انواع روش های پروتز لب

انواع روش های پروتز لب

انواع روش های پروتز لب

بزرگ کردن لب

لب های پر و بزرگ از مدت ها پیش به عنوان یک زیبایی ایده آل در نظر گرفته می شده است. بزرگ کردن لب با استفاده از پروتز لب یا پر کننده های پوستی مانند تزریق ژل در لب باعث می شود لب فرد گوشتالو و برجسته به نظر برسد و این موضوع باعث بهبود ظاهر کلی صورت فرد می شود. کسانی که دارای لب های لاغر هستند، بطور خاص می توانند از مزایای ناشی از پروتز لب با تزریق ژل بهره مند شوند. دوره ریکاوری پس از عمل جراحی لب به نسبت کوتاه است و این موضوع باعث شده عمل جراحی زیبایی لب یکی از ساده ترین راه ها برای بهبود ظاهر صورت باشد.
در مقایسه با سایر انواع عمل های جراحی زیبایی، خطر مربوط به عوارض پروتز لب به نسبت کم است. به هر حال، اطلاع از عوارض احتمالی قبل از انتخاب همه انواع عمل جراحی می تواند یک اقدام هوشمندانه باشد. بعضی از خطرات مربوط به حجیم کردن لب به صورت دائمی می تواند شامل پس زدن پروتز، عفونت، تغییر شکل پروتز، ایجاد جای زخم، و سفت شدن لب ها باشند. به هر حال این خطرها می توانند با انتخاب یک جراح با تجربه برای انجام عمل جراحی زیبایی لب بطور جدی کاهش پیدا کنند.
مزیت اصلی بزرگ کردن دائمی لب در نام این روش درمانی مستتر است: این روش می تواند نتایج بلند مدت در مقایسه با پر کننده های موقت مانند تزریق ژل لب برای شما به همراه داشته باشد، زیرا در حقیقت این پر کننده ها با گذشت زمان توسط بدن جذب می شوند.

امزدهای ایده آل برای بزرگ کردن لب

افراد بزرگسال تقریباً در هر سنی می توانند نامزدهای مناسب برای عمل جراحی زیبایی بزرگ کردن لب باشند. بیمارانی که بطور طبیعی لب های نازک دارند یا در سنی قرار دارند که اندازه لب در آن کوچک می شود می توانند با استفاده از این عمل جراحی و یا تزریق ژل لب به نتایج استثنایی دست پیدا کنند. تمام افرادی که عمل جراحی بزرگ کردن لب را انجام می دهند باید از نظر بدنی سالم باشند و انتظارات معقول درباره نتایج حاصل از این روش درمانی داشته باشند. در اغلب مواقع جراح زیبایی به شما عکس های بیماران سابق خود قبل و بعد از عمل جراحی لب را نشان می دهد تا به این ترتیب شما بتوانید درک مناسبی از نتایج حاصل از عمل جراحی بزرگ کردن لبها با استفاده از پر کننده های تزریقی، انتقال چربی، و پروتز لب داشته باشید.

ملاحظات درمانی

photo 2016 11 19 17 12 52 انواع روش های پروتز لب

به خاطر اینکه در این حوزه احتمال واکنش آلرژیک به مواد استفاده شده برای پروتز لب وجود دارد، افراد متقاضی انجام عمل جراحی لب باید گزارش کاملی درباره موارد آلرژی قبلی خود در اختیار جراح قرار دهند. کسانی که به دنبال پروتز لب و بزرگ کردن لب بدون جراحی خود هستند همچنین باید درباره وجود هر نوع مشکل تنفسی که می تواند بطور بالقوه هنگام استفاده از مواد بی حسی ایجاد مشکل کند، با دکتر خود صحبت کنند.
در این رابطه مجموعه متنوعی از پر کننده های پوستی و پروتز لب برای انجام عمل جراحی بزرگ کردن لب وجود دارند و همه این انتخاب ها برای استفاده برای همه افراد متقاضی این عمل جراحی مناسب نیستند. به منظور اطمینان از دستیابی به بهترین نتایج پس از عمل جراحی زیبایی لب واستفاده از مزایای پروتز لب، مطمئن شوید جراحی را برای این کار انتخاب کرده اید که اطمینان کامل به وی دارید. جراح شما باید فقط از محصولات پروتز لب تایید شده توسط FDA استفاده کند و می بایست مراقبت کافی را برای انتخاب روش درمانی ایده آل جهت دستیابی به ظاهر مورد نظر شما را داشته باشد.
هنگامی که از پر کننده های موقت (تزریق چربی به لب و …) برای بزرگ کردن لب های نازک استفاده می شود، مدت زمانی که این مواد در حالت معمول دوام دارند بستگی به سرعت بدن شما برای تجزیه عناصر پر کننده، استفاده شده در تزریق چربی به لب دارد. در این رابطه جراح می تواند به شما یک برآورد کلی از مدت زمان دوام هر محصول ارائه کند و به این ترتیب به شما کمک می کند درباره فرآیند درمانی مطلوب خود تصمیم گیری نمایید.

دستورالعمل های قبل از عمل جراحی

قبل از انجام عمل جراحی زیبایی بزرگ کردن لب، بیماران باید دستورالعمل های مورد نیاز را از دکتر خود دریافت کنند. در صورتی که نیاز به انتقال چربی یا عمل پروتز لب وجود داشته باشد، بیماران باید نکات زیر را رعایت کنند:
• توقف استفاده از داروها، گیاه ها، و ویتامین های خاص برای دو هفته قبل از عمل جراحی
• اجتناب از خوردن یا آشامیدن غذا پس از نیمه شب روز قبل ازعمل پروتز لب
• پوشیدن لباس های راحت برای انجام عمل جراحی
• خودداری از آرایش کردن، استفاده از جواهرات، و لنزهای چشمی در روز عمل جراحی
• هماهنگی لازم با یک عضو خانواده یا دوست برای رساندن بیمار به خانه بعد از عمل جراحی
عمل جراحی بزرگ کردن لب با پر کننده های پوستی یک عمل جراحی کم تهاجمی در مقایسه با انتقال چربی با لیپوساکشن و استفاده از روش پروتز لب است. در این حالت بیماران می توانند شخصاً به مطب پزشک مراجعه و از مطب به خانه باز گردند. اما در صورتی که بیمار از داروهای مسکن استفاده کرده باشد، این موضوع می تواند باعث ایجاد اشکالات احتمالی در طول رانندگی شود.

پروتز لب

پروتز لب می تواند لب شما را به صورت دائمی بزرگ کند و نتایج حاصل از آن اصلاح بیشتری را برای وضعیت لب در مقایسه با پر کننده های پوستی به همراه دارد و می تواند یک انتخاب مناسب برای افرادی باشد که لب های نازک دارند. سه نوع عمومی و رایج پروتز لب عبارتست از GORE-TEX، SoftForm، و AlloDerm. هر یک از این روش ها دارای تفاوت اندک از نظر تاثیرگذاری بر لب های بیمار است. به همین خاطر لازم است شما برای انتخاب روش مناسب اطلاعات لازم درباره این روش ها داشته باشید.

روش جراحی زیبایی پروتز لب

جراحی پروتز لب یک عمل جراحی به نسبت ساده است و معمولاً کامل شدن آن در حدود یک ساعت طول می کشد. در این عمل جراح ابتدا شکاف های کوچک در لب ها ایجاد می کند. این شکاف ها در اکثر مواقع در گوشه های دهان ایجاد می شوند، اما ممکن است در همه نقاط دیگر لب ها نیز ایجاد شوند که این موضوع بستگی به تکنیک های خاص استفاده شده برای عمل جراحی دارد. جراح در ادامه یک تونل کوچک برای جا دادن پروتز ایجاد می کند. ایجاد این تونل به نحو صحیح نقش حیاتی در اطمینان از قرارگیری مناسب پروتز در لب و دستیابی به نتایج طبیعی و مطلوب برای بیمار دارد. سپس، جراح پروتز را در داخل تونل وارد می کند و آن را داخل لب می نماید. در نهایت، پروتز لب بطور دقیق دستکاری و اصلاح می شود تا به این ترتیب طول مناسب خود را پیدا کند و پس از این کار شکاف های ایجاد شده بر روی لب بیمار بسته می شوند.

پروتز لب GORE-TEX

پروتز لب GORE-TEX از یک روش درمانی ابتدایی به نام ePTFE گرفته شده است که در آن مواد اولیه بکار رفته مشابه موادی است که برای چادرها و بارانی ها استفاده می شود. این ماده یک پلیمر غیر انفعالی است که برای سال های طولانی در جراحی ها مورد استفاده قرار می گرفته است. پس از پروتز لب با استفاده از این روش، بیمار ممکن است با کمی خشکی در لب خود مواجه شود، اما اکثر بیماران به سرعت خود را با شرایط جدید وفق می دهند. این روش پروتز دارای ماده میکروپور است که با رشد طبیعی بافت لب می تواند بطور موثر پروتز را به صورت بخشی از لب در آورد.

پروتز لب SoftForm

پروتز لب با استفاده از روش SoftForm نیز از روش ePTEF گرفته شده اما دارای یک شکل لوله ای است. روش SoftForm این امکان را فراهم می کند که بافت رویش درونی داشته باشد و به این ترتیب لب بیمار استحکام بیشتری پیدا کرده و احتمال تغییر شکل آن کمتر می شود. پروتز لب اولترا سافت نسل جدید این روش پروتز است. طراح این روش ادعا می کند پروتز اولترا سافت سه برابر نرم تر از روش پروتز SoftForm است.

پروتز AlloDerm

پروتز AlloDerm یک بافت انسانی پروتز لب است که از پوست افراد اهدا کننده گرفته می شود. این ماده نرم و قابل انعطاف از بافت انسانی گرفته می شود و در نتیجه استفاده آن هیچ واکنش آلرژیک مشخصی به همراه ندارد. تولید و استفاده محصولات گرفته شده از بافت انسانی مطابق رویه های کنترلی FDA انجام می شود تا به این ترتیب از ایمنی و بی خطر بودن آنها اطمینان حاصل شود.

بزرگ کردن لب با استفاده از پر کننده ها

متخصصان بطور مکرر از پر کننده های لب قابل تزریق برای برجسته کردن لب و جذاب کردن ظاهر آن استفاده می کنند. با توجه به مواد بسیار متنوع و تکنیک های تزریق برای بزرگ کردن لب (به طور مثال تزریق ژل لب، تزریق چربی لب و…)، در این رابطه تعداد زیادی از انتخاب ها وجود دارند که می توانند برای بر طرف کردن نیازهای شخصی شما مناسب باشند. پیشرفت های ایجاد شده در حوزه بهبود و تغییر شکل ظاهر لب باعث ایجاد برخی روش های جدید درمانی شده که متخصصان از آنها به عنوان پر کننده های لب دائمی استفاده می کنند.

نکاتی درباره تکنیک های تزریقی برای بزرگ کردن لب

بزرگ کردن لب با استفاده از پر کننده های تزریق می تواند نتایج مطلوب برای فرد در مدت زمان کوتاه یعنی حدود ۳۰ دقیقه به همراه داشته باشد. در این حالت معمولاً نیازی به استفاده از بی حسی برای انجام عمل جراحی نیست، زیرا پر کننده معمولاً حاوی لیدوکائین یا سایر انواع مواد بی حسی هستند. نتایج استفاده از پر کننده های لب تزریقی موقت است، زیرا بدن در واقع این مواد را با گذشت زمان تجزیه کرده و جذب می کند. در این حالت مدت زمان باقی ماندن تاثیر ناشی از این مواد در افراد مختلف متفاوت است، اما بطور میانگین این مواد پس از چهار تا شش ماه تاثیر خود را از دست می دهند. معمولاً به افرادی که قصد استفاده از پروتز لب برای بزرگ کردن دائمی لب خود را دارند توصیه می شود ابتدا از پر کننده های موقتی استفاده کنند و در صورت مطلوب بودن نتایج برای آنها روش های دائمی برای زیباسازی لب را انتخاب نمایند.

پر کننده های لب مبتنی بر کلاژن

کلاژن ماده ای است که دارای بیشترین مقدار استفاده به عنوان پر کننده تزریقی در سراسر جهان است و به دو شکل وجود دارد که عبارتست از کلاژن گرفته شده از گاو و کلاژن گرفته شده از انسان.

پر کننده های کلاژن گرفته شده از گاو

پر کننده های کلاژن گاوی از بافت بدن گاو گرفته می شود و برای این کار از یک محیط تحت کنترل و فاقد بیماری تشکیل شده از یک گله بسته گاو (گله ای که در آن جفت گیری فقط بین افراد همان گله انجام شود) استفاده می شود. به خاطر اینکه احتمال واکنش آلرژیک ۳ درصدی به کلاژن گاوی وجود دارد، نیاز به انجام تست آلرژی بر روی بیمار قبل از شروع درمان با این روش وجود دارد. در این رابطه Zyderm و Zyplast از پر کننده ای لب تهیه شده با استفاده از کلاژن گاوی هستند که توسط بیش از ۱٫۵ میلیون بیمار در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است. همچنین Artecoll یک محصول گرفته شده از کلاژن گاوی است که حاوی پُلی‌متیل‌متا کریلات است که حالت لب پس از جذب کلاژن آن توسط بدن بدون تغییر باقی می ماند. استفاده از این ماده می تواند دوام طولانی مدت داشته یا حتی نتایج حاصل از آن برای بزرگ کردن لب دائمی باشد.

پر کننده های کلاژن گرفته شده از انسان

کلاژن انسانی از لاشه انسان یا پوست اضافی بر داشته شده در طول عمل جراحی گرفته می شود. پر کننده های تزریقی گرفته شده از کلاژن انسانی شامل Dermalogen، Cymetra، Autologen، Fascian، Cosmoderm، و Cosmoplast است. قابلیت تطبیق بیولوژیک کلاژن انسانی نیاز به انجام تست آلرژی بر روی بیمار قبل از شروع درمان را برطرف می کند و استفاده از این پر کننده ها را به یک انتخاب عالی برای کسانی که امکان استفاده از کلاژن گاوی ندارند، تبدیل می نماید.

پر کننده های لب گرفته شده از هیالورونیک اسید

هیالورونیک اسید یک ماده روشن و تخریب پذیر است که بطور طبیعی در مفاصل و پوست بدن انسان موجود است. هیالورونیک اسید در مولکول های آب در زمان ترزیق در لب ها قرار داد و این موضوع ایجاد می دهد این پر کننده لب ها را مرطوب و برجسته کند و نتایج بلند مدت تری در مقایسه با برجسته سازی لب با کلاژن به همراه داشته باشد. پر کننده های Restylane، Perlane، و RADIESSE همگی پر کننده های تهیه شده با استفاده از هیالورونیک اسید هستند که اغلب برای بزرگ کردن لب مورد استفاده قرار می گیرند. هنگام استفاده از این پر کننده نیازی به انجام تست آلرژی قبل از شروع درمان وجود ندارد.

بزرگ کردن لب با انتقال چربی

برای بیمارانی که به دنبال فربه و برجسته کردن لب ها هستند اما تمایلی به انتخاب مواد تزریقی برای این کار ندارند، بزرگ کردن لب با انتقال چربی یک راهکار مناسب می باشد. در حالی که برخی از پرکننده های دیگر لب همچون کلاژن بطور عادی از بافت اهدا کننده حیوانی یا انسانی گرفته می شود، بزرگ کردن لب با انتقال چربی از بافت بدن خود شما استفاده می کند و به این ترتیب می تواند نتایج عادی و طبیعی برای لب شما به همراه داشته باشد. بزرگ کردن لب با انتقال چربی شامل برداشتن چربی از یک ناحیه بدن و وارد کردن آن به لب ها است. برای عمل جراحی انتقال چربی لب، فقط بافت طبیعی بدن استفاده می شود و به همین خاطر امکان پس زدن یا واکنش آلرژیک به آن به ندرت وجود دارد. پس از عمل جراحی، بیماران نتایج مناسب و ظاهر طبیعی ایجاد شده برای لب را برای مدت شش ماه تا بیش یک سال مشاهده خواهند کرد.

ریکاوری

پس از بزرگ کردن لب، برای ریکاوری بیمار معمولاً به کمی استراحت نیاز است. اغلب، بیمارانی که عمل جراحی بزرگ کردن لب را انجام می دهند می توانند پس از یک روز به فعالیت عادی روزمره خود باز گردند. کسب اطلاعات بیشتر درباره انتظار شما از وضعیت خود پس بزرگ کردن لب می تواند به شما در طول دوره ریکاوری کمک فراوان کند.

بعد از بزرگ کردن لب چه انتظاری باید داشته باشیم

بزرگ کردن لب با استفاده از پر کننده های لب، جراحی انتقال چربی، یا استفاده از پروتز های لب معمولاً در مطب دکتر انجام می شود. طول دوره ریکاوری عمل جراحی بزرگ کردن لب بستگی به نوع عمل جراحی انجام شده دارد. به هر حال، اکثر بیماران می توانند پس از یک روز به فعالیت عادی خود باز گردند. در پایان این مدت اثرات ناشی از داروی بی حسی بطور کامل بر طرف می شود. پس از انجام هر نوع عمل جراحی بزرگ کردن لب بیمار ممکن است با کمی ورم و کبودی در صورت خود مواجه شود. اگر از پر کننده ها برای بزرگ کردن لب استفاده شده باشد، این عوارض می توانند برای یک هفته دوام داشته باشند و اگر برای انجام این کار از پروتز لب استفاده شده باشد، مدت زمان لازم برای بر طرف شدن کامل این عوارض معمولاً سه هفته است. ناراحتی های احتمالی در طول دوره ریکاوری عمل جراحی بزرگ کردن لب در سطح حداقل است و به ندرت نیازی به مدیریت آنها با استفاده از داروهای مسکن وجود دارد.

مزایا بزرگ کردن لب

مزایای حاصل از بزرگ کردن لب توسط ژل حجم دهنده لب شامل بهبود ظاهر و افزایش اعتماد به نفس فرد است. پر کننده های لب تزریقی، انتقال چربی، و پروتز لب می توانند برای اصلاح مشکلات ناشی از افزایش سن، ظاهر نامناسب، یا لب هایی که بطور طبیعی نازک هستند مورد استفاده قرار گیرند و به این ترتیب می توان لب های هموار، برجسته و با ظاهر جوان به دست آورد.
لب های برجسته یک علامت بیولوژیک برای نشان دادن جوانی و شادابی است و نشانه ای از جذابیت فرد است. با بالا رفتن سن خانم ها و کاهش سطح استروژن، لب ها ممکن است اندازه طبیعی خود را از دست بدهند و با گذشت زمان نازک تر شوند. استفاده از رژ و برق لب معمولاً می تواند بخشی از این مشکل را حل کنند و بطور موقت ظاهر لب ها را تا حدودی ترمیم کنند. به هر حال عمل جراحی بزرگ کردن لب می تواند جوانی و شادابی را به شما بر گرداند و مشکلات شما را در این رابطه بر طرف کند.

عوارض احتمالی

عوارض ناشی از عمل جراحی بزرگ کردن لب نادر هستند. به هر حال، مشابه سایر عمل های جراحی، در این رابطه نیز برخی خطرات را می توان مورد توجه قرار داد. در این حالت احتمال ایجاد عفونت در لب وجود دارد و به همین خاطر مهم است که فرآیند درمان پس از انجام هر نوع عمل جراحی بزرگ کردن لب تحت نظارت پزشک باشد. هر گونه تورم یا ترشح در لب باید بلافاصله به پزشک گزارش داده شود. در حالت های غیر عادی، بدن می تواند پروتز لب را پس بزند و بیمار را مجبور به برداشتن پروتز کند. پروتز لب همچنین می تواند تغییر شکل دهد که این مسئله نیز معمولاً نیازمند انجام یک عمل جراحی ثانویه برای اصلاح مجدد وضعیت پروتز لب است.

هزینه و قیمت

پروتز لب یک روش درمانی هنری است که باید توسط فرد متخصص و با تجربه انجام شود. متغیر بودن قیمت پروتز لب در کلینیک های مختلف به همین امر بستگی دارد .فرد تزریق کننده باید درک مناسب از پیچیدگی‌ها، شرایط و آناتومی لب‌ها داشته باشد. این شرایط هنری و تکنیکی می‌تواند نتایج استفاده بسیاری از افراد از تزریق‌های غیر استاندارد و مشاهده نتایج غیر طبیعی در نتیجه آن را توضیح دهد. به همین خاطر بعضی بیماران تصور می‌کنند تقبل قیمت پروتز لب همیشه منجر به ایجاد یک ظاهر غیر طبیعی و بیش از حد بزرگ برای لب‌ها می‌شود، در حالی که در واقع این شرایط هیچگاه در صورت استفاده از خدمات افراد متخصص و با تجربه در این حوزه مشاهده نمی‌گردد.

هزینه پروتز لب یا تزریق ژل در لب و چربی به لب برای افراد مختلف متفاوت است و بسته به انتخاب‌ها و شرایط خاص بیمار، تعداد تزریق‌های مورد نیاز، و خواسته‌های فرد قیمت عمل پروتز لب تغییر می‌کند.

به این پست امتیاز دهید.
انواع روش های پروتز لب
۵ از ۱ رای
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

114 دیدگاه ها

 1. الهام می‌گه:

  باسلام
  من فقط میخوام یه خورده کم لبای بالایم بزرگ شه چون لب پایینم گوشتی وبالایی نازک
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 2. شورش می‌گه:

  با سلام
  لب پاینیم با لب بالای همخوانی ندارد
  در کل فک پاین صورتم جلوه تر از فک بالاهیم هست

 3. حامد می‌گه:

  با سلام خدمت دکتر و دیگر همکاران محترم شما.من در حقیقت میخوام لبم کوچیک بشه کمی اطراف لبم انگاری که ورم داره که بیشتر در نیم رخ مشخص میشه و خود لبم هم احساس میکنم نیاز به کوچیک کردن در حدی که معلوم نباشه که عملی انجام شده باشه / کلا میخوام قشنگ بشه که بطور دایمی باشه میشه راهنماییم کنید / با تشکر/

 4. شبنم می‌گه:

  لب پایینم سمت راست و چپش قرینه نیستن یطرف نازک یهطرف گوشتی دقیقا باید چطوری بشه تزریق یا جراحی.

 5. علی می‌گه:

  با سلام.. لب پایینی من بزرگه با عمل جراحی میشه کوچیکش کرد؟

 6. امیر می‌گه:

  سلام . من لب پایینیم از لب بالاییم کمی بزرگتر است و روبه پایین رفته ، آیا امکان داره لب پایینم مثل لب بالاییم یکسان باشه من ۱۶ سالمه

 7. سایه می‌گه:

  سلام و خسته نباشید
  اقای دکتر من لبهای باریکی دارم که چندبار تزریق ژل انجام دادم ولی بیش از ۲ ماه دوام نداره. می خوام یک عمل دایمی انجام بدم و می ترسم.ایا پروتز لب واقعا بدون عوارض است و لب عملکرد طبیعی را بعد از عمل داره چون می گن حس لب از بین می ره یا بدنبال فشار بر لب امکان جابه جا شدن پروتز هست؟؟ می شه من را راهنمایی کنید
  ایا تزریق چربی یک روش دایمی است؟
  با تشکر

 8. وحید می‌گه:

  سلام من مشکل بزرگی لب پایین رو دارم حالا که ۲۹ سالمه میتونم عمل کنم

 9. hamid می‌گه:

  سلام من لب بالایی ام بزرگ هست میخاستم باریک کنم امکانش هست ؟

 10. مهشید می‌گه:

  سلام تزریق ژل هیچ عوارضی نداره اگ الرژی هم نداشته باشیم.واینکه حد اقل موندگاری زل چقدر میتونه باشه…باتشکر

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   در حال حاضر برای بزرگ کردن لبها از ژلهای هیالورونیک اسید استفاده می شود که خیلی کم عارضه اند و حدود ۹ ماه دوام دارند.

 11. iman می‌گه:

  سلام من لب پایینم گوشتیه خواستم ببینم با جراحی میشه باریکش کرد یا خیر؟

 12. نیلوشیراز می‌گه:

  سلام اقای دکتر بهترین روش بزرگ کردن لب ک عوارض نداشته باشه دائمی باشه وتغییرشکل نداشته باشه کدوم روشه و لطفا میشه ادرستونو بفرماید

 13. مهدی می‌گه:

  سلام جناب دکتر من لبم گوشتیه و حس می کنم سایزش بزرگه آیا امکان جراحی برای کوچک کردن آ« وجود دارد؟

 14. مهدی می‌گه:

  سلام جناب دکتر هزینه کوچک کردن سایز لب تقریبا چقدر است و چگونه می شود شما را ملاقات و مشورت کرد؟
  البته لب من تقریبا شبیه تصویر سمت چب وبتون هست می خوام خطوط اطراف لب از بین بره و کوچک بشه

 15. امیرمسعود می‌گه:

  سلام من لبام بزرگه ایا میشه کوچک کرد ؟

 16. مهدی می‌گه:

  سلام جناب دکتر سایز طولی لبم بزرگ و لبمم گوشتیه آیا می شود از لحاظ طولی کوچک کرد البته منظورم ضخامت لب نیست

 17. امیرمسعود می‌گه:

  دکتر لیفت لب همون کوچک کردن لب است؟

 18. قباد می‌گه:

  سلام
  من لب پایینیم بلندتر از بالایی هستش .وفقط میخاستم لب پایین با جراحی و بدون تزریق مواد درست بشه . آیا امکان داره؟
  ممنون

 19. حمید می‌گه:

  سلام آقای دکتر من۴۳سالمه و لب بالی من موقع صحبت کردن به صورت یک خط و خیلی باریک میشه و رو به پایینه و دندونهای من مشخص نیست البته پشت لبم بلنده آیا راه داره که با عمل لب این مشکل برطرف بشه

 20. فاطمه می‌گه:

  سلام آقای دکتر من دهانم هنگام صحبت و یا خندیدن خیلی کم باز میشه میخواستم بدونم آیا جراحی ای برای بزرگ کردن دهان وجود داره؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   به راه هایی برای این کار وجود دارد ولی معمولا در شرایط خاص و در افرادی که دچار آسیب در ناحیه دهان شده اند استفاده می گردد.

 21. علی می‌گه:

  با سلام من ۳۳ سالمه و لب پایینم ضخیم هست و باعث شده اعتماد به نفسم پایین بیاد…آیا امکان داره با جراحی درست بشه ؟

 22. زهرا می‌گه:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دکتر اکبری من نصف صورتم ماه گرفتگی هست و لب پایینی هم بزرگتر از لب بالا هست میشه کوچک کرد؟

 23. علی می‌گه:

  با سلام
  آقای دکتر بعد از جراحی کوچک کردن لب آیا لب بازم حالت طبیعی خودش رو داره یعنی طوری نیست که کسی متوجه بشه که عمل لب انجام دادم….با سپاس

 24. سمن می‌گه:

  سلام دکتر
  من تو تبریزم، میخوام لبهامو پروتز کنم، نازک و کوچیک هستن، منتها هزینه هاشو نمیدونم، و میخوام دائمی باشه، اگه دکتر خوب تو تبریز سراغ دارین ممنون میشم معرفی کنین و آدرس و شماره بدین.

 25. الهام می‌گه:

  سلام دکتر
  من ناهنجاری فکی دارم ولی خیلی شدید نیست و فک پایینم کمی جلوتر از فک بالامه و لب پایینم یه کم بزرگتر از لب بالامه به همین خاطر باعث میشه که ناهنجاری فکیم بیشتر مشخص باشه…. به هیچ عنوان حاضر به جراحی فک نیستم میخوام یا به لب بالام مقداری تزریق کنم ک تناسب داشته باشن یا لب پایینمو جراحی کنم که کوچیکتر شه….
  ۱٫به نظر شما کدومش معقول تره؟
  ۲٫و اینکه شما خودتون جراحی کوچک کردن لبو انجام میدین؟
  ۳٫ اگه تصمیم داشته باشم تزریق کنم . تزریق چربی بهتره ژل؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   ۱٫به نظر شما کدومش معقول تره؟ معمولا بزرگ کردن بهتر است ولی پاسخ دقیقتر را پس از معاینه شما می توانم بدهم.
   ۲٫و اینکه شما خودتون جراحی کوچک کردن لبو انجام میدین؟ بله
   ۳٫ اگه تصمیم داشته باشم تزریق کنم . تزریق چربی بهتره ژل؟ ‌ژل در لبها بهتر جواب می دهد.

 26. سجاد می‌گه:

  سلام دکتر من لب هام بزرگن امکان داره ک با عمل کوچیک بشن و ب حالت قبلی برنگردن.

 27. کتایون می‌گه:

  با سلام
  پهنای لب من خیلی کم هست.یا ب عبارتی لب های نازکی دارم.ایا امکان تغییر دادن و جابه جایی خط لب هست؟البته منظورم تتوی خط لب و … نیست وچون نمیخام لب هام برجسته یا حجیم بشه و میخام طبیعی باشه و صرفا خود لبم در صورتم خودشو نشون بده.

 28. پژمان می‌گه:

  سلام.خسته نباشید.میخواستم بپرس اگر کسی اصلا لب نداشته باشه یعنی جوری باشه ک تو صورتش چیزی به اسم لب پیدا نشه میشه با عمل جراحی یک لب طبیعی براش گذاشت

 29. Samane می‌گه:

  سلام. من لبای کوچیک و به اصطلاح قیتونی دارم. میخوام لبام بزرگتر بشه ولی نه مثل اونایی ک عمل کردن خیلی تابلو هستش. میخوام دائمی باشه. نمیدونم چه روشایی هست و کدومش بهتر و طبیعی تر و بی عارضه تر هستش. اگه میشه منو راهنمایی کنین. ممنون

 30. علی می‌گه:

  دکتر جان سلام
  من لب پایینم بزرگه بعد از اینکه شما معاینه کنید بعد از چند روز عمل رو انجام میدی؟؟

 31. مایس می‌گه:

  سلام اقای دکتر من لب چند سال پیش زخم شود و یک خط روی لب بالام موند می شه با جراحی به طور دایم این درست بشه ممنون

 32. farzane می‌گه:

  سلام دکتر خسته نباشید من دوسال پیش لبمو ژل هیالورونیک زدم تواین دوسال یوقتایی تورم میکرد بزرگ میشد یا التهاب میکرد و…اما الان کوچکتر شده میتونم باز تزریق کنم ؟یا نمیشه ؟شمارتون هم لطف میکنید

 33. کریمی نیا می‌گه:

  سلام ببخشید دو سال پیش دکتر به دلیل کوچک بودن لب بالام برام بافت چربی گذاشت. الان یه جراح فک گفتن که مشکل از فک پایینمه و باید فکم عقب برده شه ولی قبلش باید چربی لبم تخلیه بشه. میخواستم ببینم امکان تخلیه چربی هست؟

 34. Lilk می‌گه:

  سلام دکتر یه روش جراحی دیدم که خود خط لبو برش داده بالاتر بخیه میزنن ولی درمورد جای بخیه شک دارم ازبین بره واینکه شماانجام میدین اونو؟؟

 35. yegane می‌گه:

  سلام من ژل تزریق کردم هم گونه هم لب ولی اصلا مشخص نیست تازه ٢۴ساعته که انجام دادم میخواستم راهنماییم کنید آیا از زمان تزریق کردن برجسته میشه یا چند روز طول میکشه تا خودشو نشون بده؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   تزریق ژل بلافاصله پس از تزریق خود را نشان می دهد و بعد از رفع التهابات (حدود ۲ هفته) میزان آن کمتر نیز می گردد. شما ظاهرا به میزان بیشتری ژل نیاز دارید یا ممکن است بهتر باشد تزریق چربی بفرمایید.

 36. A می‌گه:

  سلام اقای دکتر.لب بالایی یکم نازکترپایینی است درضمن وقتی دهانم میبندم یکم دندان پیدا میشه .میشه باپرتز لب بالا این مشکل رفع شودیا باجراحی امکان پذیراست.

 37. hani می‌گه:

  باسلام .آقای دکترمن لب های کوچک ونازکی دارم.برای بزرگ وحجیم کردن لبام راه دیگری جزتزریق ژل یاچربی نیست؟

 38. mansoure می‌گه:

  سلام.وقت بخیر
  من خیلی لبام کوچیکه میخام علاوه بر حجیم شدن وقتی میخندم لبام بیشتر باز بشه.امکانش هست؟
  و بعداز انجام پروتز چقدر طول میکشه تا جای بخیه ها کاملا خوب بشه؟

 39. هما می‌گه:

  سلام آقای دکتر گوشه لب من به سمت پایین افتاده آیا عمل جراحی جوابگو هست؟ در صورت مثبت بودن جواب عوارضی مثل خونمردگی وجود دارد؟

 40. sahar sadeghi می‌گه:

  سلام اقای دکتر مهربان..
  من میخوام خط لب بالاییم از حالت هشت دربیاد و حالت هلال بشه چه جراحی باید کرد؟

 41. علی می‌گه:

  سلام آقای دکتر، بعد از جراحی باریک کردن لب تا چند روز لب متورم هستش؟؟کلا بعد از چه مدت نتیجه عمل مشخص میشه

 42. سیما می‌گه:

  با سلام و روز بخیر

  من مشکلی دارم که لثه های من گامی اسمایل هست و زمانی که میخندم یا صحبت میکنم لثه ی بالای من مشخص میشه لب های کوچیکی هم ندارم راهی هست که من با بزرگ کردن خیلی کم زیر لب بالام بتونم جلوگیری کنم از مشخص شدن لثه هام زمانی که میخندم یا حرف میزنم ؟ درضمن دوست ندارم لبم خیلی بزرگ بشه و یا تو چش باشه

 43. الهه می‌گه:

  با سلام خدمت شما دکتر محترم
  من میخوام روی لب بالا که دارای گوشت اضافی به صورت چین هست جراحی انجام بدم و لب بالای من با برداشتن قسمت اضافه که در قسمت زیر لب قرار دارد نازک تر شود و برای من مهمه که برای مراجعه قبلش بدونم که هزینه عمل حدودا چقدر میباشد اگه پاسخ بدید ممنون میشم و زودتر تصمیم میگیرم

 44. علی می‌گه:

  سلام دکتر جان
  عمل جراحی باریک کردن لب دایمی هست یا بعد از چند سال لب ها دوباره به حالت اول برمیگرده؟؟

 45. شادی می‌گه:

  سلام اقای دکتر نازنین من تعریفتونو زیاد شنیدم و مشتاقم در مورد مشکلم از شما کمک بگیرم

  اقای دکتر من وقتی بچه بودم شیشه شیر و یا لیوان رو روی دهنم میذاشتم و هوای توشو میمکیدم و باعث میشد لیوان به صورتم بچسبه که ابن برام مثل یه بازی بود اما الان که ۲۷ سالمه لبام از رو برو مشکلی چندانی نداره ولی از نیم رخ لبام هم روبه پایینه و هم از صورتم به حالت ناخوشایندی بیرون زده هست
  ایا میشه با جراحی لبام از نیم رخ عقب کشیده بشه ؟ یعنی جوری که از نیم رخ حالت نیمرخ طبیعی داشته باشه
  ایا این عمل امکان پذیره ؟

 46. شهرام می‌گه:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید.من تقریبا ۱۵ سال پیش گوشه لب بالاییم پاره شده بود که اون زمان بخیه زده شده وجاش مونده و گوشه لبم به سمت پایین افتاده وموقع صحبت کردن دهانم خیلی بد میشه کاری میشه کرد.

 47. مهتاب می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  من حدود یک سال و هشت ماه پیش دوبار پیاپی به فاصله دو هفته تزریق ژل لب داشتم بار اول راضی بودم اما بار دوم مقدار ژل تزریقی به لب بالام خیلی زیاد بود حتی به بالای لبم هم دکتر زده و پشت لبم برجسته شد متاسفانه دوبار بعد از تزریق به فاصله یک ماه هیالاز زدم بهتر شد اما هنوزم مشخصه که پشت لبم بخصوص ناحیه وسط برآمده است میخاسم ببینم راهی برای رفع این مشکل هست؟ اخیرا به دکتر متخصص مراجعه کردم و ایشون گفتن با برش هم نمیشه کاری کرد
  تشکر

 48. فاطمه می‌گه:

  سلام آقای دکتر من مایلم لبامو پروتز دائمی کنم اما از اطرافیان میشنوم که میگن باعث سفت شدن لب میشه و اصلا زیبا نیست و اکثرا پشیمون میشن و خارجش میکنن،این درسته؟بنظرتون تزریق بهتره؟آخه من بیشتر مایلم که دائم باشه

 49. sars می‌گه:

  سلام آقای دکتر من سال گذشته جراحی لثه برای ایمپلنت دندان داشتم و سه تا از دندان هایم را ایمپلنت دائم کردن الان میخوام پروتر لب انجام بدم ولی شنیدم کسانی ایمپلنت داشتن مواد پروتز از طریق حفره لثه به بدن نفوذ میکنه و باعث عفونت میشه این درسته آیا؟لطفا جواب بدید ممنونم

 50. Nrjs می‌گه:

  سلام دکتر
  لب بالام خیلی نازکه فکر میکنم با تزریق مشکلم حل نمیشه ایا لیفت لب بهتر نیست؟ یا با تزریق هم میشه خط لب رو بالا اورد؟

 51. نسترن می‌گه:

  سلام.اوقات بکام.جناب دکتر لطفا در مورد فشیا توضیح بفرمایید.لبهای من هم کوچک هستند و هم نازک فاصله لب تا بینی هم تقریبا ۱/۷میلیمتر است.به نظر شما اگر لیفت لب انجام بدم به همراه تزریق چربی نتیجه مناسبی می گیرم…در عین حال نمی خوام لبهام غیر عادی حجیم بشه..لطفا راهنمایی بفرمایید

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   لیفت لب به شما کمک می کند.
   فشیا هم روش بسیار خوبی برای بزرگ کردن دائمی لبها بصورت کاملا طبیعی و بدون عارضه می باشد.

 52. سپیده می‌گه:

  من لبای نازکی دارم، میخوام یه روشی باشه که به صورت همیشگی و دایمی باشه، بهترین گزینه کدام است؟

 53. نجمه می‌گه:

  باسلام خدمت شما
  من ۳۴سالمه و میخام لب بالامو میخوام خیلی کم بزرگ کنم و اینکه فاصله بین لب بالامو دماغم کمه آیا میشه؟و اینکه زشت نمیشه؟؟

 54. سما توکلی می‌گه:

  سلام جناب دکتر،
  من چند سال پیش پروتز لب رو انجام دادم، ۶ ماه بعد از بین رفت، دوباره تزریق کردم و هنوز بعد ۳ سال از بین نرفته و چون خیلی خیلی خیلی درد کشیدم و لبام کبود شد میترسم برم برای تخلیه، روشی غیر از تخلیه وجود داره؟؟
  ممنون میشم اگر جواب بدید چون واقعا دلم برای لبای نازکم تنگ شده میخوام برگرده به قبل

 55. زهره می‌گه:

  با سلام
  لبهای من درشت هستن ولی موقع خندیدن دندونام پیدا نمیشن و نمیتونم زیبا بخندم
  خیلی دوست دارم راحت بخندم و زیباتر بشم ولی بنظرم خندیدن زشت ترم میکنه
  میخوام فرم لبهام تغییر کنه اما با ژل دوست ندارم
  چه راهی پیشنهاد میکنین
  و اینکه عمل کنم ممکنه بدتر بشم یا واقعا نتیجه خوبی داره
  ممنون میشم اگه بهم جواب بدبن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *