• image شماره تماس: 75139000(021)
  • image آدرس: تهران، فرمانیه، جنب بیمارستان فرمانیه، ساختمان پالاتزو، پلاک 18، طبقه سوم، واحد 11، هلدینگ سلامت و زیبایی دکتر اکبری

لیفت ابرو یا شقیقه

image image
لیفت ابرو یا شقیقه

لیفت شقیقه که لیفت ابرو نیز نامیده می‌شود،  عمل زیبایی است که در آن، به کمک عمل جراحی یا بدون عمل جراحی می‌توان دم ابرو را بالا برد تا چشم ظاهر زیبا‌تری پیدا کند. در مقاله زیر ما لیفت شقیقه و یا ابرو با نخ، جراحی و بوتاکس و پلاسماجت برای شما عزیزان توضیح دادیم، همچنین از عوارض و مقایسه روش‌ها گفتیم.

 

لیفت شقیقه عمل زیبایی است که به معنی بالا بردن شقیقه است، همین امر سبب می‌شود ابرو‌ها بالا بروند و ظاهر پیشانی و اطراف چشم بهبود یابد.

با افزایش سن، الاستین پوست کاهش می‌یابد در نتیجه ابرو‌ها و پیشانی به سمت پایین کشیده می‌شود، به همین علت بسیاری از این روش برای بهبود ظاهر خودت استفاده می‌کنند. همچنین بعضی نیز به دلیل کم بودن فاصله چشم و ابرو، لیفت شقیقه یا ابرو انجام می‌دهند.

انواع لیفت شقیقه لیفت شقیقه با نخ:

در این روش به وسیله نخ لیفتینگ، پوست ناحیه شقیقه به بالا کشیده و دوخته می‌شود. این نخ‌های قابل جذب وارد پوست می‌شود وپوست شما را می‌کشد. ماندگاری لیفت شقیقه با نخاز ۱ سال الی ۳ سال باقی می‌ماند. این روش اغلب به مراجعانی پیشنهاد داده می‌شود که دچار افتادگی شدید ابرو و پیشانی نیستند.

لیفت شقیقه با بوتاکس:

همانطور که پیداست این روش به وسیله بوتاکس در قسمت‌های دور چشم و نزدیک به دم ابرو انجام می‌شود. این روش در مقایسه با روش لیفت با نخ، کمتر تغییر ایجاد می‌کند و از نظر زمانی موقتی‌تر است و بین ۶ الی ۱۲ ماه ماندگاری دارد.

لیفت شقیقه با دستگاه پلاسماجت:

با استفاده از دستگاه پلاسماجت، پلاسما به سطح پوست در قسمت شقیقه فرستاده می‌شود و با ایجاد و انتقال انرژی، ساختار کلاژن افزایش می‌یابد و باعث جوانسازی در قسمت شقیقه می‌شود و همین باعث بالا کشیدن ابرو و شقیقه می‌شود. ماندگاری آن به پوست، تعداد جلسات و متخصص مربوط می‌شود.

لیفت شقیقه با جراحی:

در روش لیفت شقیقه با جراحی ( کلاسیک) با استفاده از برش‌های کوچک در محدوده ابرو، بافت را پوستی را تنظیم کرده، پوست اضافه را جدا کرده و بخیه می‌زنند. در لیفت شقیقه با جراحی از بی‌حسی استفاده می‌شود و طول زمان این جراحی از ۱ ساعت الی ۲ ساعت متغیر است. ماندگاری لیفت شقیقه با جراحی، دائمی است.

لیفت شقیقه به روش آندوسکوپیک:

لیفت ابرو با کشیدگی عضلات از طریق دو بُرش به اندازه‌ی تقریبی دو سانتی‌متر، در این روش انجام می‌شود که به وسیله آندوسکوپیک، متخصص مورد نظر، عضلات را مورد بررسی قرار می‌دهند و تغییرات مورد نیار را به کمک این روش انجام می‌دهد.

افراد مناسب لیفت شقیقه

  • افرادی که دچار افتادگی ابرو هستند
  • افرادی که افتادگی انتها ابرو دارند
  • افرادی که به دنبال زیبایی و لیفت ابرو هستند
  • افراد بالای ۲۳ سال

عوارض لیفت شقیقه

لیفیت شقیقه یا ابرو با بوتاکس و پلاسماجت کمترین عوارض و یا هیچ عوارضی ندارد و همچنین جراحی می‌تواند بیشترین عوارض را داشته باشد، که اگر در کلینیک‌های معتبر مانند کلینیک رز طلایی انجام شود، عوارض و خطرات به حداقل می‌رسد.
واکنش‌های التهابی: درد، تورم و قرمزی در منطفه عمل ممکن است رخ دهد، البته که پس از اکثر جراحی‌ها این مورد طبیعی است اما در صورت خونریزی باید به متخصص سریعاً مراجعه شود.
آسیب به عصب‌ها: اگر عمل در نزد متخصص انجام نشود، ممکن است به عصب آن قسمت آسیب وارد شود حتی دچار بی‌حسی و یا تغییراتی شود که مطلوب نمی‌باشد.
تحریک چشم: در برخی ممکن است بدلیل کشیدگی شقیقه و چشم، چشم دچار خشکی شود و یا حتی حساس به نور شود که موقتی است.
عفونت: ریسک عفونت در محل جراحی وجود دارد، که ما رعایت بهداشت این ریسک نیز به حداقل می‌رسد.

هزینه لیفت شقیقه

با توجه به اینکه لیفت شقیقه از روش‌های متفاوتی برخوردار است، بعد از مشاوره با پزشکان متخصص کلینیک رز طلایی دکتر اکبری، قیمت این عمل اعلام خواهد شد. برای اطلاع بیشتر کلیک کنید.

آیا لیفت شقیقه دائمی است؟

جراحی لیفت شقیقه دائمی است، اما بقیه روش‌ها ماندگاری متفاوت دارند، برای مثال در روش بوتاکس مدت زمان ماندگاری ۶ ماه الی ۱ سال است، ماندگاری لیفت شقیقه با نخ هم ۱ الی ۳ سال می‌باشد.

آیا لیفت شقیقه درد دارد؟

لیفت شقیقه همانطور که در بالا ذکر کردیم، انواع گوناگونی دارد. اگر لیفت شقیقه با جراحی یا با نخ باشد، قسمت مورد نظر را بی‌حس می‌کنند، و بطور طبیعی شاید ۱ الی ۲ روز دچار درد کمی در آن ناحیه شوید، که موقتی خواهد بود.


آیا عمل‌های دیگر نیز می‌توان همراه با لیفت شقیقه انجام داد؟

بله،بسیاری از مراجعین علاوه بر لیفت شقیقه، لیفت گونه و یا لیفت پیشانی و یا تراش استخوان پیشانی را نیز انجام می‌دهند که بسیار مرسوم است و جزء عمل‌های ترکیبی قرار می‌گیرد.

آیا لیفت شقیقه محدودیت سنی دارد؟

بله، ترجیح بر این است که حداقل سن ۲۳ الی ۲۴ سال باشد، زیرا که بعضی از متخصصان بر این باورند که حتی تا سن ۲۴ سالگی استخوان‌ها قابل تغییر و رشد هستند.

اگر اطمینان به جراحی لیفت شقیقه نداشتیم، چه کنیم؟

اگر اطمینان ندارید، پیشنهاد می‌شود از کم اثرترین نوع لیفت، یعنی لیفت با بوتاکس یا با دستگاه پلاسما جت استفاده نمایید.

نمونه تصاویری از: لیفت ابرو یا شقیقه

بهترین جراحان زیبایی در ایران

image image

کلینیک رز طلایی در شبکه های اجتماعی

image image image image image image

در خبرنامه رز طلایی ثبت نام کنید!

برای اطّلاع از آخرین اخبار و تخفیف‌های مجموعه ایمیل خود را وارد نمایید.

image
image