جراحی چال گونه چیست؟

جراحی چال گونه چیست؟

چال گونه سه رخ

در حالی که بر اساس اعتقادات سنتی مردم آسیا، وجود یک زنخدان یا چال خنده در صورت فرد نشان‌دهنده طالع، بخت و اقبال زیاد فرد است، اما در فرهنگ غرب به این موضوع به‌عنوان زیبایی و یک ویژگی منحصربه‌فرد نگاه می‌شود. چال‌گونه یا زنخدان به‌طور عادی می‌تواند در هر دو سوی صورت وجود داشته باشد و معمولاً زمانی آشکار می‌شود که عضلات صورت در حال حرکت هستند. یک چال لپ طبیعی معمولاً زمانی تشکیل می‌شود که یک نقص کوچک در عضلات گونه وجود داشته باشد (در اکثر مواقع این نقص در ماهیچه شیپوری مشاهده می‌شود). در این حالت معمولاً در هنگام لبخند زدن، پوست موجود روی این نقص کوچک به سمت داخل کشیده می‌شود و با جدا کردن این بخش از سایر بخش‌های صورت باعث ایجاد تورفتگی یا چال بر روی گونه خواهد شد.

جدای از ویژگی‌های زیبایی، افرادی که ساختار گونه ضعیفی دارند، صورت آنها باریک یا صاف است یا به دلیل اثرات سن، فرم گونه خود را از دست داده‌اند نیز می‌توانند از عمل پروتز گونه بهره‌مند شوند.

 

امروزه امکان ایجاد یک یا چند چال بر روی گونه با استفاده از عمل جراحی  تحت بی‌هوشی موضعی وجود دارد و این کار را می‌توان در مطب متخصص جراحی زیبایی در طول یک روز انجام داد. در حال حاضر تقاضای زیادی برای ایجاد چال‌گونه از طرف زنان و مردان در مطب دکتر اکبری وجود دارد. نتایج حاصل از عمل جراحی چال‌گونه توسط دکتر اکبری معمولاً دائمی است. موقعیت و اندازه چال یک انتخاب شخصی است که می‌تواند در ادامه توسط دکتر ارزیابی و بررسی شود.

جراحی چال خنده:

مراقبت‌های قبل از جراحی چال خنده

قبل از عمل جراحی چال خنده، از رعایت مسائل زیر مطمئن شوید:

 • حداقل ۶ ساعت قبل از انجام عمل جراحی چیزی نخورده یا ننوشید.
 • حداقل ۲ هفته قبل از عمل و ۲ هفته پس از عمل از سیگار کشیدن خودداری کنید.
 • حداقل ۱ هفته قبل از عمل جراحی مصرف الکل را قطع کنید.
 • در صورت وجود درد یا ناراحتی به هر دلیل قبل از عمل جراحی از استامینوفن یا پاراستامول استفاده کنید.
 • صبح روز عمل و حتی قبل از عمل جراحی دوش بگیرید و کل بدن خود را بشویید.
 • در روز عمل جراحی از لنزهای چشمی، لاک ناخن، جواهرات و هیچ نوع لوازم آرایشی استفاده نکنید.
 • دستورالعمل‌ها و راهنمایی‌های دکتر خود درباره سلامت دهان را حداقل ۲ هفته قبل و ۲ هفته پس از عمل رعایت کنید.

انجام عمل جراحی چال خنده

عمل جراحی ایجاد چال گونه به‌خودی‌خود یک عمل جراحی به نسبت ساده است و تحت بی‌هوشی موضعی در حالت سرپایی انجام می‌شود. در این حالت شما هنگام انجام عمل جراحی بیدار هستید و احساس ناراحتی ندارید. درصورتی‌که نیاز به بی‌هوشی عمومی در زمان عمل جراحی چال‌گونه وجود داشته باشد، باید هماهنگی‌های خاص در این رابطه انجام شود.

عمل جراحی زیبایی چال گونه ظرف چند دقیقه قابل انجام است و بیمار می‌تواند بلافاصله پس از عمل به خانه برگردد. همچنین فرد می‌تواند فعالیت‌های عادی خود را معمولاً بلافاصله پس از عمل جراحی شروع کند. در این حالت از پروتز استفاده نمی‌شود. در این نوع از عمل جراحی ابزار نمونه‌برداری در محل گونه (بافت داخلی گونه) وارد می‌شود و با حرکت چرخشی در بافت گونه، بافت چربی و عضله گونه برداشته می‌شود. به‌این‌ترتیب یک مقدار گرد از این بافت‌ها برداشته و بدون وارد شدن آسیب به پوست، یک سوراخ کم‌عمق در زیر پوست ایجاد می‌شود. این بخش برداشته‌شده در ادامه با استفاده از بخیه قابل‌جذب از داخل پوست گونه (عضله) از یک سمت شکاف بسته می‌شود و در ادامه توسط سیستم بدن بازسازی خواهد شد. با استفاده از این عمل جراحی، یک چال بر روی گونه شما ایجاد می‌شود که در بسیاری از مواقع حتی بدون لبخند زدن نیز برای دیگران قابل ‌مشاهده خواهد بود. به‌هرحال پوست شما در طول یک یا ۲ هفته مجدداً هموار می‌شود. در این حالت برش داخلی ایجادشده در عضله صورت می‌تواند یک چال در هنگام لبخند زدن ایجاد کند. این نوع از عمل چال‌گونه برای همه انواع گونه قابل‌استفاده است. اما بهتر است گونه فرد در هنگام استفاده از عمل جراحی چال‌گونه زیاد چاق نباشد. اگر برخی افراد به دنبال چال‌هایی باشند که برجستگی زیاد داشته باشد، از یک نمونه‌برداری بزرگ‌تر می‌توان برای برداشتن بخش بیشتری از بافت نرم گونه آن‌ها استفاده کرد. روش‌های غیر جراحی گونه‌گذاری نیز همچون تزریق چربی و تزریق ژل می‌تواند ظاهر کلی استخوان‌های گونه را اصلاح کرده و با بالا کشیدن ناحیه میانی صورت، نقش موثر در بازیابی جوانی و شادابی فرد داشته باشد.

مراقبت‌های بعد از عمل چال خنده

 • از غذا یا مواد نوشیدنی سرد یا گرم تا زمانی که حالت بی‌هوشی موضعی شما به‌طور کامل برطرف نشده، استفاده نکنید تا پس از ریکاوری حس لامسه خود در دهان را دوباره به دست آورید و بتوانید از وارد شدن آسیب به‌واسطه مصرف غذاها و نوشیدنی‌های بسیار داغ یا سرد جلوگیری کنید.
 • بهداشت دهان خود را برای حداقل ۱۵ روز پس از عمل جراحی به‌دقت رعایت کنید.
 • از دهان‌شویه «کلرهگزیدین» پس از مصرف غذا یا نوشیدنی برای یک دوره ۱۵ روزه پس از عمل جراحی استفاده کنید.
 • لطفاً داروی آنتی‌بیوتیک تجویزشده توسط پزشک را برای یک دوره کامل مصرف کنید.
 • برای کنترل درد احتمالی شما می‌توانید از پاراستامول استفاده کنید.  درصورتی‌که به‌این‌ترتیب نتوانستید درد خود را تسکین دهید، با پزشک متخصص تماس بگیرید.
 • اگر با افزایش درد، ورم، کبودی یا علائم نامطلوب دیگر پس از عمل چال‌خنده مواجه شدید با پزشک متخصص تماس بگیرید. همچنین لازم است در طول ۵ تا ۱۰ روز پس از عمل برای کشیدن بخیه‌های احتمالی و معاینات موردنیاز با پزشک خود ملاقات کنید. عمل جراحی ایجاد چال‌گونه یک راه ساده برای ایجاد چال بر روی گونه یا چانه است که در حالت بی‌هوشی موضعی در یک روز برای افراد انجام می‌شود.

بهبودی پس از عمل جراحی چال خنده

معمولاً بیمار پس از عمل زیبایی چال‌گونه با کمترین مقدار ورم در ناحیه صورت مواجه می‌شود و مراقبت‌های پس ‌از این عمل جراحی مشابه خود عمل ساده و غیر پیچیده است. در این حالت مراقبت‌های لازم معمولاً شامل دهان‌شویه منظم با محلول ضدعفونی و استفاده از آنتی‌بیوتیک است. شما می‌توانید چند روز پس از عمل به محل کار خود بازگردید، اما از انجام فعالیت‌های شدید همچون ورزش و تمرین‌های سخت که می‌تواند به صورت شما آسیب برساند، خودداری کنید. دوره درمان در این حالت بین ۷ تا ۱۰ روز خواهد بود. پس از چند هفته کوتاه، شما متوجه می‌شوید که ناحیه گونه، ظاهر موردنظر شما را پیدا کرده و چال یا شکاف گونه شما در زمان لبخند زدن، نمود بیشتری پیدا می‌کند (در هنگام حرکت عضلات صورت) و احساس خواهید کرد که شما با این ویژگی متولد شده‌اید. به‌هرحال نتایج نهایی حاصل از این عمل جراحی پس از یک ماه قابل ‌مشاهده خواهند بود.

 چال گونه دکتر محمدعلی اکبری dimple surgery جراحی چال گونه چیست؟

عوارض جراحی چال لبخند

 

مشابه همه انواع جراحی‌های دیگر، در عمل جراحی چال‌گونه نیز احتمال ابتلای فرد به عفونت، خون‌ریزی، جراحت، ترمیم کمتر یا بیشتر از حد لازم، عمل جراحی ترمیمی و ضعیف شدن عضلات صورت وجود دارد، هرچند با تقبل هزینه عمل چال گونه احتمال مشاهده این عوارض به شدت کم و ناچیز است. در عمل جراحی چال گونه عوارض در سطح حداقل مشاهده می‌شوند و بیمار ممکن است با کمی ورم و کبودی در صورت خود مواجه شود. در روز بعد از عمل شما باید بتوانید به فعالیت‌های عادی خود بازگردید. به‌هرحال، برخی از عوارضی که ممکن است هنگام انجام عمل جراحی چال‌گونه مشاهده شود به شرح زیر هستند:

  • وجود چال ناخواسته بر روی گونه بدون حرکت عضلات صورت.
  • تأثیرات بلندمدت در این رابطه هنوز شناسایی نشده، زیرا ایجاد چال بر روی گونه یک عمل جراحی به نسبت جدید است.
  • شکست در عمل جراحی به این معنی است که چال ایجادشده بر روی گونه ممکن است به‌طور کامل از بین برود و در این حالت ممکن است نیاز به انجام عمل‌های جراحی ترمیمی وجود داشته باشد.
  • هرچند این موضوع به‌ندرت و در کمتر از ۵ درصد موارد عمل اتفاق می‌افتد، اگر چال ایجادشده بر روی گونه کم‌عمق شده یا کاملاً برطرف شود، آن‌گاه می‌توان این عمل جراحی را مجدداً بر روی فرد انجام داد.

 

63 جراحی چال گونه چیست؟

 

برای دیدن گالری جدید عکس جراحی بینی کلیک کنید

به این پست امتیاز دهید.
جراحی چال گونه چیست؟
۳٫۹۵ از ۲۱ رای
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

125 دیدگاه ها

 1. simin می‌گه:

  سلام من درباره جراحی چال گونه میخواستم بپرسم من سمت چپ صورتم وقتی میخندم چال میوفته اندازش زیاد بزرگ نیست حدود ی سانتم پایین تراز گوشه ی لبمه. میخواستم بدونم منم میتونم جراحی چال گونه انجام بدم ؟

 2. :-) می‌گه:

  کی گفته هر دو سوی گونه باید چال داشته باشه من طبیعی چال گونه دارم ولی فقط طرف راستم داره

 3. ن می‌گه:

  سلام
  ممکنه درمورد عوارض جراحی گونه بفرمایید

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   از عوارض هر جراحی می توان خونریزی و عفونت را نام برد که معمولا توسط جراح پیش بینی و پیش گیری می گردند.
   این جراحی جراحی نسبتا تازه ای می باشد ملی تا کنون برای آن عوارض جدی مانند آسیب عصبی و امثال گزارش نشده است. و با توجه به اینکه شبکه عصبی در این ناحیه گسترده می باشد محتمل نمی باشد.

 4. المیرا می‌گه:

  سلام من به طور طبیعی دوطرف صورتم چال لپ دارم
  ولی دیروز که دندون آسیای بالامو پرکردم پزشکم آمپول بی حسی زد واز دیروز تاحالا چال اون قسمت صورتم محو.شده تروخدا خیلی نگرانم خوب میشه؟ چرا اینجوری شده دارم از نگرانی میمیرم

 5. سارا می‌گه:

  سلام من ۱۶ سالمه میتونم این عمل رو انجام بدم؟

 6. Hosein می‌گه:

  سلام دکتر جان. خسته نباشید.. من لپهام بزرگه تقریبا… میخوام یه جوری باشه که حتی بدون خندیدن هم لپام یه خورده به داخل متمایل باشه.. چکار باید کرد؟؟ ممنون میشم اگه توضیحاتتون کامل و شفاف باشه

 7. المیرا می‌گه:

  آقای دکتر سلام
  من پیش پزشک دیگر عمل چال گونه انجام داده ام ولی هنوز چال گونه ام محو است. چه کار باید بکنم ؟
  احتیاج به عمل هست؟

 8. rasool می‌گه:

  سلام دکتر وقت بخیر
  من روی چانه ام چال دارم خاستم ببینم جراحی میشه؟بعدش برگشت پذیر نیست؟

 9. الناز می‌گه:

  سلام آقای دکتر منم میخام عمل چال انجام بدم ولی میترسم میگن دیگ نمیتونی بخندی شاید زشت بشی مشکل بوجود بیاره

 10. بابایی می‌گه:

  سلام گونه من چال داره میخام محوش کنم ایا امکان پذیره

 11. Ali می‌گه:

  سلام دکتر من ۲۱سالمه صورتم یه خورده نا متقارن هست چون تو بچهی به یک سو خوابیدم یه یه کم گاه خواستم بدانم میشه عمل کرد وباعمل این مشکل حل میشه یانه؟

 12. محمد می‌گه:

  سلام پسر من بر اثر ضربه دچار چال توی لپش شده این قابل درمان و از بین بردن هست؟

 13. فاطمه می‌گه:

  سلام دکتر من میخوام عمل چال گونه انجام بدم میخواستم بدونم بعد عمل تو حالت عادی هم چال روی صورت هست یا جای جراحی؟

 14. s می‌گه:

  سلام . من ۱۷ سالمه سمت راست صورتم یه چال دارم ولی زیاد مشخص نیس .و سمت چپهم دارماونم مشخص نیس .منمیتونم جراحی کنم >؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 15. شراره می‌گه:

  سلام خسته نباشید،،من روی پیشانیم جای بخیه دارم،،که مربوط به ۲۷ ساله پیش است،،من الان ۳۱ سالمه ،میخوام بدونم میتونم کاری کنم تا این جای بخیه کاملا از بین بره ?

 16. Fateme می‌گه:

  سلام دکتر من میخوام چال بزارم اما راستش میترسم برگرده به حالته اول ایا اینکه بافت بیشترى بردارید و برید تو عمق تاثیرى رو برگشتش داره یا نه

 17. buy می‌گه:

  سلام
  درضمن کسانی ک از شهرستان میان یک روزه کارشون تموم میشه ک برگردند؟تشکر

 18. asal - kerman می‌گه:

  سلام جناب دکتر وقت عالی بخیر
  آیا با پیرسینگ هم چال لپ ایجاد میشه ؟
  و بعد از اینکه چال افتاد بعد از چه مدت محل سوراخش محو میشه ؟
  قبلا از پاسختون تشکر میکنم

 19. فاطمه می‌گه:

  اندازه و شکل چال دلخواهه؟

 20. Sima می‌گه:

  سلام خسته نباشید
  من ۱۶سالمه و میخاستم بدونم اگه این عمل رو انجام بدم تا چ مدت چال رو صورت میمونه و محو نمیشه ؟!

 21. وحيد می‌گه:

  سلام
  خسته نباشید
  میخواستم ببینم بعد از عمل صورت پانسمان میشه؟

 22. مهتاب می‌گه:

  سلام من پیش شما عمل کردم چال گونرو خیلی هم راضیم

 23. آرتینا می‌گه:

  سلام من ۱۳ سالمه می خواستم بدونم اشکالی نداره این عمل را انجام بدم

 24. sam می‌گه:

  سلام آقای دکتر.
  اول هر چیز میخواستم بدونم بعد از عمل صورت بطور عادی چال داره؟ یا نه فقط موقع لبخند زدن چال معلوم میشه؟
  اخه من تو چند تا از عکس های بعد عمل دیدم ک صورت بعد از عمل در حالت عادی هم چال داره ک این خیلی جالب نیس و زیبای صورتو از بین میبره.
  میشه درمورد این یک توضیح بدین

 25. سودا می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  من می‌خوام جراحی چال لپ رو انجام بدم ولی ترس دارم از اینکه بعد از جراحی، گوشت اضافه بده! چون سابقه گوشت اضافه داشته‌ام! چقدر احتمالش هست این مشکل پیش بیاد؟

 26. Hasti می‌گه:

  سلام من شونزده سالمه و صورت نسبتا پری دارم میخواستم بدونم میتونیم عمل کنم؟

 27. مهرناز می‌گه:

  سلام…من گونه های پری دارم…دوس دارم عمل چال انجام بدم ولی چال به صورت نقطه و خیلی کم عمق باشه…ایا امکان پذیره؟…من در حال مصرف قرص راکوتان هستم ایا مشکلی ایجاد میکنه؟(منظورم خشکی پوستمه)

 28. سارا می‌گه:

  سلام
  اقای دکتر این که فرمودین تا چند مدت بعد از عمل بدون خندین چال همچنان هست دقیقاً چقدر بعدش یعنی بیشتر از ۶ماه؟

 29. مهديس می‌گه:

  سلام من میخواستم این عمل رو انجام بدم.برای دو طرف صورتم.اول اینکه میشه جراحی با بیهوشی انجام بشود؟ و سوال بعد اینکه میگن نخندیم چالً داری اما من دوست ندارم فقط موقع خندیدن دوست دارم این قضیه رو.چه کار میشه انجام داد؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بله امکان جراحی با بیهوشی وجود دارد اگرچه نیازی به این کار نمی باشد.
   حالت دائمی چال پس از مدتی از بین می رود و تنها در حالت خنده ظاهر می گردد.

 30. fatima می‌گه:

  سلام
  من١٧سالم هست و میخوام که چند ماه دیگه عمل چال گونه رو انجام بدم.میخواستم ببینم این عمل هم مثل سایر عمل ها نیاز به اجازه والدین و بودن والدین هست یا خیر.ممنون.

 31. Fateme می‌گه:

  سلام دکتر من صورت لاغرو کشیده ای دارم میخواستم بدونم انجام این جراحی به زیباییه صورت بنده کمکی میکنه؟

 32. hadid می‌گه:

  سلام دکتر ببخشید یه سوال داشتم.بعد از جراحی چال گونه روی صورتمون جای بخیه و اینا میمونه؟؟

 33. Ghazal می‌گه:

  سلام
  سمت چپ صورتم ی مقدار حاله ای محو چال داره.میخوام بیشتر معلوم بشه .نیاز ب جراحی دارد یا راه دیگه ای هم وجود دارد؟؟؟

 34. محمدرضا می‌گه:

  سلام. ایا چال گونه یک نوع معلولیت یا بیماریست؟؟

 35. ساناز می‌گه:

  سلام آقاى دکتر
  من صورتى تقریباً بدون گونه دارم و کشیده هست تا حدودى
  آیا چال گونه به این فرم صورت میاد !؟
  ممنونم

 36. مریم می‌گه:

  سلام ببخشید بعد از انجام عمل چال گونه اگر کسی روز عمل یا روز بعد عمل ببینه متوجه جراحی توی صورتم میشه منظورم مشخص شدن چال نیس منظورم مشخص شدن انجام جراحی روی صورت مثل جای بخیه و جراحی و قرمزی و ورم و…

 37. ساناز می‌گه:

  سلام خسته نباشید ممنون از مطالبتون
  من ۱۵ سالمه میتونم این عمل رو انجام بدم؟؟
  🙂

 38. پیام می‌گه:

  سلام
  امکان ایجاد چال گونه خطی هم وجود داره ؟

 39. azin می‌گه:

  سلام،ببخشید اگه بعد از عمل پشیمون شدیم امکان جراحی ترمیمی و از بین بردن چال هست؟

 40. سی سی می‌گه:

  سلام دکتر ببخشید میخواستم بدونم که ایا عمق چال ایجاد شده روی گونه دلخواه ؟ اگر چال کم عمق باشد از بین میرود و دوباره محو میشه…..

 41. نرگس می‌گه:

  سلام : میشود هزینه چال رو بگید که در دو طرف انجام بدید
  صورت هم صورت کامل و پُری باشد
  لطفا بگید

 42. هدا می‌گه:

  سلام آقای دکتر فقط باید در گونه چال باشه؟من میخوام توو چونم باشه میشه؟

 43. مریم می‌گه:

  سلام .خسته نباشید اقای دکتر چال گونه با نخ بخیه بهتره یا پانچ ؟؟با نخ بخیه هم ماندگاری داره یا نه .ممنونم

 44. ياس می‌گه:

  سلام آقای دکتر،وقتتون بخیر.من دردوطرف صورتم چال خنده وجود داره ولی خیلی کمرنگه.برای عمیق ترکردنش آیانیازبه جراحی هست؟؟

 45. الناز می‌گه:

  عرض ادب، آقای دکتر من سال گذشته این عمل رو انجام دادم ولی بعد از گذشت چند ماه چال سمت راست صورتم کامل از بین رفت و بجای آن برآمدگی کوچکی روی بافت گونه جای اون رو گرفت که البته روی صورت اصلا مشخص نیست و در داخل دهان حسش میکنم. چال سمت چپ صورتم هم خیلی کم عمق شد. ایا من باز هم میتوانم کاندید این عمل باشم؟ عمیقا منتظر پاسخگویی شما هستم.

 46. مهسان می‌گه:

  سلام جناب دکتر.این عمل باعث آسیب به بافت عضله و عصب صورت نمیشه؟ ممنون

 47. رضا می‌گه:

  سلام ببخشید واسه آقایون میشه عمل کرد

 48. نگین می‌گه:

  سلام آقای دکتر من چال چانه دارم ومیخوام بردارم میشه توضیح بدید که این عمل چگونه انجام میشه و چگونه چال چانه رو پر میکنن بینهایت ممنونم

 49. Mehrnaz می‌گه:

  سلام دکتر خسته نباشید
  در صورت عدم رضایت میشه چال رو به حالت اول برگردوند ؟

 50. farah می‌گه:

  سلام آقای دکتر،سال نو مبارک?
  آقای دکتر عزیز من با اینکه خودم لاغرم ولی صورت پر و تپلی دارم ،چربی زیر استخوان گونم زیاده
  میخوام صورتم از حالت گردی یک دست در بیاد،آیا عمل چال به من کمک میکنه؟و آیا اگر عمق چال عمیق تر باشه به لاغرتر شدن این قسمت کمک میکنه یا خیر؟
  پیشاپیش از پاسخگویی شما صمیمانه سپاسگزارم

 51. شهلا می‌گه:

  سلام اقای دکتر اگر بعداز سه ماه ازجراحی چال گونه گودی ان درحالت طبیعی معلوم باشد چکار میتوان کرد

 52. sara می‌گه:

  سلام
  وقت بخیر
  اگه عملو انجام داده باشیم قبلاء با چه روش هایی قابله برگشت به حالته عادیه صورت ؟ و دقیقا مثله قبل میشه ؟

 53. اریاناز می‌گه:

  با سلام
  اقای دکتر من دوماهی هست که پروتز چانه گذاشتم میخواستم بدونم ایا میتونم عمل چال چانه هم انجام بدم یا خیر؟
  ممنون میشم جواب بدید

 54. صدف می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  من ۱۵ سالمه و قرص روآکوتان مصرف می کنم
  آیا مشکلی نیست که این عمل رو انجام بدم؟
  با تشکر

 55. Paeiya می‌گه:

  سلام اقایه دکتر خسته نباشید میخواستم بدونم بی حسیه چال گونه چجوری انجام میشه ؟و ایا این عمل برایه بارداری منع است یا خیر؟

 56. Maria می‌گه:

  سلام اقای دکتر من چند روزه تزریق چربی انجام دادم چال لپم محو شده ممکنه دیگه بر نگرده؟:(

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بله این امکان وجود دارد که باتزریق چربی چالها کم عمقتر شوند یا از بین بروند. البته هنوز برای قضاوت زود است و با کاهش تورم صورت شما وضعیت چال گونه ها مشخص تر خواهد شد.

 57. Yasaman می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  خسته نباشید
  من١۶ سالم میخواستم چال گونه بزارم
  أیا امکان پذیر هست ؟؟؟
  و این که من به شدت میترسم …..میخواستم بدونم میاتونم بیهوشم بعد عمل جراحی رو انجام بدین…. چون من به شدت فوبیا ی امپول ( کلاً کارای پزشکی ) دارم
  میخواستم بدونم امکان پذیر هست ؟؟؟؟؟

 58. بهار می‌گه:

  باسلام خدمت شما :
  این عمل زیبایی به مهارت پزشک هم بستگی دارد؟

 59. ربیع می‌گه:

  سلام آقای دکتر من چانمو عمل کردم استخوان چانمو به جلو آوردن الان حدود ده ماه هست اما یک سمت چانم یک چاله میوفته موقع حرف زدن چی کار میشه کارد راهی هست که این ایرادو بر طرف کرد?

 60. Br می‌گه:

  سلام
  من ١٧ سالمه ی حاله کمه رنگی روی گونمه أیا باید با جراحی اونو عمیق تَر کنم یا روش های دیگه و اینکه تا چند وقت چال روی صورتم میمونه و من میخوام دائمی باشه ولی میترسم زود از بین بره باید چی کار کنم درضمن نمیتونم بیام تهران لطفا راهنماییم کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *