لیفت گونه چیست؟

با افزایش سن، الاستیسه پوست از بین می‌رود در نتیجه به واسطه گرانش زمین، صورت به سمت پایین کشیده می‌شود، همچنین با توجه به کاهش تولید کلاژن، بافت صورت تا قسمتی آب می‌رود و چین و چروک را در صورت ما ایجاد می‌کند، پس بدلیل وجود این دلایل، ناخودآگاه ما به سمت رفع سالخوردگی پوست خود می‌رویم که لیفت گونه یکی از عمل‌های جوان‌سازی پوست به حساب می‌آید.

لیفت گونه، لیفت میانی صورت نیز نامیده می‌شود.

لیفت گونه را لیفت صورت نمی‌نامند چرا که لیفت صورت برای قسمت پایینی صورت مانند گردن و غبغب انجام می‌شود.

انواع لیفت گونه

در ادامه می‌خواهیم به به انواع لیفت گونه که در حال حاضر در کلینیک های تخصصی جرّاحی های ناحیه صورت انجام می‌گیرد، بپردازیم.

لیفت گونه بطورکلی به دو روشِ لیفت گونه با جراحی و لیفت گونه بدون جراحی انجام می‌گیرد.

لیفت گونه بدون جراحی

روش‌های لیفت گونه بدون جراحی عبارتند از:

 • لیفت گونه با نخ
 • لیفت گونه با فیلر
 • لیفت گونه با تزریق چربی
 • لیفت گونه با اندوتاین
 • لیفت گونه با یوگا صورت

لیفت گونه با نخ

در این روش همانطور که پیدا است لیفت به کمک نخ انجام می‌شود.

لیفت با نخ بسیار پرطرفدار می‌باشد چرا که تأثیر بالایی دارد، اما دائمی نمی‌باشد. لیفت گونه با نخ اینگونه است که نخ را توسط سوزن ظریف، زیر پوست قرار داده سپس متخصص پوست را به سمت بالا می‌کشد و در نتیجه پوست در آن ناحیه دچار کشیدگی شده و لیفت انجام می‌گیرد.

در این روش از بی‌حسی موضعی انجام می‌شود.

ماندگاری لیفت گونه با نخ

ماندگاری لیفت گونه با نخ بین ۱ الی ۳ سال می‌باشد.

نخ‌ها خاصیت جوانسازی و لیفتینگ دارند اما بدن آن‌ها حداکثر تا 3 سال در بدن حفظ می‌کند برای همین ماندگاری لیفت گونه با نخ حداکثر 3 سال است.

لیفت گونه با ژل

لیفت گونه به کمک ژل، اینگونه است که ژل‌های هیالورونیک اسید به کمک سوزن وارد قسمت مورد نظر شده و فرورفتگی‌ها را پر می‌نماید. در این روش نیز از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود.

ماندگاری لیفت گونه با ژل

ماندگاری لیفت گونه با ژل بین 6 الی 12 ماه می‌باشد.

فیلرها انواع گوناگونی دارند و طوری طراحی شدند که بعد از مدتی در داخل بافت بدن حل شوند، به همین علت است که ماندگاری طولانی مدتی ندارند. برای اطلاع بیشتر درمورد فیلر‌ها، وارد صفحه فیلر شوید تا از انواع گوناگون فیلر آگاه شوید.

لیفت گونه با چربی

در روش لیفت گونه با چربی، چربی از بدن زیباجو گرفته شده، پردازش شده و سپس مانند ژل به کمک سوزنی در زیر بافت مورد نظر تزریق می‌شود.

این روش بسیار حساس است چرا که هنگام برداشت چربی از بدن مراجعه‌کننده نباید به بافت آسیبی برسد و همچنین پردازش چربی باید به درستی انجام شود، اما در این روش چون از چربی خود بدن انسان استفاده می‌شود نتایج طبیعی‌تر به نظر می‌آید.

در لیفت گونه با چربی از بی‌حسی موضعی انجام می‌شود.

ماندگاری لیفت گونه با چربی

ماندگاری لیفت گونه با چربی بستگی به بدن فرد زیباجو دارد، زیرا چرربی از بدن خود فرد بهجو است. ماندگاری لیفت گونه با چربی عمدتاً ماندگاری بالایی دارد.

لیفت گونه با اندوتاین

لیفت گونه با اندوتاین یکی از جدیدترین روش‌های لیفت گونه بدون جراحی است که در آن با ایجاد بُرش‌های کوچک در نواحی مورد نظر، ایمپلنت یا پروتز‌های اندوتاین در زیر پوست قرار می‌گیرد که خاصیت لیفت و جوانسازی را دارند.

در لیفت گونه با اندوتاین، برش‌های کوچک در ناحیه‌ی داخلی شقیقه که ما بین مو سر است، ایجاد می‌شود سپس پوست را کمی بالا می‌برند تا پروتز‌های اندوتاین را زیر ناحیه مورد نظر قرار دهند.

لیفت گونه با اندوتاین با بی حسی موضعی انجام می‌گیرد و مدت زمان عمل لیفت گونه با اندوتاین بین 1 الی 2 ساعت است.

ماندگاری لیفت گونه با اندوتاین

لیفت گونه با اندوتاین می‌تواند ماندگاری 10 سالِ داشته باشد.

لیفت گونه با یوگا صورت

لیفت گونه با یوگا روشی خانگی است که در آن با انجام حرکاتی متفاوت، می‌توان گونه‌ها را برجسته و به سمت بالا برد و همچنین خط خنده را هم کمرنگ کرد.

در نظر داشته باشید لیفت گونه در خانه، می‌تواند تا مقدار قابل قبولی تغییرات مثبت ایجاد کند اما این در صورتی است که صورت هنوز جوان باشد، زیرا با افزایش سن و کاهش کلاژن پوست، بطور طبیعی گونه‌ها به سمت پایین کشیده می‌شود بطوری که لیفت گونه در خانه نمی‌تواند تاثیر بسزایی بگذارد.

جراحی لیفت گونه

لیفت گونه با جراحی به 2 روش جراحی لیفت گونه کلاسیک و لیفت آندوسکوپیک گونه انجام می‌شود.

لیفت آندوسکوپیک گونه

در روش لیفت گونه آندوسکوپیک برش‌های کوچکی در قسمت مورد نظر داده می‌شود سپس با کمک دستگاه آندوسکوپ، بافت پوست در‌ مانیتور دیده می‌شود، سپس توسط جراح تغییرات مورد نیاز برای قرار دادن بافت گونه، انجام می‌شود.

در این نوع لیفت از بیهوشی عمومی و یا بی‌حسی استفاده می‌شود. ماندگاری لیفت آندوسکوپیک گونه، دائمی است.

لیفت گونه با جراحی

روش لیفت گونه با جراحی، روشی کلاسیک است که در آن با برش دادن قسمت‌هایی از پوست که در مجاورت گونه هستند، تغییراتی در بافت پوست می‌دهند. در این مورد نیز از بی‌حسی و یا بیهوشی عموم استفاده می‌شود.

ماندگاری جراحی لیفت گونه، دائمی است.

محل برش لیفت گونه

محل برش لیفت گونه در قسمت ‌های داخلی شقیقه بین موهای سر ایجاد می‌شود تا جای بخیه و اسکار پنهان بمانند.

ماندگاری جراحی لیفت گونه

ماندگاری لیفت گونه به روش جراحی دائمی است زیرا جراح با انجام جراحی لیفت گونه، بافت گونه را جا به جا می‌کند تا گونه‌ها به سمت بالا کشیده شوند به همین علت ماندگاری لیفت گونه، دائمی است.

افراد مناسب لیفت گونه

 1. افرادی که افتادگی گونه دارند.
 2. افرادی که بدلیل بالا رفتن سن دچار آب رفتگی گونه شده‌اند.
 3. افرادی که هم چروک خط خنده دارند و هم دچار آب رفتگی گونه هستند.

عوارض لیفت گونه

 • درد و تورم: طبیعی است که پس از جراحی و یا لیفت با نخ درد و تورم در آن ناحیه رخ دهد، اما درد و تورم گونه در لیفت با ژل کمتر می‌باشد.
 • خونریزی: در مواردی ممکن است ناحیه‌ای که جراحی روی آن انجام داده شده دچار خونریزی شده که اگر مقدار آن زیاد باشد نیاز به مراجعه به متخصص است.
 • عفونت: هر جراحی اگر در مرکزی که بهداشت را رعایت نکند انجام گیرد، آنگاه احتمال عفونت بسیار بالا خواهد بود.
 • بی حسی: بی‌حسی در قسمت گونه، در مواردی دیده می‌شود که عموماً موقتی است.
 • نامتوازن شدن صورت: در صورت انجام عمل زیبایی نزد افراد غیر متخصص، ممکن است به درستی لیفت انجام داده نشود.

جراحی ترکیبی لیفت گونه و شقیقه

بسیاری از مراجعان از دیگر جراحی‌ها هم برای تکمیل روند جوانسازی و زیبایی انجام می‌دهند. مانند:

لیفت گونه و لیفت شقیقه از پرطرفدارترین جراحی‌های ترکیبی هستند، چون بر قسمت بالای صورت که بیشتر در معرض توجه است متمرکز می‌شود. لیفت گونه و لیفت شقیقه دو جراحی هستند که می‌توانند مکمل یکدیگر شوند زیرا لیفت گونه می‌تواند فُرم صورت را زیباتر کند و لیفت شقیقه هم می‌تواند علاوه بر تاثیر گذاری بر ابرو، قسمت پایانی چشم را نیز به سمت بالا بکشد تا چشم فُرم زیباتری پیدا کند.

هزینه لیفت گونه

با توجه به اینکه لیفت گونه از روش‌های متفاوتی برخوردار است، بعد از مشاوره با پزشکان متخصص هلدینگ سلامت و زیبایی دکتر اکبری، هزینه لیفت گونه اعلام خواهد شد. برای مشاوره نزد متخصصان کلینیک رز طلایی، وارد صفحه رزرو نوبت شوید.