گونه‌گذاری (کاشت گونه) بدون جراحی با تزریق ژل و چربی

گونه‌گذاری (کاشت گونه) بدون جراحی با تزریق ژل و چربی

گونه‌گذاری

آیا هنگام نگاه کردن در آینه احساس می‌کنید که صورت شما به ویژه در مناطق گونه‌ها پژمرده و افتاده به نظر می‌رسد؟ آیا متوجه کاهش حجم گونه‌های خود نسبت به سابق می‌شوید؟ فرم گونه‌ها نقش مهمی در ظاهر کلی چهره شما ایفا می‌کند. عمل گونه‌گذاریو برجسته‌کردن گونه(کاشت گونه)، متداول‌ترین عمل‌های زیبایی است که به ‌بهبود ظاهر صورت بیمارانی کمک می‌کند که از افتادگی و فرورفتگی گونه‌ها و یا صاف بودن آنها ناراحت هستند. گزینه‌های داشتن گونه برجسته شامل تزریق ژل و یا تزریق چربی می‌باشد.

آیا شما کاندیدای مناسبی برای این عمل هستید؟


عمل گونه گذاری بدون جراحی در میان مردان و زنانی که احساس می‌کنند گونه‌های آنها فرو رفته و یا صاف است، برای درمان لاغری صورت از محبوبیت بسیاری برخوردار است. اگر می‌خواهید گونه‌هایی برجسته‌تر و یا خوش‌فرم داشته باشید، ممکن است کاندیدای مناسبی برای عمل پروتز گونه باشید. این روش برجسته کردن گونه معمولاً برای افرادی در نظر گرفته می‌شود که گونه‌های تخت دارند و به دلیل از دست دادن بافت گونه‌ (به علت وراثت یا افزایش سن)، ممکن است توخالی و یا افتاده به نظر برسد. تقبل هزینه پروتز گونه همچنین کاشت گونه یک گزینه مناسب برای بیماران مبتلا به از دست دادن بافت در منطقه استخوان گونه به علت ضربه و یا دفورمیتی مادرزادی است.

بیشتر افراد متقاضی کاشت پروتز گونه، مایل به تمرکز بر روی خطوط گونه‌ها به جای تغییرات گسترده‌تر در ظاهر چهره خود هستند که معمولاً از طریق روش‌های دیگر مانند لیفت ابرو و یا صورت با عمل جراحی، بهتر انجام می‌گیرد.

به طور کلی، افراد متقاضی باید دارای وضعیت سلامت کلی مناسب و وزن ثابت برای انجام عمل برجسته کردن گونه باشند. در صورت وجود مشکلات دندان و یا سینوس‌ها، ممکن است قبل ازعمل پروتز گونه، بیمار نیاز به درمان داشته باشد.

مراحل عمل برجسته کردن گونه‌ها


داشتن تخصص در انجام تزریق ژل و چربی از اهمیت بسیاری برخوردار است. دکتر اکبری به عنوان متخصص در زمینه خدمات زیبایی با تزریق، از روش‌های طولانی مدت برای تزریق ژل و چربی استفاده می‌کند و با درمان کاهش حجم گونه‌ها و جوانسازی، تقارن صورت و برجسته‌سازی مناطق گونه برای ایجاد ساختار “V شکل” در گونه‌ها، به بیماران کمک می‌کند تا ظاهر جوان خود را حفظ کرده و بهبود بخشند.

به شما اطلاعات کاملی در مورد کارهایی که باید قبل از روز عمل کاشت گونه خود انجام دهید، ارائه خواهد شد. این اطلاعات شامل لیستی از داروهایی است که باید از مصرف  آنها قبل از عمل اجتناب کنید، از جمله، محصولاتی که حاوی آسپیرین یا ایبوبروفن هستند. حتماً به پزشک خود لیست کاملی از تمام داروهایی که مصرف می‌کنید، از جمله مکمل‌های غذایی و محصولات گیاهی را ارائه کنید.

ممکن است از شما خواسته شود که به منظور بررسی سلامت شما، آزمایش خون انجام دهید. این آزمایش معمولاً جزء هزینه‌های اضافی است.

برجسته کردن گونه با روش تزریق

kjjjj گونه‌گذاری (کاشت گونه) بدون جراحی با تزریق ژل و چربی

تزریق چربی

گونه گذاری بدون جراحی با تزریق چربی، فرایند گرفتن مقدار کمی بافت چربی از بخشی از بدن و انتقال مجدد آن به گونه‌ها است. این روش با حداقل تهاجم همراه است و می‌تواند مشکلاتی مانند جای جوش و آکنه را اصلاح کرده و به بازگرداندن ظاهر جوان همچنین با تزریق چربی به چانه برای رفع عیوب چانه گونه گذاری و .. به صورت شما کمک کند.

برای انجام گونه گذاری با تزریق چربی ، چربی خود شما عالی و ایده‌آل است. این چربی نرم و طبیعی است، مشکلات ایمنی ایجاد نمی‌کند و شما در بدن خود مقداری از آن را دارید! چربی از نقطه‌ای دیگر بر روی بدن شما مانند شکم برداشته می‌شود که می‌تواند طی لیپوساکشن، به عنوان یک محصول جانبی، از بدن شما جمع‌ آوری گردد. با این حال، تزریق چربی گونه ممکن است به اندازه سایر مواد و ژل‌های تزریقی، دوام نداشته باشد. زیرا چربی به آرامی توسط بدن جذب می‌شود. اگر چه میزان جذب آن متغیر بوده و اغلب پیش بینی آن دشوار است. به طور معمول، بیش از نیمی از چربی مورد استفاده در گونه گذاری با تزریق چربی ، طی شش ماه بعد از تزریق، جذب بدن خواهد شد.

مزایای تزریق چربی در مقایسه با تزریق ژل

تزریق چربی یک جایگزین مناسب برای تزریق ژل است. این روش می‌تواند همان نتایج را ارائه دهد، اما می‌تواند مدت زمان بیشتری دوام داشته باشد و احتمالاً به طور دائم باقی بماند.

تزریق ژل

معمولا تزریق فیلریا ژل به گونه‌ها به عنوان یک روش با حداقل تهاجم در مطب انجام می‌شود و به بیماران اجازه می‌دهد تا فرم زیبا و “سیب” مانند چهره خود را بهبود بخشند. جراح، مواد رادیس، ژوودرم و یا ترکیبی از این دو را به منظور ایجاد فرم طبیعی و منحصر به فرد گونه‌ها و مطابق با خواسته‌های هر بیمار، تزریق می‌کند.

مدت زمان بهبودی

پس از عمل، بیشتر بیماران برای بازیابی و بازگشت به کار و تعهدات دیگر خود، به حدود یک هفته زمان نیاز دارند. در طول این زمان، با تقبل هزینه تزریق ژل انتظار می‌رود گونه‌های شما دچار درد، تورم و کبودی گردد. کبودی ممکن است به سمت خارج و یا به سمت بالا گسترش یافته و ظاهری کبودمانند به چشم‌ها بدهد. تا زمان التیام گونه‌ها، ممکن است جویدن، لبخند زدن و یا خمیازه کشیدن برای شما ناراحت کننده باشد. در چند روز اول بعد از عمل، بالا نگه داشتن سر و گردن خود در همه اوقات برای جلوگیری از حرکت ژل از محل خود، بسیار مهم است.

خطرات و عوارض تزریق


تزریق چربی

شایع‌ترین مشکلات ناشی از تزریق چربی در گونه ، مشکلات زیبایی هستند. ممکن است بافت چربی بسیار کم و یا بیش از حد در گونه‌های شما تزریق شود. همچنین ممکن است برای چند هفته یا چند ماه از این این نتایج بهره‌مند شوید، اما پس از آن مدت، اکثر چربی منتقل شده، جذب بدن گردد.

با این حال، پاسخ به جذب چربی، به سادگی تزریق مقادیر زیادی از چربی برای اولین بار و با فرض اینکه مقداری از آن دوام نخواهد یافت، نیست. قرار دادن بیش از حد چربی در یک منطقه خاص می‌تواند امکان رشد عروق خونی جدید را سلب کند و در نتیجه، سلول‌های چربی می‌میرند که این منجر به ناهنجاری و یا مهاجرت چربی به خارج از منطقه مورد نظر می‌شود.

خطرات دیگر شامل واکنش آلرژیک به داروی بی‌هوشی و یا بی‌حسی موضعی است. همچنین خطر عفونت، کبودی شدید و عدم تقارن گونه‌ها وجود دارد. گاهی اوقات، کبودی ناشی از پارگی یک رگ خونی سطحی در محل درمان ممکن است دائمی باشد. آمبولی چربی که طی آن، مقداری از چربی تزریقی وارد جریان خون شود، از عوارض نادر و جدی است و می‌تواند منجر به سکته مغزی یا حمله قلبی شود.

تزریق ژل

واکنش‌های شایع مربوط به تزریق، مانند تورم، قرمزی و حساسیت به لمس در محل تزریق ممکن است رخ دهد. این واکنش‌ها به طور معمول خود به خود و در طی ۲ تا ۱۰ روز برطرف می‌شود. گاهی اوقات ممکن است بلافاصله پس از درمان گونه گذاری ، کبودی خفیفی در محل تزریق پدید آید و ممکن است مدت ۲ تا ۱۰ روز طول بکشد. استفاده از داروهای ضد التهابی یا آسپرین ممکن است موجب افزایش خطر کبودی در محل تزریق گردد. هزینه‌ و قیمت تزریق ژل شما بسته به منطقه‌ی مورد درمان و نوع و حجم آن نیز متفاوت خواهد بود.

هزینه تزریق چربی


به طور متوسط هزینه تزریق چربی بسته به روش مورد استفاده، مکان عمل و خود جراح متفاوت است. قیمت‌ها ممکن است شامل هزینه تجدید و یا اصلاح عمل نیز باشد. برای اطلاع از هزینه ی جراحی گونه و انواع روش ها و اخذ نوبت مشاوره‌ با پزشکان ما، لطفاً با ما تماس بگیرید.

به این پست امتیاز دهید.
گونه‌گذاری (کاشت گونه) بدون جراحی با تزریق ژل و چربی
۴٫۵ از ۲ رای
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

2 دیدگاه ها

  1. Rintab می‌گه:

    خسته نباشید من صورتم لاغره زیر چشمام هم گوده برای پر کردن گودی زیر چشم تزریق ژل خوبه یا چربی؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *