لیپوساکشن غبغب: کوچک کردن دائمی غبغب بدون آسیب به سایر بافت‌ها

لیپوساکشن غبغب: کوچک کردن دائمی غبغب بدون آسیب به سایر بافت‌ها

efse لیپوساکشن غبغب: کوچک کردن دائمی غبغب بدون آسیب به سایر بافت‌ها

لیپوساکشن متداول‌ترین عمل جراحی زیبایی است، یکی از دلایل محبوبیت این عمل جراحی زیبایی این است که می‌توان آن را روی قسمت‌های مختلف بدن انجام داد. جای تعجب نداد که این عمل به یک گزینه محبوب و متداول برای کاهش چربی‌های انباشته شده در چانه و گردن که به آن غبغب گفته می‌شود، گردن بوقلمونی یا زوایای افتاده صورت تبدیل شده است. برجستگی چانه و اصلاح خط فک و گردن باعث جوان‌تر به نظر رسیدن ظاهر فرد می‌شود. چربی‌های انباشته شده در این قسمت‌ها باعث از بین رفتن ظاهر جوانی شده و سن فرد را بیش از سن واقعی او نشان می‌دهد. علاوه بر اصلاح چانه، لیپوساکشن ساب منتال را می‌توان برای اصلاح زاویه صورت که در جوانسازی ظاهر نقش زیادی دارد نیز به کار برد.

ناراحتی از داشتن غبغب یکی از شایع‌ترین شکایاتی است که جراحان پلاستیک از بیماران می‌شنوند. حتی اگر فرد چاق نباشد ممکن است چربی‌ها در زیر چانه او انباشته شوند. در حالی که با ورزش دادن چانه می‌توان عضلات زیرینان را تقویت نمود اما نمی‌توان چربی‌های انباشته شده در این قسمت را به این روش کاهش داد. تنها راه برای برداشتن دائمی چربی‌های زیر چانه، لیپوساکشن است.

 تقریباً همه با لیپوساکشن در ران‌ها، شکم و باسن آشنا هستند اما بسیاری از مردم نمی‌دانند که می‌توان از لیپوساکشن برای رفع غبغب نیز استفاده کرد. داشتن غبغب یک مشکل دائمی و مقاوم برای بسیاری از افراد است و لزوماً به این معنی نیست که فردی که غبغب دارد چاق هم هست. داشتن غبغب می‌تواند به دلیل عوامل وراثتی نیز باشد و به همین دلیل با داشتن سبک زندگی سالم و انجام ورزش نمی‌توان به راحتی غبغب را برطرف نمود. لیپوساکشن چانه به دلیل موقعیت این قسمت بسیار دشوار است. به هر حال، یک جراح مجرب می‌تواند بدون مشکل خاصی این عمل را با موفقیت انجام دهد.آیا برای رفع غبغب خود مشکل دارید؟ آیا بر این باورید که انجام این عمل جراحی یک راه حل مناسب برای شما است؟ در این صورت برای ملاقات با دکتر اکبری و رزرو نوبت برای ارزیابی لیپوساکشن چانه تردید به خود راه ندهید. به منظور کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با شماره  ۲۲۲۸۳۰۰۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید. همچنین می‌توانید به آیدی تلگرام clinicrose@ مراجعه کنید.

چرا رفع غبغب دشوار است؟


چربی‌های زیر چانه به سختی از بین می‌روند به خصوص زمانی که روشی واقعی برای ورزش دادن زیر پوست این قسمت که چربی‌ها در آن انباشته شده است وجود ندارد. هر ورزشی که برای این قسمت انجام دهید معمولاً یا بی‌اثر بوده یا تأثیر آن بسیار کم است. برای رهایی از غبغب بهترین روش لیپوساکشن چانه است.

مزایای لیپوساکشن چانه 


با انجام لیپوساکشن چانه هم می‌توان چربی‌های ناخواسته در چانه را برداشت و هم پوست قسمت بالای گردن را که حالت شل شدگی و افتادگی پیدا کرده است ترمیم نمود در غیر این صورت باید تحت عمل لیفت صورت و برجسته‌سازی چانه قرار گیرید. با این که عمل‌های لیفت صورت و برجسته‌سازی چانه روش‌های مؤثری هستند اما لیپوساکشن عوارض جانبی کمتری داشته، کمتر به بافت‌ها آسیب وارد کرده، طول دوره بهبودی آن کمتر بوده و اسکار کمتری پس از آن به جا می‌ماند. از آنجا که نیازی به بخیه زدن پس از لیپوساکشن وجود ندارد، اسکاری هم روی صورت فرد باقی نخواهد ماند.

آیا شما شرایط قرار گرفتن تحت عمل لیپوساکشن غبغب را دارید؟ 


sese لیپوساکشن غبغب: کوچک کردن دائمی غبغب بدون آسیب به سایر بافت‌ها

جراحان چندین شاخص دارند که به واسطه آن می‌توانند مشخص کند که آیا شما شرایط قرار گرفتن تحت عمل لیپوساکشن غبغب را دارید یا نه. افرادی که از سلامت عمومی خوبی برخوردار بوده، خاصیت ارتجاعی و سفتی پوست آنها در وضعیت خوبی قرار داشته باشد و وزن بدن آنها با تلورانس ۱۵ درصد نزدیک وزن طبیعی باشد می‌توانند تحت این عمل قرار بگیرند. همچنین این افراد نباید به بیماری‌های کنترل نشده‌ای که بر جراحی و دوره بهبودی آنها تأثیر می‌گذارد مبتلا باشند. بیماری‌هایی مانند فشار خون بالا، دیابت، بیماری‌های قلبی عروقی، اختلالات خونریزی و آسم می‌توانند از جمله بیماری‌هایی هستند که در صورت کنترل نشدن بر عمل و دوران بهبودی فرد تأثیر می‌گذارند.

بیمار باید از نظر روانی و عاطفی در وضعیت باثباتی قرار داشته باشد و آمادگی مواجهه با تمامی جوانب این عمل جراحی را نیز داشته باشد. برای گذراندن دروان بهبودی و دست‌یابی به نتایج مطلوب، همکاری بیمار از اهمیت زیادی برخوردار است. بیماران باید انتظارات واقع‌بینانه‌ای نسبت به نتایج حاصل از عمل لیپوساکشن داشته باشند.

معمولاً هزینه انجام عمل جراحی لیپوساکشن تحت پوشش بیمه‌ها قرار نمی‌گیرد بنابراین بیماران باید برای پرداخت هزینه‌های این عمل برنامه‌ریزی کنند. معمولاً پرداخت اقساطی یکی از روش‌های پرداخت هزینه‌های عمل است.

نحوه انجام عمل لیپوساکشن چانه 


fgtf لیپوساکشن غبغب: کوچک کردن دائمی غبغب بدون آسیب به سایر بافت‌ها

روش لیپوساکشنی که برای رفع غبغب به بالای گردن به کار برده می‌شود روش تامسنت نام دارد. در این روش ابتدا قسمت تحت درمان با لیدوکائین بیحس می‌شود. یک شکاف کوچک در حد نوک یک مداد در زیر چانه و نزدیک گوش ایجاد می‌شود. یک ابزار پزشکی به نام میکروکانولا داخل شکاف وارد شده و حجم زیادی (دو تا سه برابر مقدار چربی هدف) از محلول رقیق‌شده بیحس کننده‌های موضعی (اپی نفرین و لیدوکائین در ناقل سالین) برای بیحس کردن ناحیه تحت درمان و کاهش خونریزی در محل تزریق می‌شود. می‌توان با آرام‌بخش‌های خفیف به بیحس کردن ناحیه و افزایش راحتی و آرامش بیمار کمک کرد.

زمانی که محلول در بافت‌ها تزریق شد باعث برآمدگی و تورم موقتی (تامس) چربی‌ها می‌شود. جراح دوباره میکروکانولا را وارد کرده تا چربی‌ها را تجزیه کرده و سپس با استفاده از یک پمپ وکیوم، سلول‌های چربی را بیرون می‌کشد. این عمل معمولاً در کمتر از یک ساعت انجام می‌شود.

دوران بهبودی پس از انجام عمل لیپوساکشن چانه


دوران بهبودی پس از انجام عمل لیپوساکشن تامسنت چانه کوتاه‌تر از دوران بهبودی پس از انجام روش‌های دیگر لیپوساکشن است زیرا این عمل تحت بیحسی موضعی انجام می‌شود. به هر حال، بیشتر بیماران پس از انجام عمل لیپوساکشن غبغب کمی ناراحتی را تجربه خواهند کرد.

 آیا روش‌های دیگری نیز برای رفع غبغب وجود دارد؟


علاوه بر لیپوساکشن تامسنت برای رفع غبغب می‌توان از روش لیپوساکشن واسر نیز استفاده کرد. لیپوساکشن واسر چانه یک روش کم تهاجمی است که تحت بیهوشی موضعی انجام می‌شود. روش انجام این علم مشابه با روش تامسنت است. برای انجام عمل لیپوساکشن واسر چانه، بک کانولای کوچک در ناحیه هدف قرار داده می‌شود. زمانی که این لوله قرار داده شد، یک پراب برای انتشار امواج صوتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. امواج صوتی باعث آب شدن سلول‌های چربی شده و در نهایت این قسمت‌های چانه برداشته می‌شوند. برداشتن چربی‌ها از طریق فرایند آرام مکش نیز انجام می‌شود.

لیپوساکشن واسر مزایای خاص خود را دارد زیرا با این روش می‌توان سلول‌های چربی را از بافت‌های دیگر بدن تمیز داد. یک روش دیگر برای از بین بردن چربی‌های مقاوم چانه، تزریق حلال چربی است.

انجام لیپوساکشن غبغب چه عوارضی دارد؟


یکی از عوارض جانبی لیپوساکشن کبودی و تورم جزئی و بیحسی موقتی است. بیشتر بیمارانی که تحت عمل لیپوساکشن چانه قرار گرفته‌اند دردی ندارند و اگر درد وجود داشته باشد می‌توان آن را با مصرف داروهای مسکن بدون نیاز به نسخه پزشک به راحتی کاهش داد. در صورتی که درد شما بیش از حد معمول باشد، پزشک برای شما داروهای مسکن تجویز خواهد کرد.

برخی بیماران در مورد ایجاد اسکار پس از انجام عمل لیپوساکشن نگران هستند. احتمالاً پس از انجام عمل لیپوساکشن چانه، اسکارهای جزئی روی صورت باقی خواهد ماند. به هر حال، معمولاً این اسکارها با توجه به محل شکاف‌های ایجاد شده برای انجام عمل مخفی خواهند بود. شکاف ایجاد شده برای انجام عمل لیپوساکشن بسیار کوچک بوده و به سختی می‌توان آن را با چشم غیرمسلح دید.

کبودی و تورم جزئی ایجاد شده پس از انجام عمل لیپوساکشن چانه فقط به مدت کوتاهی باقی مانده و معمولاً پس از گذشت چند هفته از بین می‌رود.

هزینه انجام عمل لیپوساکشن چانه 


عوامل متعددی در تعیین هزینه‌های عمل لیپوساکشن تأثیر دارند بنابراین تخمین دقیق هزینه‌ها غیرممکن است. هزینه انجام عمل لیپوساکشن به سایز ناحیه مورد عمل و زمان مورد نیاز برای انجام این عمل بستگی دارد. به هر حال، هزینه‌های انجام عمل لیپوساکشن چانه معمولاً کمتر از هزینه عمل لیپوساکشن شکم است زیرا ناحیه‌ای که جراح روی آن کار می‌کند بسیار کوچک‌تر است. برای تخمین بهتر هزینه‌های انجام این عمل با پزشک تماس بگیرید. با ارزیابی ناحیه مورد درمان و در نظر گرفتن عوامل دیگر، پزشک قادر به ارائه تخمینی شفاف‌تر در مورد هزینه‌های این عمل است.

 سؤالات رایج 


سؤالات زیادی در زمینه لیپوساکشن برای رفع غبغب وجود دارد که تعدادی از آنها عبارتند از:

 چه موقع می‌توان نتایج انجام این عمل را مشاهده کرد؟ 

rtyrt لیپوساکشن غبغب: کوچک کردن دائمی غبغب بدون آسیب به سایر بافت‌ها

پس از برطرف شدن تورم متوجه تغییرات ایجاد شده در چانه خود خواهید شد. تغییرات پس از ۱۰ روز نمایان شده و با از بین رفتن تورم ادامه می‌یابد.

آیا نتایج حاصل از انجام عمل لیپوساکشن دائمی است؟ 

تا حدودی نتایج حاصل از انجام عمل لیپوساکشن غبغب دائمی است. با این که سلول‌های چربی مکش شده هرگز برنمی‌گردند اما چربی‌های زیر چانه ممکن است با افزایش وزن دوباره در این ناحیه جمع شوند. (در عمل لیپوساکشن برای کاهش وزن انجام نمی‌شود.)

آیا عمل لیپوساکشن غبغب دردناک است؟ آیا کبودی ناشی از آن زیاد است؟ 

پس از انجام عمل لیپوساکشن غبغب شما ناراحتی‌های جزئی را تجربه خواهید کرد. داروهای مسکن خود را مطابق دستور جراح مصرف کنید. کبودی نیز مانند درد برای هر فرد کاملاً متفاوت است. تورم ممکن است مسئله مهم‌تری باشد؛ معمولاً کبودی‌ها پس از ۱۰ روز از بین می‌روند. استفاده از پوشش‌های فشاری با باندهای تجویز شده توسط جراحی می‌توانند به کاهش کبودی کمک کنند.

 چه موقع می‌توان سر کار خود برگردم؟ 

بیشتر افراد یک هفته پس از انجام عمل جراحی لیپوساکشن غبغب مرخصی گرفته و از انجام فعالیت‌های دیگر نیز خودداری می‌کنند تا تورم کاهش یابد و بهبود یابند. در صورتی که عمل‌های دیگری مانند عمل ایمپلنت چانه را نیز همزمان با عمل لیپوساکشن انجام داده باشید، دروان بهبودی شما طولانی‌تر خواهد شد.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *