چاق شدن ساق پا با جراحی پروتز و تزریق چربی

چاق شدن ساق پا با جراحی پروتز و تزریق چربی

چاق شدن ساق پا

بیشتر افراد تمایل به داشتن ساق پاهایی دارند که طبیعی، پُر و خوش‌تراش باشند. در بسیاری از مردان تاکید بسیار زیادی بر افزایش اندازه و حجم ساق پاها وجود دارد بطوری که به نظر برسد در اثر ورزش زیاد به این شکل در آمده است. با نگاه کردن به پاها از جلو، بخش داخلی عضله گاسترو باید حجیم و تنومند به نظر برسد. با نگاه کردن از یک طرف، بخش خارجی عضله گاسترو عمدتاً قابل مشاهده است و برجسته کردن آن در ایجاد انحنا و شکل پا نقش دارد. در زنان، این ویژگی معمولاً مهم‌تر است اما هدف نهایی دستیابی به یک توازن طبیعی می‌باشد.

ورزش کردن و پرورش عضلات بخش مهمی از زیبایی اندام شده است. بسیاری از افراد با رفتن به یک باشگاه ورزشی یا ورزش در خانه تلاش می‌کنند که بدن عضلانی‌تری داشته باشند. یکی از نواحی مورد نظر جهت عضلانی شدن، ساق پاها است. متاسفانه در برخی افراد با وجود ورزش زیاد در روز عضلات ساق پا حجیم نمی‌شود. چاق کردن ساق پا راه حل مناسبی برای این منظور می‌باشد. این روش به منظور افزایش اندازه و شکل ساق پاها از طریق قرار گرفتن پروتزهای مصنوعی یا تزریق چربی به عضلات ساق پا طراحی شده است. در جلسه مشاوره، متخصص زیبایی وضعیت پاها و ساق پای بیمار را بررسی کرده، به انتظارات مورد نظر وی از جراحی گوشش خواهد کرد. سپس بر اساس تشخیص پزشکی و اهداف بیمار از زیبایی ساق پا بهترین روش برای درمان لاغری ساق پا و بزرگ کردن آن را به شما پیشنهاد خواهد کرد. شماره‌های ۲۲۲۸۳۰۰۰-۰۲۱ جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره روش‌های چاق کردن پاها یا رزرو نوبت در اختیار شما عزیزان هستند.

مزایای چاق کردن ساق پا


چاق کردن ساق پا می‌تواند این تلقی را ایجاد کند که گویی در اثر ورزش زیاد به این شکل درآمده‌اند. این عمل موجب افزایش حجم و خوش‌تراش شدن ساق پا می‌شود. مردان جهت افزایش حجم ساق پا این روش را انجام می‌دهند، در حالی که زنان جهت دستیابی به توازن آناتومی به دنبال این عمل هستند بطوری که پاها نسبت به ران‌ها متناسب‌تر شوند.

عمل چاق کردن ساق پا ممکن است به دلایل زیادی انجام شود اما می‌تواند جهت اصلاح نقص‌های مادرزادی و جسمی نیز مورد استفاده قرار گیرد. در ادامه برخی از شرایطی که چاق شدن ساق پا می‌تواند آنها را اصلاح کند ارائه شده است.

 • بیماری فلج اطفال: بیماری که می‌تواند قسمت پایین پاهای یک شخص را بطور نسبی یا کامل فلج کند. چاق کردن ساق پا موجب توازن بیشتر ناحیه‌ی عضله ساق پا خواهد شد.
 • اسپینا بیفیدا: یک نقص ژنتیکی مادرزادی نادر می‌باشد که بر رشد کامل سیستم عصبی تاثیر گذاشته و می‌تواند قابلیت حرکت شخص را مختل کند. برجسته کردن ساق پا می‌تواند به اصلاح شرایطی که به دلیل آسیب عصبی، عضله ساق یکی از پاها کوچک‌تر از پای دیگر شده است، کمک کند. در نتیجه ظاهر پاها متوازن‌تر می‌گردد.
 • کلاپ‌فوت (پا چنبری): یک نقص مادرزادی است که منجر به پیچ خوردن قسمت پاشنه پا و انگشتان پا به سمت داخل می‌شود. در برخی موارد این وضعیت می‌تواند بر رشد عضلات تاثیر بگذارد و موجب کوچک شدن عضلات یکی پاها نسبت به دیگری شود. چاق شدن ساق پا می‌تواند به ایجاد توازن طبیعی آناتومیک کمک کند.

متقاضی مناسب


pa7

شخصی که به این نتیجه می‌رسد که انجام ورزش نمی‌تواند موجب رشد عضلات ساق پای وی شود، متقاضی مناسبی برای روش چاق کردن ساق پا در نظر گرفته می‌شود. متداول‌ترین دلایل برای انجام این عمل عبارتند از:

 • بهبود ظاهر و افزایش اعتماد به نفس
 • کم کردن نارضایتی و خجالت از ظاهر خود
 • افزایش رضایت از ظاهر قسمت‌های پایین پاها
 • اصلاح نقص‌های مادرزادی و جسمی
 • دستیابی به ظاهری متوازن‌تر

تکنیک‌های مختلف برای چاق کردن ساق پا


پروتز ساق پا

pa8

چاق کردن ساق پا با پروتز از طریق قرار گرفتن یک پروتز سیلیکونی نیمه جامد در پایین بافت‌های محکم روی عضله و بالای عضلات عملکردی انجام می‌گیرد. برای این منظور برشی در پشت زانو ایجاد می‌شود که پس از چند ماه تقریباً ناپدید خواهد شد. شکل و اندازه‌ی ساق پاها پیش از جراحی بر نوع درمان پیشنهادی و نتایج نهایی تاثیر می‌گذارد.

روش‌های قرار دادن پروتزهای ساق پا معمولاً فرایندی مشابه دارند، با این حال هر روش مستلزم میزان تخصص بالایی جهت قرار دادن صحیح پروتزها می‌باشد. متخصص در طول مشاوره معمولاً ساق پاها را اندازه می‌گیرد تا بتواند ابعاد مناسب پروتزها را تعیین کند. استفاده از  مزایای پروتز ساق پا با جراحی تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. پروتزها از طریق برش‌هایی در پشت زانو قرار داده می‌شوند. هم پوست و هم فاسیا (ماده‌ی فیبری پوشاننده‌ی عضله) برای این منظور بریده می‌شوند. سپس یک پروتز در بین فاسیا و عضله ایجاد می‌شود تا پروتز در آن نگه داشته شود. این پروتز باید محکم باشد و بتواند بدون حرکت پروتز را در جای خود نگه دارد. پروتزها را می‌توان به منظور بهبود ظاهر قسمت میانی، خارجی و یا هر دو قسمت عضله مورد استفاده قرار داد. پس از قرار گرفتن پروتزها و کنترل آنها، محل برش‌ها بسته می‌شوند.

تزریق چربی

pa9

تزریق چربی جهت چاق شدن ساق پا برای حجیم کردن هر جایی در قسمت پایینی پاها کاربرد دارد. پزشک روش‌های مخصوص تزریق چربی به ساق پا را با برداشتن چربی از یک یا چند ناحیه از بدن بوسیله لیپوساکشن با سرنگ و یک کانول بسیار کوچک (سوزن) و سپس تزریق چربی‌های گرفته شده انجام می‌دهد. این روش سلول‌های چربی ترکیب شده با سلول‌های بنیادی خود بیمار را به ناحیه‌ای از پا که نیاز به افزایش حجم و عضله دارد، اضافه می‌کند. تزریق چربی به ساق پا برای چاق کردن آن موجب بهبود توازن و تناسب بهتر پاها شده و بدون ایجاد جای زخم نتایجی دائمی را در پی خواهد داشت.

بهبودی


ممکن است چند روز پس از عمل نتوان روی پاها حرکت کرد و بیشتر افراد یک هفته استراحت می‌کنند. در اکثر موارد سه هفته بعد می‌توانید کارهای خود را از سر بگیرید، هر چند باید به مدت شش هفته از انجام فعالیت‌های پرفشار اجتناب کرد. پس از عمل مقداری کبودی، ورم و درد وجود خواهد داشت. بالا نگه داشتن پاها می‌تواند به کاهش تورم کمک کند و برای تسکین درد نیز می‌توان از داروهای ضد درد استفاده کرد.

 

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

5 دیدگاه ها

 1. Nima می‌گه:

  بنده ۳۱ سالمه.دچار مشکل پا چنبری از ناحیه هر دوپا بودم ک با عمل جراحی تقریبا خوب شدم ولی مشکلی ک اذیتم میکنه لاغر بودن پاهام از زانو ب پایین هستش اونم هردوپام.آیا با تزریق چربی مشکلم حل میشه و تقریبا هزینش چقده؟
  خواهش میکنم جوابمو بدید

 2. M, E می‌گه:

  باسلام خدمت دکترعزیزبنده خانومی۲۴ ساله هستم ک پاهای لاغری دارم وهمیشه باعث خجالت وکمبوداعتمادبنفسم شده بدنم هم اونقدرچربی نداره ک باعمل چربی ب بافت هاحجیم بشن خاستم بدونم ک ایاباتزریق چربی بدن دیگران میشه اینکارو انجام داد یانه؟هزینه تقریبی همچین عمل هایی چقدرمیشه. لطفاپاسخ بدیدممنون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *