت صورتم کشیده تر میشه یا مدل فکم اینجوریه؟

 4. احسان می‌گه:

  دکتر جان درود
  ایا تفاوت وجود داره بین عمل صورت با لاغر کردن صورت با رژیم غذایی؟!
  توضیح بدید در مورد تفاوت این دوتا لطفا
  کدوم برا زیبایی بیشتر موثرتره؟!

 5. سارا می‌گه:

  با سلام
  من صورتم هم پره هم اینکه گونهام تو چشم میاد ایا راهی وجود دارد تا صورتم ظریف شود؟

 6. شیوا می‌گه:

  سلام
  من گونه های برجسته ای دارم و صورتم هم لاغر یعنی چربی اضافه ای در صورتم وجود نداره اما گوشه های لبم و زیر گونم پره و چون لبام هم درشته بیشتر به چشم میاد مشکل من چه جوری و با چه جراحی حل میشه؟

 7. Zahra می‌گه:

  سلام.من صورت گرد و تقریبا پهنی دارم ب نظرتون چ عملی باید انجام بدم ک کوچیکتر بشه؟؟؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *