با افزایش سن، الاستین پوست کاهش می‌یابد، در نتیجه پوست پیشانی مانند بقیه‌ی اعضای صورت، به دلیل وجود جاذبه‌ی زمین به سمت پایین کشیده می‌شود. از این رو بسیاری از افراد، در بازه‌ی سنّی ۴۰ تا ۶۰ سال از این اتّفاق ابراز ناراحتی و نگرانی می‌کنند. در نتیجه به دنبال چاره‌ای برای بهبود این وضع می‌شوند.

لیفت پیشانی، به معنی بالا بردن پیشانی است، که روش‌های گوناگونی دارد. لیفت به دو روش لیفت پیشانی بدون جرّاحی و لیفت پیشانی با جرّاحی انجام می‌‌شود. روش‌های بدون جرّاحی عبارتند از:

در روش جرّاحی لیفت پیشانی، همانطور که از نام آن پیداست به وسیله‌ی جرّاحی و تیغ انجام‌پذیر است.

انواع لیفت پیشانی

در ادامه به صورت کامل به انواع لیفت های پیشانی رایج که در مجموعه و کلینیک های زیبایی انجام می‌شود می‌پردازیم.

بطور کلی اگر بخواهیم لیفت پیشانی را دسته بندی کنیم به دو دسته لیفت پیشانی بدون جراحی و لیفت پیشانی با جراحی، تقسیم می‌کنیم.

لیفت پیشانی بدون جراحی

روش‌های لیفت پیشانی بدون جراحی عبارتند از: لیفت با بوتاکس، لیفت با نخ، اندولیفت و هایفوتراپی که در ادامه بصورت کامل، روند این روش‌ها گفته می‌شود.

لیفت پیشانی با بوتاکس

تزریق بوتاکس به پیشانی که آن را لیفت پیشانی با بوتاکس هم نام می‌بردند یک نوع روش لیفت پیشانی بدون جراحی است.

با صلاح دید پزشک متخصّص، با دُز مناسب بوتاکس تزریق می‌شود، اگر مقدار دُز کافی باشد و نسبت به میزان بوتاکس آنتی‌بادی در بدن موجود نباشد، پیشانی به سمت بالا لیفت می‌شود. امّا این روش برای افرادی توصیه می‌گردد که افتادگی شدیدی ندارند و هدف آنان تغییرات جزئی است.

سن مناسب بوتاکس از ۱۸ الی ۲۰ سال به بالا است و ماندگار لیفت پیشانی با بوتاکس بین 6 ماه الی 1 سال است.

لیفت پیشانی با نخ

در روش لیفت پیشانی با نخ، با وارد کردن نخ‌های لیفت به کمک سوزن‌های کوچک در ناحیه‌ی مورد نظر، باعث بالا بردن و لیفت پیشانی می‌شویم. این نخ‌ها معمولاً به صورت موازی در پیشانی وارد می‌شوند و پس از تعبیه‌ی آن، نخ‌ها در بافت پوستی حفظ می‌شوند و شروع به تحریک کلاژن برای جوانسازی پوست می‌کند.

لیفت پیشانی با نخ برای افرادی مناسب است که دچار افتادگی پیشانی هستند و می‌خواهند به مقدار قابل توجهی، پیاشنی به سمت بالا برود، همچنین ماندگاری لیفت پیشانی با نخ بین ۱ الی ۳ سال می‌باشد.

لیفت پیشانی با هایفوتراپی

هایفوتراپی، واژه‌ی آشنایی به گوش زیباجویان است. هایفوتراپی یکی از دستگاه‌های رایجی است که وظیفه‌ی جوانسازی و لیفت را برعهده دارد، این دستگاه به طور خلاصه با تولید امواج فراصوت و تبدیل آن به حرارت، باعث تحریک و کلاژن‌سازی، لیفت و جوانسازی پوست می‌شود.

اندولیفت پیشانی

در روش اندولیفت پیشانی به کمک اشعه لیزر، کلاژن تولید می‌شود در نتیجه شُلی پوست کاهش می‌یابد. اما توجه داشته باشید که در اندولیفت علاوه بر جوانسازی پوست، سوزاندن چربی هم از اهداف اندولیفت است پس شاید گزینه بسیار خوبی برای لیفت پیشانی نباشد.

برای دستیابی به نتایج مطلوب در اندولیفت، نیاز به جلسات مکرر است.

لیفت پیشانی به روش جرّاحی

در این روش با ایجاد یک برش‌ در پیشانی و در داخل موها، جرّاح بافت پوست را جا به جا کرده و به سمت بالا می‌کشند، که باعث رفع چین و چروک و لیفت پیشانی می‌شود.

لیفت پیشانی آندوسکوپیک هم زیرمجموعه جراحی لیفت پیشانی است.

ماندگاری جراحی لیفت پیشانی

ماندگاری جراحی لیفت پیشانی، دائمی است زیرا در روش جراحی لیفت پیشانی، با تغییر و جا به جایی در بافت پوست، چین و چروک و افتادگی پیشانی بطور دائم از بین خواهد رفت.

چه کسانی کاندید مناسب لیفت پیشانی هستند؟

به طور کلّی می‌توان گفت افرادی که دارای پیشانی پر چین و چروک هستند و دچار افتادگی پیشانی شده‌اند.
البتّه لازم به ذکر است که برخی افراد به اشتباه برای بالا بردن دُم ابروی خود می‌خواهند از این روش بهره‌مند شوند، که ما به آنان لیفت شقیقه را پیشنهاد می‌دهیم. امّا برای کسانی که افتادگی ابرو و چین چروک و افتادگی پیشانی دارند قطعاً جرّاحی ترکیبی لیفت شقیقه و پیشانی را توصیه خواهیم کرد.

عوارض لیفت پیشانی

  1. تورّم و خونریزی: ممکن است در ناحیه جرّاحی تورّم، درد و التهاب رخ دهد که موقّتی است و پس از چند روز بهبود می‌یابد، امّا اگر ادامه‌دار بود نیاز به مراجعه به دکتر می‌باشد.
  2. عفونت: با توجّه به انجام عمل باز، ممکن است با عدم مراقبت و رعایت بهداشت و یا حتّی نامعتبر بودن مجموعه، محل مورد عمل دچار عفونت شود.
  3. آسیب عصبی: تغییرات و آسیب به اعصاب حسی در ناحیه عمل شده ممکن است ایجاد شود که پس از چند روز رفع می‌شود.
  4. درد بعد از عمل: بعد از جرّاحی ممکن است از چند ساعت تا ۲ روز دچار درد در ناحیه پیشانی شوید که موقتی خواهد بود، اما با ادامه‌ی این مشکل بهتر است این موضوع را باپزشک خود درمیان بگذارید.

هزینه لیفت پیشانی

با توجّه به اینکه لیفت پیشانی بسته به شرایط هر فرد به روش‌های متفاوتی انجام پذیر است، بعد از مشاوره با پزشکان متخصّص هلدینگ سلامت و زیبایی دکتر اکبری، هزینه‌ی این عمل به صورت دقیق اعلام خواهد شد. برای کسب اطّلاعات بیشتر و رزرو نوبت، وارد صفحه رزرو نوبت شوید.

آیا لیفت شقیقه با لیفت پیشانی متفاوت است؟

بله، لیفت شقیقه برای بالا بردن دُم ابرو و تا حدّی گوشه‌‎ی چشم است، امّا لیفت پیشانی برای بالا بردن پیشانی و افزایش ارتفاع پیشانی می‌باشد.

از چه سنّی می‌توانیم جرّاحی لیفت پیشانی را انجام دهیم؟

حداقل سن 18 سال است، اما ترجیحاً زمانی این عمل انجام می‌شود که پیشانی پر چین و چروک شده و دچار افتادگی شده شدید شده باشد.

مدّت زمان جرّاحی لیفت پیشانی چقدر است؟

لیفت پیشانی با جرّاحی به دلیل نیاز به دقّت بالا، نسبت به دیگر نوع‌های لیفت پیشانی زمان بیشتری می‌برد امّا بطور کلّی از ۱ الی ۳ ساعت این زمان متغیّر خواهد بود.

بهترین روش لیفت پیشانی چیست؟

دقیق‌ترین پاسخ به این سوال را می‌توان هنگام معاینه‌ی حضوری و بسته به شدّت چروک و افتادگی پیشانی ارائه کرد. امّا به طور کلّی کمترین تأثیر مربوط به تزریق بوتاکس و بیشترین اثر به روش جرّاحی می‌باشد.

ماندگاری لیفت پیشانی چقدر است؟

ماندگاری لیفت پیشانی بنابر نوع لیفت متفاوت است. ماندگاری لیفت پیشانی با جرّاحی دائمی است. لیفت پیشانی با نخ ۱ الی ۳ سال ماندگاری دارد و در بقیه‌ی روش‌ها مانند هایفوتراپی و بوتاکس، ماندگاری آن از دیگر روش‌ها کمتر می‌باشد.