کوچک کردن سوراخ و پره های بینی با جراحی

کوچک کردن سوراخ و پره های بینی با جراحی

کوچک کردن سوراخ و پره های بینی با جراحی

برای دیدن گالری جدید تصاویر جراحی زیبایی بینی کلیک کنید

نوک بینی پهن می‌تواند حاصل ساختمان بینی پهن یا یک بینی گوشتی باشد. روش‌های مختلفی برای کوچک کردن سوراخ‌های بینی پهن، گشاد یا گوشتی وجود دارند که با استفاده از جراحی زیبایی کوچک کردن پره‌ بینی انجام می‌شوند.

در صورتیکه احساس می‌کنید که سوراخ‌های بیش از حد پهن و نامتقارن بینی از زیبایی شما کاسته است، ما شما را به دیدار با دکتر اکبری دعوت می‌کنیم. در طی این ملاقات، ساختار بینی و آناتومی چهره‌ی شما قبل از طرح هرگونه برنامه‌ی درمانی سفارشی برای کوچک کردن سوراخ‌های بینی، به دقت مورد ارزیابی قرار می‌گیرد تا در نهایت نتایجی بسیار طبیعی و جذاب خلق شوند.

آناتومی سوراخ بینی


شاید دانستن این مسئله که بخش خارجی سوراخ‌های بینی (که پره‌های بینی نیز نامیده می‌شوند)، از غضروف تشکیل نشده است، برای بسیار از افراد بسیار تعجب برانگیز باشد. تصویر زیر آناتومی بینی را به خوبی نشان می‌دهد.

لبه‌های بیرونی و جداره‌های جانبی پره‌های بینی از بافتی نرم به نام بافت فیبری- چربی تشکیل شده است. در واقع افرادی که پره بینی زخیمی دارند، غضروف بزرگی ندارند، آن‌ها فقط بافت فیبری- چربی زیادی دارند. این مسئله می‌تواند ظاهری گشاد یا پهن را برای ساختمان بینی ایجاد کند.

تشخیص


قبل از انجام جراحی کوچک کردن سوراخ بینی، آنالیزی کامل از بینی و چهره به عمل می‌آید. این موضوع شامل بررسی سوراخ‌های بینی از جلو، بغل و پایین می‌شود. از جلو، عرض سوراخ‌های بینی با فاصله‌ی بین چشم‌ها مقایسه می‌شود. از نمای بغل، دکتر اکبری موقعیت قرار گرفتن لبه‌های خارجی سوراخ‌های بینی را با ساختمان بینی مقایسه خواهند کرد. از زیر نیز ایشان، نسبت نوک بینی به به طول سوراخ‌های بینی را اندازه خواهند گرفت. این عمل همچنین عرض پایه‌ی بینی و میزان گشادی سوراخ‎های آن را نیز مشخص می‌کند.

عمل جراحی زیبایی بینی


جراحی زیبایی بینی، یکی از سفارشی‌ترین جراحی‌های زیبایی به حساب می‌آید و از همین رو، هر مورد آن منحصر بفرد خواهد بود. جراحی با بیهوشی آغاز می‌شود تا این اطمینان حاصل شود که بیمار در طول عمل هیچگونه درد یا ناراحتی را تحمل نخواهد کرد. بسته به مورد، دکتر اکبری ممکن است از بیهوشی عمومی یا بیهوشی ملایم وریدی استفاده کند.

پس از اینکه بیمار به میزان لازم آرام شد، برش‌های جراحی ایجاد خواهند شد. دو تکنیک مرسوم برای انجام جرای زیبایی بینی وجود دارد: عمل بسته و عمل باز. در عمل بسته، برش ایجاد شده، داخل بینی پنهان می‌ماند. در عمل باز، برش ایجاد شده از میان کالوملا (لایه‌ی باریکی که دو سوراخ بینی را از هم جدا می‌کند) عبور می‌کند. پس از ایجاد برش، پوست به دقت برداشته می‌شود تا استخوان و غضروف زیر آن مشخص شوند. با نمایان شدن اسن ساختار، دکتر اکبری قارد خواهد بود هر گونه تغییرات لازم برروی بینی، شامل برداشتن استخوان یا غضروف، پیوند استخوان و یا اصلاح انحراف تیغه‌ی بینی، را انجام دهد.

در صورت لزوم استفاده از ، روش کوچک کردن بینی برای سوراخ‌های بینی می‌توان توأمان با جراحی زیبایی بینی یا در برخی از موارد به تنهایی به انجام رساند. این عمل با کاهش ابعاد سوراخ‌های بینی، به بیمارانی که بزرگی بیش از حد سوراخ‌های بینی، ظاهری پهن و گشاد برای بینی آن‌ها ایجاد کرده است، کمک خواهد کرد. بسیار ضروریست که هنگام انجام این عمل، نسبت‌ها به خاطر سپرده شوند. در صورتیکه سوراخ‌های بینی بیش از حد باریک شوند، این مسئله می‌تواند ظاهری نامتقارن و غیر طبیعی برای بینی ایجاد کند. دکتر اکبری با در نظر گرفتن نسبت‌های طبیعی بینی و صورت، انجام عمل کوچک کردن بینی را با دقت بسیار طرح‌ریزی می‌کند تا بیمار از بدست آمدن نتایج مطلوب اطمینان حاصل کند.

روش جراحی

در عمل‌های کوچک کردن پره‌های بینی، دو تکنیک به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند:

  • تکنیک برش‌های ویر. در این روش، که یکی از محبوب‌ترین شیو‌های جراحی کوچک کردن پره‌های بینی محسوب می‌شود، بخش کوچکی از بافت لبه‌های سوراخ‌های بینی، در محل اتصال سوراخ‌های بینی به گونه‌ها، برداشته می‌شود. سپس سوراخ‌های بینی یه پایین کشیده شده و مجدداً متصل می‌شوند. این تکنیک معمولاً برای بر طرف کردن گشادی یا گردی سوراخ‌های بینی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • تکنیک برش‌های جوزف. در این روش مرسوم، بخشی از بافت پایه‌ی بینی و از ناحیه‌ی دهانه‌ی بینی برداشته می‌شود. دهانه‌ی بینی، بخش طاقچه مانندی از پوست بین لبه‌های سوراخ‌های بینی و کالوملا است که سوراخ‌های بینی را از لب بالایی جدا می‌کند. سپس لبه‌های پوست بر روی هم کشیده می‌شوند تا راه وروی بینی باریک شود. این عمل بهترین شیوه‌ی کوچک کردن کلی عرض سوراخ‌های بینی محسوب می‌شود.

مدیریت آثار زخم حلقه‌ی بینی


پوست اطراف سوراخ‌های بینی دارای غدد چربی فراوان است و از این رو در برخی موارد توصیه می‌شود برای بهبود ظاهر زخم، پس از جراحی به اسکار زخم استروئید رقیق تزریق شود. این عمل در زمانیکه جای زخم بیش از حد ضخیم یا هیپروتروفیک می‌شود، مورد استفاده قرار می‌گیرد. در موارد دیگر می‌توان از طریق انجام درم‌ابریژن، دو تا سه ماه پس از جراحی، آثار زخم این عمل را به حداقل رساند. عمل درم‌ابریژن در مطب پزشک و با استفاده از بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. در این روش، لایه‌ی خارجی پوست ایجاد شده‌ برروی جای زخم، برداشته می‌شود تا پوست جدیدی برروی این ناحیه ایجاد شود و ظاهری نرم‌تر و صاف‌تر را بوجود آورد.

برای دیدن گالری جدید تصاویر جراحی زیبایی بینی کلیک کنید

به این پست امتیاز دهید.
کوچک کردن سوراخ و پره های بینی با جراحی
۳٫۶۷ از ۳ رای
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *