سوالات متداول

سعی کردیم به تمامی سوالات شما پاسخ دهیم؛

خیلی از سوالات دائما تکرار می شوند که ممکن است بعضی از آن ها سوالات شما هم باشد. در این قسمت سعی شده است به تمامی سوالات متداول پاسخ داده شود. در صورتی پاسخی برای سوال خود پیدا نکردید آن را مطرح کنید.

در روش لیفت شقیقه با نخ و جراحی لیفت شقیقه از بخیه ستفاده می‌گردد اما این بخیه‌ها توسط پزشک حاذق در میان موی سر زده می‌شود تا جای آن معلوم نشود اما اگر حساسیت داشته باشید آنگاه به کمک پماد‌ها و لیزر، می‌توان جای بخیه‌ها را بسیار کمرنگ و حتی از بین برد.

لیفت شقیقه با جراحی روشی است که ماندگاری دائمی دارد.

ماندگاری لیفت شقیقه با نخ 1 الی 3 سال است.

لیفت شقیقه عمل زیبایی است که در آن دُم ابرو را به سمت بالا می‌برند. فیلر در معنی لغوی به معنی پرکننده است و درواقع ارتباط مستقیمی با لیفت ندارد. در ضمن به یاد داشته باشید که این فیلرها در هرجایی نباید تزریق شود چون می‌تواند آسیب‌های گوناگونی به رگ و عصب بزند چرا که شقیقه هم ناحیه‌ای حساس است.

خیر زیرا ممکن است انجام عمل همزمان بلفاروپلاستی و لیفت شقیقه، باعث باز ماندن چشم در خواب شود.

در مرحله‌ای که گونه دچار آب رفتگی شده است، تزریق ژل می‌تواند گونه را به سمت بالا ببرد اما تزریق ژل باید محدود باشد چرا که اگر مقدار ژل تزریقی زیاد باشد ممکن است بعد از مدتی دچار افتادگی شود اما در لیفت گونه با جراحی یا لیفت گونه بانخ قطعا گونه‌ها به سمت بالا کشیده می‌شوند.

بعد از تزریق ژل به گونه‌ها بین 3 الی 5 روز طول می‌کشد که بطور کامل ورم از بین برود.

تاثیر اندکی می‌تواند گذارد اما بطور کلی این روش پیشنهاد نمی‌شود.

اگر لیفت صورت و گردن با جراحی و روش سنتی انجام شود بین 2 الی 3 هفته زمان می‌برد در غیر این صورت دوره نقاهت 1 هفته خواهد بود.

لیفت صورت و گردن با نخ بین 1 الی 3 سال ماندگاری دارد و لیفت صورت و گردن به روش سنتی بین 10 الی 15 سال ماندگاری خواهد داشت.

بهترین زمان انجام لیفت صورت و گردن در 50 سالگی است اما می‌توان از 40 سالگی هم لیفت صورت و گردن را انجام داد؟

در طول عمل با تزریق بی حسی و یا بیهوشی، عملاً دردی حس نمی‌شود اما بعد از اتمام عمل با مصرف مسکن‌های تجویزی، می‌توان درد را کاهش داد.

اگر لیفت صورت و گردن با نخ انجام شود بعد از 2 روز ولی اگر لیفت صورت و گردن به روش سنتی و با جراحی انجام بگیرد حداقل 10 روز نیاز به استراحت خواهید داشت.

لیفت صورت و گردن با نخ برای افرادی مناسب است که افتادگی شدید ندارند و نمی‌خواهند عمل جراحی انجام دهند زیرا تاثیر لیفت با نخ بسیار کمتر از جراحی لیفت صورت و گردن است. لیفت صورت و گردن با جراحی می‌تواند بهترین تاثیر را بگذارد.

تراش استخوان ابرو با بیهوشی انجام می‌گیرد.

بله، تراش استخوان ابرو یک جراحی سرپایی است و بعد از گذشت چند ساعت می‌توانید به خانه بروید.

بله، در بسیاری از افراد ریزش مو در قسمت برش خورده دیده شده اما این موقتی است. بین 6 ماه الی 1 سال پس از تراش استخوان ابرو، مو در ناحیه‌ای که دچار ریزش شده بود باز رشد خواهد کرد.

تا زمانی که برش‌ها 100 درصد بهبود نیافته نمی‌توان موی ناحیه برش خورده را رنگ کرد. بعد از 2 ماه که برش‌ها کامل بهبود یافت می‌توان مو ناحیه مورد برش را رنگ کرد.

برجستگی پیشانی در مردان بطور طبیعی دیده می‎‌شود و در بعضی از بانوان به دلایل وراثتی واستخوان بندی این امر دیده می‌شود.

بطور کلی خیر اما اگر نزد متخصص حاذق هر جراحی را انجام دهید ممکن است آسیب‌هایی ایجاد کند.

لیفت پیشانی می‌تواند بر کمتر دیده شدن برجستگی پیشانی کمک کند.

بله، لیفت شقیقه و لیفت گونه را بصورت ترکیبی با تراش استخوان ناندرتال می‌توان انجام داد.

تا 2 هفته اول بعد ابدومینوپلاستی، فقط روی پشت بخوابید. بعد از 2 هفته می‌توانید به پهلو بخوابید و تا 2 ماه روی شکم نخوابید.

4 الی 6 هفته بعد از ابدومینوپلاستی، می‌توانید رابطه جنسی داشته باشید.

باید تا 6 هفته بعد از عمل ابدومینوپلاستی، گِن بپوشید.

امروزه اکثر بخیه‌ها جذبی هستند و در ابدومینوپلاستی هم از بخیه جذبی استفاده می‌شود.

امروزه اکثر بخیه‌ها جذبی هستند اما چنانچه از بخیه جذبی برای شما استفاده نشد از 1 هفته الی 2 هفته بعد از عمل ابدومینوپلاستی، بخیه‌ها کشیده می‌شوند.

نزد پزشک بروید تا به شما دارو تجویز کند. بعد از استفاده از داروها، طی 3 الی 7 روز عفونت شما درمان می‌شود.

طبق آمار از هر 600 عمل ابدومینوپلاستی، 1 نفر فوت می‌شود. این آمار بسیار ناچیز است. اگر زیر نظر پزشک معتبر ابدومینوپلاستی را انجام دهید و مراقبت‌های بعد از ابدومینوپلاستی را به خوبی رعایت کنید، امکان مرگ بر اثر ابدومینوپلاستی بسیار بسیار کم خواهد بود.

اگر چانه جلو ‌زده دارید نمی‌توانید از روش پروتز چانه استفاده نمایید و باید با جنیوپلاستی این مشکل را رفع کنید. همچنین اگر عقب رفتگی چانه شما بسیار باشد باز هم پروتز چانه کاربرد ‌ایده‌آل نخواهد داشت به همین دلیل باید از جنیوپلاستی برای رفع این مشکل کمک بگیرید.

در حین عمل به فرد بیهوشی تزریق می‌شود و هیچ دردی در حین عمل حس نخواهد کرد اما پس از عمل تا 1 هفته ممکن است درد حس شود که با استفاده از مسکن‌ها، درد پروتز سینه قابل تحمل خواهد بود.

اگر مشکلی برای پروتز‌ها رخ ندهد می‌تواند تا 20 سال و یا بیشتر، در بدن بماند.

از سن 18 سال به بالا

خیر، در این مقاله نظر دکتر طهماسبی را درمورد تزریق چربی به سینه بخوانید.

بله، امکان دارد. بهتر است جراحی کوچک کردن سینه را زمانی انجام دهید که قصد بچه داری نداشته باشید و یا حتماً با جراح خودت طی کنید تا این جراحی آسیبی به غدد شیردهی وارد نکند.

بله اما با پیشرفت علم، می‌توان جای بخیه‌ها را تا حد ممکن محو کرد.

خیر زیرا جراح علاوه بر چربی و بافت اضافه، پوست اضافه را هم برمی‌دارد.

هنگامی که هورمون مردانه کاهش یابد، آنگاه هورمون استروژن (زنانه) افزایش یافته در نتیجه سینه مردان بزرگ می‌شود و اصطلاحاً ژنیکوماستی رخ می‌دهد.

نارسایی کلیه، سیروز و نارسایی کبد، پرکاری تیروئید، چاقی، سرطان بیضه، هیپوگنادیسم و تومور‌ها

داروهای درمانِ پروستات‌، داروهای قلبی و عروقی، داروهای ضد افسردگی و حتّی آنتی‌بیوتیک‌ها

خیر، ژنیکوماستی ممکن است به دلیل چاقی و یا پیری هم رخ بدهد و همیشه نشان بیماری نیست.

بله، لیفت بازو دائمی است. اگر نوسانت وزنی و سایزی نداشته باشید آنگاه سایز بازو هم تغییر نمی‌کند.

لیفت بازو با نخ، لیفت بازو با هایفوتراپی و لیفت بازو با RF از روش‌های لیفت بازو بدون جراحی هستند که تاثیر می‌گذارد اما در صورتی که افتادگی بسیار خفیفی وجود داشته باشد. روش‌های لیفت بازو بدون جراحی، تاثیرگذاری کمی دارد.

بله ، لیفت سینه با نخ و لیفت سینه با لیزر از دیگر روش‌های لیفت سینه بدون جراحی هستند.

ماندگاری لیفت سینه با نخ بین 1 الی 3 سال است.

ماندگاری لیفت سینه با لیزر 6 ماه است و برای ماندگاری نیاز به شارژ جلسات دارد.

ماندگاری لیفت سینه با جراحی بین 10 الی 20 سال است.

تمام افراد بالای 18 سال می‌توانند عمل لیپوماتیک انجام دهند.

بله، انجام جراحی لیپوماتیک محدودیت جنسیتی ندارد. زنان و مردان می‌توانند بدون محدودیت لیپوماتیک انجام دهند.

تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن در عوارض و طول دوره نقاهت است. لیپواماتیک روشی نوین‌تر است که عوارض کم‌تر و دوره نقاهت کوتاه‌تری دارد.

لیپوماتیک یکی از روش‌های کم تهاجم پیکرتراشی است.

مدت زمان بهبودی بسته به فرد و میزان چربی تزریق شده متفاوت است، اما معمولاً چند روز تا یک هفته طول می‌کشد تا تورم و کبودی کاهش یابد. اکثر افراد می‌توانند بعد از چند روز به فعالیت‌های عادی خود بازگردند.

به دلیل استفاده از بی‌حسی، فرایند تزریق چربی عمدتاً بدون درد است. پس از عمل، ممکن است مقداری درد و ناراحتی وجود داشته باشد که با داروهای مسکن معمولی قابل کنترل است.

نتایج تزریق چربی صورت معمولاً دوام بیشتری نسبت به پرکننده‌های مصنوعی دارند و می‌توانند سال‌ها باقی بمانند. با این حال، مقدار کمی از چربی ممکن است جذب بدن شود و نیاز به تکرار داشته باشد.

همانند هر روش جراحی دیگری، تزریق چربی صورت نیز ممکن است عوارضی مانند عفونت، کبودی، تورم و نامتقارنی داشته باشد. اما با انجام این روش توسط یک پزشک ماهر و مجرب، خطرات به حداقل می‌رسد.

بله، نتایج بلافاصله بعد از تزریق قابل مشاهده است، اما به دلیل وجود تورم اولیه ممکن است چند هفته طول بکشد تا نتایج نهایی به طور کامل مشخص شود.

غبغب و گردن، شکم و پهلو، باسن و ران‌ها، ساق پا و بازو

لیپوماتیک روش نوین‌تر و جدیدتری نسبت به لیپوساکشن است.

بله، ماندگاری لیپوساکشن دائمی است اما به شرطی که وزن ثابت بماند.

طبق آماری که منتشر شده است، خطر مرگ در لیپوساکشن در کمترین حالت، 3 نفر و در بیشترین حالت، تا 50 نفر از 100 هزار جراحی لیپوساکشن گزارش شده است. این آمار بسیار کم است و جای نگرانی نیست اما بشرطی که این جراحی زیر نظر متخصص معتبر انجام گیرد.

پیکرتراشی یا کانتورینگ بدن مجموعه‌ای از روش‌های جراحی و غیرجراحی است که برای بهبود شکل و ظاهر بدن انجام می‌شود. این روش‌ها می‌توانند شامل لیپوساکشن، ابدومینوپلاستی، لیفت بازو، لیفت ران و غیره باشند.

مناسب بودن پیکرتراشی بستگی به وضعیت سلامت عمومی، هدف‌ها و انتظارات شما از نتیجه جراحی دارد. مشاوره با یک جراح پلاستیک معتبر می‌تواند به شما کمک کند تصمیم‌گیری بهتری داشته باشید.

روش‌های جراحی شامل لیپوساکشن، ابدومینوپلاستی (تامی تاک)، لیفت بازو (براکیوپلاستی)، لیفت ران و غیره. روش‌های غیرجراحی شامل استفاده از دستگاه‌های لیزر، امواج رادیویی، انجماد چربی (کرایولیپولیز) و اولتراسوند است.

هر روش جراحی متفاوت است، اما به طور کلی شامل بیهوشی، برش‌های کوچک، حذف یا تغییر چربی و پوست اضافی و بخیه زدن است.

مدت زمان بهبودی بستگی به نوع جراحی و میزان تغییرات انجام شده دارد. به طور معمول بین چند هفته تا چند ماه زمان می‌برد تا بهبودی کامل حاصل شود.

بعد از جراحی ممکن است درد و ناراحتی وجود داشته باشد که با مسکن‌های تجویز شده توسط پزشک قابل کنترل است. شدت درد به نوع و وسعت جراحی بستگی دارد.

نتایج جراحی ماندگار هستند به شرطی که وزن ثابت بماند و سبک زندگی سالمی رعایت شود. با این حال، پیری طبیعی و تغییرات وزنی ممکن است تأثیراتی بر نتایج داشته باشد.

مانند هر جراحی دیگری، خطراتی مانند عفونت، خونریزی، جای زخم و تغییرات حساسیتی ممکن است وجود داشته باشد. مشاوره با جراح پلاستیک و بررسی کامل سوابق پزشکی می‌تواند به کاهش این خطرات کمک کند.

جای زخم به طور معمول باقی می‌ماند، اما با گذر زمان کمرنگ‌تر می‌شود و می‌توان از روش‌های مختلفی برای کاهش ظاهر آن استفاده کرد.

جراحی‌های زیبایی معمولاً توسط بیمه پوشش داده نمی‌شوند، مگر در مواردی که به دلایل پزشکی انجام شوند.

کلینیک رز طلایی در شبکه های اجتماعی

scrollCue.init(); $('#Container').mixItUp();