جراحی زیبایی پروتز چانه

جراحی زیبایی پروتز چانه

جراحی زیبایی پروتز چانه

جراحی زیبایی چانه یک انتخاب ایده آل برای افرادی است که احساس می کنند چانه آنها ظاهر مطلوب در مقایسه با سایر اعضای صورت آنها ندارد. عمل جراحی چانه در بین مردان و زنان رایج است و برای انجام آنها می توان از کوچک کردن چانه و یا روش های ایمپلنت برای بهبود ظاهر چانه یا اصلاح آن استفاده کرد. علاوه بر این می توان از طریق عمل جراحی فک و چانه کاهش اندازه چانه، ظاهر مناسب را در اختیار افرادی قرار داد که علاقمند هستند فک آنها در صورتشان کمتر به چشم بیاید.


جراحی پروتز چانه می تواند باعث افزایش تناسب این عضو در بین سایر اعضای صورت شود و در حقیقت اعضای صورت شما را متوازن نماید. یک چانه ضعیف می تواند باعث شود گردن فرد گوشتالو به نظر برسد. وجود این چانه می تواند باعث شود اندازه یک بینی عادی برجسته شود و در صورتی که فرد بینی بزرگ داشته باشد، بینی بیش از مقدار واقعی آن بزرگ به نظر خواهد رسید.عمل زیبایی چانه با استفاده از ایمپلنت چانه می تواند اعضای صورت را متوازن کرده و ساختار کلی صورت را با یکدیگر هماهنگ کند. استفاده از جراحی زیبایی پروتز چانه بطور گسترده از سایر انواع عمل های جراحی زیبایی فک پیشی گرفته و رواج زیادی پیدا کرده است. به این ترتیب این روش یک راهکار ایده آل برای افرادی محسوب می شود به که به دنبال تغییر اندازه و ظاهر چانه خود هستند. اگر شما مطمئن نیستید که عمل زیبایی پروتز چانه چیست، یا اگر شما اطلاعات زیادی درباره هزینه پروتز فک ندارید، آشنا شدن با این نوع عمل جراحی می تواند اولین قدم با اهمیت در راستای بهبود ظاهر چانه از طریق انجام عمل جراحی زیبایی چانه باشد.

پروتزچانه برای چه افرادی مناسب می باشد

جراحی زیبایی پروتز چانه می تواند بسیاری از منافع مربوط به زیبایی ظاهری را برای افراد به همراه داشته باشد. نامزدهای مناسب برای کاشت پروتز چانه افرادی هستند که دارای یکی از مشکلات زیر می باشند:
• چانه عقب کشیده یا تو رفته
• چانه نوک تیز یا مربعی
• بینی برجسته
• گردن فربه و گوشتالو
عمل پروتاین دوره بیمار با درد، کبودی،ز چانه ظاهر فک بیمار را تغییر می دهد و به این ترتیب ظاهر یک بینی بزرگ را در صورت متوازن می کند. ایمپلنت چانه اغلب به همراه رینوپلاستی برای دستیابی به بالاترین نتایج زیبایی ممکن انجام می شود و علاوه بر این امکان انجام آن همراه با ایمپلنت گونه و بزرگ کردن لب برای ایجاد تناسب کلی بین اعضای صورت و زاویه دار کردن صورت وجود دارد. عمل جراحی زیبایی چانه برای چه افرادی توصیه نمی شد:
• سطح سلامتی پایین و ضعیف داشته باشند
• انتظارات غیر منطقی درباره نتایج این عمل جراحی داشته باشند
• از داروی Accutane در شش ماه گذشته استفاده کرده باشند (این دارو می تواند بر رشد استخوان تاثیر گذارد و باعث ایجاد برآمدگی در محل زخم شود)
• از مشکلات قلبی یا فشار خون رنج ببرند
• از داروهای ضد انعقاد خون استفاده کرده باشند.

ظاهر ایمپلنت چانه به چه چیزی شبیه است؟

ظاهر ایمپلنت چانه بر اساس مواد اولیه استفاده شده برای تولید محصولات متفاوت است. ایمپلنت های چانه امروزی همچون GORE-TEX یا سیلیکون، دارای ظاهری هستند که اندکی شباهت با محافظ چانه پهن مورد استفاده در یک کلاه ایمنی ورزشی دارند. جراح ممکن است در ادامه این ایمپلنت را دستکاری کند تا به این ترتیب بتوان ظاهر مورد نظر بیمار را در چانه وی ایجاد کرد. هنگام استفاده از این روش، انواع پروتز چانه باید یک خط فک قوی و دارای ظاهر طبیعی را برای شما ایجاد کند. برخی جراحان می توانند نتایج حاصل از جراحی زیبایی چانه با استفاده از ایمپلنت را با استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری شبیه سازی کنند و به این ترتیب می توان این امکان را فراهم کرد که بیماران ظاهر شبیه سازی شده خود بعد از عمل  زیبایی چانه را مشاهده کنند و بر این اساس برای انجام عمل جراحی تصمیم گیری نمایند.

جراحی بزرگ کردن چانه

در عمل جراحی بزرگ کردن چانه های عقب کشیده شده یا دارای تو رفتگی از ایمپلنت های چانه برای متصل کردن استخوان موجود در جلوی فک به زیر دندان استفاده می شود. در این حالت ایمپلنت مصنوعی در زیر پوست قرار می گیرد و به این ترتیب می تواند به چانه فرد یک ظاهر نیرومند و مناسب بدهد.عمل زیبایی فک و چانه در نهایت یک ظاهر خوشایند و متناسب را که کاملاً طبیعی به نظر می رسد، در اختیار بیمار قرار می دهد. جراحی زیبایی بزرگ کردن چانه معمولاً به صورت سرپایی در مطب جراح انجام می شود، اما می توان این عمل را در یک بیمارستان نیز انجام داد. طول مدت این عمل بستگی به عوامل مختلف دارد، اما مدت زمان تقریبی آن بطور معمول از ۴۵ دقیقه تا یک ساعت و نیم است. در این حالت بسته به تشخیص جراح و ترجیح بیمار، ممکن است بی هوشی عمومی یا موضعی برای انجام عمل جراحی استفاده شود.
شکاف های مورد نیاز در طول عمل جراحی در قسمت زیر چانه یا داخل دهان بین لثه و لب پایین ایجاد می شوند. شکاف های ایجاد شده در داخل دهان به احتمال بیشتر باعث ایجاد باکتری در بدن می شوند، اما به این ترتیب هیچ علائمی از زخم و شکاف ایجاد شده پس از عمل باقی نمی ماند. هنگامی که شکاف های مورد نیاز ایجاد شوند، ایمپلنت چانه به داخل محل وارد می شود و در جلوی استخوان فک قرار می گیرد. جراح در ادامه مناسب بودن پروتز فک از نظر توازن با سایر اعضای صورت را بررسی می کند و در صورت نیاز اصلاحات لازم را بر روی آن انجام می دهد تا به این ترتیب بتواند ظاهر مورد نظر بیمار را برای چانه وی ایجاد کند. هنگامی که این کار انجام شد، پروتز چانه در محل بخیه زده شده و عمل جراحی کامل می شود. معمولاً بخیه های موجود در داخل دهان پس از ۱۰ روز حل می شوند. در صورتی که برای جراحی زیبایی چانه از بخیه های خارجی استفاده شده باشد، معمولاً پس از طی دوره مشابه این بخیه ها نیز کشیده خواهند شد.

photo 2016 11 22 17 53 04 جراحی زیبایی پروتز چانه

عوارض عمل جراحی زیبایی چانه

یکی از سوالاتی که اکثر مواقع درباره عمل جراحی پروتز چانه پرسیده می شود این است که: «آیا جراحی ایمپلنت چانه ایمن و بی خطر است؟» در موارد نادر، برخی عوارض را می توان در ارتباط با این عمل جراحی مشاهده کرد. کبودی و ورم ناشی از این عمل جراحی می تواند تا شش هفته پس از عمل وجود داشته باشد. عوارض مربوط به داروی بی هوشی نیز ممکن است برای بیمار وجود داشته باشد و معمولاً بر سیستم تنفسی فرد اثر می گذارد. سایر خطرهای احتمالی می تواند شامل تغییر شکل ایمپلنت چانه پس از جایگذاری آن باشد. به این ترتیب ممکن است نیاز به انجام عمل جراحی ترمیمی برای اصلاح ایمپلنت و قرار دادن آن در محل صحیح وجود داشته باشد. علاوه بر این، ایجاد عفونت نیز می تواند عمل پروتز فک را با خطر مواجه کند. معمولاً این مشکل با استفاده از آنتی بیوتیک ها بطور موثر کنترل می شود. با توجه به اینکه جراحی زیبایی چانه می تواند بطور بالقوه به سلول های عصبی کوچک آسیب رساند، بی حسی لب و چانه یکی از عوارض پروتز چانه به خاطر استفاده از مواد بی حسی در عمل جراحی چانه است.

بعد از عمل جراحی ایمپلنت چانه

ریکاوری پس از پروتز چانه (برجسته کردن چانه) با استفاده از روش قدیمی و سنتی آن به هفت تا ده روز زمان نیاز داشت و در این دوره بیمار با درد، کبودی، و ورم در ناحیه تزریق مواجه بود. علاوه بر این بخشی از ورم ایجاد شده برای چند ماه ماندگاری و دوام داشت. اگر برای درمان برش و شکاف در داخل دهان ایجاد شده بود، لازم بود پس از درمان غذاهای نرم مصرف شده و از روش های مخصوص طبق توصیه پزشک برای مسواک زدن استفاده شود. اما در روش تزریق ژل به چانه و یا تزریق چربی در چانه این مشکلات وجود نخواهد داشت. قیمت و هزینه تزریق ژل به عنوان درمانی بدون جراحی بزرگ کردن چانه (عمل زیبایی چانه بدون جراحی ) با توجه به نوع پر کننده استفاده شده (ژل یا چربی) و مقدار تزریق مورد نیاز برای دستیابی به ظاهر دلخواه متفاوت می باشد. در این حالت هر فرد دارای شرایط خاص و منحصر به فرد است پس قطعا قیمت تزریق چربی در چانه متفاوت است به همین خاطر لازم است برای اطلاع از هزینه پروتز چانه با روش تزریق، یک جلسه مشاوره با متخصص پوست باید انجام شود تا بتوان یک برنامه درمانی مناسب برای دستیابی به نتایج دلخواه شما طراحی کرد و از قیمت تزریق ژل  و همچنین هزینه تزریق چربی به چانه دقیقا مطلع شد.

در طول دوره ریکاوری پس از این عمل، ممکن است از پماد یا بانداژ برای تمیز نگه داشتن محل جراحی و تثبیت ایمپلنت در محل مناسب آن در اوایل دوره ریکاوری بعد از عمل چانه استفاده شود. در این رابطه معمولاً به بیمار دستورالعمل های مشخص درباره چگونگی مراقبت از محل جراحی، داروهای مورد نیاز برای استفاده جهت جلوگیری از ایجاد عفونت، مسائل مربوط به مراقبت از محل جراحی یا نحوه حفظ سلامت عمومی، و نیز زمان بندی ملاقات با جراح داده می شود.

هزینه های عمل جراحی زیبایی چانه

در واقع هزینه پروتز چانه شامل هزینه بی هوشی، داروهای مورد نیاز برای استفاده، کرایه اتاق عمل، و سایر هزینه های مربوط به عمل جراحی نیست.

به این پست امتیاز دهید.
جراحی زیبایی پروتز چانه
۵ از ۱ رای
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

38 دیدگاه ها

 1. Shiva می‌گه:

  سلام خسته نباشید,من فک عقبم پایینه و لب بالا و پایینم حدود دو سانت از هم فاصله دارن و به سختی بسته میشن,ایا با پروتز چانه یا تزریق ژل مشکلم حل میشه؟

 2. ناهید می‌گه:

  سلام
  من حدود هفت ماه هست که پروتز چانه انجام دادم . از بیرون پروتز قرار گرفته و محل برش زیر چانه می باشد. بعد از ۷ ماه درد خفیفی که حالت تیر کشیدن هست رو احساس میکنم / با دکترم هم قبلا صحبت کردم میفرمودن مشکلی نیست . اما این موضوع من رو نگران کرده . ممنون میشم بنده را راهنمایی نمایید

 3. گلناز می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  تا چند روز بعد از عمل پروتز کبودی و تورم شدید که دیگران متوجه ایجاد تغییر در صورت می شوند، وجود دارد؟ به دلیل شرایط کاری که دارم می خواستم بدونم آیا با تزریق داروهایی می توان این تورم و کبودی را سریع تر و در طی یک هفته از بین برد؟

 4. مهسا می‌گه:

  سلام
  من صورت کشیده ای دارم و چانه ام بلنده میخواستم ببینم جراحی کوچک سازی چانه هم انجام میدید؟تا فرم صورتم گردتر بشه؟

 5. ‌a می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما
  بنده دوازده روز پیش ، چانه ام رو پروتز کردم ( پروتز لارژ سیلیکونی ) ، امروز بعد از باز کردن بخیه و پانسمان متوجه شدم که طرف راست چونه ام بزرگ تر از طرف چپ چونه ام هستش و این عدم تقارن جوریه که همه بهم میگن چونت کجه ، آیا این عدم تقارن در سمت راست و چپ چونم ، ناشی از ورم و تورم هستش یا ناشی از جایه جایی و تکون خوردن سیلیکون ؟
  اگر این عدم تقارن ناشی از تورم و ورم هستش ، معمولا چه مدت طول میکشه که ورمش بخوابه ؟؟؟

 6. فرزاد می‌گه:

  با سلام
  فرزاد بیست ساله هستم چانه ام در عکس خیلی معلوم هستش که انحراف داره خواستم ببینم با جراحی به حالت عادی برمیگرده…
  مرسی از شما

 7. ف می‌گه:

  سلام میشه لطفا جواب سوالم رو بدید خیلی ضروریه . من میخام بینی ام رو عمل کنم ولی پزشکم گفتن که بهتره پروتز چانه هم انجام بدی ولی من عوارضش رو خوندم خیلی ترسیدم ازطرفی شنیدم اگر استخوانت رو بیاری جلو خیلی بهتر از گذاشتن پروتزه. میخواستم بدونم کدوم روش جراحی چانه عوارضش کمتره. و آیا بهتر نیس بجای جراحی از تزریق ژل یا چربی استفاده کنم؟

 8. حمید می‌گه:

  سلام اقای دکتر من بر اثر سقوط از ارتفاع و خونریزی مغزی و ترومای سر دچار انوسمی شدم و به هیچ عنوان بویی راحس نمیکردم و من به شما مراجعه کردم که شما با دیدن عکس MRIو CT و معاینه به من گفتید من قطع عصب بویایی در تو نمیبینم و برای کمک بیشتر بهت باید به دکتر نورولوژی مراجعه کنی…..من به دکتر نورولوژی مراجعه کردم و بعد از دیدن عکسها برای من ویتامین B1/300وB6و کیکوتین تجویز کرد و گفت حدود ۴۰ الی ۵۰%بهتر میشود و ماه ها طول میکشد و فقط باید صبوری کنی و حوصله داشته باشی….من با مصرف این ویتلمین ها و بعد از گذشت ۵ماه از مراجعه حدود ۴۰% بهتر شده و برگشته….حال سوال من این است ایا امکان بهبودی کامل وجود دارد یا خیر؟؟چکار بکنم اقای دکتر تا نتیجه بهتری بگیرم…لطفا راهنمایی بفرمایید…ایا به متخصص گوش و حلقو بینی و به شما مراجعه کنم و ایا امیدی به بهبودی کامل هست؟؟با تشکر

 9. Reza می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  من فک پایینه سمت راسته صورتم با سمت چپم تقارن نداره یکی پایین تره یکی بالاتر با جراهی پروتز مشکلم حل میشه؟

 10. فرانك می‌گه:

  سلام چانه ی من کمی کوچک میباشد ولی عمل جراحی و پروتز را دوت ندارم ایا تزریق ژل می توند بمن کمک کند و عوارض ان چیست. ایا عوارض دارد؟

 11. Sanaz می‌گه:

  سلام
  من چال چانه دارم و اصلا دوسش ندارم میخواستم ببینم با عمل جراحی درست میشه؟

 12. Sara می‌گه:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید
  چانه ی من یکم عقب هستش و میخواستم یکم جلو بیاد و همچنین شکلش معمولی هست میخواستم پایینش زاویه دار بشه. آیا با تزریق امکان پذیره یا با عمل استخوان؟

 13. ستاره می‌گه:

  سلام من ١٢ روز پیش پروتز چانه انجام دادم روزای اول دردخیلی کم داشتم اما ۴ روز یک طرف صورتم یه تیکه سفت باد کرده که وقتی دست میزنم میفهمم استخوانه درد شدید طوری دارم که به دندونم زده به دکترم که میگم میگه طبیعیه مسکن بخور اما روزی ٣ بار ژلوفن میخورم از درد شبا گریه میکنم این طبیعیه؟

 14. لیلا جابری می‌گه:

  سلام وقتتون بخیر
  قبل از هر چیزی بابت وقتی که میگذارید و جواب میدید ممنون
  من چانه کوچک دارم میدونم نیاز به پروتز داره اما نگرانم بعد از عمل چهره ام رو دوست نداشته باشم
  این امکان وجود داره که بعد از عمل چهر زشت بشه

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   اگر در معاینات قبل از جراحی نیاز شما درست تشخیص داده شود و جراحی بخوبی و با طراحی درست انجام شود نتیجه قطعا خوب خواهد بود. ممکن نیاز داشته باشید که بجای پروتز جراحی چانه انجام دهید یا عمل های دیگری را همزمان انجام دهید.

 15. Fahimeh می‌گه:

  سلام آقای دکتر من چونم کوچک و کمی عقبتر از اجزای صورتم هستش با اینکه لاغرم غبغب هم دارم ، با چ روشی میتونم به نتیجه ایده آل برسم؟

 16. Raha می‌گه:

  سلام خسته نباشید من قصد عمل بینی و پروتز فک دارم خواستم بپرسم شما همزمان‌ انجام‌ میدهید؟

 17. شکوفه می‌گه:

  سلام وخسته نباشید من ۱سال پیش میخواستم بینمیمو عمل کنم اما دکتر گفتن با عمل بینی صورت شما تغییر زیادی نخواهد کرد و بابد حتما جراحی فک با پروتز چانه انجام بدی البته بعد ارتودونسی حالا سوال من اینه که ریسک عمل با توجه به اینکه میگن خیلی دردناک وسخته جقدره چون من مشکل معده دارم و ازطرفی میگن نمیتونی تا مدتی غذا بخوری واینکه همزمان بینی عمل بشه سخت نیست؟؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   اعمال جراحی فک متفاوت است. معمولا نوعی که برای جلو آوردن چانه است. عمل نسبتا سبکی است و این مقدار درد سر ندارد و می توانید بلافاصله تغذیه خود را آغاز بفرمایید و بعد از چند روز تغذیه شما عادی می باشد.

 18. arya می‌گه:

  سلام دکتر عزیز هزینه زاویه دهی فک چقدر میباشد و بعد از چند روز میتوانم باشگاه و تمرین بدنسازی و از سر بگیرم

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بعد از دو هفته بصورت سبک تمرینها را می توانید آغاز بفرمایید.
   هزینه ها تنها بصورت حضوری و بعد از معاینه شما اعلام می گردد.

 19. Raziye می‌گه:

  سلام آقای دکتر بنده چانه ام غیر قرینه است به نظر شما بهتر است عمل پروتز انجام بدم یا قسمت فرو رفتگی را با تزریق چربی پرکنم؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *