لیپوماتیک بهترین روش برای لاغری

لیپوماتیک بهترین روش برای لاغری

لیپوماتیک لاغری

اصطلاح کاهش موضعی اشاره به سوزاندن ذخایر چربی از یک منطقه خاص بدن (به عنوان مثال: شکم، باسن یا بازوها) دارد. بدن چربی را در پاسخ به ترکیبی از کالری خیلی زیاد با فعالیت ناکافی بدن، ذخیره می‌کند.

روش‌های زیادی برای از بین بردن چربی‌های موضعی اضافی وجود دارد که علی‌رغم اینکه بسیاری از آنها دارای میزانی از موفقیت در از بین بردن چربی‌های اضافی بوده‌اند، اما به دلیل خطرات و عوارضی که به دنبال داشته‌اند کمتر مورد توجه قرار گرفته‌اند. بهترین و مدرن‌ترین روش برای از بین بردن چربی‌های موضعی اضافی استفاده از روش لیپوماتیک می‌باشد.

بسیاری از افراد دارای چربی‌های اضافی در قسمت‌های خاصی از بدن خود مانند شکم، ران‌ها، باسن و … هستند که با رژیم‌های غذایی سخت و فعالیت ورزشی نیز قادر به برطرف کردن آن نیستند. در گذشته از روش لیپوساکشن برای برطرف کردن چربی‌های اضافی استفاده می‌شد که دارای عوارض جانبی زیادی بود. لیپوماتیک یک روش درمانی جایگزین برای لیپوساکشن است که می‌تواند چربی‌ها را در کم ترین زمان و با بیشترین اثربخشی از بین ببرد. علاوه بر این، این روش در مقایسه با لیپوساکشن خطر کمتری را نیز برای بیمار به همراه دارد. اگر در صدد از بین بردن چربی‌های موضعی در بدن خود هستید می‌توانید با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید. به منظور رزرو نوبت و یا مشاوره  با متخصصین ما با شماره‌ ۲۲۲۸۳۰۰۰-۰۲۱ تماس بگیرید.

لیپوماتیک چیست؟


لیپوماتیک، که به لیپوساکشن بدون درد اشاره دارد، یک روش درمان بسیار سریع‌تر و ملایم نسبت به لیپوساکشن معمول است، و به طور قابل توجهی هرگونه ناراحتی در این روش را کاهش می‌دهد. لیپوماتیک از ارتعاشات اینفرانوسیک با فرکانس پایین برای مایع کردن و حذف چربی استفاده می‌کند در حالی که شبکه پشتیبانی رشته‌ای پوست را دست نخورده و بی‌عیب نگه می‌دارد. سایر روش‌های لیپوساکشن به این شبکه‌ها پشتیبانی رشته‌ای توسط قرار دادن آنها در معرض دماهای بسیار بالا یا از بین بردن و بریدن آنها از طریق دستگاه‌های جراحی آسیب می‌رساند، که می‌تواند منجر به شل شدن پوست پس از درمان شود. درمان‌های لیپوماتیک نتایج بهتری صاف ایجاد می‌کند و خطر ابتلا به تورم و کبودی را پس از درمان کاهش می‌دهد.

مزایا


مزایای لیپوماتیک عبارتند از:

فرآیند درمان همراه با درد کمتر

لیپوساکشن به طور کلی یک روش نسبتا بدون درد است، به ویژه هنگامی که شما آن را با سایر گزینه‌های زیباسازی تهاجمی مقایسه کنید. با این وجود اگر هنوز به علت درد بالقوه‌ی همراه با لیپوساکشن نسبت به انجام آن نگران و مضطرب هستید، ممکن است بخواهید لیپوماتیک انجام دهید که حتی کمتر از لیپوساکشن عادی، درد دارد. در طول فرآیند لیپوماتیک ارتعاشات اینفراسونیک با گیرنده‌های درد در مغز مداخله می‌کنند، درد را متوقف و سرکوب می‌کنند و یا کاملا آن را مسدود می‌کنند.

زمان بهبودی سریع‌تر

ابزارهایی که تکنسین‌ها در طول روش لیپوماتیک استفاده می‌کنند، بسیار دقیق هستند که می‌توانند چربی را از بدن بدون آسیب رساندن به مناطق اطراف آن از بین ببرند. این بدان معنی است که زمان بهبودی برای بیماران سریعتر است، و فرد می‌تواند به جای چندین هفته پس از انجام درمان، طی چند روز به روال همیشگی خود بازگردد.

کبودی و تورم کمتر

از آنجا که لیپوماتیک بسیار دقیق است، باعث کبودی و تورم کمتر نسبت به لیپوساکشن عادی می‌شود. کانولایی که تکنسین‌ها در طول روش لیپوماتیک از آن استفاده می‌کنند، پوست را نمی‌سوزاند یا برش ایجاد نمی‌کند، به این معنی که آسیب‌های کمتری در نواحی اطراف ایجاد می‌شود.

کشسانی و سفتی بیشتر

بهترین متقاضیان برای لیپوماتیک کسانی هستند که در حال حاضر وزن نسبتا طبیعی دارند. بهرحال این بدین معنا نیست که این روش نمی‌تواند به انعطاف بدن ما کمک کند، و اکثر بیماران حداقل از کمی انعطاف پذیری و سفتی بهره‌مند می‌شوند. لیپوماتیک مخصوصا در فرم دادن به بدن شما به شکل منحنی‌های خوش ترکیب و خوش اندام مورد نظرتان، موثر است. فرآیند درمان، بافت‌های غیر چربی و شبکه‌های رشته‌ای را که مستقیما در زیر پوست قرار دارند و باعث ایجاد یک ظاهر طبیعی و خوش فرم‌تری می‌شود و ممکن است به طریق دیگر قادر به دست آوردنش نبوده باشید، نگه می‌دارد.

لیپوماتیک چه نواحی را می‌تواند درمان کند؟


 لیپوماتیک برای بیمارانی ایده‌آل است که مقادیر زیاد چربی ناخواسته یا نواحی چربی دارند. استفاده از این روش تقریبا در هر قسمت از بدن امن و بی‌خطر است. برخی از نواحی که اغلب با لیپوماتیک درمان می‌شوند عبارتند از:

 • کمر
 • گردن
 • شکم
 • برجستگی‌ها باسن
 • کناره‌های باسن
 • صورت
 • چانه
 • ران‌ها
 • بازوها
 • ساق پاها
 • زانوها

بر خلاف روش‌های لیپوساکشن معمول و تهاجمی‌تر، لیپوماتیک برای حذف چربی که سبب چروک، گودی، یا دیگر انواع آسیب به پوست نمی‌شود، رویکردی ملایم‌تر ارائه می‌دهد.

چه کسی متقاضی روش لیپوماتیک است؟


متقاضیان مناسب برای لیپوماتیک یا به وزن ایده آل خود رسیده‌اند، یا در حدود ۱۰ تا ۱۵ کیلو تا وزن ایده‌آل خود فاصله دارند. متقاضیان باید دارای سلامتی کلی خوبی باشند، و داشتن انتظارات واقع‌بینانه به آنها در رسیدن به انتظاراتشان کمک می‌کند.

فرآیند درمان


lipomaticcbestlaghai1 لیپوماتیک بهترین روش برای لاغری

بر خلاف سایر انواع لیپوساکشن، با روش لیپوماتیک بیماران بسیار ریلکس و آرام هستند. فرآیند عمل تنها نیازمند بی‌حسی موضعی است و بیمار می‌تواند بنشیند، فیلم تماشا کند، با تلفن صحبت کند، یا به موزیک گوش دهد. لیپوماتیک نسبت به بیشتر روش‌های لیپوساکشن، کمتر تهاجمی است، که بیماران معمولا تنها چند روز بعد می‌توانند به کار برگردند.

بهبودی


بهبودی در روش‌های لیپوماتیک بسیار سریع‌تر از سایر عمل‌های جراحی لیپوساکشن است. در اکثر افراد، فعالیت‌های عادی تنها یک تا روز بعد دوباره از سر گرفته می‌شوند. ممکن است از شما خواسته شود برای کمک به انقباض و توکشیدن پوست در چندین هفته پس از عمل، لباس‌های فشرده‌سازی بپوشید.

سوالات متداول


این روش بی‌خطر و امن است؟

البته که خطراتی وجود دارند. اما از آنجا که لیپوماتیک گرمایی تولید نمی‌کند، احتمال کمتری وجود دارد که بافت غیرچرب در طی این روند دچار آسیب شود. بنابراین، در حالی که احتمالا کمی ناراحتی و کبودی برای شما ایجاد می‌شود، در این روش درد و تغییر رنگ کمتری نسبت به روش لیپوساکشن معمول وجود دارد.

مراقبت‌های پس از لیپوماتیک چیست؟

 • مقدار زیادی آب بنوشید، هر ۲ ساعت ۱ لیوان
 • برش‌های جراحی را ماساژ دهید تا محلول داروی بی‌هوشی تزریق شده به طور بهتر تخلیه شود، شب اول هر سه ساعت و در روزهای بعد، سه بار در روز این کار را انجام دهید.
 • به مدت ۳ یا ۴ روز پس از لیپوماتیک روزی ۱ بار به پزشک مراجعه کنید.
 • از خوردن غذاهای شور و چرب در ماه اول پرهیز کنید.
 • پس از جراحی از کمپرس سرد یا گرم استفاده نکنید.
 • از مصرف داروهایی که قبلا ذکر شده به مدت یک هفته پس از جراحی اجتناب کنید.

چاقی دوباره برمی‌گردد؟

از آنجایی که احتمال بازگشت بیش از ۸۰ درصد حذف چربی خیلی کم است، اما در صورت پرخوری یا اختلال سوخت و سازی در سایر نقاط بدن ممکن است افزایش سایز ایجاد شود.

حداقل زمان بین دو جلسه لیپوماتیک چقدر است؟

در صورت عدم کم‌خونی بعد از یک هفته، وگرنه حداقل یک ماه

هزینه لیپوماتیک


قیمت لیپوماتیک بستگی به تعداد نواحی تحت درمان و شاخص توده بدنی (BMI) دارد. از آنجا که این روش می‌تواند به صورت ایمن و بی‌خطر در محیط سرپایی انجام شود، از نظر هزینه صرفه جویی قابل توجهی نسبت به روش انجام شده تحت بیهوشی عمومی در محیط اتاق عمل وجود دارد.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

2 دیدگاه ها

 1. Sara می‌گه:

  با سلام هزینه لیپوماتیک بستگی به میزان چربی داره یا تعدادنواحی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *