لیفت بینی با نخ و عوارض آن

لیفت بینی با نخ و عوارض آن

لیفت بینی با نخ

برای دیدن گالری جدید تصاویر جراحی زیبایی بینی کلیک کنید

رینوپلاستی در بین اولین عمل‌های جراحی زیبایی بوده و هنوز نیز طرفداران زیادی دارد. گرچه عمل بینی همچنان از رایج‌ترین روش‌های درمانی  اصلاح و بازسازی بینی است اما امروزه روش‌های غیرجراحی دیگری نیز وجود دارد که به اعتقاد برخی تاثیر خوبی در بهبود شکل بینی دارند.لیفت نخ یکی از روش‌های غیرجراحی تغییر شکل بینی است. در این روش با کمک نخ‌های مخصوص نوک بینی بالا کشیده شده و کوچک‌تر به‌نظر می‌رسد. اما سوالی که بسیاری از بیماران دارند این است که آیا این روش  یک راه‌حل دائمی است و آیا همان  تاثیر رینوپلاستی را دارد یا خیر؟ باید بپذیریم که لیفت بینی با نخ یک روش دائمی نیست و برای کسب نتیجه بهتر و دائمی نیاز به تکرار دارد. لیفت با نخ در موارد دیگری نیز کاربرد دارد. لیفت ابرو با نخ از دیگر موارد کاربرد نخ ها می باشد.

لیفت بینی با نخ روشی برای تغییر ظاهر بینی است که ممکن است تعدادی از پزشکان به بیمارانی که علاقه به انجام جراحی بینی ندارند، پیشنهاد بدهند. اما باید این نکته را در نظر داشت که این روش، مورد تایید بسیاری از جراحان زیبایی بینی نمی‌باشد.چرا که  در روش لیفت بینی با نخ، تغییر عملکرد بینی که در بیماران دارای انحراف بینی الزامی می‌باشد و نیاز به بهبود راه تنفس دارند امکان پذیر نمی‌باشد. همچنین بعد از جراحی ممکن است فرورفتگی‌ها و چین خوردگی‌های در سطح پوست و نمایان شدن نخ از زیر پوست را ایجاد کند. جراح زیبایی بینی بعد از بررسی‌های لازم برای بیماران خود بهترین روش جراحی را که نتایج موثر و چشمگیری در تغییر ظاهر و بهبود عملکرد بینی دارند، پیشنهاد می‌دهند. برای دریافت مشاوره  یا جهت رزرو نوبت می‌توانید با شماره ۲۲۲۸۳۰۰۰-۰۲۱  تماس حاصل فرمایید.

liftbanakh1

لیفت بینی با نخ چگونه انجام می‌شود؟


لیفت بینی با نخ با کمک نخ‌های ۳ بعدی و خاردار انجام می‌شود. در این روش با قرار دادن  نخ‌های مخصوص  در زیر پوست، تغیراتی در پل بینی و نوک بینی ایجاد می‌شود و با تحریک کلاژن سازی،  بینی به سمت بالا کشیده و فرم دلخواه  را می‌گیرد.این روش درمانی که ۱۵ تا ۳۰ دقیقه بیش‌تر طول نمی‌کشد تحت بیهوشی موضعی صورت می‌گیرد. پزشک متخصص با بررسی شکل فعلی بینی بیمار تعیین می‌کند که چه تعداد نخ‌ برای لیفت بینی مورد نیاز است. مهمترین مزیت لیفت بینی این است که بیمار خیلی زود نتایج حاصل از درمان را در چهره خود مشاهده می‌کند. پزشک توصیه‌هایی در خصوص بایدها و نبایدهای پس از درمان به بیمار ارائه می‌دهد.

متقاضی


لیفت بینی با نخ برای افرادی که دوست دارند بینی خود را بدون جراحی تغییر شکل دهند گزینه مناسبی است.  این روش در مقایسه با پرکننده‌ها عوارض کمتری داشته و به‌ نسبت روش‌های معمولی جراحی بینی نیز کم‌تهاجمی است. لیفت بینی با نخ کمتر از ۱ ساعت انجام می‌شود و دوره بهبود راحت، کوتاه  و بدون دردی دارد.

نتایج حاصل از لیفت با نخ چگونه است؟


بعد از لیفت بینی با نخ بیمار می‌تواند شاهد بهبود در شکل بینی خود باشد. تغییرات حاصل از درمان لیفت بینی با نخ شامل:

 • بالا رفتن پل بینی
 • بهبود زاویه لب وبینی
 • باریک شدن نوک بینی

زاویه ایده‌آل لب وبینی بین ۸۵ تا ۱۰۵ درجه است. پزشک متخصص در طول درمان سعی می‌کند با وارد کردن نخ‌هایی که طول متفاوتی دارند زاویه و ارتفاع بینی را بهبود بخشیده و بینی را بالا بکشد.

مشاوره


 بهتر است بیمار در طول مشاوره سوابق پزشکی حال و گذشته خود را به‌طور کامل در اختیار پزشک قرار دهد. پزشک تمام جزئیات لیفت بینی با نخ، گزینه‌های ممکن، روش اجرا، امکانات، هزینه، فرایند بهبود، پیشگیری ازعفونت، خطر و عوارض جانبی لیفت بینی با نخ و انواع نخ‌های بکار رفته در لیفت را به بیمار شرح خواهد داد. دستورالعمل‌های ضروری قبل و بعد از جراحی توسط جراح  به بیمار ارائه خواهد شد تا فرایند دوره بهبود سریع‌تر و کامل‌تر طی شود.

فرایند درمان 

پزشک برای شروع کار، بینی بیمار را با کرم بی‌حس کننده به‌مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه می‌پوشاند. سپس برای این‌که درمان راحت و بدون درد صورت گیرد، داروی بی‌حسی موضعی به پل بینی و نوک بینی بیمار تزریق می‌کند.برای تزریق نخ‌های لیفت، باید سوراخ بسیار کوچکی در نوک بینی ایجاد ‌شود. این قسمت تنها نقطه تزریق نخ‌ها به پل‌ بینی و نوک بینی است. تعداد نخ‌های مورد نیاز برای لیفت بینی در بیماران متغیر بوده و بعد از مشاوره توسط پزشک تشخیص داده می‌شود. کل فرایند درمان بیش از ۱۰ تا ۱۵ دقیق طول نمی‌کشد.نخ‌ها بعد از گذشت چند ماه جذب بدن می‌شوند. در طی این دوره کلاژن جدید اطراف نخ‌ها ساخته می‌شود. عمر نخ‌ها معمولا ۱ تا ۱٫۵ سال بوده و بیشتر به شیوه زندگی فرد، سوخت و ساز بدنی و تعداد نخ‌های بکار رفته بستگی دارد.

 

بهبود


دوره بهبود در لیفت بینی با نخ کوتاه بوده و بیمار خیلی سریع می‌تواند نتایج حاصل از درمان را مشاهده کند. تورم، سرخی  و کبودی موقت از علائم طبیعی بعد از درمان بوده و معمولا ظرف چند روز برطرف می‌شود. ناحیه تزریق ظرف ۱ تا ۲ هفته بهبود یافته و کاملا ترمیم می‌شود. در لیفت بینی مشکل احتمال جابه‌جایی و حرکت مواد که در پرکننده‌ها مشاهده می‌شود وجود ندارد.

آیا این روش دائمی است؟


لیفت بینی با نخ معمولا به مدت ۱ سال ماندگاری دارد. از آن‌جایی که در این روش از نخ‌های قابل جذب استفاده می‌شود  بنابراین نتایج حاصل از درمان همیشگی نیست. جنس نخ‌ها از ماده‌ای به‌نام PDO (پلی دی اکسانون)  است. PDO ماده ای قابل جذب است که در نخ‌های جراحی بکار می‌رود.این ماده به ‌مرور زمان تجزیه‌ شده و به‌طور طبیعی توسط بدن جذب و ناپدید می‌شود. بعد از جذب نخ‌ها بینی به شکل قبل از تزریق نخ‌ها باز می‌گردد. برخی بیماران از آن‌جایی که جراحی بینی را دوست ندارند به این روش روی می‌آورند اما شایان ذکر است که نتایج حاصل از رینوپلاستی همیشگی بوده و بیمار می‌تواند یک عمر با لذت زندگی کند.

معایب


لیفت با نخ برای اصلاح هر مشکلی  مناسب نیست. همانطور که قبلا اشاره کردیم در روش لیفت بینی با نخ نمی‌توان سایز بینی را کوچک کرد. تغییر شکل نوک بینی در این روش حتی با محدودیت‌هایی همراه است. اگر تصمیم به تغییرشکل بینی خود دارید و از طرفی در انتخاب جراحی بینی مردد هستید، لیفت بینی با نخ می‌تواند گزینه مناسبی برای انتخاب باشد. لیفت بینی با نخ نتایج خوبی دارد اما فراموش نکنید که بینی بعد از چند ماه دوباره به حالت اول خود باز می‌گردد.قوز بینی، چه مادرزادی  بوده و چه در اثر وارد شدن ضربه و آسیب به بینی بوجود آمده باشد، انحراف بینی و یا مشکلات این چنینی با لیفت بینی قابل درمان نیستند. از آن‌جایی‌که در لیفت بینی جراح هیچ برش در بینی ایجاد نمی‌کند بنابراین هیچ یک از این مشکلات با لیفت بینی برطرف نمی‌شوند. در رینوپلاستی، بعد از برشی که جراح ایجاد می‌کند پوست و بافت از ساختار زیرین جدا شده و در نتیجه جراح به‌راحتی به آناتومی بینی ( غضروف، استخوان و بافت نرم) دسترسی داشته و می‌تواند هرگونه تغییری را اعمال کند.

آیا لیفت بینی روش سالمی است؟


در لیفت بینی از نخ‌هایی استفاده می‌شود که از جنس پلی دی اکسانون بوده و ۱۰۰% قابل جذب و زیست سازگار هستند. این نخ ها ظرف ۶ تا ۸ ماه بعد از درمان کاملا تجزیه می‌شوند.  جراحان از ماده پلی دی اکسانون در نخ‌های جراحی‌ استفاده می‌کنند.با این وجود نخ‌های خاردار پلی دی اکسانون (PDO) به‌طور خاص برای لیفت بینی طراحی و ساخته شده‌اند. بافت اطراف نخ‌ها تحریک شده و کلاژن بیشتری تولید می‌کنند تا بینی را بالا نگه‌ داشته و حتی بعد از تجزیه نخ‌ها شکل بینی حفظ شود.

خطر یا عوارض جانبی


تورم و کبودی خفیف بعد از لیفت بینی طبیعی است اما این عوارض موقت بوده و ظرف چند روز کاملا برطرف می‌شوند. بیمار در عرض ۳ روز کاملا بهبود می یابد. لیفت بینی با نخ خطر و عوارض جانبی کمی دارد. از عوارض جانبی احتمالی لیفت بینی با نخ می‌توان به جای تزریق (۱ تا ۲ نقطه) و درد خفیف در ناحیه بینی اشاره کرد. در این روش نیز مانند تمام روش‌های تزریقی دیگر احتمال عفونت در ناحیه تزریق وجود دارد بنابراین انجام صحیح این کار درکلینیک پزشکی معتبر می‌تواند خطر ناشی از عفونت را بسیار کاهش دهد.

آیا با درد توام است؟


قبل از انجام لیفت، بینی بیمار با کرم بی‌حسی پوشانده می‌شود و داروی بیهوشی موضعی در ۲ تا ۳  نقطه بینی تزریق می‌شود. با این کار تمام قسمت بینی بی‌حس شده و بیمار هیچ‌گونه دردی در طول درمان احساس نمی‌کند.

کدام روش بهتر و ایمن‌تر است: لیفت بینی با نخ یا تزریق ژل در بینی؟

لیفت بینی با نخ یا تزریق ژل در بینی

این سوالی است که برای بسیاری از متقاضیان لیفت بینی پیش می‌آید. در پاسخ باید گفت که هر یک از این دو روش مزایا و عوارض خاص خود را دارد. در جدول زیر دو روش لیفت بینی با نخ و تزریق ژل در بینی را به اختصار با هم مقایسه کرده‌ایم.

 

لیفت بینی با نخ

تزریق ژل یا فیلر در بینی

مزایا

 • امکان بالا بردن نوک بینی
 • دوران نقاهت بسیار کوتاه (بینی فقط به مدت دو روز قدری
  حساس و دردناک است.)
 • بهبود فرم و شکل بینی
 • ظریف‌تر شدن پل بینی
 • مشخص‌تر شدن خطوط و انحناهای ظریف بینی
 • کاهش پهنای بینی
 • تزریق ژل روش بهتری برای بالا بردن نوک بینی است.
 • بالا بردن پل بینی
 • دوران نقاهت این روش بسیار کوتاه است و گاهی حتی نیازی
  به استراحت کردن بعد از تزریق نیست.
 • متخصصی که در زمینه تزریق مهارت دارد، می‌تواند بینی را
  دقیقاً به فرم دلخواه دربیاورد.

خطرات و عوارض جانبی احتمالی

 • متورم و دردناک بودن بینی به مدت چند روز
 • اگر عمل به روش صحیح انجام نشود، احتمال عفونت وجود
  دارد.
 • اگر لیفت با نخ توسط جراح مجرب انجام نشود، ممکن است
  جای زخم در نقطه وارد کردن نخ باقی بماند.
 • چنانچه نخ به خوبی در محل مناسب قرار نگرفته باشد،
  احتمال جابجا شدن یا بیرون زدن آن وجود دارد.
 • چنانچه تزریق به روش اشتباه انجام شود، احتمال نکروز
  پوست و حتی نابینایی وجود دارد.
 • احتمال پخش شدن ژل و در نتیجه پهن‌تر شدن بینی وجود
  دارد.

مناسب برای افرادی که:

 • بینی‌شان اندکی انحراف دارد.
 • پل بینی‌شان بدشکل است.
 • نوک بینی‌شان بزرگ است و می‌خواهند بینی‌شان را کوچکتر
  و خوش فرم کنند.
 • از زاویه‌ی نوک بینی‌شان راضی نیستند.
 • بینی پهنی دارند.
 • پل بینی‌شان صاف و تخت است.
 • از شکل نوک بینی خود راضی نیستند.

هرچند هر دو روش عمل‌های مناسب و موثری برای لیفت بینی به شمار می‌آیند، برخی پزشکان ترجیح می‌دهند که بینی را با انجام دادن یک درمان ترکیبی به بهترین شکل ممکن دربیاورند. بهره‌گیری از مزایای هر دو روش لیفت با نخ و تزریق ژل کمک می‌کند که بیمار از نتیجه عمل رضایت کامل داشته باشد و از داشتن یک بینی زیبا و خوش فرم با لیفتی ماندگار لذت ببرد.

سوالات متداول درباره لیفت بینی با نخ


سوالات متداول درباره لیفت بینی با نخ

آیا مهم است که از چه نوع نخی در عمل لیفت بینی استفاده شود؟

مسلماً مهم است! نتیجه عمل لیفت بینی با نخ، به جز مهارت پزشک تا حد زیادی به نوع نخ استفاده شده بستگی دارد. بسیاری از نخ‌هایی که امروزه به کار برده می‌شود، کوتاه هستند و فقط یک رشته‌ی صاف و هموار دارند؛ چنانچه لیفت با چنین نخ‌هایی انجام شود، چون این نخ‌ها بسیار نازک و صاف هستند و قدرت نگهداری لازم را برای لیفت بینی ندارند، هیچ تغییری ایجاد نمی‌شود یا این که تغییر بسیار جزئی است. از سوی دیگر اگر نخ  بیش از حد ضخیم باشد، احتمال باقی ماندن جای زخم بیشتر می‌شود.

آیا لیفت بینی با نخ برای آقایان نیز مناسب است؟

لیفت بینی با نخ روشی ایده‌آل برای بزرگ کردن بینی آقایان به شمار می‌آید، ترکیب لیفت با نخ و تزریق ژل بهترین نتیجه ممکن را به دست می‌دهد و یک بینی خوش‌فرم را خلق می‌کند. ازآنجایی که بینی آقایان معمولاً بزرگتر از بینی بانوان است، برای لیفت بینی آقایان به تعداد نخ‌های بیشتری نیاز است. هم بانوان و هم آقایان می‌توانند با انجام دادن عمل لیفت با نخ به خواسته‌ی خود برای بالا بردن پل بینی و تیز کردن نوک بینی برسند.

چند جلسه درمان برای رسیدن به نتیجه مطلوب لازم است؟

فقط و فقط یک جلسه لازم است. نتیجه عمل بیشتر از آن که به تعداد جلسات درمان بستگی داشته باشد، تابعی از نوع و تعداد نخ‌های به کار برده شده است. چنانچه نخ مناسب انتخاب شده باشد، نتیجه‌ی لیفت بلافاصله پس از عمل اول قابل مشاهده خواهد بود.

چرا نتیجه بعضی از عمل‌های لیفت بینی با نخ اصلاً چشمگیر نیست؟ 

لیفت با نخ‌های کوتاه و نازک نتیجه‎ی مطلوبی ندارد و گاهی هیچ تغییری ایجاد نمی‌کند، در واقع لیفت بینی با این نخ‌ها فقط هدر دادن پول و وقت است. از طرفی اگر نخ بیش از حد ضخیم باشد، جای زخم در محل ورود نخ باقی می‌ماند. شرط به دست آمدن نتیجه رضایت بخش این است که نخی با دندانه‌های مناسب انتخاب شود تا بتواند تاثیر مورد نظر را روی پل بینی باقی بگذارد. نخ لیفت بینی باید با دقت انتخاب شود.

 

“کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.”

برای دیدن گالری جدید عکس جراحی بینی کلیک کنید

به این پست امتیاز دهید.
لیفت بینی با نخ و عوارض آن
۳٫۲۹ از ۷ رای
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

8 دیدگاه ها

 1. نازنین می‌گه:

  سلام ممنون از مطالب خوبتون.ی سوال داشتم.من بخوام لیفت بینی انجام بدم آیا راهی هست که اثرش دائمی باشه ؟؟یا اینکه باید حتما جراحی انجام بدم تا ماندگارباشه؟؟سپاسگذارم

 2. Reyhane می‌گه:

  سلام. سوالم اینه که برای بینی های کشیده و بلند هم جواب میده؟
  ینی هر نوع تغییری ک خودمون بخایم با این روش قابل اجرا هست؟

 3. mm می‌گه:

  با سلام آیا لیفت بینی برای بینی های گوشتی گزینه مناسبی هست؟
  با تشکر

 4. جاويد می‌گه:

  سلام اگر لیفت بینی انجام دهیم در اینده میتونیم عمل جراحی کنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *