• 021 22283000
  • ( مشاوره و رزرو نوبت )
  • select :

جراحی لیفت ابرو
  • دکتر محمد علی اکبری
  • 14 نوامبر 2019

جراحی لیفت ابرو و بالا کشیدن ابروها


شکل نرمال ابرو به به‌نحوی که ابتدا و انتهای آن در یک سطح و وسط ابرو بالاتر باشد، باعث ایجاد حس اعتماد به نفس و جوانی در خانم‌ها می‌شود. عمل جراحی لیفت ابرو شکلی از جراحی‌های زیبایی است که این اعتماد به نفس را به ارمغان می‌آورد. افزایش سن و شل شدن عضلات، باعث افتادگی ابرو می‌شود. از این‌رو برای زیبایی و جوان‌سازی خانم‌ها، عمل جراحی لیفت ابرو توسط متخصص زیبایی انجام می‌گیرد. این عمل با جدیدترین روش‌ها به صورت آندوسکوپی یا جراحی باز و یا در بسیاری از موارد از طریق تزریق ژل، چربی و بوتاکس از طریق بالا کشیدن ابروها به‌خصوص دم ابرو یا گوشه ابرو و در کل تغییر موقعیت ابرو انجام می‌شود. در این مقاله به طور مختصر به روش جراحی لیفت ابرو و بالا کشیدن ابرو اشاره می‌کنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت وقت مشاوره میتوانید به صفحه دریافت مشاوره(کلیک کنید) مراجعه و پس از تکمیل فرم مشاوره منتظر تماس کارشناسان ما باشید ، همچنین میتوانید با یکی از شماره زیر نیز تماس حاصل فرمایید .

  • 021-75139000

  • 021-22283000

لیفت ابرو

لیفت ابرو چیست؟

عمل جراحی بالا کشیدن ابرو که به‌عنوان جراحی لیفت ابرو نیز شناخته می‌شود، یک راهکار موثر برای ایجاد یک ظاهر جوان‌تر است. عمل لیفتینگ ابرو همچنین می‌تواند باعث کاهش خطوط بینی و چروک دور چشم شده و علائم پیری موجود در بخش فوقانی صورت را کم کند.

بالا لیفت ابرو می‌تواند باعث زنده شدن افتادگی یا از بین رفتن چروک موجود در پیشانی فرد شود. با پرداخت هزینه لیفت ابرو، شما ظاهری دارید که کمتر عصبانی، ناراحت یا خسته به نظر می‌رسد. با استفاده از روش جراحی سنتی لیفت ابرو یا روش‌هایی که آسیب کمتری برای بیمار به همراه دارد (آندوسکوپی)، می‌توان بالا کشیدن ابروی بیمار را با حذف یا تغییر عضلات موجود در بالای چشم‌ها انجام داد و به این ترتیب خطوط پیشانی را هموار کرده و با رفع افتادگی ابرو ظاهر جوان‌تری برای فرد ایجاد کرد. این روش جراحی و بهره‌وری از مزایای لیفت ابرو، اغلب با سایر عمل‌ها هم‌چون بلفاروپلاستی(جراحی پلک) و لیفت صورت انجام می‌شود تا به این ترتیب بتوان ظاهر چشم‌ها و سایر نقاط صورت را بهبود بخشید.

این مطلب هم بخوانید
جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی

لیفت ابرو چگونه انجام میشود؟

در اکثر موارد، بالا کشیدن ابرو با استفاده از روش آندوسکوپی انجام می‌شود. در بالا کشیدن ابرو با این روز از یک ابزار جراحی مخصوص استفاده می‌شود که در انتهای آن یک دوربین فیلم‌برداری وجود دارد. برای استفاده از یک آندوسکوپ لازم است یک شکاف در خط موی فرد ایجاد شود و به این ترتیب برش ایجاد شده پس از عمل و بعد از بهبودی کامل، دیگر قابل مشاهده نیست. مزیت استفاده از آندوسکوپ برای لیفت ابرو این است که این ابزار به جراح شما اجازه می‌دهد بافت و عضلات مورد نیاز را بدون ایجاد شکاف‌های بزرگ در صورت، دستکاری و ترمیم کند. مزیت دیگر استفاده از روش آندوسکوپی در این است که برای بالا کشیدن ابرو فقط نیاز به بی‌هوشی موضعی وجود خواهد داشت.

اگر شما با افتادگی پیشانی به شکلی مواجه هستید که امکان اصلاح آن بدون برداشتن پوست اضافی وجود ندارد، روش سنتی جراحی لیفت پیشانی که در آن یک شکاف کامل یا جزئی در فرق سر، داخل یا بر روی خط رویش مو ایجاد می‌شود، ممکن است برای رفع مشکل و لیفت پیشانی مورد نیاز باشد.

عمل لیفت ابرو

انواع عمل جراحی لیفت و بالا کشیدن ابرو

در عمل لیفت ابرو، خطوط پیشانی با دستکاری عضلاتی که باعث ایجاد چروک، شیار و مواردی مانند ایجاد پوست اضافی در پیشانی که به خاطر بالا رفتن سن و از دست دادن کولاژن یا قابلیت ارتجاعی آن ایجاد می‌شوند، تحت درمان قرار می گیرد. در جراحی لیفت ابرو با توجه به جدی بودن مشکل خط ابرو، جراح می‌‌تواند یکی از ۲ روش عمومی زیر را برای بالابردن ابروی بیمار مورد استفاده قرار دهد:

 جراحی باز لیفت ابرو

جراحی باز لیفت ابرو نیازمند ایجاد یک شکاف در بالای سر یا فقط داخل خط رویش مو است. از این روش در صورتی استفاده می‌شود که پوست اضافی برداشته شود و هنوز پیشانی فرد بیش از حد بلند باشد. به این روش همچنین رویکرد کرونال نیز گفته می‌شود.

این مطلب هم بخوانید
عمل جراحی رینوپلاستی و عوارض و هزینه‌های رینوپلاستی

در عمل باز لیفت افرو بالا کشیدن ابرو از یک ابزار جراحی خاص استفاده می‌شود که در آن یک شکاف کوچک در شقیقه یا خط رویش مو و نیز گاهی اوقات در چروک‌های پلک بالا ایجاد می‌شود.

جراحی آندوسکوپی لیفت ابرو

پس از عمل لیفت ابرو با جراحی آندوسکوپی، در طول یک هفته یا کمتر، شما موقعیت بالاتر و ظاهر جوان‌تر ابروی خود را مشاهده می‌کنید و پس از آن در حدود ۴ هفته از ورم اولیه، ابرو در موقعیت مناسب آن قرار می‌گیرد و ظاهر شما به ظاهر عادی و شاداب مورد نظر نزدیک‌تر می‌شود.

عمل جراحی آندوسکوپی بالا کشیدن ابرو می‌تواند موقعیت بسیار پایین ابروهای شما را اصلاح کند و آنها را به موقعیت صحیح آنها بر گرداند. علاوه‌بر این وجود ابروهای بسیار بالا پدیده‌ای است که به ندرت در افراد مختلف مشاهده می‌شود. حتی فقط با بالا کشیدن دم انتهای ابرو، ظاهر ابرو متناسب‌تر به نظر می‌رسد و این موضوع ظاهر جذاب‌تری برای فرد بیمار ایجاد می‌کند. همچنین در این عمل می‌توان کمان ابرو را نیز اصلاح کرد و به این ترتیب ظاهر متقارن‌تری برای ابروی فرد ایجاد نمود.

عمل جراحی لیفت ابرو

چگونگی جراحی آندوسکوپی لیفت ابرو

در عمل جراحی آندوسکوپی لیفت ابرو بافت‌های مورد نظر بزرگ‌نمایی می‌شوند و به این ترتیب دکتر می‌تواند این بافت‌ها را بهتر مشاهده کند و به خاطر ویژگی کم‌تهاجمی آن در مقایسه با عمل جراحی سنتی بالا کشیدن ابرو، برش‌ها و جراحت‌های ایجاد شده در نتیجه این جراحی به نسبت کمتر است. بالا کشیدن بخش میانی صورت و آندوسکوپی برای این عمل می‌تواند به بهترین شکل مشکلات ناشی از افزایش سن بر روی ظاهر فرد را بهبود بخشد. با ترکیب روش جراحی بالا کشیدن صورت با بالا بردن ابرو می‌توان دوباره همه ظاهر صورت را جوان و شاداب کرد. برای تعیین مناسب بودن استفاده از آندوسکوپی برای بالا کشیدن ابرو، مهم است که با جراح  ملاقات و مشورت کنید.


مطالب زیر را حتما بخوانید
ارسال نظرات بدون نظر