لیپوساکشن گردن و غبغب: زیبا شدن گردن از طریق خارج کردن چربی اضافه

لیپوساکشن گردن و غبغب: زیبا شدن گردن از طریق خارج کردن چربی اضافه

لیپوساکشن گردن

خط گردن باریک و زیبا یک جزء کلیدی در نمای کلی صورت است. گردن در هر سنی ممکن است در اثر افزایش وزن یا ژنتیک دچار چربی زیاد یا افتادگی پوست شود. لیپوساکشن گردن یک روش ساده و موثر برای ایجاد خط گردن زیبا و طبیعی در افرادی که چربی زیاد یا پوست شل و افتاده در گردن دارند می‌باشد. با انجام لیپوساکشن گردن، پزشکان می‌توانند یک انحنای باریک و زیبا به گردن بدهند که نه تنها باعث زیبایی گردن شده بلکه باعث تناسب و زیبایی کلی صورت نیز می‌شود.

لیپوساکشن گردن چه فوایدی برای فرد دارد؟


lipogardan3 لیپوساکشن گردن و غبغب: زیبا شدن گردن از طریق خارج کردن چربی اضافه

کاربردهای لیپوساکشن گردن عبارتند از:

  •  حذف ذخایر اضافی چربی در گردن
  •  شکل دادن به گردن
  •  آشکارسازی محدوده خط فک
  •  سفت کردن پوست شل گردن
  •  کاهش علائم افزایش سن در گردن
  •  بهبود نمای کلی صورت

متقاضی مناسب برای لیپوساکشن گردن کیست؟


lipogardan2 لیپوساکشن گردن و غبغب: زیبا شدن گردن از طریق خارج کردن چربی اضافه

افرادی که پوست و چربی اضافی خفیف تا متوسطی در گردن خود دارند متقاضی مناسبی برای لیپوساکشن گردن هستند. لیپوساکشن برای افرادی که می‌خواهند محدوده خط فک و قسمت پایین صورتشان مشخص شود نیز مناسب است. به طور کلی، افراد بین ۲۰ تا ۴۰ سال بهترین متقاضیان برای لیپوساکشن گردن هستند زیرا افتادگی پوست در آنها کمتر و توانایی پوست برای سفت شدن بیشتر است. همچنین با توجه به کیفیت پوست افراد، ممکن است لیپوساکشن برای بیماران ۴۰ تا ۶۰ ساله نیز مناسب باشد. زمانی که افتادگی پوست شدید باشد، لیفت گردن گزینه درمان بهتری برای فرد خواهد بود. پزشک با بیمار در مورد اینکه آیا فرد متقاضی مناسبی برای انجام لیپوساکشن هست یا خیر صحبت کرده و او را راهنمایی می‌کند.

خط فک و غبغب


بسیاری از افرادی که گردن چاق دارند نیز از اینکه محدوده بین گردن و صورتشان مشخص نیست رنج می‌برند، به عبارت دیگر، مشکل می‌توان گفت که صورت کجا تمام می‌شود و گردن شروع می‌شود. در چنین مواردی، لیپوساکشن گردن در امتداد خط فک به جداسازی صورت و گردن کمک کرده و می‌تواند همزمان با لیپوساکشن انجام شود. غبغب‌ کیسه‌هایی از چربی در امتداد و بالای خط فک، مابین گوش‌ها و چانه است. هرچند غبغب‌ معمولا نشان دهنده‌ی شلی پوست صورت است (و بنابراین نیاز به لیفت صورت دارد)، اما گاهی می‌توان جراحی لیپوساکشن غبغب را هم زمان با لیپوساکشن گردن انجام داد. در برخی موارد جراحی لیپوساکشن غبغب باعث می‌شود که فرد بتواند لیفت صورت را سال‌ها به تعویق بیندازد به شرطی که غبغب ارتباطی با شلی و افتادگی پوست نداشته باشد. در کل، این موضوع چیزی است که بیمار و پزشک در مورد آن مشورت می‌کنند.

لیپوساکشن چگونه عمل می‌کند؟


lipogardan4 لیپوساکشن گردن و غبغب: زیبا شدن گردن از طریق خارج کردن چربی اضافه

لیپوساکشن گردن از دو لحاظ مفید است: کاهش حجم و سفت شدن بافت. در لیپوساکشن از ساکشن یا لوله کوچکی که وارد زیر پوست می‌شود برای حذف بافت چربی اضافی گردن استفاده می‌شود. پس از حذف چربی، چند روز استفاده از پانسمان فشرده ساز باعث انقباض و سفتی پوست جدید گردن می‌شود. فرآیند بهبود قسمت‌های زیر پوست پس از لیپوساکشن به سفت شدن پوست و بافت‌های زیرین کمک می‌کند.

لیپوساکشن گردن در یک نگاه


روش انجام کار

دوره نقاهت

مراقبت‌های پس از عمل

عمل در مطب دارای مجوز و با استفاده از تجهیزات جراحی انجام می‌شود.

بیمار همان روز به خانه برمی‌گردد.

بخیه‌ها پس از یک هفته کشیده می‌شوند.

عمل کمتر از یک ساعت طول می‌کشد.

بیمار روز بعد به سر کار برمی‌گردد.

استفاده از پانسمان فشرده ساز به مدت یک هفته توصیه می‌شود.

از بی حسی موضعی استفاده می‌شود.

باید به مدت ۳ روز حرکات سبک هوازی انجام شود.

در ۷ تا ۱۰ روز بعد حرکات ورزشی شدیدتری انجام دهد.

آیا می‌توان لیپوساکشن گردن را همراه با روش‌های دیگر انجام داد؟


lipogardan5 لیپوساکشن گردن و غبغب: زیبا شدن گردن از طریق خارج کردن چربی اضافه

بله. معمولا لیپوساکشن صورت و غبغب همراه با دیگر جراحی‌های زیبایی صورت و سفت کردن بدن همچون لیفت صورت، مینی لیفت صورت، تزریق چربی، رینوپلاستی، گونه گذاری، و لیپوساکشن گردن- انجام می‌شود. پزشکان درمورد اینکه چه روش یا روش‌هایی بهتر می‌توانند نیازهای فرد را برآورده کنند با بیمار صحبت خواهد کرد.

چگونه باید برای لیپوساکشن گردن آماده شد؟


در ملاقات اولیه با پزشک، پزشک گردن بیمار را معاینه می‌کند تا میزان و وسعت چربی و همچنین کیفیت و حالت الاستیکی پوست را تشخیص دهد. پزشک درمورد اهداف و انتظارات بیمار، از جمله خطرات احتمالی و بهترین روش آمادگی فرد برای جراحی با بیمار صحبت خواهد کرد. پزشک در مورد انتظارات قبل، در حین، یا پس از عمل با بیمار صحبت کرده و بیمار به سوالات موجود پاسخ خواهد داد.

چه نوع داروی بی حسی استفاده خواهد شد؟


پزشکان توصیه می‌کنند که برای لیپوساکشن صورت و غبغب از بی حسی موضعی استفاده شود.

در حین لیپوساکشن گردن چه انتظاراتی باید داشت؟


لیپوساکشن گردن به صورت سرپایی در مطب مخصوص جراحی انجام خواهد شد. مدت زمان انجام عمل به عوامل مختلفی بستگی دارد اما معمولا کمتر از یک ساعت طول می‌کشد. پس از عمل، بیمار به اتاق ریکاوری فرستاده شده و در آنجا پرستاران از راحتی بیمار اطمینان حاصل کرده و برای کسب بهبودی به او کمک می‌کند. بیمار می‌تواند همان روز با یک دوست یا یکی از اعضای خانواده به منزل برود.

بعد از لیپوساکشن گردن چه انتظاراتی باید داشت؟


هر جراحی متفاوت است و پزشک دستورالعمل‌های مورد نیاز پس از عمل را به بیمار می‌دهد. به طور کلی، ممکن است فرد پس از عمل به مدت یک هفته کمی تورم و کبودی داشته باشد. باید یک پوشش فشرده‌ساز در این مدت استفاده شود. پس از عمل پزشک با بیمار ملاقات کرده و آماده پاسخگویی به سوالات بیمار در مورد دوران نقاهت و بهداشت و سلامت عمومی خواهد بود.

خطرات


خطرات لیپوساکشن گردن شبیه به خطرات لیپوساکشن بدن است. این خطرات شامل خونریزی، عفونت، ایجاد فرورفتگی یا گودی، ایجاد بی نظمی، عدم تقارن (ناهماهنگی بین دو طرف بدن)، تجمع مایعات (سرم) و نیاز به انجام جراحی‌های دیگر است.

هزینه لیپوساکشن غبغب و گردن چقدر است؟


هزینه روش‌های جراحی زیبایی برای هر بیمار متفاوت است و قبل از عمل باید با پزشک درباره قیمت نهایی این روش‌ها صحبت شود. عواملی که در تعیین هزینه لیپوساکشن گردن تاثیر دارند میزان چربی اضافه گردن که باید خارج شود، هزینه بیهوشی، مراقبت‌های قبل و بعد عمل و بسیاری فاکتورهای دیگر هستند.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *