لیفت برزیلی و بالاکشیدن باسن (فرم دادن به باسن برای رفع افتادگی آن)

لیفت برزیلی و بالاکشیدن باسن (فرم دادن به باسن برای رفع افتادگی آن)

لیفت برزیلی و بالاکشیدن باسن

ظاهر ناخوشایند ناشی از چربی و پوست اضافی ایجاد شده در اثر افزایش سن یا کاهش وزن شدید در ناحیه باسن را می‌توان با لیفت (بالا بردن) باسن‌ به نحو چشمگیری بهبود بخشید. اجازه دهید در همین ابتدا تفاوت لیفت باسن و لیفت برزیلی باسن را توضیح دهیم، در عمل دوم باسن با تزریق چربی برجسته شده و باعث بزرگ شدن باسن و خوش فرم شدن آن می‌شود، حال آن که در لیفت باسن برزیلی چربی و پوست از راه برش ایجاد شده و گاهی اوقات لیپوساکشن از بدن خارج می‌شود.

افراد مناسب برای لیفت باسن


 • افتادگی و شل شدن پوست باسن
 • کاهش وزن شدید و نزدیکی به وزن ایده‌آل
 • شرمساری و عدم رضایت از اندام فعلی به ویژه وضعیت باسن
 • ناراحت بودن یا دشواری‌های حرکتی به دلیل پوست اضافی

جراح زیبایی، می تواند به شما در رسیدن به باسنی با فرم و اندازه ایده آل کمک کند. اگر هر یک از شرایط در مورد شما صدق می‌کند، لیفت باسن می تواند زیبایی را به اندام شما برگرداند.
دستیاران متخصص ما در مطب دکتر آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه لیفت باسن هستند:  ۲۲۲۸۳۰۰۰-۰۲۱

افتادگی پوست و چربی اضافی ناحیه باسن تلاش‌های شما را در راه رسیدن به اندام دلخواه و متناسب از طریق ورزش و رژیم ناکام می‌گذارد. اگر هر یک از شرایط زیر در مورد شما صدق می‌کند، می‌توانید کاندیدای ایده‌آل برای بزرگ کردن باسن باشید:

 • انجام جراحی باسن برای درمان چاقی یا کاهش وزن قابل توجه.
 • شل شدن پوست و ایجاد سلولیت در باسن به دلیل بارداری و یا افزایش سن
 • نرم و شل شدن شدید پوست، وجود پوست اضافی و افتادگی باسن
 • نازک بودن لایه چربی زیر پوست
 • سیگاری نبودن. استعمال دخانیات فرایند التیام را آهسته می‌سازد و احتمال بروز عوارض را در طول جراحی و پس از آن افزایش می‌دهد. پس اگر سیگاری هستید، باید سیگار را دست کم از چهار هفته قبل از جراحی ترک کنید.
 • پایدار بود وزن ظرف حداقل یک سال گذشته و بعید بودن احتمال افزایش وزن در آینده. گلوتوپلاستی زمانی نتیجه بهینه را به دست می‌دهد که زمان انجام عمل دو سال با شروع برنامه لاغری فاصله داشته باشد.
 • سلامتی عمومی مناسب و عدم ابتلا به بیماری‌های مزمن مانند دیابت یا ناراحتی قلبی. افرادی که وضعیت جسمی مناسبی ندارند، متقاضی ایده‌ال لیفت باسن و عمل‌های پیکرتراشی محسوب نمی‌شوند. و تقبل هزینه لیفت باسن در این افراد عاقلانه نیست،  پیش از جراحی پلاستیک باید بیماری‌های قبلی بهبود یابد.
 • رعایت رژیم غذایی سالم. مشکلاتی مانند کمبود پروتئین فرایند التیام را مختل می‌سازد.

بنابراین اگر از سلامت عمومی مناسبی برخوردار هستید و انتظارات واقع بینانه و نگرش مثبت نسبت به عمل دارید، کاندیدای ایده‌آل لیفت باسن برزیلی محسوب می‌شوید.

روش انجام عمل لیفت باسن


تکنیک‌های گوناگونی برای انجام عمل بالا کشیدن باسن وجود دارد، در هر حال این عمل معمولاً طبق مراحل زیر انجام می‌شود:

 • برشی را در بالای باسن، در سمت داخلی مفصل ران (لگن)، اطراف شکم ایجاد می‌شود تا از این طریق بتوانند پوست اضافی را خارج کنند و پوست باقی مانده را محکم بکشند و سفت کنند.
 • لیپوساکشن معمولاً برای خوش فرم‌تر کردن باسن یا ران انجام می‌شود تا نتیجه نهایی کاملاً متعادل باشد.
 • برش‌ها در چند لایه بخیه زده و بسته می‌شود تا پوست در حالت کشیده شده باقی بماند و احتمال ماندن جای زخم به حداقل برسد.
 • لوله تخلیه قرار داده می‌شود و زخم پانسمان می‌شود. بیمار معمولاً باید کمربند یا گن فشرده کننده مخصوص به تن کند تا ورم کاهش یابد.

روش‌های انجام عمل


متخصص با توجه به وضعیت پوست، مقدار پوستی که باید برداشته شود و شکل بدن بهترین روش انجام عمل را تعیین می‌کنند. اگر قرار باشد پوست زیادی برداشته شود، لیفت پایین تنه به منظور برداشتن پوست اطراف شکم، باسن، ران و لگن توصیه می‌شود.

دیگر روش‌ها

 • لیپوساکشن ناحیه اطراف باسن در صورت مناسب بودن خاصیت ارتجاعی و تون پوست
 • لیفت باسن برزیلی با ایجاد برش‌های محدود و بسیار کوچک مانند لیفت پروانه‌ای
 • لیفت برزیلی باسن با استفاده از ترکیبی از لیپوساکشن باسن و تزریق چربی در باسن، با فرض حداقل بودن مشکل نرمی و شلی پوست
 • پروتز باسن در صورت کوچک یا تخت بودن باسن، به شرط حداقل بودن مشکل نرمی و شلی پوست

83 لیفت برزیلی و بالاکشیدن باسن (فرم دادن به باسن برای رفع افتادگی آن)

آمادگی عمل لیفت باسن


متخصص و دستیاران ایشان توصیه‌های آمادگی عمل لیفت باسن و رفع افتادگی باسن را به بیمار ارائه می‌دهند، پرسش‌ها را پاسخ می‌گویند، سابقه پزشکی را به دقت بررسی می‌کنند و بهترین روش جراحی را پس از معاینه دقیق بیمار تعیین می‌کنند.

متخصص  پیش از عمل از بیمار می‌خواهد تا:

 • استعمال دخانیات را قبل از جراحی متوقف کند.
 • آسپرین، داروهای ضد التهاب و بعضی داروهای گیاهی افزایش دهنده احتمال خونریزی را مصرف نکند.
 • تامین آب بدن قبل و بعد از جراحی برای ایمنی عمل بسیار مهم است.

لیفت باسن معمولاً عملی سرپایی است و بیمار باید همراه قابل اطمینانی داشته باشد تا وی را به منزل برساند و حداقل یک شب مراقب‌اش باشد.

چگونگی انجام عمل لیفت باسن


اکثر عمل‌های لیفت باسن ظرف دو ساعت کامل می‌شود.

بیمار برای راحت بودن در طول جراحی و پس از آن دارو دریافت می‌کند. تزریق داروی بی‌حسی موضعی و داروی آرام بخش یکی از روش‌های حفظ راحتی بیمار است، اما لیفت باسن برزیلی معمولاً تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. متخصص بیهوشی در طول عمل برای کنترل علائم حیاتی و میزان دریافت دارو حضور دارد. لوله تنفسی در صورت بیهوشی عمومی داخل دهان قرار داده می‌شود تا اطمینان حاصل شود که مجرای عبور هوا هنگام تغییر دادن وضعیت بیمار آسیب نمی‌بیند.

برای ایمنی بیمار چند مانیتور جهت کنترل کردن وضعیت قلب، فشار خون، نبض و میزان گردش اکسیژن و دی اکسید کربن در خون به کار برده می‌شود.

متخصص برنامه جراحی را مطابق طرح درمانی تهیه شده پیش می‌برند. ایشان پس از شروع عمل در صورت لزوم تکنیک جراحی را تغییر می‌دهند یا از ترکیبی از چند تکنیک بهره می‌گیرند تا بهترین نتیجه به دست آید. مهم این است که بیمار راحت باشد و به تصمیم‌گیری و مهارت متخصص اعتماد داشته باشد.

اقدام‌های زیر پس از به هوش آمدن بیمار انجام می‌شود:

 • لوله تخلیه برای خارج شدن مایعات انباشته شده زیر پوست به کار برده می‌شود.
 • بیمار برای کنترل تورم، محکم نگه داشتن بافت‌های آویزان و صاف شدن پوست گن فشرده کننده به تن می‌کند. این گن یا در زمان جراحی به بیمار پوشانده می‌شود یا پرستاران پس از اتمام عمل این کار را انجام می‌دهند.

بیمار پس از جراحی به اتاق ریکاوری منتقل می‌شود و تحت نظر قرار می‌گیرد.

بیمار معمولاً همان روز جراحی ترخیص می‌شود، البته باید مراقب داشته باشد. در هر حال بیمار تحت هیچ شرایطی بدون همراه ترخیص نمی‌شود و نباید در خانه تنها باشد. حتماً توصیه‌های متخصص در خصوص مراقبت پس از عمل را مو به مو رعایت کنید.

همراه بیمار باید پیش از ترخیص روش تخلیه و قرار دادن مجدد لوله تخلیه را به خوبی یاد بگیرد.

متخصص زمان مناسب ازسرگیری فعالیت‌های معمول روزانه را تعیین می‌کنند. بیمار و همراه وی دستورات کاملی را در خصوص مراقبت‌های پس از عمل، از قبیل موارد زیر دریافت می‌کنند:

 • لوله تخلیه
 • علائم معمول مورد انتظار
 • نشانه‌های احتمالی بروز عوارض

دوران بهبود لیفت باسن


جراحی لیفت باسن نسبتاً گسترده است و بیمار باید دو تا سه هفته پیش از فعالیت مجدد استراحت کند. التیام کامل حدود شش ماه زمان می‌برد. سلامت عمومی مناسب، عدم استعمال دخانیات و کمک گرفتن از نزدیکان سرعت التیام را افزایش می‌دهد، از بروز عوارض جلوگیری می‌کند و حصول نتایج بهینه را امکان‌پذیر می‌سازد.

ماندگاری نتایج لیفت باسن بسیار بالا است. مانند اکثر جراحی‌ها تغییر وزن، بارداری و بالا رفتن سن نتایج عمل را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. البته در صورت در پیش گرفتن سبک زندگی سالم و ممانعت از افزایش وزن، تناسب اندام تا مدت‌ها حفظ خواهد شد.

در ارتباط بودن با مطب: بیماران باید برای حفظ نتایج به دست آمده و ایمنی خود در زمان‌های تعیین شده و همچنین در صورت مواجهه با هر گونه تغییر به مطب  مراجعه کنند. در صورت وجود هر گونه سوال یا نگرانی با مطب تماس بگیرید.

جراحی های پلاستیک و زیبایی در کلینیک رز طلایی توسط جمعی از متخصصین جراحی شامل :

آقای دکتر محمد علی اکبری –  آقای دکتر مومنی – خانم دکتر آتشیان  به صورت تیمی انجام می شود

به این پست امتیاز دهید.
لیفت برزیلی و بالاکشیدن باسن (فرم دادن به باسن برای رفع افتادگی آن)
۳ از ۱ رای
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *