با افزایش سن الاستیسه پوست از بین می‌رود در نتیجه به واسطه گرانش زمین، صورت به سمت پایین کشیده می‌شود، همچنین با توجه به کاهش تولید کلاژن، بافت صورت تا قسمتی آب می‌رود و چین و چروک را در صورت ما ایجاد می‌کند، پس بدلیل وجود این دلایل، ناخودآگاه ما به سمت رفع سالخوردگی پوست خود می‌رویم که لیفت گونه یکی از عمل‌های جوان‌سازی پوست به حساب می‌آید.
لیفت گونه، لیفت میانی صورت نیز نامیده می‌شود، اما آن را لیفت صورت نمی‌نامند چرا که لیفت صورت برای قسمت پایینی صورت مانند گردن و غبغب انجام می‌شود.

انواع لیفت گونه

در ادامه می‌خواهیم به به انواع لیفت گونه که در حال حاضر در کلینیک های تخصصی جرّاحی های ناحیه صورت رواج دارد، بپردازیم، لیفت گونه به دو روش با جراحی و بی جراحی انجام می‌گیرد.

روش‌های لیفت گونه بدون جراحی عبارتند از:

 • لیفت گونه با نخ
 • لیفت گونه با ژل
 • لیفت گونه با تزریق چربی

لیفت گونه با جراحی هم دو روش کلاسیک و لیفت آندوسکوپیک گونه انجام می‌شود.

لیفت گونه با نخ

در این روش همانطور که پیدا است لیفت به کمک نخ انجام می‌شود، لیفت با نخ بسیار پرطرفدار می‌باشد چرا که تأثیر بالایی دارد، اما دائمی نمی‌باشد. لیفت گونه با نخ اینگونه است که نخ را توسط سوزن ظریف، زیر پوست قرار داده سپس متخصص پوست را به سمت بالا می‌کشد و در نتیجه پوست در آن ناحیه دچار کشیدگی شده و لیفت انجام می‌گیرد.

در این روش از بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. ماندگاری بین ۱ سال الی ۳ سال می‌باشد.

لیفت گونه با ژل

لیفت گونه به کمک ژل، اینگونه است که ژل‌های هیالورونیک اسید به کمک سوزن وارد قسمت مورد نظر شده و فرورفتگی‌ها را پر می‌نماید. در این روش نیز از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود. ماندگاری ژل بین ۶ ماه الی ۱ سال می‌باشد.

لیفت گونه با چربی

در روش لیفت گونه با چربی، چربی از خود بدن بهجو گرفته شده، پردازش شده و سپس مانند ژل به کمک سوزنی در زیر بافت مورد نظر تزریق می‌شود.

این روش بسیار حساس است چرا که هنگام برداشت چربی از بدن مراجعه‌کننده نباید به بافت آسیبی برسد و همچنین پردازش چربی باید به درستی انجام شود، اما در این روش چون از چربی خود بدن انسان استفاده می‌شود نتایج طبیعی‌تر به نظر می‌آید.

در لیفت گونه با چربی از بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و ماندگاری بالایی دارد.

لیفت آندوسکوپیک گونه

در روش لیفت گونه آندوسکوپیک برش‌های کوچکی در قسمت مورد نظر، داده می‌شود سپس با کمک دستگاه آندوسکوپی بافت پوست در‌مانیتور دیده می‌شود، سپس توسط جراح تغییرات مورد نیاز برای جوانسازی انجا می‌شود. در این نوع لیفت از بیهوشی عمومی و یا بی‌حسی استفاده می‌شود.

لیفت گونه با جراحی

روش لیفت گونه با جراحی، روشی کلاسیک است که در آن با برش دادن قسمت‌هایی از پوست که در مجاورت گونه هستند، تغییراتی در بافت پوست می‌دهیم. در این مورد نیز از بی‌حسی و یا بیهوشی عموم استفاده می‌شود.

مقایسه انواع لیفت

افراد مناسب لیفت گونه

 1. افرادی که افتادگی گونه دارند.
 2. افرادی که بدلیل بالا رفتن سن دچار آب رفتگی گونه شده اند.
 3. افرادی که هم چروک خط خنده دارند و هم دچار آب رفتگی گونه هستند.

عوارض لیفت گونه

 • درد و تورم: طبیعی است که پس از جراحی و یا لیفت با نخ درد و تورم در آن ناحیه رخ دهد، اما درد و تورم گونه در لیفت با ژل کمتر می‌باشد.
 • خونریزی: در مواردی ممکن است ناحیه‌ای که جراحی روی آن انجام داده شده دچار خونریزی شده که اگر مقدار آن زیاد باشد نیاز به مراجعه به متخصص است.
 • عفونت: پس از هر جراحی و تزریقی، اگر در مرکز بهداشتی و یا رعایت بهداشتی انجام نشود، امکان عفونت وجود دارد.
 • بی حسی: بی‌حسی در قسمت گونه، در مواردی دیده می‌شود که عموماً موقتی است.
 • نامتوازن شدن صورت: در صورت انجام عمل زیبایی در نزد افراد نامتبحر ممکن است بصورت‌ایده‌آل این لیفت انجام داده نشود و در نتیجه باعث ناخوشایندی شود.

جراحی ترکیبی لیفت گونه و شقیقه

بسیاری از مراجعان از دیگر جراحی‌ها هم برای تکمیل روند جوانسازی و زیبایی انجام می‌دهند. مانند:

هزینه لیفت گونه

با توجه به اینکه لیفت گونه از روش‌های متفاوتی برخوردار است، بعد از مشاوره با پزشکان متخصص کلینیک رز طلایی دکتر اکبری، قیمت این عمل اعلام خواهد شد. برای مشاوره نزد متخصصان کلینیک رز طلایی، وارد صفحه رزرو نوبت شوید.