• image شماره تماس: 75139000(021)
  • image آدرس: تهران، فرمانیه، جنب بیمارستان فرمانیه، ساختمان پالاتزو، پلاک 18، طبقه سوم، واحد 11، هلدینگ سلامت و زیبایی دکتر اکبری

لیفت پیشانی

image image
لیفت پیشانی

افرادی به دنبال از بین بردن چین و چروک و افتادگی پیشانی خود هستند و افرادی هم به دلیل افتادگی پیشانی بنابر فرم صورت به سراغ لیفت پیشانی می‌آیند. در این مقاله سعی داریم هرآنچه لازم است درمورد لیفت پیشانی بدانید برای شما بگوییم.

با افزایش سن، الاستین پوست کاهش می‌یابد، در نتیجه پوست پیشانی مانند بقیه‌ی اعضای صورت، به دلیل وجود جاذبه‌ی زمین به سمت پایین کشیده می‌شود. از این رو بسیاری از افراد، در بازه‌ی سنّی ۴۰ تا ۶۰ سال از این اتّفاق ابراز ناراحتی و نگرانی می‌کنند. در نتیجه به دنبال چاره‌ای برای بهبود این وضع می‌شوند.

لیفت پیشانی، به معنی بالا بردن پیشانی است، که روش‌های گوناگونی دارد. لیفت به دو روش بدون جرّاحی و با جرّاحی انجام می‌‌شود. روش‌های بدون جرّاحی عبارتند از: 

 امّا روش جرّاحی لیفت پیشانی، همانطور که از نام آن پیداست به وسیله‌ی جرّاحی و تیغ انجام‌پذیر است.

انواع لیفت پیشانی

در ادامه به صورت کامل به انواع لیفت های پیشانی رایج که در مجموعه و کلینیک های زیبایی انجام می‌شود می‌پردازیم؛

لیفت پیشانی با بوتاکس

این روش بسیار متداول و به گوش همه آشنا می‌باشد. با صلاح دید پزشک متخصّص، با دُز مناسب بوتاکس تزریق می‌شود، اگر مقدار دُز کافی باشد و نسبت به میزان بوتاکس آنتی‌بادی در بدن موجود نباشد، پیشانی به سمت بالا لیفت می‌شود. امّا این روش برای افرادی توصیه می‌گردد که افتادگی شدیدی ندارند و هدف آنان تغییرات جزئی است. سن مناسب بوتاکس از ۱۸ الی ۲۰ سال به بالا است.

لیفت پیشانی با نخ

در این نوع لیفت، با وارد کردن نخ‌های لیفت به کمک سوزن‌های کوچک در ناحیه‌ی مورد نظر، باعث بالا بردن آن ناحیه می‌شویم. این نخ‌ها معمولاً به صورت موازی روی پیشانی انجام می‌شوند و پس از تعبیه‌ی آن، نخ‌ها در بافت پوستی حفظ می‌شوند و شروع به تحریک کلاژن برای جوانسازی پوست می‌کند. ماندگاری نخ بین ۱ الی ۳ سال می‌باشد.

لیفت پیشانی با هایفوتراپی

 هایفوتراپی، واژه‌ی آشنایی به گوش بهجویان است. هایفوتراپی یکی از دستگاه‌های رایجی است که وظیفه‌ی جوانسازی و لیفت را برعهده دارد. این دستگاه به طور خلاصه با تولید امواج فراصوت و تبدیل آن به حرارت، باعث تحریک و کلاژن‌سازی، لیفت و جوانسازی پوست می‌شود.

لیفت پیشانی به روش جرّاحی

در این روش با ایجاد یک برش‌ در پیشانی و در داخل موها، جرّاح بافت پوست را جا به جا کرده و به سمت بالا می‌کشند، که باعث رفع چین و چروک و لیفت پیشانی می‌شود.

چه کسانی کاندید مناسب لیفت پیشانی هستند؟

به طور کلّی می‌توان گفت افرادی که دارای پیشانی پر چین و چروک هستند و دچار افتادگی پیشانی شده‌اند.
البتّه لازم به ذکر است که برخی افراد به اشتباه برای بالا بردن دُم ابروی خود می‌خواهند از این روش بهره‌مند شوند، که ما به آنان لیفت شقیقه یا ابرو را پیشنهاد می‌دهیم. امّا برای کسانی که افتادگی ابرو و چین چروک و افتادگی پیشانی دارند قطعاً جرّاحی ترکیبی لیفت شقیقه و پیشانی را توصیه خواهیم کرد.

عوارض لیفت پیشانی

  1. تورّم و خونریزی: ممکن است در ناحیه جرّاحی تورّم، درد و التهاب رخ دهد که موقّتی است و پس از چند روز بهبود می‌یابد، امّا اگر ادامه‌دار بود نیاز به مراجعه به دکتر می‌باشد.
  2. عفونت: با توجّه به انجام عمل باز، ممکن است با عدم مراقبت و رعایت بهداشت و یا حتّی نامعتبر بودن مجموعه، محل مورد عمل دچار عفونت شود.
  3. آسیب عصبی: تغییرات و آسیب به اعصاب حسی در ناحیه عمل شده ممکن است ایجاد شود که پس از چند روز رفع می‌شود.
    درد بعد از عمل: بعد از جرّاحی ممکن است از چند ساعت تا ۲ روز دچار درد در ناحیه پیشانی شوید که موقتی خواهد بود، اما با ادامه‌ی این مشکل بهتر است این موضوع را باپزشک خود درمیان بگذارید.

هزینه لیفت پیشانی:

با توجّه به اینکه لیفت پیشانی بسته به شرایط هر فرد به روش‌های متفاوتی انجام پذیر است، بعد از مشاوره با پزشکان متخصّص هلدینگ سلامت و زیبایی دکتر اکبری، هزینه‌ی این عمل به صورت دقیق اعلام خواهد شد. برای کسب اطّلاعات بیشتر کلیک کنید.

آیا لیفت شقیقه با لیفت پیشانی متفاوت است؟

بله، لیفت شقیقه برای بالا بردن دُم ابرو و تا حدّی گوشه‌‎ی چشم است، امّا لیفت پیشانی برای بالا بردن پیشانی و افزایش ارتفاع پیشانی می‌باشد.

از چه سنّی می‌توانیم جرّاحی لیفت پیشانی را انجام دهیم؟

حداقل سن 18 سال است، اما ترجیحاً زمانی این عمل انجام می‌شود که پیشانی پر چین و چروک شده و دچار افتادگی شده شدید شده باشد.

مدّت زمان جرّاحی لیفت پیشانی چقدر است؟

لیفت پیشانی با جرّاحی به دلیل نیاز به دقّت بالا، نسبت به دیگر نوع‌های لیفت پیشانی زمان بیشتری می‌برد امّا بطور کلّی از ۱ الی ۳ ساعت این زمان متغیّر خواهد بود.

بهترین روش لیفت پیشانی چیست؟

دقیق‌ترین پاسخ به این سوال را می‌توان هنگام معاینه‌ی حضوری و بسته به شدّت چروک و افتادگی پیشانی ارائه کرد. امّا به طور کلّی کمترین تأثیر مربوط به تزریق بوتاکس و بیشترین اثر به روش جرّاحی می‌باشد.

ماندگاری لیفت پیشانی چقدر است؟

ماندگاری لیفت پیشانی بنابر نوع لیفت متفاوت است. ماندگاری لیفت پیشانی با جرّاحی دائمی است. لیفت پیشانی با نخ ۱ الی ۳ سال ماندگاری دارد و در بقیه‌ی روش‌ها مانند هایفوتراپی و بوتاکس، ماندگاری آن از دیگر روش‌ها کمتر می‌باشد.

نمونه تصاویری از: لیفت پیشانی

بهترین جراحان زیبایی در ایران

image image

کلینیک رز طلایی در شبکه های اجتماعی

image image image image image image

در خبرنامه رز طلایی ثبت نام کنید!

برای اطّلاع از آخرین اخبار و تخفیف‌های مجموعه ایمیل خود را وارد نمایید.

image
image