لیفت ران چیست؟

لیفت ران، یک جراحی زیبایی است که در آن پوست و چربی اضافه ران برداشته می‌شود تا ران، ظاهری صاف و یکدست پیدا کند.

برخی بعد از کاهش وزن، افتادگی پوست ران را مشاهده می‌کنند؛ این افتادگی سبب می‌شود تا فرد علاوه بر اینکه اعتماد به نفس خود را از دست می‌دهد، انجام بعضی از فعالیت‌ها برای او، سخت و طاقت فرسا شود و هنگام راه رفتن و دوییدن، ران‌ها به هم ساییده می‌شوند. برای این افراد بهترین راه حل انجام لیفت ران است.

لیفت ران برای افرادی که نمی‌توانند چربی ران را به کمک ورزش، از بین ببرند هم بسیار گزینه‌ی مناسبی است.

انواع لیفت ران

لیفت ران روشی است که در آن چربی و پوست اضافه حذف می‌شود اما می‌تواند بنابر بُرش، انواع گوناگونی داشته باشد. لیفت ران به 5 روش مختلف انجام می‌گیرد که عبارتند از:

 • مینی لیفت ران
 • لیفت داخلی ران
 • لیفت خارجی (دو طرفه) ران
 • لیفت کلی ران (عمودی)
 • لیفت ران با لیپوساکشن

مینی لیفت ران

مینی لیفت ران، چربی‌ها و پوست اضافه بالاترین قسمت داخلی ران را هدف می‌گیرد.

مینی لیفت ران همانگونه که پیداست یک لیفت کوچک و جزئی ران است که برای افرادی که افتادگی شدید و یا چربی اضافه زیادی در ناحیه داخلی ران ندارند، مناسب است. مینی لیفت ران برای افرادی مناسب است که شاخص توده بدنی (BMI) آنان 30 یا کمتر از 30 باشد.

در مینی لیفت ران یک برشی کوچک در داخل ران می‌زنند، سپس لوله لیپوساکشن را وارد می‌کنند تا چربی‌های اضافه را بردارند، پوست شُل شده را جدا می‌کنند و در آخر برش‌ها را بخیه می‌زنند.

جراحی مینی لیفت ران بین 1 الی 2 ساعت زمان می‌برد.

جای بخیه مینی لیفت ران

مینی لیفت ران مانند هر جراحی به دلیل وجود بُرش، اسکار ایجاد می‌کند اما چون روش مینی لیفت ران، یک جراحی جزئی با برش‌های بسیار کوچک است، جای بخیه بسیار کوچک خواهد بود اما اگر فرد بسیار حساس باشد می‌تواند با پزشک متخصص، حساسیت خود را درمیان بگذارد تا کمترین برش‌ها زده شود و یا بعد از دوره نقاهت، شروع به درمان از بین بردن جای بخیه کنند.

لیفت داخلی ران

لیفت داخلی ران از رایج‌ترین نوع لیفت ران است. لیفت داخلی ران برای افرادی مناسب است که دچار افتادگی یا چاقی در ناحیه داخلی ران هستند.

در روش لیفت داخلی ران، جراح برشی از کشاله ران تا زیر باسن می‌زند سپس چربی‌های اضافه را برداشت می‌کند، پوست اضافه را جدا می‌کند و در آخر برش را بخیه می‌زند.

لیفت داخلی ران می‌تواند با لیپوساکشن ترکیب شود.

جای بخیه لیفت داخلی ران

در لیفت داخلی ران، یک اسکار در ناحیه برش خورده ایجاد می‌شود اما چون برش در امتداد چین‌ها طبیعی، ایجاد شده است برای همین دیده نمی‌شود. برش در قسمت کشاله ران تا چین زیر باسن زده می‌شود که از دید، پنهان می‌ماند.

لیفت خارجی (دو طرفه) ران

در برخی از افراد، چربی در قسمت خارجی ران بیشتر است. لیفت خارجی ران بهترین گزینه برای افرادی است که چربی اضافه در ناحیه خارجی ران دارند.

در روش لیفت دو طرفه ران علاوه بر ناحیه خارجی ران، باسن و کمر هم مورد هدف قرار می‌گیرند یعنی با لیفت خارجی ران، 3 ناحیه مورد هدف قرار می‌گیرد تا فُرم زیباتری از ناحیه کمر تا پاییین ران، ایجاد شود.

در روش لیفت خارجی (دو طرفه) ران، برش از اطراف کمر زده می‌شود سپس توسط لیپوساکشن، چربی‌ها خارج می‌گردد و پوست اضافه برداشته می‌شود.

جای بخیه لیفت خارجی (دوطرفه) ران

در لیفت خارجی ران، اسکار در اطراف کمر وجود به وجود می‌آید اما چنانچه پزشک ماهر باشد می‌تواند برش را کوچک بزند تا در دید نباشد، همچنین با پیشرف علم امروز می‌توان جای اسکار را از بین برد.

لیفت کلی ران (عمودی)

لیفت عمودی ران برای افرادی مناسب است که از بالا ران تا زانو، چربی و پوست اضافه دارند. در لیفت عمودی ران، هدف فُرم دادن و کوچک کردن نواحی فوقانی، تحتانی و میانی ران است یعنی تمام ران تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. در لیفت عمودی ران، بافت ران سفت خواهد شد.

لیفت ران برای افرادی مناسب است که پوست و چربی اضافی زیادی در کل ناحیه ران دارند.

در لیفت عمودی ران یک برش در کشاله ران تا داخل زانو ایجاد می‌شود، سپس چربی و پوست اضافه کلی ناحیه ران، خارج می‌شود.

جای بخیه لیفت عمودی ران

با توجه به اینکه در لیفت عمودی ران، برش وسیع‌تری نسبت به بقیه لیفت ران دارد پس اسکار وسیع‌تری از خود به جا می‌گذارد ولی چون برش در ناحیه داخلی ایجاد می‌شود، جای بخیه بسیار در چشم نخواهد بود. اما اگر حساسیت زیادی نسبت به جای بخیه دارید آنگاه می‌توانید جای بخیه خود را پس از دوره نقاهت، درمان کنید.

لیفت ران با لیپوساکشن

ترکیب لیفت ران با لیپوساکشن بسیار می‌تواند تغییرات چشمگیری ایجاد کند. در لیفت ران با لیپوساکشن تنها هدف، ران نیست بلکه در لیفت ران لیپوساکشن بر زانو، کمر و باسن هم تاثیر میگذارند.

لیفت ران با لیپوساکشن در 2 مرحله انجام می‌شود که عبارتند از:

 1. جراح با تکنیک جراحی، چربی و پوست اضافه را خارج می‌کند.
 2. جراح با کمک لیپوساکشن به سراغ ناحیه‌های هدف و کوچک‌تر می‌رود.

در لیفت ران به دلیل ترکیب دو روش ممکن است برش‌‌های بیشتری ایجاد شود.

جای بخیه لیفت ران با لیپوساکشن

در لیفت ران با لیپوساکشن ممکن است محل برش‌ها بیشتر باشد به همین خاطر اسکار بیشتری ایجاد می‌شود اما چنانچه لیفت ران زیر نظر متخصصین ماهر هلدینگ سلامت و زیبایی دکتر اکبری انجام شود، این اطمینان وجود دارد که برش‌ها در نواحی پنهان ایجاد می‌شود.

عوارض لیفت ران

لیفت ران مانند هر جراحی می‌تواند عوارض جانبی در پی داشته باشد که عبارتست از:

 • خونریزی
 • عفونت
 • بی حسی در ران
 • تورم
 • سروما
 • لخته شدن خون

این‌ها از عوارض لیفت ران هستند که برای همه افراد رخ نمی‌دهند، چرا که با انجام جراحی لیفت ران نزد افراد متخصص و در کلینیک‌های بهداشتی، این عوارض حداقلی خواهد بود و یا وجود نخواهد داشت پس حتماً در انتخاب پزشک برای لیفت ران دقت فرمایید.

هزینه لیفت ران

برای اطلاع از هزینه لیفت ران و مشاوره رایگان در هلدینگ سلامت و زیبایی دکتر اکبری، وارد صفحه رزرو نوبت شوید.