ورم بینی بعد از عمل جراحی زیبایی

ورم بینی بعد از عمل جراحی زیبایی

جراحی زیبایی بینی

برای دیدن گالری جدید تصاویر جراحی زیبایی بینی کلیک کنید

روند ورم بینی بعد از عمل جراحی زیبایی

بسیاری از بیماران به دنبال پاسخ این سوال هستند که ورم بینی بعد از جراحی زیبایی بینی، پس از چه مدتی بر طرف می‌شود؟  جراحی زیبایی بینی بر خلاف سایر عمل‌های جراحی است که در آنها امکان مشاهده نتایج نهایی در طول یک دوره زمانی ۳ ماهه وجود دارد. در حقیقت، برای اکثر بیماران، از بین رفتن کامل تورم‌های ناشی از عمل جراحی و مشاهده نتایج نهایی به یک سال یا بیشتر زمان نیاز دارد. این موضوع به این معنی نیست که بینی شما ظاهر مطلوب را در طول این مدت نخواهد داشت، بلکه بینی هنوز ممکن است در طول این دوره در حال درمان بوده و به این ترتیب ورم‌های آن در این مدت به‌ شکل تدریجی در حال کاهش هستند.
پس دوره درمان و مراقبت‌های مورد نیاز برای بر طرف شدن ورم بینی بعد از عمل جراحی بینی گوشتی، عقابی، استخوانی و … چقدر است؟ نمودار زیر مقدار عادی تورم بعد از عمل جراحی اولیه بر روی بینی را نشان می‌دهد. در ابتدا، ورم بینی و ورم نوک بینی بعد از عمل ممکن است باعث بزرگ‌تر شدن اندازه بینی از حالت اولیه آن شوند. این نوع ورم موقتی است و به سرعت بهبود پیدا می‌کند.

پس از گذشت یک هفته از عمل جراحی بینی، با برداشتن قالب بینی، ورم بینی بعد از عمل در سطح متوسط خواهد بود. اکثریت قریب به اتفاق بیماران از اینکه در این مقطع می‌توانند به محل کار خود و فعالیت‌های عادی در جامعه بازگردند، احساس راحتی می‌کنند. به هر حال، بیماران در این زمان فقط درصد کمی از ظاهر بینی خود را دوست دارند.

 

 

ورم بینی بعد از عمل زیبایی

معمولاً در پایان هفته دوم، شاهد کاهش ورم و کبودی بینی بعد از جراحی هستیم و بیمار احساس بهتری درباره بینی خود پیدا می‌کند. در حالت عادی در حدود یک ماه طول می‌کشد که ورم بینی به آن اندازه‌ کاهش پیدا کند تا بیمار ظاهر جدید بینی خود را دوست داشته باشد. به هر حال، در این زمان بینی هنوز از نظر عکاسی مناسب نیست. پس از گذشت ۳ ماه، ظاهر بینی اکثر بیماران بهبود چشمگیر پیدا می‌کند.

لذا در پاسخ به این سوال که ورم بینی چه زمانی از بین می‌رود، به بیماران می‌توان گفت که برای مشاهده یک تغییر بزرگ در ورم بینی خود بعد از عمل، باید حداقل بین ۳ تا ۶ ماه منتظر بمانند. بهبود بخش نهایی ورم صورت به مدت زمان بیشتری نیاز دارد و ممکن است تا یک سال یا بیشتر پس از عمل جراحی بینی طول بکشد.

با توجه به تفاوت میان انسان‌ها، هر فرد دارای واکنش خاص و متفاوتی نسبت به عمل جراحی زیبایی بینی است. برخی بیماران پس از عمل جراحی، ورم محدود دارند، در حالی که سایرین با ورم بیشتری مواجه می‌شوند که به مدت زمان بیشتری برای بهبود نیاز دارد. ورم بعد از عمل جراحی زیبایی بینی برای افراد مختلف متفاوت است و به‌طور عمده بر اساس نواحی تحت درمان بینی، روش جراحی به کار رفته (باز یا بسته)، ضخامت پوست، مراقبت‌های بعد از عمل بینی و توانایی بهبود فرد ایجاد می‌شود. در این حالت هر چه سطح عمل جراحی گسترده‌تر باشد، ورم بیشتری در صورت ایجاد می‌شود و بهبود این ورم به مدت زمان بیشتری نیاز دارد. همچنین بهبود ورم در ناحیه سر بینی به مدت زمان بیشتری در مقایسه با ورم سایر اجزای صورت نیاز دارد. جراحی بینی باز که در آن یک برش خارجی در پایه بینی ایجاد می‌شود، ورم بیشتری در مقایسه با عمل جراحی بسته برای بیمار به همراه دارد. بیمارانی که دارای پوست ضخیم‌تر هستند نیز با ورم بیشتری پس از عمل جراحی مواجه می‌شوند.
ورم یا پف بعد از عمل مزمن را می‌توان در مطب دکتر مورد معاینه قرار داد و برای درمان ورم صورت بعد از عمل بینی می‌توان از بانداژ بینی (اگر پوست بینی توان تحمل چسب و بانداژ را داشته باشد) و تنظیم رژیم غذایی استفاده کرد. برای درمان این مشکل همچنین می‌توان از درمان استروئید برای بینی استفاده کرد که تحت عنوان تزریق کنالوگ شناخته می‌شود. در ادامه به این سوال که چگونه می‌توان ورم بینی بعد از عمل را کم کرد، پاسخ داده می‌شود.

 

آیا می‌دانید چطور یک جراح بینی خوب انتخاب کنید؟

<<می‌توانید سوالات خود را از ما بپرسید >>     پرسش و پاسخ

 

photo 2016 11 19 15 26 17 1 ورم بینی بعد از عمل جراحی زیبایی

 

توجه به نکات زیر می‌تواند نقش چشمگیری در بهبود ورم بینی بعد از جراحی داشته باشد:

 • سر خود را در حالت عمودی نگه دارید. توصیه می‌شود که قبل و بعد از عمل جراحی زیبایی بینی، سر خود را در حالت عمودی بر روی پشتی قرار دهید تا به این شکل در خواب، مایعات باقی‌مانده از بینی شما خارج شود و به کاهش ورم بینی بعد از جراحی کمک کند.
  • به مقدار زیاد آب بنوشید. اگر بدن شما با مصرف آب به شکل مناسب هیدرات شود، احتمال ایجاد ورم در آن کمتر خواهد بود.
  • از مصرف نمک خودداری و از غذاهای غنی از ویتامین کا (K) تغذیه کنید. غذاها و نوشیدنی‌های خوش‌نمک می‌توانند باعث انباشته شدن مایع در بدن شوند و به همین خاطر باید تا حد ممکن از مصرف آنها خودداری شود. مطمئن شوید در رژیم غذایی شما، گیاهان و سایر مواد غذایی حاوی ویتامین کا به مقدار کافی وجود دارد.
  • از دوش آب گرم، سونا یا وان استفاده نکنید. قرار گرفتن در معرض بخار گرم می‌تواند باعث بدتر شدن ورم و افتادن قالب بینی شما شود. بنابراین بهتر است از دوش آب گرم، سونا یا وان تا زمان برداشتن قالب از روی بینی و برای یک هفته پس از عمل جراحی استفاده نشود.
  • ت نباکوی کوهی. با وجود اینکه شواهد علمی و معتبر درباره تاثیر تنباکو وجود ندارد، اما بسیاری از بیماران در اینترنت درباره کاهش و درمان ورم بینی بعد از عمل با استفاده از این ماده، مطالعه کرده‌اند و به همین دلیل از پزشک درباره مصرف آن سوال می‌کنند. تنباکوی کوهی را می‌توان از داروخانه‌ها یا عطاری‌ها تهیه کرد. شما باید قبل از استفاده از این ماده، از پزشکان متخصص در حوزه گیاهان دارویی مشاوره بگیرید. نیت خود از استفاده از این مواد را با جراح بینی خود در میان گذارید و توصیه‌های لازم در این رابطه را دریافت کنید. تنباکوی کوهی را می‌توان به شکل خوراکی یا موضعی استفاده کرد. نوع خوراکی این ماده می‌تواند باعث کاهش خونریزی شود و به این ترتیب در لیست داروهایی قرار می‌گیرد که باید قبل از عمل جراحی از مصرف آنها اجتناب کرد. حتی باید مصرف آنها را با جراح سینوس و جراح متخصص نیز در میان گذاشت. نوع موضعی این ماده را نمی‌توان پس از عمل جراحی، به‌طور مستقیم بر روی بینی مورد استفاده قرار داد. چون در این زمان بر روی بینی بیمار، قالب وجود دارد. در این حالت نباید قالب با ژل تنباکوی مرطوب تماس داشته باشد زیرا این تماس می‌تواند باعث شل شدن قالب یا افتادن آن شود. شما می‌توانید با مراجعه به سایت‌های تخصصی، اطلاعات بیشتری را درباره مصرف تنباکوی کوهی قبل از عمل جراحی زیبایی بینی به دست آورید.
  •  استفاده از کمپرس آب سرد به مدت ۲۰ دقیقه. البته بعد از استفاده، نباید تا ۴۰ دقیقه بعد، این کار مجدداً انجام شود. توجه داشته باشید که یخ نباید به‌طور مستقیم بر روی بینی یا پوست قرار گیرد. به شرط ایجاد احساس بهتر، شما می‌توانید از کمپرس آب سرد بر روی  پیشانی و گونه‌های خود پس از عمل جراحی بینی استفاده کنید. از کمپرس آب سرد برای مدت ۲۰ دقیقه یا تا زمانی که احساس ناراحتی کنید، استفاده کنید و پس از آن ۴۰ دقیقه توقف داشته باشید. این کار را ۲ یا ۳ بار تکرار کنید. در هر حالت نباید یخ به‌طور مستقیم بر روی بینی قرار گیرد. علاوه‌بر اینکه یخ برای قرارگیری مستقیم بر روی پوست بسیار سرد است و می تواند جریان خون را در پوست شما تحت تاثیر خود قرار دهد، احتمالاً شما نمی‌خواهید فشار زیادی بر روی ظاهر جدید بینی خود به خاطر استفاده از یخ وارد کنید. با توجه به اینکه پس از عمل جراحی، یک قالب بر روی بینی شما قرار می‌گیرد تا از بینی حفاظت کرده و به درمان آن با ویژگی‌های ظاهری جدید کمک کند، استفاده از یخ بر روی بینی می‌تواند باعث شل شدن قالب و حتی افتادن آن شود.
   • به منظور ریکاوری و بهبود، به مدت زمان کافی استراحت کنید. پس از عمل جراحی زیبایی بینی هیچ‌چیز نمی‌تواند بیشتر از بی‌صبری در انتظار برای بهبود ورم و عجله برای بازگشت به شرایط عادی، استرس و تشویش برای بیمار به همراه داشته باشد. یکی از راه‌های کاهش ورم در این زمان استراحت مناسب و اختصاص زمان کافی برای کاهش ورم با برنامه‌ریزی فعالیت‌های اجتماعی پس از عمل جراحی زیبایی بینی است. به خاطر داشته باشید، در حدود ۹۰ درصد بیماران در طول ۱۴ روز آماده بازگشت به محیط کار و شرایط عادی فعالیت هستند. در این زمان، بیمار شاهد رفع کبودی بینی و ورم است و اگر در صورت او ورم وجود داشته باشد، سطح آن حداقل بوده و فقط برای بیمار قابل مشاهده است. بنابراین شما می‌توانید در این زمان فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرید و برای خوردن شام با دوستان خود قرار بگذارید. به هر حال، اگر شما با یک اتفاق مهم در زندگی خود مثل عروسی روبرو هستید، حداقل یک دوره سه ماهه برای بهبود را جهت برگشتن به حالت مناسب برای خود در نظر بگیرید
 • بهتر است بینی را پس از عمل زیبایی ماساژ ندهید، زیرا ماساژ بینی بعد از عمل، نه تنها نتیجه عمل را از بین می‌برد، بلکه باعث ورم و تحریک بیشتر نیز می‌شود.

جراحی زیبایی بینی دکتر محمدعلی اکبری rhinoplasty ورم بینی بعد از عمل جراحی زیباییجراحی بینی یک انتخاب معمول و متداول برای مواقعی است که ظاهر نامناسب بینی به خاطر پوست ضخیم ایجاد شده باشد. از این تکنیک به همراه عمل جراحی زیبایی استاندارد بینی می‌توان در مواردی استفاده کرد که سر بینی یا پیاز آن به خاطر نوع پوست، بسیار ضخیم باشد. از این روش در اغلب مواقع برای درمان مشکلات بینی به خاطر ایجاد آکنه روزاسه استفاده می‌شود. آکنه روزاسه یک عامل باکتریایی است که باعث ایجاد منافذ در پوست فرد شده و در نتیجه آن، تعداد زیادی جوش قرمز بر روی پوست ظاهر می‌شود. در این شرایط روش درمانی مناسب استفاده از عمل جراحی بینی با لیزر است. جراحی بینی با لیزر در حالت‌هایی که فرد دچار شکستگی بینی شده، مناسب نیست و کاربردی ندارد. این عمل برای همه مناسب نیست. افراد دارای مشکل لخته شدن خون، مبتلایان به دیابت (وابسته به انسولین) یا اشخاصی که به تازگی حمام آفتاب گرفته یا پوست خود را برنزه کرده‌اند، متقاضی مناسبی برای لیزر بینی به شمار نمی‌روند و ممکن است با عوارض عمل بینی گوشتی با لیزر مواجه شوند. علاوه‌بر عوامل فوق، نوع پوست نیز نقش مهمی در میزان تاثیرگذاری عمل زیبایی بینی دارد. معاینه فیزیکی و بررسی‌های آزمایشگاهی برای انتخاب این روش درمانی ضروری است. با استفاده از این بررسی‌ها می‌توان مطمئن شد که این روش درمانی عوارض جراحی بینی خاصی را برای فرد بیمار به همراه ندارد.

خشکی بینی یکی از رایج‌ترین علائم ناسازگاری‌های محیطی است و می‌تواند یکی ازعلائم عوارض جانبی ناشی از مصرف داروها باشد. برای اینکه بینی یک عملکرد طبیعی داشته باشد، باید مرطوب باشد. خشکی و گرم شدن محیط می‌تواند باعث خشکی بینی شود. آب و هوای گرم و خشک با رطوبت کم و شرایط آب و هوایی ازعوامل تاثیرگذار بر روی خشکی بینی هستند. خشک شدن بینی یکی از رایج‌ترین تاثیرات مصرف داروهای خاصی مانند آنتی‌هسیتامین و داروهایی برای رفع گرفتگی بینی است.  بسیاری از افراد با استفاده بیش ازحد از داروهای آنتی‌هیستامین و اسپری برای بینی، دچار خشکی بینی می‌شوند. سندروم شوگرن (Sjogren) یک بیماری خود ایمن است که با علائمی مانند خشکی چشم، دهان و درنهایت خشکی بینی همراه است. این بیماری بر روی نواحی مخاطی و مرطوب بدن که دارای غدد مرطوب هستند تاثیرگذار است. بینی یکی از این قسمت‌هاست که دچار خشکی می‌شود. آب ریزش بینی به صورت طبیعی خشکی بینی را درپی ندارد، اما اگر این آبریزش‌ها که ناشی از سندروم شوگرن است، بیش از حد طبیعی شود، باعث خشکی بینی خواهد شد.

برای دیدن گالری جدید عکس جراحی بینی کلیک کنید

به این پست امتیاز دهید.
ورم بینی بعد از عمل جراحی زیبایی
۴٫۰۸ از ۱۳ رای
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

311 دیدگاه ها

 1. mahsa می‌گه:

  ببخشید من بینی ام یکسال عمل کردم ولی یه مدت ورم کرده و فرم قبلی دیگه نداره چکار باید بکنم؟

 2. شیلا می‌گه:

  سلام وقت بخیر
  آقای دکتر من نزدیک یک ماهه عمل ترمیم بینی انجام دادم دو روزه دکترم چسب بینیمو برداشته. قبل از این عمل قسمت های کناری بینیم(گوشه های چشم) تورفتگی داشت دکترم از غضروف برای برطرف کردن این مشکل استفاده کرده. بهتر از حالت قبله ولی کامل رفع نشده. آیا امکان داره بخاطر ورم قسمت های پایین بینیم باشه که به اون صورت دیده میشه؟

 3. شقایق می‌گه:

  سلام وخسته نباشید.جناب دکتر من ۳ ساله عمل زیبایی بینی انجام دادم.و الان مشکلی که برام پیش اومده اینه که بینیم از نیمرخ خیلی بزرگه و پف داره ولی تمام رخش واقعا عالیه و دوستش دارم و اوکی هست.باید چکار کنم.ایا چسب بزنم مدتی درست میشه؟با تشکر

 4. لیلا می‌گه:

  سلام
  من ۴ماه پیش جای دیگری عمل کردم . ولی بینیم هنوز سفته و خیلی ورم داره بخصوص نوکش. تاالانم مدام چسپ زدم می خواهم بدونم چرا این ورم بینیم نمیخوابه خیلی نگرانم. لطفا راهنمایی کنید.

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   هنوز امکان خوابیدن ورمها ی بینی شما وجود دارد. البته در سبک جراحی ما ۹۰٪ ورم اغلب بیماران ما در همان یک ماه اول رفع می شود. در هر صورت توصیه می شود حداقل دوماه دیگر صبر کنید و به اقدامات فعلی ادامه دهید. ولی ولی بعد از آن ممکن است نیاز به ترمیم بینی داشته باشید.

 5. سپیده می‌گه:

  سلام آقای دکتر … روزتون بخیر … ببخشید من دقیقا ۲۷ روزه که عمل کردم و قبلا بینی ظریف و استخونی داشتم تنها مشکلش این بود که به دلیل انحراف بینی از لحاظ ظاهری کج بود … الان که نزدیک به یک ماه داره میگذره همچنان نوک بینیم به یک طرف متمایل هست و پره یک طرف بینیم چاقتر … میخواستم ببینم این بخاطر ورم هست ؟؟؟با گذشت زمان برطرف میشه؟

 6. عطیه سادات میرمنافی می‌گه:

  سلام وقتتون بخیر
  من الان حدود ۱ ماهی میشه عمل کردم فرم بینیم با چسب خیلی قشنگه ولی وقتی بر میدارم خیلی مصنوعی نشون میده بخصوص چهرمو.میخواستم بدونم این ب خاطر ورمه بینیه؟امکان تغییر فرمش هس؟اینکه بهتر بشه؟

 7. ستاره مرادی می‌گه:

  سلام.من چهار ماه است که عمل شده ام،ماه دوم خیلی بینی زیبایی داشتم اما الان خیلی ورم دارد و دکترم هم ان را طبیعی می خواند و می گوید دیگر چسب نزنم .از وقتی چسب نزدم هر لحظه بزرگ تر میشود .راه نفسم را گرفته .توصیه شما چیست؟

 8. محسن می‌گه:

  سلام اقای دکتر من الان پنجاه روزه عمل کردم… دو هفته اول بینیم خوب بود…بعد هفته دوم متوجه شدم که نوک بینیم یکم به سمت چپ تمایل پیدا کرده..میخوام بدونم به خاطر ورم هست یا نه داره نوک بینیم کج میشه یا اگه به خاطر ورمه باید منتظر باشم ورمش کامل بخوابه؟؟؟؟؟ ممنون کمکم کنین خیلی تو فکرشم…

 9. مریم می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  من ۲ ماه و نیم هستش که عمل کردم ولی بینیم روز به روز ورمش بیشتر میشه دکتر هم گفته نمیخواد چسپ بزنی
  بینیم هم اسخوانی بوده ، حالا نمیدونم چکار کنم؟ به همین خاطر از شما خواهش میکنم که راهنماییم کنید.

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   برخی از اوقات بینی بعد از جراحی دچار التهاب می گردد و شرایطی مانند شرایط شما بوجود می آید که نیاز به درمان دارویی دارد.

 10. afsan می‌گه:

  با سلام خدمت اقای دکتر
  من الان سه هفته هست عمل کردم بینیم ظاهرش خوبه ولی از روز اول یکم سوراخ های بینیم تقارن نداشت ولی الان دو روزه که انگار همون سوراخ بینیم افتاده و خیلی بد شده میشه لطفا بهم راهنمایی کنین که مشکل چیه و ایا درست میشه و راهکاری داره؟ دکترم درست ب من توضیح نداد .من واقعا نگرانش هستم
  با تشکر

 11. مهدی می‌گه:

  سلام اقای دکتر بنده حودود ۷ ماه است عمل زیبایی انجام دادم ولی از نتیجه راضی نیستم و یه برامدگی روی ÷ل بینیم ایجاد شده که دکتر دیگه میگه تیغه بینیت سوراخ شده ایا میشه هک تیغه درست کنم و هم دوباره عمل ترمیمی انجام بدم

 12. راضیه موسوی می‌گه:

  سلام وقت بخیر آقای دکتر من یک سالو نیم عمل کردم ظاهر کلی بینیم خوبه و از نیمرخ اوکی ولی سوراخای بینیم وقتی دقت بشه از روبرو ی صورت قرینه نیستن و نوک بینیم به نظرم هنوز یه خورده ورم داره این بنظرتون طبیعی؟ از یه طرفم استرس اینو دارم که عمل ترمیمیم خوب نشه

 13. fereshteh می‌گه:

  سلام خسته نباشید
  من ۱۰ روز هست بینی م رو عمل کردم
  به دلیل اینکه ی بچه ۲ ساله دارم مدام باید فعالیت داشته باشم و صحبت کنم و دخترم تا حالا چندبار محکم به بینی م ضربه وارد کرده که حسابی درد رو حس کردم اما تغییر ظاهری ایجاد نشده تاثیر این شرایط در وضعیت آینده بینی م چگونه است .

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   با توجه به ورمی که بینی در این دوران دارد شاید برخی مشکلاتی که ایجاد شده هنوز قابل تشخیص نباشد. لطفا بیشتر دقت کنید و از بینی خود مراقبت بفرمایید.

 14. afsan می‌گه:

  باسلا خدمت دکتره عزیز
  دکتر من ۴ هفته میشه عمل کردم من امروز که چسبمو عوض کردم چیزی مثل جوش ولی خیلی سفت روی بینیم بود ایا جای نگرانی هست؟یا ممکنه که جوش باشه یا اینکه بخاطره چسب عوض کردن زیر پوستم بخیش خراب شده و اینکه من الان ٣روزه پشته سر هم چسبمو عوض کردم .ایا مشکلی نداره چسب عوض کردن زیاد؟؟؟
  ممنون از اینکه هستین و جواب ما ها رو میدین تشکر

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   البته باید مراحل بعد از عمل را زیر نظر پزشک خودتان بگذرانید. ولی از نظر من اگر ابتدا چسب را خیس کنید و با احتیاط طوری که پوستتان کشیده نشود عمل کنید٬ تعویض روزانه چسب مانعی ندارد.

 15. Maryam می‌گه:

  سلام خسته نباشید
  اقای دکترمن ۶ماهه بینیم رو عمل کردم تادوماه اول بینیم خیلی خوب بود ولی الان نسبت ۴ماه پیش بینیم درازشده،حتی درازترازقبل عملم بادکترم مشورت کردم فایده ای نداشته ممنون میشم راهنماییم کنید

 16. حسین می‌گه:

  سلام آقای دکتر من دوماه عمل کردم و دیشب توی تمرین ضربه خورد خون اومده وررم کرده چیکار کنم ورمش بخوابه

 17. غزل می‌گه:

  باسلام
  اقای دکتر ایا اسپری بلومتازول ضرر داره واسه بینی تازه عمل شده؟ حدودا یک ماهه

 18. مهسا می‌گه:

  با سلام من ۲ ونیم ماه عمل کردم و نوک بینیم و قسمت پایینی بینیم خیلی ورم داره
  غیر طبیعی شده قسمت پایینی بینیم
  باید چیکار کنم

 19. ارغوان می‌گه:

  سلام دکتر.ببخشید من چهار روزه عمل کردم.خیلی ورم داره بینیم.خواستم ببینم این طبیعیه یا واقعا بینیم این سایز میمیونه؟

 20. Maryam می‌گه:

  سلام اقای دکتر
  سوالم اینه تاچه مدت بعدازعمل از تزریق امپول برای کاهش ورم بینی استفاده میکنن؟؟؟؟ایا ممکنه بعداز۷ماه امپول تزریق کرد

 21. مهرداد می‌گه:

  سلام آقای دکتر.
  من ۴ماهه عمل کردم. میخواستم بدونم سرما ک به بینی میخوره ورم میکنه؟ بعد اگه ورم میکنه ورمش میخوابه؟

 22. Mr می‌گه:

  سلام
  من بینی سه هفته است عمل کردم ولی از نیم رخ بزرگه چی کارکنم ممکنه ورم باشه ?یا نه این شکلی باقی میمونه
  من بینی گوشتی و قوز دار داشتم بزرگیش از پهلو تغییر نکرده خیلی ناراحتم

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   به هر حال مدت کوتاهی از عمل شما می گذرد و بینی شما هنوز قابل قضاوت نمی باشد. بهتر است در حال حاضر به درمانتان زیر نظر پزشک خودتان ادامه دهید.

 23. امیر می‌گه:

  درود و عرض ادب
  دکتر عزیز بینی بنده گوشتی بود و عمل زیبایی انجام دادم اما استخوان بینی ام کج درآمد ! و برای بار دوم توسط همان پزشک عمل ترمیمی را انجام دادم ، الان حدود ۷۰ روز از عمل ترمیمی من می گذرد اما نوک بینی ام خیلی بزرگ است و اصلا فرم ندارد! مشکل کجی استخوان هم تا حدودی برطرف شد ، اما متاسفانه الان بینی بنده هیچ فرمی نداره! در صورتی که سری اول بینی بنده فرمی نسبتا خوب داشت، اما الان بعد از عمل ترمیمی شرایط نامطلوبی رو دارم و اصلا نوک بینی ام جلوه خوبی نداره، لطف می کنید راهنمایی کنید؟ به فاصله ۹ ماه از عمل اول ، عمل ترمیمی رو با بی هوشی انجام دادم ، ممنون میشم پاسخ بدید

 24. سینا می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  من قبلا ببنی گوشتی داشتم و الان حدود ۱ ماهه که عمل کردم و مبدونم که ورم بینی تا چند ماه طببعیه ولی چیزی که منو خیلی نگران میکنه بزرگی پره های بینیمه که احساس میکنم با کوچیک شدن نوک بینیم پره ها بیشتر خودشونو نشون میدن البته پره های بینیم هم طبق گفته پزشک جراحم کوچکتر شده سوالم از خدمت شما اینه که ایا ورم پره بینی هم مثل بقیه جاهای بینی طبیعیه؟؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   نگران پره های بینی نباشید. بعد از اینکه شکل بینی شما جا افتاد در صورتی هنوز بزرگ بودند و ایراد دیگری در بینی نبود توسط پزشکتان و در مطب قابل اصلاح می باشند.

   • فاطمه می‌گه:

    سلام.دکتر
    من حدودا۲هفته عمل کردم سمت چپ بینی ام ی کم گودی داره.بنظرتون ممکنه با کم شدن ورم بالای بینی ام و نوک بینی ام رفع بشه؟و اینکه حس میکنم نوک بینی ام ی کم ب سمت چپ متمایل ممکنه بخاطر ورم باشه؟؟ولی نیم رخ سمت راست و چپم درحال حاضر خیلی خوبه.
    اگه قسمت نوک بینی را بیشتر چسب بزنیم مشکلی پیش نمیاد؟و اینکه ی کم نوک بینی رو که ب سمت چپ تمایل داره با چسب ب سمت راست بکشبم؟؟؟

    • dr akbari می‌گه:

     سلام
     شما باید از پزشکتان بخواهید که پس از جراحی در جهت رفع نقایص موجود به شما کمک کند. هم نحوه چسب زدن و هم ماساژها و در صورت نیاز تزیق در بینی شما باید زیر نظر پزشکتان انجام گیرد.

 25. پویا می‌گه:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید
  حدودا یک ماهو نیم جراحی انجام دادم احساس میکنم یه طرف پره بینیم نسبت به طرف دیگر چاق تره
  یه طرف بینیم هم بیشتر از طرف دیگر ورم دارد که باعث میشه ظاهر خوبی نداشته باشد
  اگه میشه راهنمایی کنین ممنون از وقتی که برای پاسخگویی میذارید

 26. پویا می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  حدود ۴۰روزه که جراحی کردم
  یک طرف پره بینی ام پایین تر و کمی بزرگ تر است
  به دکترم مراجعه کردم اما گفت بینیت مشکلی نداره و باید تا چندماه دیگر صبر کنی ولی هم خودم هم اطرافیان متوجه این حالت پره های بینیم میشن
  من هرروز باید دانشگاهو محیط کارم رفتو آمد کنم و این حالت بینیم واقعا اذیتم میکنه

 27. مه پاش می‌گه:

  عالی بود!
  ممنون بابت مطالب خوبتون

 28. ghazaal می‌گه:

  سلام .خسته نباشید .آقای دکتر من الان ۲۲ روزه عمل جراحی انجام دادم .انحراف و ملیپ .قبلا نه نفسم صدا داشت نه اینکه شب خر و پف میزدم.اما الان شبها در خواب خرو مف میکنم .این طبیعیه در سه هفته ی اول یا خیر؟

 29. sasan می‌گه:

  سلام آقای دکتر گل,اقای دکتر کاراتون بی نظیره کاشکی زودتر پیداتون میکردم,من پیش یکی از دکترای اهواز شیش ماه پیش عمل کردم آقای دکتر ولی هنوز تورم استخوانیه شدیدی دارم!!!اینو نسبت به غضروفو بافت نرمه جلوی بینیم میگم…. الان کورتون زدم ولی دیدم گفتید برای بافت نرم فقط اثر میکنه یا اشتباه متوجه شدم؟..متشکر از پاسخگوییتون

 30. فهیمه می‌گه:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید ، این چالی که ناشی از ضربه عمل به سمت چپ بینی نزدیک چشم هست برای من خیلی چال شده دکترم گفته به مرور زمان برطرف میشه ، نظر شما هم همینه؟ دیروز از چسب برای بینی استفاده کردم که انگار زد حساسیت نبوده بینیم ورم کرده و قرمز شده و خارش زیادی داره باید چیکار کنم ؟ ممنون میشم جواب بدید

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بله مشکل شما معمولا به مرور زمان برطرف می گردد. برای خارش و حساسیت می توانید اپماد هیدروکوتزون به مدت محدود( یک هفته) استفاده بفرمایید.

 31. سعید می‌گه:

  اقای دکتر عزیز سلام سپاس از پاسخگویی شما سال نو هم مبارک.
  اقای دکتر گرامی چرا عمل بینی در اقایان خیلی کمتر تغییری در سوراخ های بینی میدهند و در اکثر اوقات هیچ برشی در کنار سوراخ های بینی ایجاد نمیکنند؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   در صورت نیاز سوراخهای بینی در آقایان کوچک می گردد و برش کنار بینی هم انجام می گردد ودر این خصوص میان آقایان و خانمها تفاوتی وجود ندارد.

 32. مينا می‌گه:

  سلام خسته نباشید.آیا فیبروز بوجود آمده روی بینی گوشتی که نسبتا سفت است بعد از یکسال قابل جراحی است.یا به مرور زمان ازبین میرود. در واقع یک نوع بافت است

 33. Anahita می‌گه:

  سلام خسته نباشید دکتر..من نزدیک ۲ماهه عمل کردم بینی ظریف و استخونی داشتم که کمی قوز داشت و کمی هم نوک بینی افتاده بود البته نه خیلی زیاد..الان از تمام رخ و نیم رخ شکل نرمال و کاملا طبیعی داره اما ایرادی که داره کناره های بینی هنوز ورم داره مخصوصا سمت چپ یمقدار متورم تره..یعنی از پره های بینی تا بالای بینی صاف و یدسته و تورفتگی که همه بینیها دارند رو نداره و همچنین نوک بینیم خیلی سفته مثل یه چوب خشک میمونه..دکترجان این حالتها بعداز۲ماه طبیعیه و چ زمانی بینی عمل شده اون بافت نرم قبل رو پیدا میکنه؟؟؟سپاسگذارم.

 34. Sahar می‌گه:

  سلام وقت بخیر.بینیمو یک سالونیمه عمل کردم ولی هم پایه هاش پهنه هم نوکش جمع نشده جوری ک از تمام رخ اصلاعملی نیس ولی از نیمرخ خوبه.میخام ببینم با ترمیم میشه پایه هاش باریکتر بشه یا سرش جمعتر بشه؟یا تزریق کمکی میکنه؟و اینکه ترمیم همراه با بیهوشیه یا درمطب انجام میشه؟

 35. محمد می‌گه:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید بنده ۴۰روز که عمل کردم یه طرف پره بینیم فرورفتگی داره طرف دیگش این فرورفتگی رو نداره بطوریکه دو طرف بینیم قرینه نیستن دکترم میگه ورم داره به مرور زمان این مشکل حل میشه به هم امپول ضد ورم داده میخواستم نظر شمارو بدونم همینطوره یا نه

 36. راحله می‌گه:

  سلام.خسته نباشید.من یه هفته س که بینیمو عمل کردم.الان که دکتر واسم چسب زده احساس میکنم که نوک بینی یه ذره به سمت چپ متمایله.به نظرتون با کاهش ورم این مشکل کجی نوک بینیم برطرف میشه؟ممنون از پاسخگوئی تون

 37. حسنی می‌گه:

  سلام اقای دکتر من حدود۸۰روزه عمل کردم بینیم غضروفی بوده تادوماه اول خوب بود ولی الان ورم داره واحساس میکنم بزرگتر میشه چیکار باید بکنم ممنونم ازتون

 38. پری می‌گه:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید
  من۴ ماه هست که بینیم را پیش پزشک دیگری عمل کردم.دکترم بعداز ۲ ماه نیم گفت که چسبمو بردارم.تا زمانی که چسب میزدم نوک بینیم جمع شده بود و کوچک بود ولی از موقعی که چسبو برداشتم نوک بینیم ورم کرده و سفت شده به نظر خودمم هر روزداره ورمش بیشتر میشه لطف میکنین بگین که باید چکار کنم؟

 39. Mahsan می‌گه:

  سلام، آقای دکتر ،خسته نباشید. من ۸ماهه بینیمو عمل کردم (بینیم استخونی بود ولی نوکش پف داشت،) ولی هنوز بینیم خیلی ورم داره ، به دکترم هرچقدر گفتم ،تزریق انجام نداد،
  خواستم نظرتون رو بدونم،

 40. علیرضا می‌گه:

  سلام آقای دکتر من شانزده ماهه بینیمو جای دیگری عمل کردم ولی از همون اول ورم بینیم جوری بود که قسمت سمت راستش ورم بسیار کمی داشت و به مدت خیلی کوتاهی فروکش کرد اما ورم پره سمت چپ بینیم هیچ فرقی نکرده در حالت تمام رخ بینیم کجه البته در دوران کودی بینی من از سمت چپ ضربه خورده و شکسته بود میخواستم نظرتون رو بدونم که آیا عمل مجدد لازمه ؟

 41. mahsa می‌گه:

  سلام آقای دکتر من ۳ ماهه که بینیمو جای دیگه ای عمل کردم اما همچنان نوک بینیم خیلی ورم داره حتی احساس میکنم از قبل عملم هم بزرگتر به نظر می یاد زمانی هم که دست میزنم بهش یه مقدار فشار که بهش وارد میکنم درد میگیره به نظرتون نیاز به آمپول برای کوچک شدن نوک بینیم دارم یا به مرور زمان رفع میشه؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   ممکن است تزریق به شما کمک کند. ولی برای اظهار نظر بهتر نیاز به معاینه شما می باشد. در حال حاضر توصیه من ادامه درمان زیر نظر پزشک خودتان می باشد.

 42. Pegah می‌گه:

  سلام اقای دکتر من پارسال عمل بینی داشتم وبعداز چندماه نوکه بینیم گد شد و رفتم پیشه دکتر ترمیم کرد البته درون. مطب الان ۵روزه که میگذره خیلی ورم داره خیلی از روز های اول هم بیشتر ورم داره طبیعی هست یا اینکه باید چیکار کنم

 43. عاطفه می‌گه:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید
  من ۵ روز عمل کردم ۲ روز اول روم سمت چپ بینیم و صورتم خوابید اما هنوز سمت راست صورتم ورم داره که باعث شده. پره سمت راست بینیم خیلی کم بالاتر باشه و همینطور لبم آیا این طبیعیه؟ با برداشتن قالب بهتر میشه؟؟؟ خیلی میترسم که بد بشه

 44. محبوب می‌گه:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید
  من ١ ماهه عمل کردم بعد از عملم صورتم زیاد ورم و کبودی نداشت که همونم طی چند روز برطرف شد ولی الان که یک ماهه گذشته صورتم و گون ام و پیشانی و دور پلکم داره شدیدا ورم میکنه طوری که پلک زدن برام سخت شده و احساس کشیدگی میکنم توی صورتم میشه لطفا بگید دلیلش چیه و چکار باید کنم؟

 45. عليرضا می‌گه:

  سلام آقای دکتر من الان ١ماهه عمل کردم از روز بیستم متوجه شدم یکی از حفره های بینیم آبسه کرده با دکترم تماس گرفتم گفتن باید آبسه تخلیه بشه و این کارو کردم آنتی بیوتیک هم خوردم تورمش کمتر شد تا چند روز ولی الان بعد از ١٠ روز مجددا داره عفونت میکنه و تورم و قرمزیش و دردش هم بیشتر میشه بعضی وقتا هم کمی خونریزی داره صورتمم خیلی تورمش بیشتر شده مخصوصا پیشانی و گونه هام و پلکم خیلی نگرانم با دکتر خودمم که تماس میگیرم میگن چیزی نیست ولی خیلی اذیتم
  بنظر شما باید چیکار کنم؟

 46. رویا می‌گه:

  سلام آقای دکتر .من ۲۳ سالمه و ۳ هفتس عمل کردم .از همه چی راضی ام اما خیلی نگرانم که نوکه بینیم مثله بعضیا بعده چند ماه بیاد پایین.میخواستم بدونم این پایین اومدن طبیعیه؟و اینکه چقدر میاد پایین؟

 47. سارا می‌گه:

  سلام اقای دکتر
  من الان ۴ماه و نیمه عمل کردم وقتی چسبمو بر میدارم بینیم خیلی ورم میکنه و نوکش مربعی میشه و اینکه استخونه کنار بینیم هم ورم میکنه
  بنظر شما مشکل حل میشه یا نیاز به امپول داره؟
  وامپول تا چه زنانی روی بافت سفت بینی تاثیر داره
  ممنون از لطفتون

 48. sh می‌گه:

  باسلام و خسته نباشید،آقای دکتر من بینیم گوشتی بود و الان حدود چهار ماه هست جای دیگری عمل کردم. میخواستم بدونم اگه درقسمت نوک بینی و پره های بینی ایراداتی وجود داشته باشد آیا درمطب قابل اصلاح است یا باید عمل شود و چقدر طول میکشد تا نوک بینی شکل نهایی خود را نشان دهد و آیا بعداز چهار ماه احتمال تغییر در شکل نوک و پره های بینی وجود دارد؟؟

 49. فرنازشکوهمند می‌گه:

  باسلام من دوساله که ازعمل بینیم میگذره اما نکته ای که خیلی اذیتم میکنه اینه که بعضی اوقات ورم بینیم میخوابه وشکل زیبایی میگیره ولی باوجود گذشت دوسال گاهی اوقات وبعضی روزها ورم میکنه طوری که بقیه هم متوجه ورمش میشن سوال من اینه که مگه ورم بعداز دوسال برطرف نمیشه ؟البتهدکتربرای من هم عمل سپتو انجام داده هم رینو ممنون میشم اگه پاسخ سوال من روبدین

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   البته بعد از دو سال این اتفاق شایعی نیست و معمولا این در شرایطی پیش می آید شما مشکل زمینه ای دیگری نظیر آلرژی داشته باشید. شماا می توانید جهت بررسی بیشتر و معاینه به مطب مراجعه بفرمایید.

 50. dell می‌گه:

  سلام اقای دکتر .
  وقتتون بخیر . ی سوال داشتم . من الان ۴۵ روزه بینیمو عمل کردم . قوز روی بینی و افتادگی نوکشو برام برطرف کردن . الان اساس میکنم یکی از پرهای بینیم کوچیکتر از اونیکه با اینکه اصلا به پره های بینیم دست نزده و بخیه نداره . این مشکل چطوری به وجود میاد ؟
  ی سوال دیگه ام دارم . وقتی چسب وی بینیمه خیلی قشنگه ولی چسبو که برمیدارم از تمام رخ احساس میکنم بینیم ظاهر مصنوعی داره .این بخاطر ورم هستش؟

 51. dell می‌گه:

  مرسی اقای دکتر از راهنماییتون . ی سوال دیگه داشتم ,چسب چقد تووی دادن فرم به بینی تاثیر داره ؟پس این عمل جراحی که انجام میشه مگه به بینی ی فرم مخصوص نمیده دکتر ,پس چرا میگن چسب به بینی حالت میده؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   درست است با جراحی اسکلت بینی و اصل فرم دهی بینی صورت می پذیرد . ولی بخشی از فرم بینی را ورمها ٬ بافتهای التهابی و نحوه جوش خوردن بینی تشکیل خواهند داد که با چسب زدن و یا تزریق و یا ماساژ بینی می توان به بینی فرم داد.

 52. مريم می‌گه:

  سلام خسته نباشید من تقریبا یک ماه و نیم هست که عمل کردم ولى بینیم خیلى ورم داره صبحا کلا باد میکنه و اندازه بینى قبلیم میشه و این تا عصر میمونه شبا یکم باریک تر میشه و اینکه بعضى شبا بخاطر ورم خیلى زیاد نمیتونم از بینى نفس بکشم میخواستم بدونم اینا طبیعیه؟ و اینکه چه کارى میتونم بکنم که ورم بینیم کمتر بشه بینى من استخونى بود

 53. تابناک می‌گه:

  سلام آقای دکتر من ۲ ماهه بینیمو عمل کردم بینیم قرار بود قوس داشته باشه ولی هنوز بینیم صافه ممکنه به مرور قوس پیدا کنه ؟ واینکه یه طرف بینیم هنوز ورم داره چیکار باید بکنم وتاکی باید چسب بزنیم ؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بله این احتمال وجود دارد که کمی قوس پیدا کند. برای ورم یکطرف بینی ممکن است تزریق و یا ماساژ به شما کمک کند. در این موارد با پزشک خود مشورت بفرمایید.

 54. وجیهه می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  من بینیمو حدود ۱۱ ماهه که عمل کردم بینی من استخوانی بود و نوک بینی من یه مقدار گوشتی بود
  اصلا از ظاهر بینیم بعد از ۱۱ ماه راضی نیستم چون یک سمت بینی قوز دارد و دکترم گفته چون بینی شما پهن بوده و انحراف داشتی زمان میبره تا این ورم بخوابه فعلا که تو این ۱۱ ماه از ورمی که دکترم میگه چیزی کم نشده و این موضوع خیلی ناراحتم کرده چون احساس میکنم پولمو ریختم تو جوب آب

 55. ناشناس می‌گه:

  سلام آقای دکتر حدود یک هفته است بینیمو عمل کردم بینیم سرش گوشتی بود و طول زیادی داشت دو روز پیش پانسمان ها رو باز کردم بینیم از نیم رخ خوبه اما از تمام رخ خیلی غیر طبیعی احساس میکنم بین چشما م فاصله افتاده آیا طبیعی و به مرور خوب میشه خیلی نگرانم

 56. T می‌گه:

  سلام
  وقتتون بخیر
  یه سوال داشتم من ۳۸ روز عمل رینوپلاستی باز انجام دادم ، انحراف دداخلی و غضروف داشتم و نوک بینی ام گوشتی بود، الان از نیم رخم خیلی راضی ام ولی تنها چیزی ک اذیتم میکنه پره بینی سمت چپم با راست متقارن نیس ، ب دکترم گفتم ک گفت پره بینیت دست نخورده ک کج بشه احتمال داره که از ورم باشه ؟
  نوک بینی مو مستقیم که نگاه میکنم سمت راستم یکم پایین تره ؟ ایا با مروز زمان خوب میشه یا نیاز به ترمیم داره
  باتشکر از سایت خوبتون

 57. neda می‌گه:

  سلام اقای دکتر من سه ساله که عمل کردم از وسطای ماه رمضون یهو بینیم شروع به درد گرفتن کرده و بزرگتر شده جوری که اصلا نمیتونم بهش دست بزنم به نظر شما باید چکار کنم امکان داره به خاطر این باشه اب کم میخورم یا نیازه برم دکتر

 58. ندا می‌گه:

  سلام آقای دکتر. بنده ۱۱ روزه عمل کردم. زمانی که قالب داشتم، احساس فشار زیادی روی استخوان بینیم داشتم ، اما با برداشتن قالب همچنان درد دارم، مخصوصا وقتی قسمت بالای بینی دو طرف چشم ، را لمس میکنم تمام استخوان های پیشانی و گونه ام درد میگیرد، این راهم بگم استخوان بندی خیلی ظریفی دارم. با هر راه رفتن یا صحبت کردن بینیم تیر میکشه. از نظر غذایی و استراحت تقربا کامل رعایت کردم اما احساس میکنم استخوان بینی خورد و له شده اصلا جوش نخوره. عمل بینیم به روش باز بوده. به نظرتون این شدت از درد در این روزها طبیعی هست؟

 59. الهه می‌گه:

  سلام اقای دکتر من ۱۲ روزه عمل کردم بینی گوشتی دارم چند روز بعد از عمل امپول دگزا بهم زدن و امروز هم دوباره خواستن امپول دگزا بزنن،من ترسیدم بخاطر عوارضش نزدم. آیا واجب هست که امپول دگزا بزنم؟
  ممنون از شما

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   البته آمپولی که ما معمولا تزریق می کنیم ( در صورت نیاز) دارویی دیگر است و در خود بینی تزریق می گردد. ولی در صورت نیاز و تشخیص پزشک تزریقها به شکل دهی به بینی شما و کاهش ورم کمک شایانی می کند.

 60. neda می‌گه:

  سلام اقای دکتر روزتون بخیر.
  من ۵ ماهه که بینیمو عمل کردم و سمت چپ بینیم کاملا خوش فرمه و ورم نداره ولی از سمت راست بینیم و مخصوصا نوک بینیم خیلی ورم داره و اینکه بینیم از روبه رو پهن دیده میشه.این ورم میخوابه یا اینکه نه ? من باید چیکار کنم واقعا نگرانم کرده این موضوع

 61. سینا می‌گه:

  سلام خسته نباشید اقای دکتر
  ببخشید یه سوالی داشتم الان من۱۹سالمه وبینی من از نوع گوشتی است میخواستم عمل جراحی انجام دهم اما اطرافیان میگن باید صبر کنم تا سنم بشه بالای۲۲وگرنه اگه بینی ام رو جراحی کنم ممکنه بعداز عمل دوباره بزرگ شود.
  لصفا راهنمایی ام کنید که چیکارکنم
  باتشکر

 62. نگار می‌گه:

  سلام جناب آقای دکتر،من ١ سال و ٨ ماه پیش بینیم رو عمل کردم بعد از ۴۵ روز که چسب را برداشتم احساس برآمدگی در قسمت قوز بینیم مشاهده میشد که فکر میکردم ورم است و دکتر هم گفتن ورمه اما بعد از ۶ ماه باز هم وحود داشت و حتی بیشتر احساس میشد که دکتر گفتن باید سوهان بکشم و اینکار رو کردند بعد از اینکار تا چند ماه خوب بود اما باز اون قوز احساس شد و دست که میزدم سفت بود بعد ١ سال دوباره سوهان کشیدم بنظرتون این غضروف سازی میکنه یا دکتر در حین عمل جا گذاشته قوز بینیم رو؟ممنون

 63. Maryam می‌گه:

  سلام اقای دکتر من سه هفته عمل کردم بعد از اینکه قالب و برداشتم ورم بینیم کمتر شد شده الان بعد ۱۵ روز لبم ورم کرده این طبیعیه؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   در این خصوص با پزشک خود مشورت کنید. این نوع ورمها بعد از عمل جراحی گاهی وجود دارند که البته در برخی موارد نیازمند درمان هستند.

 64. T می‌گه:

  سلام
  وقتتون بخیر
  یه سوال داشتم من ۵۱ روز عمل رینوپلاستی باز انجام دادم ، انحراف دداخلی و غضروف داشتم و نوک بینی ام گوشتی بود، الان از نیم رخم خیلی راضی ام ولی تنها چیزی ک اذیتم میکنه پره بینی سمت چپم با راست متقارن نیس ، ب دکترم گفتم ک گفت پره بینیت دست نخورده ک کج بشه احتمال داره که از ورم باشه ؟ فقط یک ماه چسب زد دکتر برام ، وگفت نیازی به چسب نداره حس میکنم سمت راست بینیم دست نخورده پایین ، موقعی ک عکس میگیرم کج نشون میده
  نوک بینی مو مستقیم که نگاه میکنم سمت راستم یکم پایین تره ؟ ایا با مروز زمان خوب میشه یا نیاز به ترمیم داره
  ممنون میشم اگه زود جواب بدید راهنمایی کنید

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بهتر است فعلا صبور باشید و به درمان زیر نظر پزشکتان ادامه دهید. اگر مشکل شما برطرف نشد بعدا با یک ترمیم کوچک داخل مطب مشکل شما قابل حل است.

 65. بینام می‌گه:

  سلام. جنتب آقای دکتر من ۱۲ روز است که عمل کردم بینی استخوانی غضروفی دارم و جراح قوز بینی و افتادگی را اصلاح کرده است. پره های بینی را هم دست زده ایت. در عجبم بینی من را قرار بود به طبیعی ترین حالت ممکن عمل کند و کلا جراحی ایت که فقط طبیعی عمل میکند ولی الان نوک بینی من سربالاست و قوس دار دیده میشود. بدون چسپ هم شدیدا مصنوعی است. بنظر شما جراحی با خطا همراه بوده و نیاز هست از پزشکم دلیل بخواهم؟

 66. فرشاد می‌گه:

  با عرض سلام و خسته نباشید. دکتر من حدود یک ماهه که عمل کردم و سمت چپ بینیم الان حدود دو هفته س که گود شده. با دکتر که صحبت کردم گفت یک ماه دیگه مراجعه کنم. به نظرتون چیکار کنم؟ نیاز به ترمیم داره؟ و آیا بعد از دوماه ترمیم میکنن؟ ممنون از وقتی که میزارین واسه جواب به سوالات.

 67. پريسا می‌گه:

  سلام اقای دکتر
  من حدود یک ماه عمل کردم
  زمانی که بینی ام چسب داره خیلی جمع و جور قشنگه ولی بدون چسب احساس میکنم از نیم رخ یکم دراز شده
  ایا این طبیعی هست؟ واینکه بینی ام وقتی ورمش بخوابه مثل زمانی که چسب میزنم میشه یا نه
  بینی من استخوانی بوده
  ممنون

 68. سعیده می‌گه:

  سلام
  من یه ماه قبل جای دیگری بینیم را عمل کردم فاصله لب و بینیم زیاد شده و احساس میکنم اصلا بهم نمیاد اطرافیانمم همینو میگن بینی قبلیت خیلی بهتر بود..چکار میتونم بکنم؟آیا با گذشت زمان فاصله بینی و لبم کمتر میشه؟

 69. Shohre می‌گه:

  سلام ؛؛ من نزدیک ۲ ساله بینیمو عمل کردم از عملم راضیم اما از همون اول طرف چپ بینیم حسی نداش الان بهتر شده ولی بازم بی حسه و اینکه ی برامدگی کوچیک پیدا شده همون طرف باید چیکار کنم ؟؟

 70. تيام می‌گه:

  درود بر دکتر عزیز، من ۴۵ روز پیش بینیمو عمل کردم
  تا دو سه روز پیش مشکلى نداشتم اما به یکباره بالاى بینیم ورم کرد و قرمز شد
  این مشکل میتونه عاملش چى باشه؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بهتر است در این خصوص زودتر توسط پزشک خود ویزیت و معاینه شوید. احتمال عفونت یا التهاب وجود دارد و ممکن است نیاز به درمان دارویی باشد.

 71. دنیا می‌گه:

  سلان آقای دکتر من حدود ۴ ماه و نیمه دماغمو عمل کردم تا سه ماه بینیم خیلی خوشفرم بود با وجود ورمی که داشت ولی الان که چسبو بعد سه ماه برداشتم بینیم خیلی ورم میکنه و میخوابه. مخصوصا نوک بینیم و طرف چپ کنار بینیم.بنظرتون این ورم که یبار زیاد میشه یه بار تقریبا میخوابه عادی هست و چقد باید صبر کنم که کاملا بخوابه؟

 72. هاني می‌گه:

  با سلام ، اقا دکتر من ١۵ روز است که عمل زیبایی بینی داشتم و بینی من قبل از عمل استخوانی و باریک بود ولی انحراف داشت ، الان که دو هفته از عمل ام سپری شده ، بینیم بسیار بزرگ تر از قبل شده و مخصوصا نوک بینیم بیش از اندازه بزرگ شده ، ایا این ها به خاطر ورم هستش یا عمل بدی که روی بینیم انجام شده و سوراخ های بینیم یکی نیست ، دکترم گفتن که التهاب ، ایا درسته

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   می تواند مشکل بعلت ورمهای و یا مشکلات عادی پس از عمل باشد. و باید مراقبت از بینی خود را بدقت زیر نظر پزشک جراح خود ادامه دهید تا مشکل شما بطور کامل رفع گردد.

 73. الهه می‌گه:

  سلام دکتر خسته نباشید..
  حدوده یه ساله بینیمو عمل کردم کلا از عملم راضیم تمام رخ بینیم خوبه اما نیم رخش قسمت نوک بینیم برجستگی کمی داره که باعث شده قوسش از نیم رخ خراب شه.. وقتی دست میزنم هنوز نوک بینیم و قسمت برجستگیش بی حسه به نظرتون با ماساژ خوب میشه؟؟و اگر نمیشه آیا راهه دیگه ای جز عمل هست که بتونه بهم کمک کنه؟؟با تشکر

 74. nelly می‌گه:

  با سلام خدمت شما دکتر عزیز …. من سه روزه بینیمو عمل کردم تاکید کردم که حتما طبیعی باشه و سر بالا نشه .. ولی الان حس میکنم خیلی سر بالاست و باعث شده فاصله ی لب بالایی و بینیم زیاد نشون میده …یه مسئله ی دیگه ای هم که هست مدل دهنم خیلی زیاد تغییر کرده و نمیتونم دهنمو تکونش بدم یه جورایی انگار لب بالاییم دوخته شده حتی وقتی لبخند میزنم به جای اینکه دندونام معلوم شه بد تر دندونامو می پوشونه (مثل ادمایی که دندون ندارن و پیرن)به طور کلی مدلش تغییر کرده و اصلا این تغییر و دوست ندارم ایا این به خاطر ورم هست؟؟؟ جای امید واری هست که مدل دهنم به حالت قبلی برگرده؟ این سوالو از دکترمم قبل از عمل پرسیدم گفت تغییر نمیکنه اصلا ولی الان با این فاصله ای که بین لب و بینیم ایجاد شده و اینکه نمیتونم مثل قبل بخندم ، قیافم خیلی تغییر کرده و خیلی ناراحتم …. و یه سوال دیگه با اینکه تامپونارو خارج کردم ولی هیچ بویی رو حس نمیکنم ایا طبیعیه؟؟؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   زمان خیلی کمی از عمل شما می گذرد و هنوز قضاوت درباره آن خیلی زود است. بنظر من مشکل حرکت لب شما رفع خواهد شد البته ممکن است کمی طول بکشد ولی خود بخود رفع می شود. نوک بینی شما هم مقداری افت می کند. بنظر من صبور باشید و درمان خود را زیر نظر پزشک خود ادامه دهید.

 75. سحر می‌گه:

  سلام اقای دکتر من ۳ماه بینیم رو عمل کردم احساس میکنم قوز بینیم اصلا تراشیده نشده ولی دکتر میگه تراشیده اما من چیزی حس نمیکنم.همچین چیزی ممکن آیا؟

 76. ارمینه می‌گه:

  سلام وقتتون بخیر آقای دکتر
  من دیروز عمل کردم و تویه بینیم الان تامپونه یه عالم
  حالته بینیم الان خیلی بزرگ تر از قبله
  درست میشه؟

 77. بینام می‌گه:

  با سلام
  آقای دکتر من بینی ام را بخاطر قوز و افتادگی ۴۵ روز پیش پیش پزشک دیگری عمل کردم. به دلیل نازک بودن پوس بینی سریع ورم کاهش یافته ولی روی پل بینی جایی که قوز استخوانی برداشته شده است (جایی که استخوان جوش خورده است) بطور قابل مشاهده ای برآمده شده است و این برآمدگی ورم نیست و سفت و استخوانی است و به احتمال زیا کال استخوانی است. من نگرانم که این برآمدگی ماندگار باشد که در اینصورت اصلا ظاهر بینی من خوب نخواهد بود. اگر لطف کنید نظرخودتان را در این باره بفرمایید. آیا این برآمدگی استخوانی ازبین خواهد رفت؟ اگر نه راه بهبود آن چیست؟

 78. Sanaz می‌گه:

  با سلام خدمت دکتر
  اقای دکتر من الان سه هفته س بینیم رو عمل کردم ولی سمت چپ بینی نزدیک ب چشمم استخوانش برآمده میشه وقتی چسب رو در میارم با چسب خیلی خوبه ولی بدون چسب استخوانش برآمده میشه و فرم خیلی بدی رو داره بنظرتون دلیل ورمه یا چیز دیگه؟ خیلی نگرانم

 79. فاطمه می‌گه:

  سلام
  من الان یک ماه هست عمل کردم،از عملم راضیم،فقط گونه هام بزرگتر شدن و قشنگ شدن اینا بخاطره ورما بعد از عمله؟ اگه اینجوریه و گونه هام کوچک میشن چندوقت دیگه ورماش میخوابه؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بله احتمالا همینطور است. البته تغییر بینی گاهی تاثیر زیادی روی چهره می گذارد و چنین بنظر می آید. اگر از بین رفت می توانید تزریق چربی صورت انجام دهید.

 80. تارا می‌گه:

  سلام اقای دکتر.خسته نباشید.من ۲۱ روزه بینیم رو عمل کردم .سر بینیم گرد بود دکترم از غضروف استفاده کردن و کناره های بینیم رو باز نکردن و بنا به درخواست خودم فقط سپتم و پایه بینیم رو باز کردن. دکتر جان الان که چسبم رو باز میکنم بینیم تغییری نکرده و کوچیک نشده.بسیار نگرانم و با تغییر نکردن سوراخ های بینیم انگار اصلا عمل نکردم.اقای دکتر ایا راه حلی برای بینیم کوچک شدن هست؟یا اینکه میشه با فشار چسب کنار بینیم جمع شه و تو رفتگی فرمانند درست بشه؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   البته بینی شما هنوز ورم دارد و تغییر خواهد کرد. استفاده از چسب به شکلی که مطرح کردید را توصیه نمی کنم. اگر نهایتا بینی به شکل دلخواهتان در نیامد می توانید از پزشکتان در خواست عمل ترمیمی بفرمایید.

 81. مهرداد می‌گه:

  سلام
  خسته نباشی آقای دکتر . من دماغم تقریبا گوشتی بود عمل کردم فرمش خیلی خوب شد ولی دو طرف بینی که منتهی به زیر چشم میشه گوشت داره انگار ورمش نخابیده البته ۳ ساله عمل کردم دکتری که عمل کرد میگه بخاطر جنس پوستمه میخاستم نظر شمارو هم بدونم . با تشکر

 82. danial می‌گه:

  سلام خسته نباشید
  دکتر من ۷ماهه عمل کردمه بینیم هنو ورم داره هو خیلی نرمه چسب ک میزنم بعد چسبو در میارم خوبه هو سفت ولی بعد نیم ساعت یساعت دوباره ورم میکنه هو شل میشه چکار باید کنم لطفا راهنمایی کنید مرسی

 83. محمد می‌گه:

  سلام اقای دکتر.
  من تقریبا سه هفته میشه که عمل کردم.اما بینی من کمی انحراف داره.من شنیدم که ورم بینی کم میشه و برطرف میشه.اما امکان برطرف شدن این انحراف هم هست.
  بینی من هم خیلی ورم داره.
  ایا ممکنه که همین طوری بمونه؟

 84. Bita.a21 می‌گه:

  سلام وخسته نباشید
  من حدود۲ماهه ک عمل کردم.ازفرم بینیم راضیم.اما به پره های بینیم دست نزده.و الان حس میکنم بینیم پهن شده.در حالی ک من اصلا بینی پهنی نداشتم.میخاستم بدونم امکان داره ورم باشه یانه؟باتوجه به اینک بهشون دست نزده؟

 85. Sanaz می‌گه:

  سلام اقای دکترخسته نباشید
  من نزدیک دوماه بینیموعمل کردم ،ب
  نوکه بینی من گردبود وبینیم کشیده گوشتی بود.اززمانی که بینیم عمل شده تغییرکردم ولی چیزی که نگرانم میکنه چون فاصله لبوبینیم زیادمیشددکترم به گفته خودش غضروف گذاشت روتیغه پایین بینیم ولی مثل یه گوشت اضافه شده که اینوهمه به من میگن ولی دکترم به من میگه ورمه خوب میشه واینکه الان چندروزه قسمت راست نوکه بینیم یه برامدگی سفت ایجادشده که باچشم قشنگ معلومه ووقتی لمسش میکنم .خیلی خیلی نگرانم میشه راهنماییم کنید که ایاازورمه بینیمه یاغضروفه که زده بیرون ؟؟؟؟؟؟؟

 86. Bita.a21 می‌گه:

  اگ احتیاج به ترمیم داشته باشه بااستفاده از امپوله کورتونه یا بخیه میزنن برای جمع شدن پره ها؟ممنون ازجوابتون⚘

 87. سینا می‌گه:

  سلام
  من دو روزه که بینیمو عمل کردم الان احساس میکنم پره های سمته چپ بینیم پایین تره به نظرتون همینطور میمونه؟

 88. مریم می‌گه:

  سلام آقای دکتر من دو روز پیش در اثر ضربه از بینیم خون زیادی اومد و استخوان بینیم ورم داره .خیلی درد نداشت الان هم فقط وقتی دست مبزنم درد داره.احتمالش هست شکسته باشه؟هیچ کبودی هم نداره فقط ورم کرده

 89. khatereh می‌گه:

  سلام اقای دکتر . ۱۶ شهریور میشه ۶ ماهگی عمل جراحی بینیم . دماغ من بزرگ و گوشتی بود با پوست ضخیم و حالت پفک مانند بود ظاهرش . اما الان بعد از ۶ ماه باز هم دماغم ضمخت و بزرگه و ورم قسمت های پایینیم بسیاااار زیاد طوریکه با قبل عملم شاید ۴ درصد تفاوت داره . ایا به فکر ترمیم باشم ؟ یا صبر کنم یکسال بشه . حقیقتا خیلی اعصابمو به هم ریخته این موضوع و شب و روز بهش فکر میکنم و ناراحتم . ۳ ماهگی پیش دکترم رفتم برام تزریق انجام داد و بهم گفت با اب گرم ماساژ بده روزی دو سه بار الان ۳ ماهه روزی چند بار و هر بار به مدت نیم ساعت با حوله اب گرم میزارم روش . به نظر شما کار درستیه؟
  پیشاپیش ممنون از جوابگویی شما

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   در حال حاضر این کار به شما کمکی نمی کند. احتمال دارد جراحی ترمیمی به شما کمک کند. البته ابتدا باید ویزیت شوید و مشکل شما دقیقا بررسی گردد.

 90. Hamidreza می‌گه:

  سلام آقای دکتر من ۱۸ روزه عمل بینی انجام دادم الان کل بینی ورم داره بعدم نوک بینی از نیم رخ خیلی بزرگ نشون میده میشه راهنمایی کنین مرسی.

 91. فاطمه می‌گه:

  سلام اقای دکتر
  من دو هفته پیش بینیمو به روش بسته عمل کردم
  قبلا در ظاهر کجی نامحسوسی در نوک بینی داشتم که در عکس سلفی مشخص تر بود الان هم همون کجی در نوک بینی وجود دارد اقای دکتر این کجی به خاطر ورمه یا اصلاح نشده؟ ایا نیاز به ماساژ و تزریق هست؟

 92. میترا می‌گه:

  درود خدمت آقای دکتر من ۴۵ روزه بینیمو عمل کردم از نیم رخ خیلی دراز شده و نوک بینیم و قسمت کلوملا خیلییی سفته میخواستم بدونم این درازی کی بهتر میشه بعد از چند ماه؟و سفتی نوک بینیم کی رفع میشه؟بینهایت سپاسگذارم

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   در این خصوص باید معاینه شوید . و البته بهتر است نظر پزشک خود را جویا شوید. چون می تواند نتیاج مختلفی را در شیوه های مختلف جراحی انتظار داشت.

 93. mosayeb می‌گه:

  سلام
  وقتتون بخیر.من ۴۰روزه بینیمو عمل کردم هیچ مشکلی ندارم ظاهرشم خوبه اما از داخل بینیم تقریبا مسدود شده و راه تنفسمو بسته.آیا این مسئله خودبخود حل میشه ؟ممنونم

 94. Ghazaleh می‌گه:

  سلام دکتر من چهار روزه عمل کردم میخواستم بدونم بینیم نوکش که غضروف مصنوعی هست اینم ورم داره و کوچیک تر میشه بعد ی مدت یا همینجوری میمونه؟

 95. El.b می‌گه:

  با سلام بیشتر از سه ماه که بینیم عمل کردم نیم رخ خوبه اما حالا بینیم پهن به نظر میرسه و اطرافش و رم داره درواقع اطراف تیغه بینیم یه پوست نرمی داره دکتر م میگه باید یکسال صبر کنی تا فرم بینیت مشخص بشه چون بینیت گوشتی بوده من خیلی نگرانم آیا واقعا بعد این مدت خوب میشه :(((

 96. داليا می‌گه:

  سلام
  من ١ساله عمل کردم
  ولى هنوز ورم داره و این ورم براى بافت نرم بینیمه
  میخواستم بدونم هنوز هم میشه تزریق کرد یا دیر شده؟??‍♀️

 97. الهه می‌گه:

  سلام آقای دکتر من حدود ۱۷ روز از عمل بینی م میگذره ، بینی من گوشتی و غضروفی در نوک بینی و بزرگ بود و چون پوست بسیار چربی دارم احتمالا دارای پوست ضخیمی هستم ،مشکل من این هست که فرم بینی من و شیب آن و نوک آن که پهن و غضروغی بود کاملا اصلاح شده و دیگر از آن نوک گرد و زشت خبری نیست ولی پره های بینی من هنوز پهن و ضخیم و بسیار بد ظاهر هست .خیلی نگرانم که اینها ورم نباشه و ماندگار باشه .به خصوص که همه میگن چرا بینیت رو پزشکت جمعتر نکرده؟! آقای دکتر آیا این مشکل ورم هست و رفع میشه و چقدر زمان میبره و دیگه اینکه فکر میکنید ممکنه نیاز به جراحی مجدد داشته باشم ؟؟؟ ممنون از پاسخگویتون

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   البته هنوز برای قضاوت در مورد بینی شما خیلی زود است. ولی اگر بعدا نیاز به جمع کردن بره ها داشته باشید. با یک جراحی کوچک با بی حسی موضعی در مطب اینکار قابل انجام است.

 98. elahe می‌گه:

  سلام من چهل روزه عمل کردم قبل ازعمل همه میگفتن عمل نکن بینیت خوبه امامن بینی فانتزی وکوچیکتررودوست داشتم به دکترم هم گفتم که ازنوک بینیم وازبغل ناراضیم چون پهن بنظرم میرسیدگرچه همه میگفتن بینیم خوبه خلاصه الان هیچ تغییری حس نمیکنم فقط یه کم کوچولوروبه بالارفته دکترم میگه چهارماه بایدصبرکنم . دیروزهمه همکارام میگفتن اصلاعوض نشدی وبهم میخندیدن. نمیدونم ورم که بره عوض میشم قوس بینیم زیادمیشه یانه پره هامم دست نزده که لااقل کوچیک شه و تغییرروبشه فهمید.سایزبینی پس ازورم کم میشه ایا؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بله بینی شما پس از مدتی مقداری کوچکتر خواهد شد. البته توصیه بر این است که تحت نظر پزشک به درمان بینی در جهت کاهش ورم آن ادامه دهید. چون گاهی در صورت عدم مراقبت بینی بزرگ‌تر هم می شود.

 99. عاطفه می‌گه:

  سلام آقای دکتر من دوسال بینیمو عمل کردم اما هنوزم ورم دارم بینی من استخوانی بود و انحراف داشت…گاهی بینیم کوچک تر و خوش فرم تره گاهی متورمه…۶ ماه پیش دکترم گفت که ورمه و با گذشت زمان از بین میره..نسبت به ۶ماه پیش کمتر شده اما همچنان تورم وجود داره …ماه های اول پس از جراحی بهبودی تورم خیلی سریع و بهتر بود اما با امدن فصل بهار بینی من به شدت ورم کرد و روند بهبودی تورم خیلی کند پیش رفت وقتی چسب میزنم فرم بینی تغییر میکنه و کوچک تر میشه ..
  آیا من باز هم باید صبر کنم یا باید به پزشک مراجعه کنم علت تورمی که باقی مانده چیست؟

 100. Mahila می‌گه:

  سلام اقای دکتر ۳ماهپیش بینیمو عمل کردم از رو رو کج هستش .ایا میشه کاری کرد
  ایا انحراف بینی برمیگردد

 101. افسون می‌گه:

  سلام
  اقای دکتر من بعد از ۳ سال بینیمو ترمیم کردم بعد از ۹ ماه بینیم اصلا فرم نداره و خیلی ورم داره. بین غضروف و استخون بینیم یه فرورفتگی ایجاد شده و بینمو کج نشون میده باید چیکار کنم؟ دکترم خیلی بد اخلاق بود مطمئنم برم پیشش قبول نمیکنه و میگه طبیعیه . دیگه توانایی عمل مجدد ندارم خیلی ناراحتم

 102. نفس علی راده می‌گه:

  سلام اقای دکتر..
  من ۱ ماه و نیمه بینیمو عمل کردم.. پوستم خیلی زود چرب میشه .. دکترم گفته هر ۴ روز یبار چسب بینیتو عوض کن. ولی گاهی اوقات پوستم بیش از حد چرب میشه و مجبور میشم زودتر عوض کنم.. ایا پوسته چربم تاثیری رویه ورم بینیم داره? ک بزرگتر بشه?
  دکتر قرص تجویز کرده ولی هیچ تاثیری نداره..

 103. الی می‌گه:

  سلام جناب دکتر از لطف و پاسخگویتون تشکر میکنم . من دقیقا یکماه از عملم میگذره بینی من گوشتی بود الان هر وقت چسب بینیم برداشته میشه ،میبینم که پوست بینیم بسیار زشت و پر از منافذ هست و لکه های مثل ماه گرفتگی یا کبودی روی اون ایجاد شده و میخوام بدونم دلیلش چیه ؟سوال بعدی من اینکه من هنوز هیچ کدام از بخیه های داخل بینی م نیفتاده و آیا این طبیعی هست ؟ گاهی داخل بینیم احساس سوزش و کشیدگی میکنم و اذیت میشم در ضمن من هر روز با سرم نمکی شستشو میدم

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   ترجیحا در این خصوص بهتر است ویزیت و معاینه شوید. ولی مشکل پوستی شما اگر جدید است احتمالا خود بخود یا با درمان دارویی رفع می گردد. بخیه های داخل بینی اگر جذبی باشند می افتند و هنوز فرصت هست و اگر بخیه ها غیر قابل جذب باشند نیاز به کشیدن دارند.

   • الی می‌گه:

    سلام مجدد خیر طبق گفته دکتر بخیه ها جذبی هست ولی از اینکه حتی یکی از اونها بعد ۴۰ روز نیفتاده نگرانم ،در مورد پوست روی بینی پستی و بلندی پوست روی بینی بدون چسب و لکها ممکنه در اثر ورم باشه ؟ من که هرچی به دکترم میگم میفرمایند طبیعی هست ! ولی اینهمه پستی و بلندی و لک و منافذ آیا طبیعی هست ؟! نظر جنابعالی چیست ؟ باتشکر و احترام مجدد

 104. مرجان می‌گه:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید.من دوماه و نیم پیش عمل کردم.انحراف تیغه بینی و کجی بینی داشتم.به دکترم تاکید کردم فقط مشکلم برطرف بشه و تغییری در چهرم ایجاد نشه.فقط تو اتاق عمل به دکتر گفتم یکم بینیمو قوس بده. الان بنظرم خیلی تغییر کردم.بینیم سربالا شده و کوتاه.دکتر میگه خوبه اما خودم راضی نیستم.سوالم اینه آیا امکان داره نوک بینیم پایینتر بیاد؟از روبرو سوراخ های بینیم پیداست و پره های بینیم افتاده س.دکتر امکان داره بعد از چندماه دیگه بهتر بشه؟خواهش میکنم به سوالاتم جواب بدید

 105. زینب می‌گه:

  سلام
  من حدود یک ماه هست که بینی ام رو جراحی کردم. هم ظاهر بینی ام خیلی ورم داره و هم راه تنفسم حدود ۸۰درصد بسته است. هر روز هم شستشو میدهم و پماد تتراسایکلین به داخل بینی ام میزنم. این بسته بودن راه تنفس خیلی کلافه ام کرده. ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

 106. elahe می‌گه:

  سلام خسته نباشید اقای دکترامکان داره که کسی که دوماهه عمل کرده بعدازکم شدن ورم نوک بینیش قوس بینی پیداکنه ؟

  تشکر

 107. مهدیه می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  من ۷ ماهه عمل کردم حس میکنم نوک دماغم خیلی ورم داره و رفته رفته از قسمت نوک بینیم احساس میکنم قوز درمیاد.حالا جدا از اینا دکترم لطف کرده تنفسمم بهم زده
  واقعا احساس بدی دارم
  با قرص اون غده ی لزجی که داخل بینی هس و چسبندگی بوجود میاره،حل میشه؟؟؟
  و درضمن این قوز و تورمی که هس حل میشه ب مرور؟
  باتشکر

 108. سعیده می‌گه:

  سلام
  من حدودا ۴ ماه و ۱۰ روز بینیمو عمل کردم اما هنوز نوک بینیم بزرگه و سفت و بی حسه..از دکترم خواستم برام تزریق در نوک بینی انجام بده اما انجام نمیده و میگه لازم نداری!!!! فقط دو بار امپول کورتون عضلانی تجویز کرده برام..من چکار کنم خوب میشه ورم نوک بینیم؟باید صبر کنم؟بینی قبل عملم کوچکتر بود.

 109. یسرا می‌گه:

  سلام خسته نباشید
  من ۳ ماهه بینی ام رو عمل کردم از روی پل بینی و نمای جلوی بینی پهنه نوک بینی سفته و ارتفاع آن زیاد است آیا به مرور زمان این موارد بر طرف میشه و اینکه از کجا بدونم قوس به بینی داده یا نه و سوال دیگه اینکه یا سو هان کشیدن میتوان از ارتفاع بینی کم کرد ؟ با توجه به اینکه نوک بینی سفته قبلا از پاسخ گویی شما ممنونم

 110. Jay می‌گه:

  دکتر سلام و خسته نباشید ، خیلی ممنون از پاسخگوییتون ب سوالا .
  من سه هفته هست بینیم رو عمل کردم ، تیغه و پل بینیم رو خیلی دوست دارم ولی از هفته دوم ب بعد حس میکنم نوک بینیم داره بزرگتر میشه و خیلی میترسم ! ایا این ممکنه یا فقط مال ورم بعد از عمله ..؟؟
  و اینکه حس میکنم‌ دو تا سوراخ بینیم متقارن نیستن میشه الان کاری کرد ..؟؟
  خیلی مچکر ?

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   ورم بینی که می فرمایید حتما باید درمان دارویی شود.
   در مورد عدم تقارن سوراخها باید ویزیت شوید ممکن است با ماساژ یا سایر اقدامات قابل رفع باشد.

 111. m.a می‌گه:

  عرض سلام و خسته نباشید
  آقای دکتر من بینیم رو تقربا یک سال و نیم پیش عمل کردم فرم بینیم اوکی هستش ولی نوک بینیم هنوز بزدگه و انگار ورم داره به نظر شما با آمپول درست میشه یا با گذر زمان؟
  شما چه راه حلی پیشنهاد میکنید؟

 112. م می‌گه:

  سلام دکتر
  خسته نباشید
  من نه ماهه جراحی کردم
  احساس می کنم ورم داره بینی ام مخصوصا سمت راستم
  دکترم رفته خارج از کشور
  فکر کنم به تزریق نیاز داره بینی ام
  شما اینکار را انجام می دهید؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   با توجه به اینکه سبک جراحی پزشکان متقاوت است بهتر است اینکار توسط پزشک دیگری انجام نشود. مگر اینکه نیاز به کورتون برای پزشک خیلی واضح باشد.

 113. ساراحسنی می‌گه:

  سلام،وقت بخیر
  آقای دکترمن۱۰سال پیش عمل بینی انجام دادم،بینیم ازقبل گوشتی ونسبتابزرگ بود.بعدازعمل اول همچنان بزرگ بودوکاری که دکترانجام دادنوکش روباریک کردواین به صورتم میومدولی بینیم نقض زیادداشت،کج وکوله بودکلا،طوری که خیلیابهم میگفتن بینیت خیلی بدعمل شده،امادرکل به صورتم میومدچون صورت پهنی داشتم،بعدازگذشت۱۰سال۵ماه پیش تصمیم گرفتم که دوباره پیش یه دکتره دیگه جراحی کنم،که متاسفانه این دکترواقعابینی منونابودکرد،طوری که ازاون بینی گوشتی وبزرگ یک نخودجاگذاشته،پره های بینی منوکاملابریده وجاهای بخیه هاش به شدت مونده،سوراخای بینیم به شدت کوچیک وتنفس برام سخت شده،وبرزگترین مشکل ظاهری دیگه ای که داره نوکش روبزرگ کرده وداده داخل،یعنی من ازنیمرخ یه بینی خیلی کوتاهی دارم وازتمام رخ تیغه بینی منوخیلی باریک کرده طوری که پوستم همینطوری کنارش مثل گوشت اضافه جمع شده،
  خیلی ناراحتم واین۵ماه کاملاخانه نشین شدم،مرخصی بدون حقوق گرفتم وکاملاخانه نشین شدم،ازنطرروحی واقعاداغونم وواقعانمیدونم چکارکنم،به چندتادکترنشون دادم گفتن باغضروف میشه نوک بینی روفقط بالاآوردکه مشکل کوتاهی رفع بشه،یک دکترهم گفته که باپروتزمیتونه خوش فرم دربیاره،واقعامرددهستم واعتمادم روبه همه پزشکان ازدست دادم،ازدکتره قبلی شکایت کردم ودیه بریدن.
  به نظرشماباتوجه به اینکه عمل قبلی۱تیربوده من تااسفندماه بتونم این وضعیت روتحمل کنم باگذشت۸ماه میشه عمل مجددانجام داد؟

 114. مریم می‌گه:

  سلام
  ببخشید من ۴ ماه پیش تو شهرستان بینیمو عمل کرده ام
  ورمش اصلا نخابیده
  وقتی چسبو باز میکنم نسبت به بینی اولم خیلی بزرگ به نظر میرسه ممنون میشم راهنماییم کنید

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   عواملی مانند مصرف دخانیات، سینوزیت و آلرژی و فعالیت سنگین بعد از عمل جراحی از عوامل عمده قابل درمان ورمهای بعد از عمل بینی می باشند. در غیر این صورت برای بررسی وضعیت بینی شما باید آنرا معاینه نمایم.

 115. فاظمه می‌گه:

  سلام
  من ۱۶ سالم هستش و تقریبا ۴ ماه از عمل بینیم میگذره بینیم هم استخونی بود و قوز داشت
  توی دو ماه قبل از عمل ورم بینیم رو به بهبودی بود جوری که فقط ورم نوکش مونده بود ولی الان ورمش بیشتر شده
  همون دومته اول هم بینیم نسبت به بقیه بیمارایی که هم زمتن با من عمل کرده بودن خیلی بیشتر ورم داشت ولی دکترم گفتن که بخاطر حساس بودن پوستمه
  ولی ورم بینیم خیلی زیاده از بینی قبلیم بزرگتره نوکش هم خیلی سفته
  خواهش میکنم راهنماییم کنین خیییییلی نگرانم
  و ایا شستو شوی بینی روی ورمش تاثیر داره یا نه؟و شستشو تا کی باید ادامه داشته باشه؟
  ب

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   در این خصوص باید معاینه شوید. ولی اگر آلرژی و یا سینوزیت کنترل نشده دارید، اینها در صورت عدم درمان و کنترل می توانند از عوامل ورمهای ماندگار پس عمل باشند. همچنین مصرف دخانیات

 116. Amin می‌گه:

  سلام اقای دکتر خیلی ممنون که جواب میدید من سال ۹۱ پیش دکتر ح. ک. عمل کردم . رفتم پیشش چند وقت پیش واس خودش میگه بینیت خوبه ولی ۱ نفر نشد بگه که قشنگه فقط فرم داره ولی گندسو کلی باد داره بد از چند سال باید چیکار کنم ؟؟
  تزریق کروتون از باد بینی کم میکنه؟اصلا بعد از چند سال جواب میده ؟؟

 117. MMM می‌گه:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید
  ٣ ماهه عمل کردم قبلا بینی گوشتی بزرگ و پوست بینی ضخیمی دارم
  الان بعد از گذشت ٣ ماه بینی خیلی بزرگی دارم و نوک بینیم خیلی بزرگ و مثل قبل هست آیا تورم داره هنوز؟
  هنوز چسب میزنم دکترم گفته لازم نیس ولی وقتی نمیزنم بینیم از فرم در میاد و بزرگتر میشه. چسب و ادامه بدم؟

 118. امینی می‌گه:

  سلام آقای دکتر…ببخشید همسر بنده یک ماه پیش عمل بینی انجام داده و الان از بالا بودن نوک بینی خیلی ناراحته…آیا این بالا بودن و مشخص بودن سوراخهای بینی در طول ترمیم بافت و درمان بهتر میشه…ممنون.

 119. sahar99 می‌گه:

  سلام خسته نباشین من بینیمو یکشنبه هفته پیش عمل کردم ینی دقیق ی هفته میگذره از عملم و دیروز گچ روی بینیمو ورداشتن چسب زدم من بینیم گوشتی بوده پره های بینیمو بنظرم خیلی دوطرف کشیده شده و سوراخای بینیم شکل دوتا خطه خوشم نمیاد این شکلیه … میخام سوراخاش مثه دایره باشه چیکار کنم چرا اینطوریه باید باز عمل ترمیمی کنم؟! اصن درست میشه ؟؟؟! یجایی دیدم نوشته بود با یه عمل کوچیک تو مطب درست میشه ولی دقیق نفهمیدم ینی چی چیجوری ?
  ممنون میشم راهنمایی کنید ?

 120. Tiamo می‌گه:

  سلام
  من ١۶ خرداد ٩۶ یعنى ۵ ماه و نیم پیش بینیم رو عمل کردم. پوست ضخیمى داشتم ولى خدارو شکر ایرادات بینى مثل انحراف و قوز و افتادگى نوک بینى کاملا برطرف شد. تنها دغدغه من ورم نیمه پایینیه بینى منه، که بعد از گذشت ۵ ماه و نیم از بین نرفته ضمن اینکه تا جایى که تونستم رعایت کردم، خواستم بدونم راه حل چیه؟ و چه زمانى باید اقدام کنم؟
  آیا تزریق یا روش دارو درمانى پیشنهاد بهترى میتونه باشه؟
  رژیم و نوع تغزیه؟ (با توجه به اینکه نسبتا وزن اضاف کردم)
  باید عمل ترمیم تنها براى تورم صورت بگیره؟
  یا باید صبر کنم تا ١ سال و بلکه بیشتر؟ آیا با صبر کردن درصد قابل توجهى ورم فروکش میشه یا خیلى ناچیز؟ (خواهش میکنم راهنمایى کنید و زمان و جزئیاتشو در اختیارم بذارید.)
  سپاسگذارم.

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   البته بدون معاینه شما نمی توان اظهار نظر دقیقی کرد. اما احتمالا نیاز به یک جراحی ترمیمی برای جمع کدرن نوک بینی داشته باشید. ممکن است با تزریق هم تا حدودی جواب بگیرید. اینکه تا یک سال باری جراحی مجدد صبر کنید تا ورمها تا حد امکان بخوابد فکر خوبی است اگرچه زودتر هم می توان اقدام به جراحی نمود. ولی برای تزریق الآن زمان مناسبی است . اگچه بهتر بود در این خصوص زودتر اقدام می گردید.

 121. Maede می‌گه:

  سلام خسته نباشین معذرت میخوام من بینیمو ۲هفته هست که عمل کردم میخواستم بدونم ایا خوراک مهمه تو ورم بینی من؟ اب کرفس میتونه کمک کنه به بهبود ورم بینی؟

 122. س می‌گه:

  آقای دکتر سلام و خسته نباشید، خیلی ممنون از وقتی که میگذارید برای پاسخگویی به سوالات.
  من ۱۱ ماه پیش عمل بینی انجام دادم ولی به دلیل پهن بودن پره‌های بینی و قوزی که روی بینیم ایجاد شد ۲۶ روز است که عمل ترمیم انجام دادم. در حال حاضر بینیم کوچکتر شده ولی متاسفانه روی گونه ها و مخصوصاً پیشانی و بین دو چشم من خیلی ورم داره، خواستم ببینم که این ورم از بین میره؟ این ورم زمانیکه گچ بینیم برداشته شد خیلی بیشتر بود ولی همچنان ورم داره روی پیشانی و بین دو چشمم که حالت پف دار به چشمهام میده. آیا این ورم از بین میره؟؟

 123. آرش بهرامی می‌گه:

  با سلام و عرض ادب
  جناب دکتر من حدود ۱۲ روزه عمل کردم.اما بینیم تقریبا ۱٫۵ برابر قبل از عملم شده و نمیدونم ورم داره یا حالت کلی بینیمه.نوک بینی تقریبا سفت و بزرگه.از نمای نیمرخ کاملا خوب و متناسبه ولی از روبه رو بینیم تو صورتم پهن شده و بسیار بزرگه.الان من باید چیکار کنم؟
  بسیار ممنون از راهنمایی هاتون.

 124. فرانک می‌گه:

  سلام اقای دکتر ایا تزریق منظور کورتن هست .الان تبلیغ تزریق برای کوچیک کردن بینی بدون عمل میشه .چنین چیزی هست .اخه من یک سال و ۵ ماهه که عمل کردم و سمت چپ بینیم افتاده تره از اول جراحی همین جوری بوده دکترم میگه ورم هست.ایا اگه این تزریق وجود داره برای مشکل بینی من کارسازه

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   البته من تزریق را برای بینی های عمل نشده انجام نمی دهم. و بعید می دانم مشکل شما با اوصافی که می فرمایید با تزریق برطرف شود. ولی راه حلهای دیگری برای آن وجود دارد.

 125. رضا يعقوبى می‌گه:

  سلام من ٢ ماه هست بینیمو عمل کردم وقتى چسب بینیمو برمیدارم تا چند ساعت فرم بینیم خوبه ولى کم کم ورم میکنه لطفا منو راهنمائ کنید

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   شما فعلا به چسب زدن ادامه دهید. اگر آلرژی و یا سینوزیت دارید، آنها را درمان نمایید. و از دخانیات استفاده نفرمایید.

 126. ا می‌گه:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید من بینیم رو چهار روزه عمل کردم اما یکی از سوراخ دماغ هام پهن تره و یکی کوچیکتره جوری که مشخصه،ایا به خاطر ورم هستش یا این جوری عمل شده؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   این مسئله بخاطر ورم نیست.این عدم تقارن بعلت برشهای جراحی و نحوه جوش خوردن آنها بوجود می آید و معمولا با ماساژهای مخصوص درمان می گردند.

 127. Anisa می‌گه:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید
  من ۳ ماهه که بینیمو عمل کردم و استخوانی بوده. الان به مدت ۲ هفته اس که سمت چپش یه برامدگی ایجاد شده که کمی هم درد داره. یک هفته اس که به گفته دکتر انتی بیوتیک میخورم ولی تغییری ایجاد نشده. به نظر شما چه راهکاری وجود داره؟ متشکرم.

 128. ارى می‌گه:

  سلام اقاى دکتر وقتتون بخیر
  حدود ٣ ماه هستش که بینیم رو عمل کردم ، نوک بینیم خیلى پهن و کج بود و ظاهر خوبى نداشت
  راستش بعد از عمل احساس کردم بینیم خیلى کوچیک شده اما بعداً که حساسیتم فروکش کرد دیدم بیینم از نظر ارتفاع زیاد هم کوچک نشده فقط چون نوک بیینم خیلی پهن بود و به فرم طبیعی رسیده من اینطورى احساس میکنم … این رو پزشک خودم میگم و خودم هم فکر میکنم بیشتر از نظر روحى مشکل دارم … راستش بنده خیلى نمونه کارهاى طبیعی شما رو دوست دارم میخواستم یه عکس براتون بفرستم اما چون تلگرام مستقیماً به شما نمیشه پیام داد راه دیگه اى پیدا نکردم …
  دکترم هم بنده خدا مشکلى نداره میگه چون از نظر روحى مشکل دارى اگه بخوای من برات ترمیم میکنم بعد از ۶ ماه ولى میگه از نظر من مشکلى نداری …
  میشه کمی در مورد بحث حساسیت روحى و کنار اومدن با بینی جدید صحبت کنید و یک راه حل براى ارسال عکس بفرمایید
  با تشکر

 129. nazanin می‌گه:

  سلام اقایی دکتر من حدود ۴ روزه عمل کردم بینی مو ولی لب بالام به سمت بالا کشیده شده و من نمیتونم مثل قبل لبهامو رویی هم قرار بدم خیلی نگرانم میترسم همین جوری بمونه لطفا راهنمایم کنید

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   فعلا برای اظهار نظر در این مورد خیلی زود است و باید صبور باشید. این موارد در اغلب موارد خود بخود برطرف می شود. و در سایر موارد با یک ترمیم کوچک رفع می شود.

 130. nazanin می‌گه:

  سلام اقایی دکتر من حدود ی هفته اس که عمل بینی کردم و بینی من ما بین دو چشمام خیلی پهن بود ولی الان که عمل کردم و دیروز باند شو باز کردم دیدم پهنایی بینی من کمتر که نشده بیشترم شده و سر بینیم کوچیک شده و ی چیزه خیلی زشتی شده که از دیروز از استزس و در نگرانی خواب ندارم اقایی دکتر عایا این بزرگی ما بین دو چشم من ممکن بخاطر تورم باشه و تورم که میخوابه معمولا چقدر کوچیک میشه لطفا جواب منو بدین

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   شما به درمان خود زیر نظر پزشک معالجتان ادامه دهید. احتمالا این مشکل پس از کمتر شدن تورم بهتر خواهد شد. در غیر اینصورت شما می توانید بصورت حضوری تشریف بیاورید تا شما را معاینه و ویزیت کنم.

 131. س می‌گه:

  سلام مجدد آقای دکتر،
  آقای دکتر سوال دیگه ایی داشتم و خدمتتون عرض کردم که من طی ۱۰ ماه عمل ترمیم بینی انجام دادم، الان ۱ ماه و ۱۷ روز از عمل ترمیمم میگذره و در کنار تیغه بینیم یه برآمدگی وجود داره. به دکتر دیگه‌ایی مراجعه کردم گفتن ماساژ بدم بینیمو و وقتی ماساژ میدم ورم بینیم خوب میشه و بعد مدت زمان کوتاهی دوباره ورم میکنه. زمانی هم که ورم میکنه و ماساژ نمیدم تا چند ساعت موقع ماساژ دادن درد میگیره و این برآمدگی فرم کج به بینی من میده. خواستم بدونم این ورم از بین میره؟؟؟؟ اگر از بین نره با تزریق ژل میشه این کجی رو از بین برد؟؟؟ برای تزریق ژل تا چه مدت باید صبر کنم؟؟؟؟ آیا نیاز به معاینه حضوری هست؟؟

  ممنون از شما برای وقتی که میگذارید

 132. نگ می‌گه:

  سلام و عرض ادب
  اقای دکتر من الان دو هفته هست بینیمو عمل کردم.بینی من غضروفی استخوانی بود با پوست نازک روی پل یک هفته هست ک چسب زدن رو شروع کردم ولی متاسفانه چسب رو که برمیدارم تا نصفه بالای بینی من جای چسب خط خط میفته و اینم بگم چسب رو معمولی میندازم و ب هیچ وجه محکم نمیندازم.این خط افتادن ها مشکل ساز،هست?

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   در این خصوص باید زیر نظر پزشک جراح خود عمل کنید. مشکلی که در بیماران با پوست نازک وجود دارد همین مشکلاتی مشابه مشکلات شماست که باید بدقت زیر نظر پزشک معالجاتان درمان گردد. البته این موارد معمولا در زمان جراحی لحاظ می گردد، مثلا با هموار نمودن کامل روی بینی یا گذاشتن قشیا زیر پوست وسپس با مراقبتهای بعد از جراحی تکمیل می گردد.

 133. sarina می‌گه:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید، من شهریور ۹۵ بینیم رو عمل کردم ولی هنوز هم‌ورم داره مخصوصا اگه یکم بخوابم خیلی بزرگ و‌بدفرم میشه، به دکتر خودم هرچی میگم ,میگه بینیت خوبه، و اصلا دیگه‌نمیخوام به اون مراجعه کنم،خواستم بدونم راه حلی وحود داره؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بله راه حلهای مختلفی بسته به مشکل شما وجود دارد. ابتدا شما باید معاینه و ویزیت شوید و دلیل ورمها پیدا و سپس رفع گردد.

 134. افسانه می‌گه:

  سلام من یک هفته بینیمو عمل کردم از همون روز اول نوک بینیم خیلی پهنه در صورتی که قبل عمل نوک بینیم خیلی خوش فرم بود الانم هرکی میبینه میگه چقدر بینیت بزرگ شده موندم چیکار کنم آیا بنظرتون نیاز به عمل دوباره داره؟

 135. الی می‌گه:

  سلام آقای دکتر من مدت ۳ ماهه بینی م رو عمل کرد بینی من فقط در نوک پهن و گوشتی بود الان نوک بینی و نیمرخم خیلی خوب شده فقط برجستگی بدی به صورت قوز استخوانی در وسط بینی من ایجاد شده که قبلا اصلا قوز نداشتم از عمل ترمیم در مطب بسیار میترسم و تحمل ضربه و دیدن خون در حالت هوشیاری رو ندارم و دوم اینکه پوست بینی من لک دارد و یک سمت بینی مدام جوشهای بزرگ میزنه که این دومورد هم که عرض کردم قبل از عمل نبود. میخواستم خواهش کنم دلیل علمیش رو به من بگین و من الان باید چکار کنم؟؟؟ دکترم اعتنا نمیکنه و گفتند برو سر ۶ ماه بیا …خیلی ناراحتم لطفا راهنمایی کنید

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بهتر است فعلا تا ۶ ماه صبر کنید. احتمالا برخی مشکلات حل خواهد شد و برای باقیمانده آنها می توانید اقدامات درمانی را انجام دهید.

 136. Hani می‌گه:

  سلام اقای دکتر من یسالو نیمه بینیمو عمل کردم ولی یه طرف بینیم پف داره ورمش نمیخوابه چسب میزنم کوچیک میشه ولی دوباره برمیگرده حالت اول دکتر هم رفتم گفتن که به مرور زمان درس میشه بینیمم استخوانی بود بنظرتون چطور میشه پفش یخوابه؟

 137. الهه می‌گه:

  سلام دکتر جان، من شش ماه پیش عمل کردم، بینیم استخونی بود، اما هنوز خیلی ورم داره و از قبل عملم بزرگتره، دکترم گفت نیاز به کورتون نداری، اما خیلی نگرانم. چکار کنم؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   در این خصوص باید ویزیت شوید. عوامل تورم زیاد در ایت زمان می تواند مصرف دخانیات و یا آلرژی و سرماخوردگی درمان نشده باشد. و البته برخی مشکلات تکنیکی نیز وجود دارد که باید بررسی گردد.

 138. شیدا می‌گه:

  سلام آقای دکتر،خسته نباشید،اقای دکتر من ۱۰ روز عمل بینی انجام دادم قسمت بالای بینی نازک و استخوانی بود ولی پایینش پهن و افتاده،الان تا بالای نوک بینی عالی شده ولی نوک بینیم خیلی باد کرده و قلمبه عین یه فندق کوچیکه،کاملا با دست کشیدن هم معلومه که یه دفعه میره بالا رو نوک بینیم،آقای دکتر به نظرتون منتظر بمونم ورمش بخوابه یا حتما باید در اسرع وقت نزریق انجام بشه؟؟؟در ضمن وقتی چسب روی بینیم هست ظاهرش خیلی بهتره بدون چسب خیلی مصنوعی به نظر میاد این هم خوب میشه؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   البته من به بیماران خود بلافاصله پس برداشتن اسپلینت ماساژهای مخصوص می دهم ، ولی شما باید زیر نظر پزشک خود به درمان ادامه دهید .

 139. Fateme می‌گه:

  سلام اقای دکتر روزتون بخیر.من یک سال و دو ماهه که بینیمو عمل کردم بینیم استخونی بود و قوز داشت بعد عمل چند ماه گذشت که قوز در اورد تا الانم یه طرف بینیم کامل و نوک بینیم ورم داره با اینکه بینیم استخونی بوده اما پره هام پهن شده و اگه زمانی چسب بزنم بر دارم سفته و فرمش خیلی قشنگ میشه راستش نمیدونم چیکار کنم نمیخوام دوباره عمل کنم به خاطر نقاهتش شما چه راه حلی پیشنهاد میکنید؟به نظرتون سوهان کشیدن کمکی میکنه؟

 140. احسان شریفب می‌گه:

  سلام اقای دکتر اکبری من بینیمو ۲۵ روزه عمل کردم بینی قبل عملم هم قوز دار بود هم جلوش بزرگ الان قوز برطرف شده پره ها کوچک شده ولی نوک بینیمم به حد معمولکوچیک نیست مقداری سفته خواستم بدونم ورمه یا نه؟
  بعد دکتر من فقط یک هفته اول گچ روی بینیم بود بعد یک هفته چسب زد گفت نیازی نیست ازش هم پرسیدم گفته نه نیاز نیست به نظر شما این ورم تا چه حد میخوابه؟دکتر گفت میخوابه ولی نگفت چه قدر خیلییییی نگرانم

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   مدت چسب زدن میان پزشکان متفاوت است. من معمولا حداقل یکماه آنرا توصیه می کنم. برای خوابیدن ورم نوک بینی هم ماساژهای مخصوصی را توصیه می کنم. و درمانهای دیگری را هم انجام می دهم. در هر صورت با توجه به تفاوت تکنیکی به شما توصیه می کنم زیر نظر پزشک خودتان به درمان ادامه دهید.

 141. sahar می‌گه:

  سلام و خسته نباشید
  آقاای دکتر بعد از عمل ترمیمی با تزریق ژل میشود فاصله بین دو چشم را کمتر کرد؟؟ امکان تزریق زل برای بینی های کوچک وجود دارد؟؟ مخصوصا کمی تزریق برای فاصله ی بین دو چشم. امکانش هست؟؟؟ چند ماه بعد از عمل جراحی میشود ژل تزریق کرد؟؟؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   ژل راترجیحا بعد از ۳ ماه از عمل جراحی می توانید تزریق بفرمایید.
   ژل فاصله دو چشم را کم نمی کند ولی با افزایش ارتفاع بینی در آن قسمت موجب می شود که این فاصله کمتر دیده شود. برای کم کردن فاصله دو چشم جراحی های مخصوصی وجود دارد.

   • sahar می‌گه:

    ممنون از پاسخگویی شما دکتر گرامی
    من بعد از دومین عمل ترمیمی بینی، انگار فاصله بین دوچشمم کمی زیاد شده ولی قبلا اصلا به این شکل نبوده . اگر امکان اصلاحش وجود دارد و شما کار تزریق ژل انجام میدهید حضوری خدمت شما برسم.

    با سپاس از وقتی که برای ما میگذارید

 142. عسگری می‌گه:

  سلام وروز بخیر.

  بینی من تا۴ ماه اول خیلی خوب ورمش درحال کم شدن بود اما از ماه چهارم به بعد قسمت نوک بینیم وسمت راست بینیم شروع به ورم کردن کردواصلا کمترنشده وهمینطور چن روزیه ک بینیم درد میکنه.بنظرتون بینی من التهاب پیداکرده؟وآیا ورم نوک بینیم با امپول ازبین میره یا باید صبرکنم؟(اینم بگم ک دوم بهمن ماه ۶ ماه ازعمل بینیم میگذره.)

 143. ATENA می‌گه:

  سلام آقای دکتر من ده ماهه که عمل کردم ولی از همون ماه های اول یک قسمت از سمت چپ بینیم حالت سفت تری داشت الان هم همون قسمت از بین نرفته و از نیمرخ سمت راستم به حالت یه قوز خیلی کوچیک دیده میشه جوری که یکم نوک بینینم افتاده شده
  امکانش هست که بعد از ده ماه ورم باشه و خوب شه؟چون خیلی سفته

 144. مانیا می‌گه:

  سلام ببخشید من ده روزه عمل کردم بعداز برداشتن گچ بینی ام بسیار کج دیده میشد دکتر گفتن بخاطر فشار گچ وورم است و صددرصد رفع خواهد شد اما من باز استرس و دلواپسی دارم بنظر شما این مشکل قابل حل است ؟سپاس

 145. سارا می‌گه:

  با سلام و عرض ادب
  من تابستان ۹۱ جراحی رینوپلاستی انجام دادم اما هنوز روی قسمت چپ بینی من به اندازه یک نخود ورم وجود داره که از اون زمان تا الان هنوز خوب نشده . برای حل مشکلم باید چیکار کنم ؟

 146. سپیده می‌گه:

  سلام اقای دکتر همسرم یک ماه پیش عمل زیبایی بینی انجام دادن هنوز نوک بینیشون خیلی ورم داره و اینکه با توجه به اینکه شغلشون نظامی هستش از دکتر خاستیم بینیشون رو کاملا معمولی و مردونه عمل کنن ولی حالا ک یک ماه از عمل گذاشته با وجود ورم نوک بنظرمون بینی خیلی کوچیک شده و کمی قوس داره خیلی نگرانم دوس داشتیم بینی کمی بزرگتر و مردونه تر باشه راهی هست یا هنوز زمان باید بگذره؟ ممنون میشم راهنماییمون کنین با تشکر از شما

 147. Zahra می‌گه:

  سلام آقای دکتر من ۴ ماه پیش عمل کردم بینیم گوشتی بوده روزای اول که چسبمو برداشتم خیلی بأریک شده بود ولی الان نوکش باد کرده چسب نمیزنم باد می کنه تزریغم نکردم

 148. MacHi می‌گه:

  سلام آقادکتر خسته نباشید. من ۸ ماه پیش جراحی بینی انجام دادم ولی بعد حدود سه ماه نوک بینیم افتادگی پیدا کرد. الان یه هفته اس ترمیم کردم پزشکم میگن ماساژ بدم ولی تو کامنت ها شما دیدم نوشتین ماساژ بعد عمل باعث تحریک و ورم میشه. باتوجه به شرایط من ماساژ دادن بینی بهتره یا خیر؟!

 149. عاطفه می‌گه:

  سلام من الان ده ماه عمل کردم نیم رخ بینیم خوبه اما تمام رخم اصلا خوب نی هرکی میبینتم اصن متوجه تغییر بعد عملم نمیشه و نوک بینیم ورم داره و اصن تیز نشده دکترم گفتن نیاز ب تزریق دارم ولی خیلی عوارض داره و ممکنه بینی دچار فرورفتگی بشه و فرمش زشت بشه من هم ترسیدم و تزریق رو انجام ندادم آیا همینجوره یا ن؟؟تزریق عوارض داره؟با تزریق نوک بینیم تیز و بدون ورم میشه؟؟دکتر گفتن اگه صبر کنم بینی بعد یکسال تیز میشه اما هرچی میگذره اتفاقی نمیفته

 150. مینا می‌گه:

  سلام من الان ۳ هفته ک بینیمو جراحی کردم سمت چپ بینیم خیلی ورم داره و درد میکنه روی بینیمم ی فرو رفتگی هست ک خیلی منو نگران کرده و اینکه علت خونریزی داخل بینی چی میتونه باشه ؟
  ممنون میشم اگه کمکم کنید

 151. زهرا می‌گه:

  سلام خسته نباشید..من ۲۵ روزه عمل کردم.مرتب بینیمو شستشو میدم و پماد هم میزنم ولی خیلی بینیم کیپ میشه دکترم گفته مخاط بینیت زیاد ترشح میشه مشکلی نیست حتی خودش هم ۱ بار که رفتم برام تمیز کرد بینیمو خیلی تنفسم خوب شد الان میخواستم بپرسم مشکلی نیست خودم با گدش پاک کن بینیمو تمیز کنم؟؟؟وقتی تمیزش میکنم تنفسم بهتر میشه

 152. نگارين می‌گه:

  سلام آقای دکتر من پیش شما عمل نکردم،ولی یه سوال داشتم ،من ٧ساله بینیم رو عمل کردم الان به مدت ۵،۶ماهه که دماغم باد کرده و گنده شده میخواستم بدونم دلیلش چیه و باید چیکار کنم؟!؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   این اتفاق معمولا در اثر التهابهای داخل بینی مانند سینوزیت و آلرژی و یا مصرف دخانیات رخ می دهد . البته معمولا زمان آن اینقدر با فاصله از عمل جراحی نمی باشد. در هر حال بهتر است در این خصوص به پزشک معالج خود مراجعه کنید.

 153. نگار می‌گه:

  با سلام و وقت بخیر، آقای دکتر بنده یک هفته هست که بینیمو جراحی کردم و امروز گچشو باز کردم، مشکل بینیم افتادگی نوکش بود که بعد از عمل هنوز هم کمی افتادگی بینی مشهود هست با توجه به اینکه نوکش ورم هم داره، آیا ممکن افتادگیش بعد از مدتی کمتر بشه و یا به وسیله چسب و ماساژ نوک بینیم کمی سر بالاتر شود؟با تشکر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *