نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل

نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل

نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل

برای دیدن گالری جدید تصاویر جراحی زیبایی بینی کلیک کنید

نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل جراحی بینی

چسب زدن بینی نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل

چسب زدن بینی بعد از عمل جراحی کند. پس از عمل جراحی بینی همواره بینی فرد دچار تورم می شود و این تورم بطور خاص در اطراف سر بینی مشاهده می شود. استفاده از چسب بینی بعد از عمل جراحی باعث می شود فشار صحیح بر پوست ایجاد شود تا به این ترتیب از تغییر شکل بینی و بافت نرم آن جلوگیری شود. علاوه بر این پس از عمل جراحی بینی، شکل اصلی بینی با تغییر شکل غضروف ها و استخوان بینی تغییر می کند. در پاسخ به این سوال که چرا بعد از عمل بینی باید چسب زد؟ می توان گفت در این حالت چسب بینی این امکان را فراهم می کند که بینی ظاهر جدید خود را حفظ کند.

فیلم نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل توسط دکتر اکبری:

به منظور نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل جراحی بینی یا طریقه چسب زدن بینی به مراحل زیر می توان توجه کرد:


نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل به این قرار می باشد که:

 1. ابتدا شما باید به حمام رفته و چسب بینی را با آب بشویید. توجه داشته باشید چسب در طول حمام گرفتن نیفتد. با شستشوی ناحیه مورد نظر با حجم زیاد آب چسب بینی خود را بطور کامل خیس کنید. سپس در حالی که آب در حال ریختن بر روی صورت است، شما می توانید به دقت چسب را بردارید. هنگام برداشتن چسب نباید به بینی آسیب وارد شده یا بینی دچار خون ریزی شود.
 2. سپس به دقت محل چسب را خشک کنید. گاهی اوقات به خاطر حالت چسبندگی موجود در چسب پوست کمی روغنی می شود. در این حالت شما می توانید از مقداری الکل برای خشک کردن پوست بینی استفاده کنید. به این ترتیب حالت روغنی پوست شما از بین می رود و جوش های صورت نیز کاهش پیدا می کند.
 3. چسب بینی خود را آماده کرده و سپس آن را به دقت به قطعات دو و نیم سانتی متری تقسیم کنید. همچنین لازم است ۱۵ سانتیمتر از چسب را برای این کار به صورت یک تکه آماده کنید. اکنون شما برای چسب زدن به بینی آماده هستید.
 4. بهترین روش چسب زدن بینی بدین قرار می باشد که ابتدا، چسب زدن بینی را از بالای بینی شروع کنید. هنگامی که چسب بر روی پشت بینی زده می شود، می بایست چسب جدید ۵۰ درصد فضای بیشتر در مقایسه با چسب قدیمی را پوشش دهد و شما باید دو لایه از چسب را بر روی بالای سر بینی خود طبق دستورالعمل ارائه شده بچسبانید.
 5. هم اکنون نوبت به چسب زدن سر بینی می رسد. نوار ۱۵ سانتیمتری چسب تهیه شده را بر روی دو طرف سر بینی خود به صورتی بکشید که چسب بتواند بطور کامل سر بینی شما را جمع کند و در پایان مطمئن شوید سر بینی شما رو به بالا قرار دارد. دو بار این کار را در موقعیت های مختلف سر بینی انجام دهید و با استفاده از نوار ۱۵ سانتیمتری سر بینی را به سمت بالا نگه دارید. هم اکنون تنها کار باقیمانده تمیز کردن هر گونه چسب باقیمانده بر روی پوست و جدا کردن بخش های اضافی آن بر روی بینی است.

چند ماه بعد از عمل جراحی بینی، باید چسب زد؟


 توجه داشته باشید که در عمل جراحی بینی (رینوپلاستی) نحوه چسب زدن بینی نقش بسیار کلیدی و مهم در فرآیند درمان شما دارد و بهتر است دو بار در هفته برای مدت دو ماه تحت نظارت پزشک، چسب بینی تعویض شود.در واقع اقدامات بعد از جراحی زیبایی بینی به اندازه خود جراحی مهم و قابل تأمل هستند و نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل بسیار مهم است. دلایل و فواید چسب زدن بینی شامل موارد زیر می باشد:
کاهش ورم بعد از عمل بینی و التهاب بینی
• شکل گیری بهتر ظاهر جدید بینی در طول دو هفته اول
چسب بینی بعد از عمل می تواند بر هر دو یعنی تورم بینی و تثبیت ظاهر جدید آن تاثیر داشته باشند. به هر حال از هفته دوم، اثر چسب بینی فقط برای کاهش ورم مورد استفاده قرار می گیرند. علاوه بر این، چسب بینی یک شکل از اخطار برای افرادی است که اطراف شما هستند تا به این ترتیب به آنها اخطار لازم درباره دقت کردن در عدم ایجاد هر گونه برخورد احتمالی با بینی شما داده شود. در حقیقت هنگامی که شما از چسب بینی استفاده می کنید، به دوستان خود اخطار می دهید از دست زدن به بینی شما خودداری کنید و از شوخی کردن دستی یا بازی خشن و شدید با بینی شما بپرهیزند.

 مرحله باز کردن چسب بینی


مرحله باز کردن چسب بینی نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل

مرحله باز کردن چسب بینی باید با دقت انجام شود. شما نمی‌توانید انتهای چسب را بگیرید و راحت بکشید. در واقع از چسب برای چسباندن پوست به بینی استفاده می‌شود که اگر در مرحله کندن آن دقت لازم انجام نشود ممکن است پوست از غضروف جدا شود. به جای اینکار می‌توانید در حمام داغ با استفاده از مقدار زیادی کف صابون به آرامی چسب را در بیاورید. بهتر است با یک موچین تمیز یا ابزاری شبیه به آن لبه چسب را به آرامی بگیرید و به آرامی از روی پوست جدا کنید، اما بلافاصله آنرا ۱۸۰ روی خودش برگردانید. بقیه چسب‌ها را نیز از همین جهت دربیاورید، باید توجه داشته باشید که چسب را به موازات سطح پوست بکشید. با رعایت این نکات هنگام کندن چسب احتمال اینکه پوست از غضروف یا استخوان جدا شود به حداقل می‌رسد. این روند تا وقتی که جراح پلاستیک صلاح می‌داند باید هر روز انجام دهید. اگر چسب زدن و باز کردن آن بعد از جراحی بینی به طور منظم و صحیح انجام شود روی نتیجه نهایی جراحی تاثیر چشمگیری خواهد داشت.

سوالات متداول در مورد چسب بینی


چه مواقعی باید روی بینی چسب بزنم؟

اکثر پزشکان توصیه می‌کنند هنگام خواب چسب روی بینی داشته باشید. در طول شب بینی ورم می‌کند و چسب زدن باعث جلوگیری از تورم صبح‌گاهی می‌شود.

آیا می‌توانم تمام روز چسب روی بینی داشته باشم؟

بهتر است بگذارید پوست در طول روز نفس بکشد. اگر چسب زیاد روی بینی بماند منجر به تحریک پوست و تورم می‌شود.

معایب چسب زدن چیست؟

در بعضی موارد موجب تحریک پوست بینی می‌شود. بعضی از بیماران صبح‌ها برای درآوردن باقی مانده‌ی چسب دچار مشکل می‌شوند.

چگونه باقی مانده‌ی چسب را صبح‌ از روی بینی پاک کنیم؟

با شستشوی ملایم می‌توانید باقی مانده‌ی چسب را بردارید. در بعضی موارد، با استفاده از محلول قابض می‌توانید باقی‌مانده چسب را حل کنید.

از چه نوع چسبی استفاده کنم؟

معمولا چسب در مطب پزشک به شما داده می‌شود. بهتر است از چسب کاغذی با پهنای کمتر از نیم اینچ استفاده کنید.

تا چه زمانی باید از چسب بینی استفاده کنم؟

اگر بیمار بین وقت‌هایی که چسب می‌زند و زمانی که از چسب استفاده نمی‌کند تفاوتی احساس نکرد دیگر نیازی به چسب زدن ندارد. البته بهتر است در این در رابطه با پزشک خود صحبت کنید.

برای دیدن گالری جدید عکس جراحی بینی کلیک کنید

به این پست امتیاز دهید.
نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل
۳٫۵ از ۲ رای
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

29 دیدگاه ها

 1. الهام می‌گه:

  سلام خسته نباشید.من ۲۱سالمه ۲هفته پیش بینیم روعمل کردم احساس سنگینی روی بینیم میکنم بینیم خیلی ورم داره البته چسب نمیزنم اصلاکه انگاردکترکاری روبینیم انجام نداده خیلی نگران فرم بینیم هستم درضمن بینیم استخوانی بوداماجلوش گوشتی بود.راهنماییم کنیدباتشکر

 2. zaaa می‌گه:

  سلام من ۲۸ سالمه دماغم شکسته بود و دوهفته پیش عمل بسته انجام دادم و جاش انداختم خیلی ورم داره و احساس سنگینی میکنم . ۵ روز پیش گچ دماغم و باز کردم ولی ازوقتی گچش و باز کردم نمیدونستم باید چسب بزنم تا اینکه از دوستم شنیدم باید چسب بزنم . حالا خیلی نگرانم ایا این ۵ روز که از باز کردن گچ دماغم میگذره و من چسب نزدم تاثیری رو شکل بینیم داره؟؟؟ و دوم اینکه باید چه مدت چسب دو بینیم بمونه؟؟؟ به چه شکلی چسب بزارم؟؟؟ لطفا ترو خدا کمکم کنید مردم از نگرانی

 3. ham می‌گه:

  سلام خسته نباشید دکتر.من دو هفته پیش بینیم شکست و بعد از ۵ روز جراحی کردم.الان ۱۲ روز از عملم میگذره و بینیم هنوز ورم داره.جراحی بنده از نوع بسته با بیهوشی کامل بوده و حدودا ۵ روز بعد از عمل داخل بینی از پانسمان استفاده کردم.سوالم اینه که ورمش نگران کننده نیست و بعد از چقدر ورمش کاملا برطرف میشه.ایا ورم عمل شکستگی اندازه ورم عمل زیباییه؟ایا زدن چسب کمکی نمیکنه؟چه مقدار برای جراحی بینی شکسته زمان لازمه که ورمها کاهش پیدا کنن.ممنون میشم جوابم رو بدید چون واقعا نگران هستم.دستتون درد نکنه

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   معمولا عملی که برای شکستگی بینی انجام می شود با عمل زیبایی کاملا متفاوته و فقط جهت جا اندازی استخوان شکسته است. چسب زدن به شما کمک زیادی نمی کند.

 4. سارا می‌گه:

  سلام جناب آقای دکتر
  من بیست روزه عمل جراحی زیبایی بینی انجام دادم پوستم نازکه و دکترم گفته از روز پانزدهم هر روز یک ساعت بینی ات رو باز بزار (بدون چسب)روز دوم دو ساعت…تا سر یک ماه فقط شبها چسب بزن
  زمانی که باز میکنم بعد از چند دقیقه بالای دو طرف بنیم که بین دو چشم هست یک ورمی مثل تاول ایجاد میشه .
  میخواستم ببینم این چیه؟؟و نیاز به تزریق داره؟ یا طبیعی هست
  ثانیا من طبق تحقیقاتم اکثر دکترها چسب زدن شبانه روز تا دو ماه رو تاکید کردن شما شیوه دتر من رو قبول دارید؟؟باز و بستن هر روزه بدتر نیست؟
  واقعا ممنونم

 5. نىلوفر می‌گه:

  سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما جناب دکتر.
  ببخشىد. من حدود ۱۰ ماه هست که عمل کردم. و سه ماهه پىش که مطب دکترم بودم بهشون گفتم احساس مى کنم کمى غضروف زىرىن بىنى من داره به سمت پاىىن مىاد. ازشون گفتند شبها موقع خواب چسب بزنم و صبحها بردارم. منم اىن کار و دارم انجام میدم. ولى قسمت بالاى بىنىم رو که چسب مىزنم به مرور زمان احساس مى کنم کمى به سمت داخل مىره انگار چسب بالاى بىنىم فشار وارد مى کنه که داره به سمت داخل مىره. مى خوام بدونم همچىن چىزى امکان داره؟ و سوال دومم اىن هست که من ر چسب رو به بىنئم محکم نزنم و محکم به سمت بالا ندم بىنىم فرم نمى گىر ه و بسمت بالا نمىره و خوب نگه داشته نمى شه اىا اىن محکم زدن اشکالى داره؟ و محکم به سمت بالا کشىدن مشکلى اىجاد مى کنه؟؟ دکترم گفته محکم نباىد بزنى چسب رو و نباىد خىلى بسمت بالا بکشى

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   البته من به بیمارانم چسب زدن طولانی را توصیه نمی کنم. ولی اگر می خواهید چسب بزنید بهتر است تنها نوک بینی خود را چسب بزنید و نه قسمتهای بالایی بینی را.

 6. shbnm می‌گه:

  سلام خسته نباشید من بینیم گوشتی بوده و عمل کردم الان ٣ ماهه که چسب میزنم و چسبم رو تقریبا هر روز عوض میکنم بعضی اوقات هم یک روز درمیان این تعویض کوتاه مدت مشکلی رو که ایجاد نمیکنه؟؟
  بعد چند بار هم که چسب رو جدا میکردم باعث میشد که پوستمم بلند شه یک جا خوندم که این باعث به وجود امدن بافت اضافی میشه ایا واقعا اینطوره؟ و این بافت اگه ایجاد شده باشه از بین میره؟؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بله هنگام تعویض چسب باید مراقب باشید تا کشش پوستی بوجود نیاید والا ممکن است به بینی شما صدمه بخورد. می توانید قبل از برداشتن چسب صورت خود را با آب گرم بشویید.

 7. مرضیه می‌گه:

  جناب دکتر عزیز باسلام و احترام
  من مرضیه هستم حدود هشت سال پیش عمل جراحی فابریک کردم و بعلت گوشتی شدن بینیم مجدد بهمن ۹۵عمل فانتزی انجام دادم سوالم اینه ک بینیم رو تاچندوقت باید چسب بزنم ی چندروز ک چسب نزدم خیلی ورم کرده بود و وحشتناک شده بود لطفا منو راهنمایی کنید ..ضمن اینکه ۳۰سالمه و بینیم گوشتی استخونی هست …سپاسگزارم

 8. مینا می‌گه:

  سلام اقای دکتر یک ماهه بینیم رو عمل کردم چسبم رو خودم عوض میکنم فرم زدن چسبم درسته فقط از فشاری ک باید جسب رو بینیم وارد کنه نگرانم ، ممکنه مشکلی برا فرم بینیم پیش بیاد؟

 9. Mahdi می‌گه:

  سلام من ۲ ماهه عمل زیبایی انجام دادم . ولی دوس دارم بینیم نوکش سربالاتر باشه . امکانش هست الان فرمش تغییر کنه

 10. mona می‌گه:

  سلام اقای دکتر من ۱۴روزه عمل بینی رینوپلاستی انجام دادم چسپمم خودم عوض میکنم میخواستم بدونم کم و زیاد شدن چسپ یا یه خورده فشار دادن تغییری روی بینیم ایجاد میکنه

 11. مهسا می‌گه:

  سلام آقای دکتر من ۵۰ روز عمل بینی انجام دادم ولی هنوز ورم داره و بینی ام از قبل از عمل بزرگتر است ایا می تونم بعد از دوماه آمپول کورتون بزنم؟ بینی من کی کوچیک می شه؟ آیا جای بخیه می مونه؟

 12. سینا می‌گه:

  با سلام خدمت آقای دکتر سینا هستم یک ماونیم پیش جراحی زیبایی بینی انجام دادم وقتی چسب میزنم قسمت یو شکل چسبرو به نوک بینیم میزنم یکم فشار میدم نوک بینیمو ببر بالا و در طول روز ناخوداگاه با دستم خیلی آروم نوک بینیمو بطرف بالا میدم نمیدونم این کار من تاثیر مثبت داره یا ن مضر لطفا راهنماییم کنید بینیم استخونی بوده تشکر از شما.

 13. Shaghayegh می‌گه:

  سلام من ۶سال پیش بینیم رو عمل زیبایی کردم ولی حدود یکی دوسال هست که غضروف پایین بین دو تونل بینی رو به پایین کشیده شده.آیا چسب زدن تاثیری برای بهبودش داره؟

 14. سلام.وبسایت جامعی دارید.خیلی زحمت میکشید
  بابتش و ازین بابت کمال تشکر رو دارم

 15. Alireza می‌گه:

  ممنون از اطلاعات خوب سایتتون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *