لیفت و بالا کشیدن سینه برای رفع و درمان افتادگی آن

173

منظور از ماستوپکسی لیفت یا بالا کشیدن سینه ، درمان افتادگی سینه از طریق برداشتن پوست اضافی و محکم کردن بافت پیرامون است. دستاورد این عمل رفع مشکل افتادگی سینه و ایجاد سینه‌هایی جوان‌تر و محکم‌تر است که بر جذابیت بیمار می‌افزاید.

علت‌ها و دلایل انجام لیفت و بالا کشیدن سینه

پس از بارداری: در طول بارداری و پس از آن در دوران شیردهی سینه‌ها کشیده می‌شود و شکل‌شان تغییر می‌کند. مادران می‌توانند با انجام این عمل پس از زایمان نیز دوباره سینه‌هایی خوش حالت داشته باشندو عمل سفت کردن سینه را انجام دهند .

تغییر وزن: شکی نیست که کاهش وزن زیاد موفقیت بزرگی است؛ اما اگر سینه‌ها نیز کوچک شود، به احتمال زیاد مشکل افتادگی یا شل شدن سینه‌ها بروز خواهد یافت. جای خوشحالی است که با عمل لیفت سینه می‌توان تناسب اندام به سختی دست آمده را حفظ نمود.

نیروی جاذبه و گذر زمان: مواجهه با اثرات نیروی جاذبه و گذر زمان اجتناب ناپذیر است. نیروی جاذبه به مرور زمان سینه‌های خوش فرم و برجسته را رو به پایین می‌کشد. با بالا کشیدن سینه می‌توان به مبارزه این اثر طبیعی رفت.

وراثت: طبیعت همواره منصف نیست و بعضی سینه‌ها از ابتدا حالت افتاده دارد. بنابراین افرادی که احساس می‌کنند مورد ظلم طبیعت واقع شده‌اند، می‌توانند با عمل لیفت سینه هدیه‌ای را که طبیعت از ایشان دریغ داشته است باز پس گیرند.

پیش از عمل

متخصص در جلسه مشاوره آلبومی از تصاویر گرفته شده از بیماران قبلی خود را در اختیار بیمار قرار می‌دهند تا بیمار بتواند با توجه به نتایج به دست آمده انتظاری واقع بینانه از جراحی لیفت سینه داشته باشد. متخصص در مورد شکل دلخواه سینه، تکنیک‌های مختلف جراحی برای بالا بردن سینه و تاثیر استخوان‌بندی، قد و دیگر ویژگی‌های فردی بر انتخاب‌ها با بیمار گفتگو می‌کنند و نتایج مورد انتظار از جراحی را مشخص می‌کنند. ایشان معتقدند که جراح و بیمار باید در مورد جنبه‌های زیباشناسی و روش جراحی به توافق برسند تا در نهایت نتیجه دلخواه به دست بیاید. همین امروز برای تعیین وقت مشاوره با یکی از ده جراح برتر لیفت سینه با شماره ۰۹۱۲۸۸۵۱۰۵۱ و ۲۲۲۸۳۰۰۰ (۰۲۱) تماس بگیرید.

لیفت و بالا کشیدن سینه سینه در کلینیک ما

سینه‌هایی خوش حالت‌تر: انگیزه اصلی عمل هر چه که باشد، بدون تردید جذاب‌تر به نظر رسیدن و داشتن سینه‌هایی خوش حالت خواسته هر فردی است. متخصص در ابتدا شکل و حالت دلخواه مورد نظر بیمار را بررسی می‌کنند و سپس بهترین روش رسیدن به شکل ایده‌آل را پیشنهاد می‌دهند.

موفقیت‌آمیز بودن لیفت سینه

اگر در صدد انجام جراحی هستید، در وهله نخست باید مطمئن شوید که با عمل انتخابی خود به نتایج دلخواه‌تان خواهید رسید و عمل به روشی ایمن و کارآمد انجام خواهد شد. بدیهی است که شرط لازم حصول این امر مراجعه به جراحان باتجربه و ماهر در زمینه لیفت سینه است.

اگرچه جراحی بالا بردن سینه نیازی به بستری شدن ندارد، اما جراحی جزیی نیز به شمار نمی‌آید. متخصص پس از مشاوره و معاینه در مطب مدت تقریبی عمل برای رسیدن به نتیجه‌ای زیبا و متعادل را اعلام می‌کنند. جراحی به منظور دستیابی به نتیجه بهینه معمولاً تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود.

چگونگی انجام عمل

متخصص و بیمار تکنیک مناسب را انتخاب می‌کنند.

با تقبل هزینه لیفت سینه این عمل به سه روش مختلف قابل انجام است؛ متخصص در نهایت دقت روش مناسب را انتخاب می‌کنند. روش مناسب با توجه به عامل‌های متعدد مانند اندازه سینه و نوک پستان، استخوان بندی و سایز بیمار و مشکل اصلی موجود انتخاب می‌شود. در ادامه سه روش جراحی لیفت بالا کشیدن سینه را به اختصار توضیح می‌دهیم:

لیفت دوناتی شکل: این تکنیک که به لیفت اطراف هاله سینه نیز موسوم است، بهترین روش برای لیفت جزیی یا رفع مشکل عدم تقارن جزیی نوک پستان است.  متخصص در ابتدا برای خارج کردن بافت برشی به شکل دونات را اطراف هاله سینه ایجاد می‌کنند، سپس پوست سینه را محکم می‌کنند. این عمل به اندازه ماستوپکسی (جراحی لیفت سینه) مؤثر نیست، اما جای زخم پس از عمل به هیچ وجه جلب توجه نمی‌کند.

لیفت آب نباتی شکل: با تقبل هزینه ماستوپکسی با این تکنیک که ماستوپکسی عمودی نیز نامیده می‌شود، برشی آب نباتی شکل به صورت عمودی از چین سینه رو به بالا و به سمت محیط اطراف نوک پستان ایجاد می‌شود. این روش برای رفع مشکل افتادگی سینه بسیار کارآمد است.

لیفت لنگری شکل: برشی به شکل لنگر ایجاد می‌شود. این روش شبیه به لیفت آب نباتی است، با این تفاوت که برش در راستای چین سینه نیز ایجاد می‌شود. میزان تهاجم این روش از دو روش دیگر بیشتر است، اما بهترین نتیجه را در موارد افتادگی شدید سینه یا وجود چین بلند زیر سینه (فاصله‌دار بودن چین از نوک پستان) به دست می‌دهد.

پس از عمل

روز جراحی: بیمار تا زمان ترخیص به دقت در مرکز جراحی تحت نظر قرار می‌گیرد. از آنجایی که بیمار قادر به رانندگی نیست، باید همراه داشته باشد تا وی را به منزل برساند و ۲۴ ساعت نخست پس از جراحی را مراقبش باشد. بیمار پس از رسیدن به خانه باید استراحت کند و چند بالش را پشت کمر و بازوها قرار دهد. بیمار باید پیش از جراحی داروهای لازم را در دسترس قرار دهد و کیسه یخ نیز تهیه کند.

هفته نخست: احساس ناراحتی در قفسه سینه به مدت یک تا سه روز طبیعی است. مقداری کبودی و ورم نیز معمولاً دیده می‌شود. سینه‌ها ظرف چند هفته به خوبی در مکان جدید قرار می‌گیرد. اکثر بیماران پس از ۵ تا ۷ روز می‌توانند به محل کار برگردند.

شش هفته پس از جراحی: بیمار باید در طول دوران التیام از انجام فعالیت‌های سنگین خودداری کند و در زمان‌های تعیین شده برای بررسی پیشرفت نتایج به متخصص مراجعه کند.

یک سال پس از عمل: هر گونه ناراحتی، کبودی و ورم تا این زمان برطرف شده است و جای زخم تا حد زیادی محو شده است.

سینه‌هایی خوش حالت‌تر: انگیزه اصلی عمل هر چه که باشد، بدون تردید جذاب‌تر به نظر رسیدن و داشتن سینه‌هایی خوش حالت خواسته هر فردی است. متخصص در ابتدا شکل و حالت دلخواه مورد نظر بیمار را بررسی می‌کنند و سپس بهترین روش رسیدن به شکل ایده‌آل را پیشنهاد می‌دهند.

موفقیت‌آمیز بودن لیفت سینه

اگر در صدد انجام جراحی هستید، در وهله نخست باید مطمئن شوید که با عمل انتخابی خود به نتایج دلخواه‌تان خواهید رسید و از عوارض لیفت سینه با خبر باشید و عمل به روشی ایمن و کارآمد انجام خواهد شد. بدیهی است که شرط لازم حصول این امر مراجعه به جراحان باتجربه و ماهر در زمینه لیفت سینه است.

 

جراحی های زیبایی در کلینیک رز طلایی توسط جمعی از متخصصین جراحی شامل :

آقای دکتر محمد علی اکبری – آقای دکتر مومنی – خانم دکتر آتشیان به صورت تیمی انجام می شود

 

1 دیدگاه

  1. دکتر محمد علی اکبری می‌گه:

    تست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *